כמה זמן לוקח בחיפה לשרטט מעבר חצייה?

צילומים שצירף האזרח המודאג במכתבו לעירייה (חי פה) צומת מקסים

מעבר החציה החסר ליד מסעדת מקסים

תושב חיפה פנה לעירייה מספר פעמים, כדי להתריע על כך שאין מעבר חציה מחוף הים לצומת מקסים, דבר המהווה סכנה גדולה לאנשים החוצים במקום. בעירייה השיבו, כי אכן קיימת תוכנית ליצור מעבר חצייה במקום. חלפה למעלה משנה מאז, ובשטח לא נראה כל מעבר חציה…

מסעדת מקסים בחיפה (צילום: ירון כרמי)
מסעדת מקסים בחיפה (צילום: ירון כרמי)

תושב חיפה מודאג יושב בביתו וחושב על הסכנה הקבועה המאיימת על העוברים האזור בצומת מקסים, כתוצאה מכך שאין מעבר חצייה בין חוף הים וצומת מקסים. הוא מחליט כי ישלח מכתב לפניות הציבור בעיריית חיפה ולמהנדס העיר אריאל וטרמן. לשמחתו הוא גם מקבל תשובה.


לפניכם חלקים נבחרים מההתכתבויות של אותו אזרח אכפתי עם עיריית חיפה

במכתביו לעירייה מדגיש התושב שוב ושוב עד כמה המפגש הוא מסוכן, ואף טרח וצירף תמונות של המפגע, אותן צילם באמצעות רחפן. הוא גם לא התעצל ושרטט על גבי התמונות והסביר לפרטי פרטים את מהות המפגע. "למיטב ידיעתי והבנתי, אזרח שמחנה את רכבו בחניונים הנמצאים מול מסעדת מקסים בחניון המשמש מאות תושבים בהגעה לטיילת במהלך השבוע ובעיקר בסוף השבוע ומעוניין לרדת לכיוון הטיילת הצמודה לחוף, נאלץ לחצות 18 מ' ללא מעבר חצייה וללא תמרור ושילוט. הנ"ל מסכן חיים!!!

צילומים אותם צירף למכתבו מסבירים את מהות הסכנה

צילומים שצירף האזרח המודאג במכתבו לעירייה (חי פה)
צילומים שצירף האזרח המודאג במכתבו לעירייה (חי פה)

תשובתכם בעבר כי על האזרח לעלות לכביש 4, לחצות 4 מעברי חצייה ולרדת למעבר לחוף כ-200 מ"א אינה הגיונית! ואין אזרחים שחוצים בצורה כזו את הכביש. ניתן לראות את התוואי בו נדרש ללכת היום כדי לחצות את הכביש בצורה בטוחה. במהלך הליכה זו צריך לחצות כביש קיים 5 פעמים. מבקש להדגיש מדובר במפגע בטיחות חמור! שאינו מטופל על ידכם לאורך זמן. הנ"ל נבדק על ידי גם עם יועצי תנועה מומחים בתחום וגם לדעתם המצב הקיים היום חמור ומסוכן".

בעירייה גם כן סבורים כי יש צורך במעבר חציה

מסתבר שגם בעירייה חשבו שיש צורך במעבר חצייה, בדיוק באותו המקום, בין חוף הים למסעדת מקסים. למעשה, כבר החלו לתכנן את מעבר החצייה, ולטענתם, לא יעבור זמן רב עד שאותו תושב יראה בשטח את מעבר החצייה, כך למעשה, כבר אין לו כל סיבה להיות מודאג.

תשובת העירייה:


התושב, שמח ומרוצה, גם מעצמו וגם מהעירייה. אבל התברר שהשמחה היתה מוקדמת. מכתבו נמסר לעיריית חיפה באוגוסט 2020, כעת כבר נובמבר 2021, ומעבר חציה אין.

אותו תושב אחראי שולח מכתב נוסף, תזכורת לעירייה, באמצע אוקטובר (2021) לפני כשבועיים. ועד לרגעים אלה, לא זכה לתשובה כלשהי. כל מה שביקש במכתבו, הוא להבין מה משמעות הדבר שהעירייה דווחה לו באוגוסט 2020, שתוך זמן לא רב יהיה מעבר חצייה ליד צומת מקסים.

צילומים שצירף האזרח המודאג במכתבו לעירייה (חי פה)

מתברר, שלעיתים, תשובה שמקבלים מהעירייה נתונה לפרשנות, אולי בעיקר בכל מה שנוגע למהו "זמן סביר" לביצוע משימה… מזל שהתושב שלנו לא מרים ידיים, ומחדש את התכתבותו עם העירייה. לטענתו, מעבר החצייה הזה יכול להציל חיים, וחבל יהיה אם העירייה תתעורר רק אחרי שיקרה אסון. כאמור, המכתב האחרון, כאמור, נשלח כבר לפני שבועיים.

צילומים שצירף האזרח המודאג במכתבו לעירייה (חי פה)

מעיריית חיפה נמסר בתגובה כי היא השלימה תכנית לבניית אי תנועה, מדרכה והכשרת מעבר חצייה במקום המדובר. הפרויקט כלול בתוכנית העבודה העירונית ויבוצע בהתאם לסדרי עדיפות שנקבעים בהתאם לרמת הסיכון הבטיחותי, כמות הולכי הרגל, קירבה למוסדות חינוך, מעבר הולכי רגל, ילדים ומבוגרים, נתוני תאונות וכו'.

הגיבו כאן לכתבה

13 תגובות
 1. חנה מורג אמר/ה

  מזל שיש כזה אזרח אחראי ונחוש🙏🏻

 2. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  בימי יונה יהב לא היו קורים דברים כאלו …… 😜

 3. אנה אמר/ה

  באמת מסוכן שם. חציתי ככה מיליון פעם כדי להגיע לחוף על מנת לעשות ספורט…

 4. לימבו אמר/ה

  שימו לב שאין למסעדה שילוט בעברית.

  1. לימבו אמר/ה

   , ברור שאין קשר בין הודעתי הקודמת, לעינין סימון החציה
   פשוט תפס את עיני.

 5. לייבלה אמר/ה

  זאת מערכת עם פיגור והיתנהלות שאינה תואמת את המאה ה21 עם הנושא האמור היה בכרמל הנושא היה נפתר ביום אחד וללא בעיות כנראה שראשת העיר ומהנדס האמור אינם שולטים במצב !!וההגדרה זאת אנרכיה!!⛔

 6. צפוני אמר/ה

  אזרח מוטרד,
  לא הבנת כבר של חיפה אין עירה בכלל.

 7. אבי אמר/ה

  יש מעבר חציה דרך כביש 4 מגוחך לשרטט עוד אחד במרחק 100 מטר ממנו.
  בימי שישי שבת בקיץ ובחגים הצומת מתחת לכביש 4 הומה רכבים ומעבר חצייה ישתק את הצומת בין מקסים – לים סופית.
  אולי כדאי להציע שבשתי צידי הדרך יהיה מעבר להולכי רגל ולא רק בצד אחד. נשמע הגיוני יותר.

 8. אייל אמר/ה

  אם זו הייתה תל אביב כבר היה גשר הולכי רגל חדש מעל דרך ההגנה ומעל פסי הרכבת.
  אבל זאת חיפה ופה אפילו לסמן מעבר חצייה זאת מטלה ששוברת את כל מחלקת ההנדסה.
  איזה בזיון

  1. ולד אמר/ה

   נכון גשר מעל פסי הרכבת הצעה מעולה!

 9. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  אני אכן מסכים כי עירית חיפה תעזור בתוכנית לבניית אי תנועה מדרכה והכשרת מעבר חצייה במקום הזה.גם תשובותו של ידידי יוסי כהן עונה לתשובה חיובית.לילה טוב.

 10. אילן בורנשטיין אמר/ה

  קודם כל יפה שהאזרח קיבל תשובה מהעירייה – זה לא תמיד קורה פה בחיפה. דבר שני כאשר מקפיאים בניה למגורים ל-11,000 דירות ומועכים את כבודם וקניינם של אלפי בעלי קרקע בעיר חיפה מאז יום 16.5.1968 – במשך 53 שנים – אז מה הבעיה לסמן מעבר חציה באיחור של כך וכך חודשים … או פשוט להקפיא את הסימון לתקופה בלתי מוגבלת ?

 11. מיקי אמר/ה

  נחיה ונראה אמר המת לעיוור

הגיבו כאן לכתבה