ללא מימון ועזרה אבל עם המון נתינה העלו שחקניות חיפאיות ערב

1503817_321751974647012_3736990946928839673_n_(1).jpg

ההצגה “המשרתות” עלתה בחיפה
ללא מימון וללא תמיכה עם המון נתינה
כתרומה לעמותות של בעלי חיים

על קבוצת שחקניות החיפאיות: רנטה מיכלזון, דיצה כספי אלגר, טלי רוט


“המוזות מההר” הוא אנסמבל חיפאי נשי עצמאי, שאינו נתמך על ידי אף גוף ומממן את עצמו ועל כך אינו נכנע לתכתיבים ואינו מצונזר בתכנים שלו. האנסמבל מורכב משחקניות יוצרות, שמחפשות את האגרוף בבטן, את הפרינג’ החי ואינן מפחדות לאתגר את הקהל ובעיקר את עצמן. הקבוצה נולדה כמחאה כנגד מיעוט התקציבים בישראל המועברים לתיאטרון פרינג’ וליצירה חופשית ולא ממוסדת.

את החזרות להצגה עשתה הקבוצה בלילות בבתם של השחקניות, אחרי שהילדים הלכו לישון. הזיזו את הרהיטים ובנו במה בסלון. בדיוק כמו המשרתות בהצגה.

היתרון הגדול של ההצגה שנעשית כ”הפקה ביתית” הוא הדבר שהרבה מאוד שחקנים חולמים עליו: חופש אומנותי מוחלט.

הקבוצה ההטרוגנית מורכבת משתי שחקניות מקצועיות בוגרות הפקולטה לתאטרון באוניברסיטת חיפה. ומשחקנית שלישית שהיא חוקרת סרטן במקצועה. בימאית ההצגה אולגה שצמן היא מהנדסת ביוכימיה מהטכניון. מה שמאחד את ארבעתנו הוא האהבה לתאטרון אמיתי, סוחף ומטלטל.

הקבוצה הופיעה למעלה משנתיים על במות שונות ברחבי הארץ, כולל תאטרון החאן בירושלים, צוותא בתל אביב ותאטרון חיפה ולפני שנה וחצי סיימה את מסעה.

בשבת ה 18/03/2017 נפגשו אחרי שנה וחצי, לערב אחד ומיוחד למופע התרמה שכל ההכנסות מכרטיסים יעברו לעמותות למען בעלי חיים.
מופע ההתרמה הוא רעיון שמתבשל בקבוצה מאז תחילת דרכן יחד. הרעיון להשתמש באומנות שהן מביאות לבמה כאפשרות לעזור למטרה שכולן מאמינות בה לא פחות מהמטרה האמנותית.

IMG_3677_(1)_אדום_על_קוביה.JPG

מיותר לציין שלכל חברות הקבוצה יש לפחות בעל חיים אחד, ובדרך כלל יותר מאחד.
ההפקה והמימון של מופע ההתרמה הוא עצמאי של הקבוצה, למרות ניסיונות בקשת תמיכה ועזרה להפיק את האירוע. המוזות לא מוותרות ומקוות שהאורחים נהנו מהערב מההצגה ובעיקר לתרום להצלת בעלי חיים.

רנטה_-_טיזר.jpg
על המחזה (למי שפחות בקטע של קלאסיקות)
קלייר וסולנז’, משרתות- אחיות הגרות בביתה של המדאם מקיימות ריטואל סודי בלילות. כשהמאדם לא נמצאת, הן הופכות את חדר השינה של מדאם לבמה, עליה מעלות המשרתות המדוכאות את התשוקות החבויות, השדים והיצרים המודחקים והאפלים ביותר שלהן. הן בוחנות את מערכת היחסים שלהן עם המדאם, אחת עם השניה, ובעיקר עם עצמן.

לילה אחד הן מחליטות לרצוח את המאדם ואז הטלפון מצלצל במפתיע והריטואל מקבל תפנית שמשנה את הכל. המחזה, מאת המחזאי הצרפתי השערורייתי, ז’אן ז’אנה, נכתב בהשראת סיפורן האמיתי של האחיות פאפן, משרתות ששחטו את בעלת הבית שלהן ובתה הקטנה, ועוררו סערה גדולה בחברה הצרפתית.
זהו מחזה חברתי על משחק ועל היכולת של הדמיון לערער את יסודות המציאות. ובעיקר על הכמיהה לחופש המוחלט ולשיויון והמחיר שנהיה מוכנות לשלם כדי להשיג אותם.

אומנות בחיפה


[tags=]2העצמת נשים בחיפה[/tags]

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.