דילול חזירים בירי בחיפה – המערכה המשפטית החלה

(חי פה) - השבוע החלה מערכה משפטית, כאשר עמותת...

סגר חיפאי

קוֹלוֹת שֶׁבֶר הִרְעִידוּ אֶת שַׁלְוַת הַכַּרְמֶלאֶת נוֹפֵי הַיָּרֹק מִבַּעַד...

5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...
באנר מוזאוני חיפה 010524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר מוזאוני חיפה 010524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

מקצר חיים | סיפור קצר | אילן סגל

מנין שאבנו את החוצפה לעשייה כה מסוכנת מבלי הניד...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

התלונות נערמות, התיקים נסגרים, והתושבים איבדו את הביטחון האישי • מעקב טיפול המשטרה בתיקים פליליים

הביטחון האישי בשפל חסר תקדים

(חי פֹּה ברחוב) – תקיפה לאור יום, ניסיון חטיפה, הטרדה מינית במרחב הציבורי, אדם שחושף את אבריו האינטימיים באופן סדרתי, ניסיון אונס… כל אלה הם חלק קטן מהאירועים שהתרחשו בחודשים האחרונים בעיר חיפה. ונכון להיום, משטרת ישראל לא שמה את ידה על החשודים ובחלק מהמקרים התיקים אף נסגרו, ללא ממצאים. מערכת חי פֹּה עוקבת אחר מספר תיקים אשר מטרידים מאד את הציבור. אנו ננסה להבין מה בדיוק המשטרה עושה עם התיקים האלה.

תיק פלילי – אשה הותקפה לאור יום. התוקפת צולמה. התיק נסגר

לפני כחודש (18/4/23) הותקפה נ, בחורה צעירה מחיפה, באלימות קשה עי" אישה זרה, כל זאת לאור יום, באמצע הרחוב במרכז הכרמל ולעיני העוברים והשבים. איש לא ניגש לעזור לה. האירוע הקשה תועד בווידאו כשפניה של התוקפת מצולמות בבירור כך שניתן לזהותה ללא קושי.
המקרה פורסם בחי פה ו-נ' הגישה תלונה במשטרה.

נ' סיפרה לחי פה עוד בשבוע שבו התרחש המקרה, על הימים הקשים שהיא עוברת בעקבות התקיפה, על הפחד, החרדה והכאב שלא נותנים לה מנוח מאז. בתוך כל אלה, לפחות היתה לה תקווה כלשהי להיאחז בה – שהמשטרה, הגוף האמון על הטיפול בפשיעה ובעבריינות, זה שאמור לדאוג להגנה ולביטחון התושבים, ישים את ידו על התוקפת ויבוא איתה חשבון. אלא שכאן ציפתה לה אכזבה. ואת מה ש-נ' מתארת בפנינו קרה גם בתיקים פליליים אחרים שמתרחשים לאחרונה בעיר חיפה.

נ' קיבלה אחרי כשבוע הודעה מאת משטרת ישראל כי התיק נסגר.

היא היתה מתוסכלת ומרוסקת ולא האמינה שהתיק נסגר שכן יש את כל הראיות וההוכחות והכל מתועד. לאחר שפנתה אלינו לעדכן על סגירת התיק, פנינו בתדהמה למשטרת ישראל, על מנת לבדוק את הנושא ונמסר לנו כי התיק לא נסגר והוא נפתח שוב.

האמנם? כעבור שבוע נוסף, קיבלה נ' הודעה כי התיק שוב נסגר. פנינו שוב למשטרה ונמסר לנו כי אכן התיק נסגר, כי לא הצליחו לאתר את התוקפת… חשוב להדגיש שוב – פניה של התוקפת צולמו בבירור. אירוע התקיפה עצמו תועד בווידאו ואין שום סיבה מוצדקת בעולם לסגור את תיק פלילי שכזה ולהביא את התוקפת לדין.


בשיחה עם חי פה משתפת נ' בתחושות הקשות שמלוות אותה מאז הודעה על סגירת התיק:
"ההרגשה היא של תסכול וחוסר אונים נוראי. היו לי ציפיות לקבל הגנה מהמשטרה ושבמשטרה באמת יטפלו במקרה החמור שקרה לי. סיפקתי לשוטרים את כל הראיות! העברתי להם סרטון וידאו של מקרה, תמונות, הכל מצולם! מעבר לזה שנתתי עדות מפורטת מאוד. אבל זה מרגיש שלא איכפת להם.

אני מרגישה שאם הייתי בת של אחד הקצינים או המפכ"ל, אז ברור שהסיפור לא היה עובר בשקט ובטח לא בסגירת תיק. אבל מה לעשות שנולדתי מהמשפחה הלא נכונה וכנראה שבשל כך לא יעזרו לי. אני לא בנאדם אלים ואני לא יכולה להגן על עצמי. איזה מסר המשטרה משדרת לנו? "לקחת את החוק לידיים". מה אני אמורה להתחיל להסתובב עם סכין עכשיו? לאחר שנודע לי סופית על סגירת התיק אני לא מצליחה להירדם בלילות".

אני קמה משינה ומסתובבת בתחושה שזה יכול לקרות לי שוב או להתקל בה שוב ואין מי שיגן עליי. אני לגמרי לבד ואני לא יודעת מתי בפעם הבאה אצטרך את הגנת המשטרה אבל מהיום אני יודעת שאין למי לפנות כי לא יעשו כלום. בשביל מה לבזבז זמן ואנרגיה. לא היה לי קל ללכת ולתת עדות ולספר שוב את מה שעברתי. בזבזתי אנרגיה וזמן על כלום. עברתי טראומה קשה והטראומה היותר קשה היא שהתיק נסגר. עדיין לא מצליחה להבין איך לא תפסו אותה כשיש להם תמונה וזה אירע בלב מרכז הכרמל לאור יום. יש אפשרות לפעול אם היו רוצים גם אם היה להם רצון של 1% היו מצליחים לתפוס אותה. אני סוחבת את הכאב הזה לבד וצריכה להשלים עם העובדה שאנחנו חיים בג'ונגל, ושהיום זאת אני מחר זה מישהו אחר.

שביל (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

תיק פלילי – גבר מבצע מעשה מגונה במרכז הכרמל

זה קרה ביום 19/4/23 כאשר תושבת האזור, אמא לשני ילדים קטנים, מצאה עצמה המומה והמבוהלת כאשר עברה דרך השביל המחבר בין רחוב הלילך לרחוב פינסקי, והבחינה בבחור עם קסדה על הראש, מופשל מכנסיים כשהוא נוגע בעצמו. השעה היתה 16:30 אחר הצהריים. האמא הייתה עם שני ילדיה.

מספר ימים קודם לכן, אותו חשוד עשה את אותם המעשים בגן מניה שוחט בכרמל. ומי שחווה רגעי אימה בעקבות האירוע היתה בסמוך לביתה היתה טל גילור שחזרה מאימון ובדרכה הביתה עברה דרך השביל שפונה אל הבניינים ברחוב קלר. אלא שפתאום היא קלטה מישהו שעומד באזור היותר חשוך כשהוא פונה חזיתית אליה עם מכנסיים מופשלים, קסדה על הראש ונוגע בעצמו. אלו שני הסיפורים שפורסמו בחי פה, אך תושבים נוספים נתקלו באותו מאונן סדרתי המהווה מטרד וסכנה ומערער את ביטחון התושבים אך נכון לפרסום הכתבה טרם נתפס חשוד.

תיק פלילי – תקיפה אלימה וניסיון אונס בשכונת כבביר בחיפה

לפני שלושה חודשים ביום 18/2/23 אירע ניסיון אונס בשכונת כבביר בשעות הערב המוקדמות. ק' תושבת השכונה, שהיתה עדה לתקיפה, מנעה את האונס וזימנה את המשטרה. ק' סיפרה לחי פה כי בעת שירדה עם בנה, בן התשע, ברחוב קדימה בשכונה ופנו לרחוב רענן, ראו גבר שמטיח בחורה אל הרכב, תוקף אותה ומנסה לאנוס אותה תוך שהיא מתנגדת.

ק' רצה עם הילד לעברם, כדי להציל את הבחורה שהותקפה וברגע שראה אותם התוקף הוא ברח לכיוון בית הכנסת. הבחורה היתה במצוקה ובהלם ופחדה. ק' חייגה במיידי למשטרה ודיווחה על האירוע. שלושה חודשים עברו מאז והחשוד טרם נתפס.

תיק פלילי – ניסיון חטיפה של ילד בן 10

ניסיון חטיפת הילד ברחוב כספרי בחיפה, ביום 25 במרץ, עורר עניין רב ודאגה בקרב תושבי העיר. גם הסיפור הזה לא נגמר בטוב, שכן המשטרה החליטה גם במקרה זה לסגור את התיק מחוסר ראיות!!!

גן מניה "חשוך גם ככה" (צילום: חי פה בשטח)

ממשטרת ישראל נמסר לחי פה בתגובה:

"התיק בנושא תקיפת הבחורה לאור יום נסגר. הסיבה – עבריין לא נודע.
התיק בנושא ניסיון חטיפת הילד נסגר. הסיבה – אין ראיות.
שאר התיקים עדיין פתוחים אך אין חדש ולא נתפסו חשודים".

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:

"האחריות לשמירת ביטחונם האישי של התושבים במרחב הציבורי הינה של משטרת ישראל. עיריית חיפה, מצידה, מפעילה מערך אבטחה, הכולל הן אמצעים טכנולוגיים, דוגמת מצלמות האבטחה הפרוסות ברחבי העיר והן אמצעי סיור – רכובים ורגליים, הפועלים מסביב לשעון, במהלך כל ימות השנה. בתקופות החגים מעבה העירייה את מערך האבטחה ומתגברת את תדירות הסיורים אל שעות הלילה על-ידי הצבת מאבטחים בגנים הציבוריים וניידות, במטרה לאפשר לכל תושבי העיר ולמבקרים הרבים בה תחושת ביטחון מלאה.
בנוסף, מפעילה העירייה מערך ניידות עירוניות, כמו גם 2 ניידות שיטור משולב (שוטר ופקח) המהוות כוח תגובה מיידי ומהוות גורם מרתיע בהפגנת נוכחותן".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

9 תגובות

 1. אין אכיפה, לא בדברים הקטנים ולא בגדולים.
  המשטרה פשוט לא קיימת.
  יש אצלנו בשכונה כל בוקר נהגי הסעות שמצפצפים ב6:45 בבוקר, כי למה להתקשר כשאפשר להקפיץ חצי שכונה.
  זה כמובן לא חוקי.
  תגובת המשטרה: "מה אתה רוצה שאני אעשה עם זה? דבר איתו".

 2. לחברה שלי שהזמינה בעל מקצוע לכמה תיקונים במעבר לדירה חדשה, בדיעבד הסתבר לה שהוא עובד זר וכי גנב לה כסף ותכשיטים מאחד החדרים שבהם עבד. היא פנתה למשטרה עם השם או הכינוי שלו ועם מספר הטלפון ואפילו הצליחה להשיג ולהציג להם תמונה שלו וכתובת של חבר שלוו, במשטרה לא התייחסו, לא חקרו ולא חיפשו אותו

 3. למה בטיילת ביפה נוף יש שוטרים ופקחים רק מתי שכמעט ואין שם אנשים?
  בערבים ובסופשים יש שם מאות בני דודים שמלכלכים, צועקים, מתנהגים בבריונות ונוהגים בצורה פראית ומסוכנת, ודווקא אז אין שם לא שוטרים ולא פקחים!!!!

 4. בחיפה אין משטרה ואין משילות. אפס. פשוט משהו שלא קיים. דוגמה שלא הוזכרה בכתבה: מירוצי מכוניות "משופרות עבריינית" נטולות מפלט (אגזוז) לאורך כל סוף השבוע, לילה ולאור היום, ברחובות נווה שאנן. הפכנו לעזה, וכנראה גרוע מכך. בושה. ככה מריחה התפרקות המדינה…. והסוף……

 5. אין בטחון בעיר הזו, אין אכיפה אין שיטור, העבריינים יודעים זאת וחוגגים. העבריינות אפילו נעשית באור יום ולעיני כל וללא פחד. פחד להסתובב בעיר הזו בחלק מהמקומות, פחד לחצות כבישים, אין איכות חיים בגלל מרוצי האופנועים והמכוניות. נמאס מאוזלת היד של כל מי שצריך לטפל בזה. שום דבר לא נעשה, פעם בשנה עושים מבצע אכיפה ומצלמים אותו מכל הכיוונים וזהו.

 6. לפני שנים מספר הותקפתי ברחוב ע'י 6 נערים, ערבים, באיזור הכרמל. התקיפה היתה ממניע לאומני גרידא ואני לא הייתי הקורבן הראשון שלהם. חבורה נחמדה שכזאת. כך התברר לי אח'כ. למזלי אני דובר קצת את השפה וגם עמדתי מולם בתקיפות. זה עזר לי ממש קצת. אחד הלם בפני ושניים אחרים בעטו בי. אין לי מילים לתאר את תחושת הכעס וההשפלה כגבר בן 40 שמותקף ע'י חלאות יצורי אדם ילדים בני 16-18. היה להם רוע טהור בעיניים. התקשרתי למשטרה, הם ברחו לכיוון טיילת לואי. המשטרה לא עשתה כלום, רק עמדה שם עם הניידת והם עברו ממש לידה. לא רדפה ולא חיפשה אחריהם למרות תיאור מאד ברור שלי ולמרות שבוודאות הם היו עדיין באיזור. וויתרתי על תלונה כי כל תלונה קודמת שהגשתי, בין אם בעבירות רכוש שנפגעתי מהן או עבירות אלימות הסתיימה תמיד בלא כלום ובתיק סגור.

  אחרי המקרה הזה סבלתי מטראומה במשך שנתיים לפחות. אני שונא לצאת החוצה בשעות הערב מאז, חבורות צעירים מעוררות בי חשש רציני לשלומי וגם כעס. אני יודע שאם חלילה מקרה כזה יקרה שוב אני אגיב בצורה מאד קיצונית בקטע של 'התאבדות' על התוקפים כי לי ברור כשמש שאני בתור אזרח מופקר לחלוטין לחסדי עבריינים, שיודעים היטב שלא יקרה להם כלום, שאין כל תשלום על מעשיהם גם אם ייתפסו, ושאיש לא יעזור לי ושבאמת אין משטרה בחיפה כבר הרבה הרבה הרבה מאד שנים. לפחות 25 שנה. אומר לכם בוודאות מוחלטת.

  המשטרה יודעת לתת דוחו'ת, לעצור גברים על תלונות שווא של גרושותיהן. לטפל קצת באלמ'ב ולא הרבה מעבר. עבירות רכוש לא מטופלות בכלל כבר עשורים, רוב המכריע של התיקים נסגרים. רק עבירות חמורות מאד כגון רצח חלילה, סד'ח, ירי, שוד, לפעמים מטופלים. אם יש תיעוד וזיהוי וודאי יש עצורים. אם לא, לרוב לא קורה כלום ואין מאמץ חקירה אמיתי. יש רושם שכל המגזר הציבורי בארץ לא רוצה בכלל לעבוד. זה ריקבון שפשה כ'כ עמוק כבר שאין מה לעשות. אני גם לא מאשים את השוטרים כי הם לא מתוקצבים, לא מוערכים ואין להם שום מוטיבציה לעבוד, גם בגלל מערכת המשפט.

  אומר ולא אבוש, שאם אותקף באלימות עוד פעם, התגובה שלי תהיה אלימות קשה יותר, בגלל שבטחוני ובטחון משפחתי מופקרים לחלוטין בעיר הזו ואין לי ברירה אלא להגיב כך כדי לשמור על עצמי. איש לא יעזור לכם בעת צרה. התוקפים לא יתנו את הדין גם אם ייתפסו, אתם לבד לגמרי כאן.

 7. חיפה איבדה את הביטחון ואת המשילות כל יום ,יריות ,הצתות בתים ורכבים,ונדליזם וכ"ו מיום ליום המצב מדרדר ולא רואים פתרונות באופק.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

בטטות בטטות • ערמות של בטטות על הכביש • קטע כביש חסום לתנועה◄ צפו

(חי פה) - כמות עצומה של בטטות "נשפכה" על קטע בכביש 4 לפני זמן קצר (ראשון 19/5/24, סביבות 11:00). כפי הנראה, ארגזים מלאים שהיו...

סמים מסוגים שונים ואלפי שקלים במזומן נחשפו באזור חיפה

(חי פה) - מעל 10 ק״ג של סמים מסוכנים ו-₪11,000 במזומן נתפסו במחסן בקריית ביאליק. שלושה תושבי הקריות נעצרו. מהמשטרה נמסר לחי פה: במסגרת מאבק המשטרה...

חשד לאונס בחניון ציבורי

(חי פה) - המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאונס בקריות. מהמשטרה נמסר לחי פה: שוטרי תחנת זבולון פתחו אתמול (שבת 18/5/24) בחקירה, עם קבלת דיווח מהמרכז הרפואי,...

עבודות הרחבת מטרונית חיפה וטירת כרמל, החל מ-19/5/24○ שינויים צפויים בהסדרי תנועה

העבודות צפויות להימשך כ-4 חודשים ובמהלכן יחולו שינויים בהסדרי התנועה ובמעברים להולכי הרגל, שיחסמו ויצומצמו לסרוגין. עבודות פרויקט מטרונית חיפה מערב וטירת כרמל יחלו ביום...

רפא״ל • ניסויים מתוכננים ומבוקרים יתקיימו באזור חיפה ועלולים להעלות עשן ולחולל רעש 19/5/24

מרפא״ל נמסר לחי פה תאגיד החדשות:רפאל נמצאת בפעילות רציפה לתמיכה במאמץ המלחמתי. היום, ראשון 19/5/24 יתקיים בשעות הבוקר בשטח מכון דוד בקריות ניסוי...