"פנייתך חשובה לנו" • מעבר חציה כנראה שקצת פחות… • כתבת המשך

צומת מקסים (צילום: דוד פרידמן)

צומת מקסים

(חי פה) – בעיריית חיפה מבטיחים כבר שנים להקים מעבר חצייה בצומת מקסים המסוכן, אך שוב ושוב מתגלה שהבטחות לחוד ומעשים לחוד.


צומת מקסים (צילום: דוד פרידמן)

תושבים רבים פונים במהלך השנים לעיריית חיפה בבקשה שיטופל מוקד הומה אדם ומסכן חיים, בכביש הסמוך למסעדת "מקסים" בעיר. בין האנשים האכפתיים נמצא גם תושב חיפה דוד פרידמן, שלא מוכן להרפות מהנושא וממשיך לדרוש הקמת מעבר חצייה במקום.

פרידמן פנה פעמים רבות לעיריית חיפה לאורך השנים בעניין. את הפנייה הראשונה עשה עוד בקדנציה של ראש העיר הקודם יונה יהב, אז נאמר לו כי מתוכננת הקמת כיכר במקום, אך זמן קצר לאחר מכן יהב סיים את תפקידו ונכנסה במקומו ד"ר עינת קליש רותם.

מאז ועוד היום נשלחו לעירייה עשרות פניות מתושבים בנושא, כשאת מכתבו האחרון של פרידמן שיגר ישירות אל ראש העיר, בתקווה שאולי תצליח עוד להקים את מעבר החצייה שהובטח בקדנציה שלה. מכתבו של פרידמן נשלח ב-24/6/23, אך טרם קיבל תשובה.

כידוע, מבקרים ומטיילים שמחנים את רכביהם בחניון הסמוך למסעדת מקסים על מנת להגיע למסעדה או לטייל בטיילת החוף, נאלצים לחצות את הכביש תוך סיכון חייהם. רכבים משתלבים ויורדים מכיוון צומת מקסים (ההגנה, דרך הים) ומהמנהרה מכיוון הטיילת. מדובר לרוב במשפחות וילדים ומבוגרים.

צומת מקסים (צילום: דוד פרידמן)

באוגוסט 2020 ענה מנהל אגף תלונות הציבור יוסי כהן לפרידמן, במכתב כי קיימת תוכנית להסדרת מעבר חצייה. הזמן עבר וכלום לא התקדם. פרידמן, לא ויתר והמשיך להתלונן בדצמבר 2021 ענה שוב מנהל אגף תלונות הציבור והדגיש כי הוחלט על הקמת מעבר חצייה במקום. וכי הקמתו תבוצע תוכנית העבודה השנתית ועל פי סדרי העדיפויות כפי שתקבע מחלקת הסדרי תנועה והמטה לבטיחות בדרכים. נכון לפרסום הכתבה יוני 2023 כלום לא נעשה.

אוגוסט 2020

תשובת העירייה מאוגוסט 2020

פרידמן, שהינו מהנדס תשתיות ועבד במשך 5 שנים כבקר של משרד התחבורה, אומר בשיחה לחי פה: "אני מקווה שהעירייה תעשה מעבר חצייה ותמצא תקציב. אנשים מסכנים את חייהם מדי יום והם עלולים להידרס. הכל עניין של זמן עד שיקרה אסון. לא מבין למה צריך למרוח את הציבור ולא לעשות כלום".

דצמבר 2021

תשובת העירייה מדצמבר 2021
צומת מקסים (צילום: דוד פרידמן)

מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה

אין תגובה מעיריית חיפה – כל הכתבות עליהן העירייה מסרבת להגיב לתקשורת…

הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. פשוט תציירו פסים לבנים על הכביש אמר/ה

  למדנו בחודשים האחרונים שכל אזרח יכול לעשות עם הכביש מה שבראש שלו, אז בבקשה.

 2. גון אמר/ה

  למה כול דבר במדינה הזאת לוקח שנים ואפילו יותר לעשות דבר פשוט מעבר חציה ואים כבר היה עדיף לעשות שם מינהרה להולכי רגל כמו ליד אגד ורחוב הרצל

 3. אני אמר/ה

  יש רמזור כמה מטרים משם.מה בעיה לעבור את הכביש כמו שצריך?גם ככה צומת עמוס מאוד,לעשות שם עוד מכשולים?

 4. רבקה אמר/ה

  צריך גם מעבר חציה ברחוב מול או ליד הבריכה הטיפולית של ליאובק.

 5. אייל אמר/ה

  כשיידרסו שם העירייה תאשים את יפה נוף, יפה נוף את משרד התחבורה, משרד התחבורה את מנהל אגף התחבורה והוא יאשים את רכבת ישראל. ככה זה יעבוד.

 6. חנה אמר/ה

  בושה עלק עירייה. חיפה רק מתדרדרת

 7. רפי רפאל - חסון. עיתונאי בכיר. אמר/ה

  בושה וחרפה

 8. avino אמר/ה

  אתם הבנתם את הכתוב?!? עפ״י תוכנית העבודה בעירייה….
  טרם זכו תושבי העיר לחצות את הכביש המסוכן בביטחה!
  יש עדיפות! כולם הבינו ?!? עדיפות.
  ממש אבל ממש חוצפה. חיי אדם כקליפת השום
  במדינתנו הנאורה בכלל ובחיפה רבתי בפרט.

 9. אביב אמר/ה

  מה לא ברור?
  כל מה שיהב תכנן ואישר, קאליש לא מאשרת באופן עקרוני

 10. כרם נבות היזרעאלי אמר/ה

  בושה וחרפה ! המקום מסוכן למעבר הולכי רגל , יש לפעול לפני שיקרה אסון….נא לזכור , מסעדת מקסים עברה אירוע טרור,בו קיפחו חייהם של אנשים , יש להסדיר גישה מסודרת לאוריי המסעדה הבאים לאנדרטה עד לשינוי מסלול הרכבת.

 11. אסף אמר/ה

  עירייה בדיחה, כרגיל

הגיבו כאן לכתבה