פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק...

במשטרה מודאגים: "מערכת מצלמות הביטחון הלא-תקינה בעיר חיפה מקשה על פיענוח מעשי פשע"

(חי פה)מצלמות ביטחון רבות בחיפה לא תקינות ולא עובדות, דבר שמקשה על עבודת המשטרה בפיענוח וחקירת אירועים המתרחשים בעיר.


ניידת משטרה (צילום: שרון לייבל)

כזכור העיר חיפה רושתה במצלמות אבטחה כחלק מתוכנית "עיר ללא אלימות", אשר הושקה בשנת 2010, תוכנית אותה מוביל המשרד לביטחון פנים למאבק באלימות ברשויות המקומיות.

התוכנית מתמקדת בחמישה תחומי פעילות מרכזיים הפועלים ברמה העירונית, אחד מהם פעולות בתחום האכיפה אשר כוללות, בין היתר, פורום אכיפה עירוני, מצלמות באזורים חמים המועדים לאלימות ופשיעה וניידות של שיטור משולב וסיורים של סיירות הורים.

חלק גדול מהמצלמות בעיר חיפה כלל אינן עובדות

זה שכבר אין שיטור משולב בחיפה, מאז שנתה הראשונה של קליש בתפקיד – כולנו יודעים.
אך גורם בכיר במשטרה אמר לחי פה כי עצם העובדה שרוב המצלמות בעיר אינן עובדות מקשה עליהם בפיענוח והגעה לחקר האמת באירועים רבים המתרחשים בעיר: "המצלמות מוצבות להרתעה בלבד אך אינן עובדות" הוא אומר, ומוסיף כי חייבים להקים בעיר חיפה יחידה שיטור עירוני כמו כל הערים בארץ.

מערך האכיפה העירוני (שיטור עירוני) הוא כוח משולב הכולל כוחות שיטור ופיקוח עירוני שמטרתו להרתיע, למנוע ולאכוף עבירות בתחומי איכות החיים, אלימות והתנהגות אנטי-חברתית. ראש הרשות הוא זה שמוביל את המערך וקובע את המדיניות וסדר העדיפות העירונית בתיאום עם המשטרה.

מצלמות האבטחה – מחדל חמור

חשוב לציין כי בכל הקשור למערך מצלמות האבטחה, מדובר במחדל חמור, שכן רוב תושבי העיר מרגישים שאיבדו את תחושת הביטחון ולא פעם התושבים חשים תסכול, אכזבה וייאוש מעבודת המשטרה, במיוחד לאחר שהתיקים נסגרים בגלל אי זיהוי או תפיסת חשוד.

חלק מהכשלים באיתור החשודים, מקורם בכך שהמצלמות העירוניות תקולות ולא תיעדו את אותו אירוע. אילו היו המצלמות עובדות, ללא ספק היה הדבר מקל על עבודת המשטרה והגעה לחקר האמת. לא נפיל את האשמה רק על אי-עבודת המצלמות, שכן יש הרבה מה לשפר ולתקן בעבודת המשטרה, הן ברמה הארצית והן ברמה המקומית.

מצלמות אבטחה בחופי חיפה (צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

יאיר זילברמן התריע עוד בחודש מרץ 2023

כזכור, בחודש מרץ האחרון (2023), ראש מנהל התפעול בעיריית חיפה אוהד דורפמן, וסמנכ"לית טכנולוגיות ומערכות מידע שושי לבי, הגישו בקשה לאישור תקציב ראשוני דחוף לוועדת הכספים שמטרתו להתניע את פרויקט ארגון ואבטחת רשת מצלמות בסך מיליון שקלים. זאת כי מערכת מצלמות הביטחון בעיר אינה פועלת מבצעית כנדרש.

בקשה זו היתה בהמשך למכתב אותו שיגר מנהל אגף הביטחון ושירותי החירום בעיריית חיפה, יאיר זילברמן, ובו התריע על כך שמערכת מצלמות הביטחון בעיר אינה פועלת כנדרש. עוד דיווח זילברמן כי לפי הרישומים שבידיו, מיום 2/3/23, 38% מהמצלמות (180 במספר) לא שידרו וביום 3/3/23 41% מהמצלמות (191 במספר) לא שידרו.

מאז עברו יותר משלושה חודשים ולא התקבל עדכון כלשהו מעיריית חיפה בנוגע למספר המצלמות שעובדות ולא עובדות. גורם המעורה בנושא ציין בפני חי פה כי התקציב מיועד לתיקון המצלמות הלא-תקינות, אך לא להוספת מצלמות ומדבריו עולה שהדבר טרם נעשה.

עיריית חיפה מתגאה ומציגה בהודעות שונות את "העיר החכמה", בה קיימות מצלמות בצירים ראשיים, בצמתים, בגנים ציבוריים ובחופי הים שמטרתם מניעה ותיעוד אירועים חריגים.

בחודש אפריל האחרון אף התגאו בעירייה על התקנת מצלמות חדשות בסביבת מבני המגורים החדשים שברחוב מייק בראנט בקריית אליעזר ולאורך הטיילת לחיזוק תחושבת הביטחון של התושבים. מצלמות שכאמור מצטרפות למערך המצלמות הקיים, הכולל מאות מצלמות אבטחה הפרוסות ברחבי העיר ויחד יוצרות רצף תיעודי
הכל טוב ויפה וחשוב, רק שכחו שחלק גדול מהמצלמות אינן עובדות כלל…

בעיריית חיפה סירבו להגיב לכתבה

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

22 תגובות

 1. באמת בושה…יש להקציב מייד תקציב מיוחד להחלפת כל המצלמות וכך להגביר את האחיזה והשליטה בחתולי הרחוב ושאר תושבי העיר להידוק הפיקוח והשליטה כולל מצלמות זום לפיקוח על הז'וקים, הנמלים והז'וקרים המפריעים את מנוחת העכברים והחזיקים, למען הגברת הרווחים של התאגידים וחברות המצלמות המדוכללות וכמובן הבנקים על חשבון הרזרח הקטן והחצוף

 2. אין על מי לסמוך !
  כול פעם מגלים מחדש שתושבי חיפה הם רק פרה נחלבת !!!!
  לאן הולך החלב ????

 3. גם שהעברנו, למשטרה תעוד מצולם לא עשו עם זה דבר. הם עצלנים ברמה. יושבים במשרדים ושותים קפה.
  מה זה מצלמת מהירות ידנית מתחת לגשר אלנבי. שיעשו מצלמות מהירות מדולפין לגשר זה איזור שאנשים עוברים.
  ליד גשר אלנבי אין הןלכי רגל יש רק מקום מוצל לשוטרים שלא יסבלו מהשמש או מהגשם.

 4. בוקר טוב, אם המצלמות נמצאות רק לקישוט, בוודאי הם לא עוזרות בפועל,הכיצד הפשעים בחיפה יטופלו? אין הוכחות, אין ביטחון. כל כך פשוט.לאחרונה שוב חרקות לפחות 2 בשבוע, בשעות הערב לילה, בהפרש זמנים בינהם, בוולפסטן 4 קלר 15, בדיוק בכיכר, והכניסה לכבביר. מעיר הרבה שכנים במקום. עד שאני מצליחה לקטם ולהגיע לחלון, הם כבר היו. חייב טיפול, בבודאי מצלמות במקום יעזרו בזיהוי. או באים מכבביר, או יורדים. זה שמתי לב. סה גם אופנוע וגם מכוניות. לטיפולכם.

 5. הכי גרוע זה הצחנה, הדר כולה צחונה בריח של שתן, כבר אי אפשר להתהלך ברחוב הרצל או החלוץ. ממש כמו בימי הביניים.

 6. מה זה השטויות האלה של המשטרה, עכשיו המצלמות אשמות, האמת לאזרחים כבר עדיף להפנות את תלונותיהם למצלמות, לפחות הם ידעו מראש ולא יצפו לקבל תושבה או לביצוע פעולה.
  המשטרה שלנו גרועה גם ממצלמה לא עובדת והמבין יבין

 7. ופירוק סיירת הביטחון העירונית, הם שני מחדלים נוספים עליהם חתומה קליש, כהמשך לדחיית התכנית להתקנת מצלמות אבטחה. יש משהו בעיר הזאת שקליש, בחוסר הבנתה ופזיזותה, לא הרסה?

  • זה חלק מתכנית/מדיניות ממלכתית ובקנה מידה גלובאלי ובכל המדינות. (אגב זו גם חלק מהתכנית הציונית)
   תפסיקו לזרוק על קליש, לא בעדה לא נגדה כל מי ש ישב על הכיסא ינהג בהתאם

 8. בפברואר 2019, כארבעה חודשים לאחר שעינת קליש זכתה בבחירות והפכה לראשת עיר לא מנוסה, מנותקת ויהירה, דחתה הנהלת העיר בראשותה תכנית להצבת מצלמות אבטחה ברחבי חיפה. התכנית שגובשה בתקופתו של יונה יהב, ושתוקצבה בשני מיליון שקל לא אושרה על ידי הנהלת העיר החדשה בראשותם של צוק וקליש, למרות תמיכתם של גורמים רבים בתכנית, ביניהם ראש ועדת הביטחון העירונית דאז אלי לנדאו, נציג הציבור בוועדה איתמר צ'יזיק וקצין המבצעים בתחנת זבולון רפ"ק שחר ורדי. ראש מינהל תפעול ופיתוח תשתיות בעירייה דוד לוריא מסר בוועדה כי התוכנית לשנת 2019 תוקצבה בשני מיליון שקל, אך לא אושרה על ידי הנהלת העיר החדשה. חברי הוועדה מתחו ביקורת על ההחלטה לא לאשר את התקציב, ויו"ר הוועדה אלי לנדאו אמר כי הוא מתכוון לדרוש מראשת העיר עינת קליש תקציב מיוחד להתקנת המצלמות בעיר. מנהל האגף לביטחון ושירותי חירום יאיר זילברמן, שעסק בדיון במרכיבי העלאת תחושת הביטחון האישי בשכונות, ציין בדבריו את חשיבותן של המצלמות ובכלל זה את עיבוי רשת המצלמות שכבר מוצבת בעיר במצלמות דמה, את הנחיצות בריבוי מצלמות עם יכולת ניתוח וידיאו, ואת הצורך בהוספת מצלמות ניידות שיסייעו לסגור את מעגל האבטחה. נציג הציבור בוועדה איתמר צ'יזיק התייחס לצורך הדחוף בהתקנת מצלמות נוספות: "באופן כללי, תחושת הביטחון של התושבים היא ירודה. ערים גדולות אחרות בארץ מרושתות בהרבה מצלמות, אך בחיפה מספר המצלמות נמוך מאוד". צ'יזיק אמר כי בישיבה דובר על כך שנדרשות עוד 600 מצלמות: "מצב הביטחון האישי של תושבי חיפה הוא לא טוב. בכל יום מתרחשות בעיר פריצות וגניבות מבתי התושבים, והמשטרה עומדת חסרת אונים.״ נציג המשטרה בדיון, קמב"ץ תחנת זבולון רפ"ק שחר ורדי אמר בישיבת הוועדה כי הוא מצדד בהוספת מצלמות כמענה לסיכול, להרתעה ולפענוח תיקים פליליים. תגובתה של עיריית חיפה לדחיית התכנית לא התקבלה עד היום. ופתאום עכשיו, כארבע שנים אחרי אותה החלטה אומללה, וכארבעה חודשים לפני הבחירות המתקרבות לרשויות המקומיות, כשמצב הביטחון האישי ברחובות חיפה נמצא בשפל של כל הזמנים, בהנהלת העיר מתעוררים. מצטערים, צוק וקליש. מאוחר מדי. בזבזתם את כל האמון והאשראי שקיבלתם מהתושבים. הציבור החיפאי קצ בכם. את התיקון יעשו הבאים אחריכם, שהלוואי ויהיו מתאימים וראויים מכם. אתם כשלתם ואיכזבתם. לכו הביתה.

 9. איזה מצלמות ואיזה עציצים. בואו תראו בטיילת לואי מצלמות בדיחה. פרחחים נוסעים עם אופנועים על הטיילת משתכרים ומטנפים. ואחר כך דוהרים בכל הכרמל ומרעישים. נמאס כבר מאוזלת היד של העירייה והמשטרה, איזה אזרחים מסכנים אנחנו, משלמים ארנונה ומיסים ולא מקבלים כלום בתמורה.

  • יש עשרות מקרים שבהם את צודקת ולא צריך מצלמות והמשטרה לא מתפקדת
   אבל גם עיריית חיפה אשמה. היה אסור לבטל את הסיירת העירונית. והיה צריך להציב פקחים לא רק לחלק קנסות חניה אלא לתעד מפגעים, ונליזם ולתפוס את האנשים האלו עם המשטרה. הבעיה גם בתי המשפט – מי שמפגין נגד רפורמה בעצם מפגין בעד המשך השתוללות הפשיעה והפגיעה באיכות החיים.
   זה מגוחך לראות הפגנות אתמול על המצב בחברה הערבית שהוא תוצר ישיר של קומבינות הפרקליטות ועסקאות טיעון שהפכו את האכיפה לבדיחה ואת המשטרה שעוצרת – ומיד משחררים לחסרת שיניים בעיני העבריינים.

 10. רבותי תבינו: העירייה מפקירה את חיינו ובמקום לתגבר את המשטרה, ולדרוש ממנה לפעול, אין ניהול בעירייה ואין בעל בית.
  חייבים ועדה קרואה בחיפה.
  צריך לצאת להפגנות ענק לביטול בחירות ומינוי לשנתיים ועדה קרואה שתעשה סדר בעיריית חיפה.
  הכסף מפיתוח הולך לחגיגות משכורות עתק לבכירים, הטבות שדרוגים מלונות ופנסיות עתק.
  ראשי העיר לא מסוגלים להשתלט על המצב ולכן בדו"ח משרד הפנים חיפה אחרונה במנהל תקין מבין כל ערי ישראל.
  אחרונה!!!! 23 מתוך 100 כשכל הערים סביב מעל 80.
  אי אפשר להמשיך ככה, העסק פשוט לא מתפקד ושום ראש עיר לא יוכל להצליח במצב כזה.
  התקציבים שנדרשים לפיתוח העיר בכל התחומים כולל מצלמות הולכים לסעיפי שכר הבכירים וחגיגות הפנסיה התקציבית.

 11. אין מצלמות שפועלות כנדרש, אין כבישים ראויים, אין שיטור עירוני יעיל, אכיפת חנייה בררנית מאוד, אין נקיון בכל העיר, צמחייה שפולשת למדרכות ולכבישים, מעברי חצייה מוסתרים, תמרורים דהויים, תמרורים שהוצבו לא נכון, מרכז ספורט ימי בבת גלים עוד לא מוכן ועוד לא מעט כשלים בכל התחומים .
  עוד כמה חודשים את חוזרת הביתה קליש – הרסת מספיק.

  • יורם מאות מליוני שקלים שאמורים ללכת לתקציב פיתוח הולכים לתקציב שכר מנופח של 400 בכירי העירייה ונרשמים כאילו זה "פיתוח". כמות הבכירים בעירייה גדלה פי 2 תוך עשר שנים.
   אין דבר כזה באף עירייה בישראל לכן חיפה באה אחרונה בדו"ח מנהל תקין של משרד הפנים.
   הבלוף נחשף – עוד בתקופת יהב וג'קי וואקים נלקחו הלוואות ענק לעמוד בחגיגות השכר המתנפח.
   עכשיו כבר לוקחים את הכסף מתקציבי הפיתוח. וכשצריך פיתוח לוקחים עוד הלוואות או מחכים לפירורים ממשרדי הממשלה.
   חיפה חייבת ועדה קרואה.
   צריכים לעמוד בראשה רו"ח מנוסה, ולצידו מהנדס עיר חיצוני חדש ומנכ"ל עירייה מנוסה (לא מריאש שחסר נסיון בתחום)

 12. עיריית חיפה והעומדת בראשה – בושה אחת גדולה! לא מסוגלים לעשות כלום כמו שצריך.
  דיבורים ותכניות כמו חול אך במבחן התוצאה – העירייה על כל אגפייה והעומדת בראשה – נכשלו.

 13. העיקר הנהלת העירייה יוצאת לסיורים מתוקשרים בהדר לתפוס עבריינים. פשוט בדיחה.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת ישראל ומערכת החינוך מתבשרות בהישג מעורר השראה וגאווה של נציגות נבחרת ישראל במתמטיקה, שהשתתפו באולימפיאדה...

מכבי חיפה: "זה לא חג החירות כל עוד 133 חטופים עדיין בעזה" ◄ צפו בסירטון המצמרר

לפני שריקת הפתיחה של ניצחון משחק הבית של הירוקים מכבי חיפה נגד האדומים הפועל באר שבע באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה שנערך ביום שבת, 20.4.2024 הקרינה...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם עם לידתו נמצאת גם הראיה. נכון שישנן שיטות שימור ותרגולת המשפרות ומוסיפות רבות ליכולות שלנו....

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי מזג האוויר בחג הפסח הולך להיות חם ושרבי. תחזית מזג האוויר ליום ראשון 21/4/24: מעונן...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק ולתוספתנקרא קושיהחמישית נוספתבה לא נשאל מה נשתנהאלא נשאל מתי ישתנה.התשובה היאבכיסא הריקשעל כל דלת מתדפקמתייצב...