מה-1 בספטמבר תופסק פעילות השיטור המשולב בחיפה

תחנות המשטרה חיפה וזבולון הודיעו לעיריית חיפה כי מה-1 בספטמבר הן מפסיקות את פעילות השיטור המשולב אותו הן מפעילות בשיתוף עם העירייה משנת 2010. בעקבות הודעת המשטרה התכנסה הוועדה למיגור אלימות בעיריית חיפה בשלישי האחרון ודנה בנושא.

עו"ד שרית גולן - חברת מועצת העיר חיפה (צילום: אלבום אישי)
עו"ד שרית גולן – חברת מועצת העיר חיפה (צילום: אלבום אישי)

חברת מועצת העיר וחברת הוועדה למיגור אלימות, עו"ד שרית גולן שטיינברגר, אמרה בשיחה לחי פה:

צר לי על החלטת המשטרה. נוכחות משטרתית משולבת גם אם הסמכויות מועטות עדיין אפקטיבית בשכונות בהן הפשיעה מוגברת. כולי תקווה שהחלטה זו תשונה. יחד עם זאת, עדיין כל הסיירים העירוניים והניידות ימשיכו לפעול כרגיל. במסגרת הדיון שקיימנו השבוע בוועדה ביקשתי שתוכן תכנית עבודה אופציונלית והערכה תקציבית להקמת יחידת שיטור עירוני, פרויקט משמעותי יותר עם סמכויות נרחבות כפי שפועל ברשויות רבות נוספות בארץ. זו תהיה חלופה משמעותית לשיפור איכות החיים בעיקר בשכונות בהן נרצה התחדשות עירונית.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה:

עיריית חיפה קיבלה את הודעת המשטרה על החלטתה לקיים רה ארגון בכל הקשור לפעילות השיטור המשולב. עיריית חיפה תמשיך להפעיל באופן מלא את כל ששת ניידות הסיור העירוני עם סיירי הביטחון של העירייה למען בטחון ורווחת התושבים.

ממשטרת ישראל נמסר לחי פה: "בתום בחינה מקצועית הוחלט, כי פעילות השוטרים בעיר חיפה ובקרית חיים תהא בניידות הסיור המשטרתיות (בשונה מניידת משולבת), על מנת לאפשר מענה מבצעי ואפקטיבי לקשת רחבה יותר של אירועים ופניות מצד תושבי האזור, למען שלום כלל הציבור וביטחונו. לצד זאת, המשטרה תמשיך ותסייע ככל שיידרש לפקחי הרשויות המקומיות, ליישום החוק, והסדר הציבורי.

שיטור משולב (צילום: צבי רוגר)
תגובה
  1. אבו אמר/ה

    מה עם עשו בדיוק העציצים???

לא ניתן להגיב