סרן אדוארדו כהן, בן 28 מחיפה

מבזקי וואטסאפ

קצין הרפואה של בסיס האימון החטיבתי של חטיבת גבעתי, סרן אדוארדו כהן:

אדוארדו_2.jpeg

סרן אדוארדו כהן, בן 28 מחיפה, משרת כקצין הרפואה של בא”ח גבעתי. אדוארדו עלה ארצה ממקסיקו סיטי וכיום גר בחיפה. במסגרת תפקידו, אחראי אדוארדו לתת מענק רפואי לכל מפקדת בסיס האימון החטיבתי של חטיבת גבעתי. “בבא”ח יש כ-2000 חיילים ובנוסף אליי יש עוד חמישה רופאים. כל רופא אחראי על מחזור גיוס שונה. אני אחראי על המפקדה, על החיילים שמשרתים בבא”ח באופן סדיר- מדריכי הקליעה, מש”קיות ת”ש, הטבחים, השלישות, החובשים ושאר מפקדת הבסיס. ביום יום אני מקבל כ-30 חיילים במהלך מסדר החולים. בנוסף לכך, אני אחראי על מעקב הפניות, הבקשות, על הקשר עם המעבדה ועם הרופאים המומחים. יש שוני רב בין רפואה אזרחית לרפואה צבאית. המטרה היא להתאים ולהעניק את המענה הרפואי הטוב ביותר לחייל בהתאם לבעיות הרפואיות שלו ולתפקידו”, מספר אדוארדו.

הקרן לחיפה – תורמים ומנציחים WB

אדוארדו עלה ארצה בשנת 2015 ממקסיקו סיטי, שם היה רופא כללי. הוא מספר כי הוא תמיד ידע שהוא רוצה להתגייס לצה”ל ולעשות את ההתמחות הרפואית שלו בארץ, “תמיד ישעתי שאני רוצה לעבוד כרופא בישראל. הרמה הרפואית בארץ היא גבוהה מאוד ומאחר ואני ציוני, החלטתי לעלות ארצה, להתגייס לצבא ולשרת בצה”ל כרופא”, אומר אדוארדו.

אדוארדו ביקר בארץ לפני כ-10 שנים במסגרת מסע של הסוכנות היהודית, אז החליט כי חלומו הוא לשרת בצבא כרופא. אנשים העולים ארצה, אשר מעל גיל 25, אינם מחויבים להתגייס לצבא, אך אדוארדו לא ויתר על הזדמנות זו והתנדב לשירות הצבאי. כך, לאחר שעלה ארצה, עשה אדוארדו סטאז’ בבית החולים רמב”ם במשך שנה, קיבל רשיון עבודה, התחיל התמחות פנימית בקרדיולוגיה בבית החולים “כרמל” שבחיפה וקיבל צו גיוס. “התגייסתי בנובמבר 2016 ועשיתי טירונות בקריית ההדרכה יחד עם קורס נהגים. היינו שישה רופאים שעלו ארצה יחד עם קורס נהגים שהיו קטנים מאיתנו במספר שנים. לאחר מכן, עשינו הכשרת קציני רפואה בבה”ד 10 ואז הגעתי לבא”ח גבעתי” מספר אדוארדו על הליך גיוסו. מעבר לשירותו בבא”ח גבעתי, מגיע אדוארדו פעמיים בשבוע לסייע לגדוד צבר שתופס קו בגוש עציון, שם הוא עושה מסדר רפואי ללוחמים שבשטח.

“אני משרת כקצין רפואה, בדרגת סרן, אך לא עברתי קורס קצינים. לאחר שאסיים את שירות החובה אוכל לצאת לקורס קצינים ולהמשיך בשירות קבע. אני שוקל בחיוב להמשיך בתפקיד. אני אוהב את המסגרת וחושב שאפשר להתפתח מכאן ולפתח קריירה רפואית מוצלחת” מספר אדוארדו, “אני מאוד ממליץ לרופאים עולים להגיע לתפקיד הזה. זהו מסלול ייחודי ומאתגר ויותר מכל- מספק. התפקיד עוזר לי בשיפור השפה, להשתלב בחברה הישראלית, להכיר את ארץ ישראל ולהכיר אנשים חדשים. התפקיד נותן לי כלים אישיים ומקצועיים חדשים ומאפשר לי לעשות את התפקיד שלי יותר טוב גם בהמשך ובאזרחות והאנשים פה הם כמו משפחה שנייה עבורי”.
להיות רחוק מהמשפחה זה כלל לא פשוט. אדוארדו משתדל לבקר את משפחתו לפחות אחת לשנה. “אני מאוד מתגעגע אליהם, אנחנו מנסים לדבר בטלפון מתי שמתאפשר במהלך השבוע. בהתחלה משפחתי פחדה כשאמרתי להם שאני עולה ארצה ומתגייס לצבא. הם אמרו לי למה לנסוע כלכך רחוק כשאפשר להיות רופא גם במקסיקו. הסברתי להם שיש לי קשר נפשי עם ארץ ישראל ושאני עולה מתוך ציונות. עם הזמן הם קבלו את עמדתי והיום הם גאים בי”, אומר אדוארדו.

אדוארדו מתכנן את המשך עתידו כאן בארץ, “תכניותי לעתיד הן להמשיך את התמחות הרפואית שלי בבית החולים “כרמל” ולעבוד כרופא בארץ. אני רוצה להשתקע ולהקים משפחה בארץ. יש לי חברה, גם היא עולה חדשה מפרו, כבר שנה. הכרנו לפני 10 שנים בתכנית של הסוכנות היהודית וגם היא למדה רפואה.כיום היא עובדת כפסיכיאטרית בבית החולים רמב”ם. אנחנו מצפים להשאר בארץ, לפתח כאן את חיינו ולהקים פה משפחה”.

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...