מנהל ביה"ס האנתרופוסופי בבת גלים בחיפה איתי פז ימשיך בתפקידו

לאחר שבוע סוער בבית הספר האנתרופוסופי בבת גלים בחיפה הודיע מנהל בית הספר איתי פז שהוא נסוג בו מכוונתו להתפטר

01_בת_גלים.GIF
איתי פז

"לאחר סידרה של שיחות הגענו להבנות מחודשות. אני תקווה שכל מי שבית הספר יקר לו ויש רבים כאלו, ילמדו לעבוד ביתר תקשורת ומקצועיות ויחד נלמד איך לקדם את בית הספר ושכונת בת גלים".

 

כזכור, ביום שני השבוע הודיע מנהל בית הספר האנתרופוסופי בבת גלים איתי פז על התפטרותו לעירייה.
בנוסף הוא התכוון לסיים את העבודה כמנהל בית הספר באופן מיידי. במייל להורים הוא ציין עד כמה הוא מחויב לבית הספר ולתלמידים, אך הוא מרגיש שהוא לא מסוגל להמשיך לנהל את בית הספר בגלל שהעירייה לא מאפשרת לו לנהל את בית הספר כרצונו.

בית הספר האנתרופוסופי בבת גלים התחיל לפעול בספטמבר האחרון, במבנה של בית הספר עליה. המהפך היה ניכר עוד לפני יום הלימודים הראשון. מבית ספר עם כמה עשרות בודדות של תלמידים, לבית ספר שבו למעלה
מ – 100 תלמידים, שחלקם אף מגיע כל בוקר במיוחד מהקריות ומשכונות אחרות בעיר.

משיחות עם הורים לתלמידים בבית הספר השבוע עולה כי הורים סבורים שאישיותו המיוחד של פז היא שסחפה אחריה תלמידים והורים הביאה את בית הספר למקום בו הוא נמצא היום. ההורים טענו כי אם העירייה תאפשר לפז להתפטר, לא יהיה מנהל אחר שיוכל לשחזר את ההצלחה.

לימור כץ: "אני מביאה כל יום את הילדים שלי לבית הספר, בגלל שאני רואה את השמחה של כל אחד מהתלמידים, כשהוא נכנס בבוקר לבית ספר, וזה לא קורה בכל בית ספר. הילדים שלנו לומדים נגרות, קרקס, נגינה ומרגישים שהם לא באים לכאן רק בשביל ללמוד שפה וחשבון אלא בשביל משהו מעבר, וזה בזכות איתי פז".

02_בית_ספר_העליה.jpg

איתי פז שלח מייל להורים כדי לעדכן אותם על כך שהחליט לשוב ולהוביל את בית הספר:
"עברתי ימים מהקשים ביותר שעברתי בחיי ואני בטוח שגם עליכם עברו זמנים קשים כתוצאה מכך ומחוסר הידיעה הנלווה. מעולם לא הגעתי לעשייה כל כך מגוייס כפי שהגעתי לבית ספר עלייה ומעולם לא חשתי תחושת שבר כה גדולה אל מול האמון שנשבר בתחילתו של שבוע זה. אתם, הילדים, הצוות וגם אנשים יקרים במשרד החינוך והעירייה ניסו, כל יום מחדש להראות לי את החצי המלאה של הכוס, זו שבעבורה, ראוי לקום מחדש, כל יום בבוקר ולחזור לעשות כל מאמץ, גם אם העבר או הווה מראים לי מציאות מורכבת בהרבה.
מקווה שתינתן לי הזכות לשוב ולהוביל את בית הספר ולעירייה תינתן האפשרות לתקן את מערך התקשורת המקצועי הנדרש".

מדוברות העירייה נמסר בתגובה: כי העירייה אינה מנהלת את יחסיה עם מנהלי בתי הספר באמצעות
התקשורת.

חינוך בחיפה

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. אחד אמר/ה

    אנתרופוסופי זה לא. מה כן? לא ברור. מס' הערות: 1. באתר ביה"ס המילה אנתרופוסופיה אינה מופיעה. 2. באתר קהילת האנתרופוסופים בישראל – ביה"ס "עליה" אינו מופיע. 3. קיימת ביקורת רבה כנגד "חינוך ולדורף", שמייסדה, שטיינר, דגל באנתרופוסופיה. תבדקו באינטרנט. 4. בנין ביה"ס הוא בנין ישן ומדכא ומיקומו בציר תנועה ראשי (בי"ח רמב"ם ועוד) אינו מוסיף בריאות לתלמידים ולהורים. לעיריה יש משאבים רבים על-מנת להעביר את ביה"ס למבנים מודרנים וחדישים, או בנייתם. לא די בהפרחת סיסמא מותגית, על-מנת למלא בי"ס, שדינו נגזר לסגירה, בתלמידים.

הגיבו כאן לכתבה