פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

בחול המועד פסח יוצאים למוזיאונים בחיפה בחינם

בחול המועד פסח כל עם ישראל יוצא לטייל: בפעם...

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי...

מקצרים את הפקקים ומביאים את הסחורה • פרויקט חיבור נמל המפרץ

חברת נמלי ישראל, (חנ"י) אינה מסתפקת רק בפיתוח הנמלים. החברה עמלה גם על פיתוח דרכי הגישה לנמל, במטרה לייעל את מערך שינוע הסחורות. לצד פיתוח תשתיות הגישה לנמל, מפעילה החברה פרויקט מיוחד שנועד להקל את העומס הרב בכבישים.

פרויקט חיבורי נמל המפרץ – כבישים ומחלפים

(צילום: חברת נמלי ישראל)

פועלים כדי לספק פתרונות

אחת מהבעיות החמורות מהן סובלים אזרחי ישראל היא בעיית עומסי התנועה בכבישים. הפקקים בכבישי הארץ פוגעים באיכות חייהם של רבים ולמעשה משפיעה על כולנו. חלק מהבעיה הוא בכך שהכבישים משמשים גם כנתיבי מעבר של סחורות המגיעות ארצה מחו"ל, כך שהעומס בהם פירושו גם עיכוב בשינוע הסחורות הללו. בחנ"י, חברת נמלי ישראל, מבינים את הבעיה ופועלים כדי לספק פתרונות שיפחיתו מהעומס בכבישים, ישפרו ויגבירו את קצב שינוע הסחורות.

נמל המפרץ (צילום: חברת נמלי ישראל)

פרויקט חיבורי נמל המפרץ

חנ"י, כזרוע ביצועית של המדינה, פועלת לחבר את נמל המפרץ למערכת הכבישים ולמסילות הרכבת במטרופולין חיפה. במסגרת הפרויקט נבנים שבעה גשרים: שני גשרים מעל כביש 22, שלושה גשרים מעל נחל הקישון, גשר מעל רחוב משה דיין וגשר באזור שדה התעופה בחיפה. לצד הגשרים, נבנים גם מנהרת תשתיות, כבישים ומסילת רכבת, שישרתו את המשתמשים השונים במרחב. כך, בעוד החברה פועלת לטובת שיפור מערך שינוע הסחורות, מתפתחות התשתיות בחיפה ובסביבתה לטובת כלל הציבור.

עד כה, הסתיים שלב ב' בפרויקט חיבורי נמל המפרץ. במסגרת שלב זה, נפתח כביש ישיר לנמל המפרץ מכביש 75. הכביש מקשר בין נמל המפרץ, שדה התעופה ומספנות ישראל לכביש 75, ופתיחתו תסייע בהקלת עומסי התנועה באזור.

יצחק בלומנטל, מנכ"ל חברת נמלי ישראל (צילום: חברת נמלי ישראל)

מנכ״ל חברת נמלי ישראל, יצחק בלומנטל:

"פרויקט חיבורי נמל המפרץ משלב הגנה ירוקה על הסביבה, אבטחת תשתיות והקלת העומס בדרכים. הפרויקט עתיד לתרום לקיצור לוחות הזמנים בשינוע הסחורות מהנמל ואליו, וייתן מענה לצרכים הלוגיסטיים של לקוחות הנמלים, המובילים והתעשיינים".

פארק נמלי ישראל

סמוך לנמל המפרץ, מקימה חברת נמלי ישראל את "פארק נמלי ישראל". בפארק תתקיים הפעילות הלוגיסטית המשלימה לפעילות הנמל, של אחסון הסחורות ושינוען. הפארק מוקם על פי עקרונות מנחים של פיתוח בר קיימא, ועתיד להשתלב בפארק ירוק לפנאי, לנופש ולרווחת הציבור. בדומה לפארק הלוגיסטי באשדוד, צפוי הפארק בחיפה לייצר מאות עד אלפי מקומות עבודה חדשים עבור המתגוררים באזור.

פארק נמלי ישראל (הדמיה – חברת נמלי ישראל)

הקמת הפארק תאפשר להציע שטחים אטרקטיביים לגופי סחר במדינת ישראל. חברות מסחריות תוכלנה להקים מרל"וגים ולהסתייע בפארק כבסיס לוגיסטי ועסקי לצרכי ייבוא, ייצוא, הפצה, לוגיסטיקה ואחסנה. פרויקט חיבורי הנמל יסייע לחברות הללו להוצאת הסחורה מאזור הנמל והפארק לכיוון כביש 6 במהירות וביעילות.

פארק נמלי ישראל – הדמיה (צילום: חברת נמלי ישראל)

לצד הפארק הלוגיסטי המתוכנן, יפעל בשילוביות פארק מורד נחל הקישון. באי פארק מורד נחל הקישון יוכלו לעשות שימוש בחניות הפארק הלוגיסטי ולהנות ממקום שתוכנן בקפידה על פי סטנדרטים סביבתיים שנועדו לשמור על בתי הגידול האקולוגיים הסמוכים.

חיבורי נמל המפרץ – חברת נמלי ישראל (צילום: חנ"י)

מיזם 'לילה טוב'

לצד פיתוח התשתיות במטרופולין החיפאי, מבינים בחנ"י שהסחורות משונעות למרחקים גדולים ברחבי הארץ, ופיתוח תשתיות בחיפה בלבד אינו פותר את בעיית העומס כולה. לכן, יצרו בחברה את מיזם "לילה טוב". במסגרת המיזם, מעניקה החברה תמריצים כספיים לחברות הובלה המשנעות מכולות מלאות מהנמל בשעות הלילה והערב. החל מהחודש (ינואר 2023), הרחיבה החברה את הפרויקט גם לשינוע של מטען כללי בנמלי הים החיפאיים, והמענקים במסגרת המיזם הוגדלו משמעותית. התמריצים לשינוע הסחורות בשעות הלילה נועדו כדי להפחית עומס בכבישים, לצמצם פקקים, ולהקטין את זיהום האוויר שיוצרות משאיות הסחורה בעת שהן עומדות בפקק.

הרחבת מיזם "לילה טוב" (חברת נמלי ישראל)

כתבות קשורות לנושא זה

7 תגובות

 1. נמלי הולנד – לפני כמה חודשים ראיתי איך עובדת מדינה צפופה כמונו עם נמלי ענק שמשנעים פי כמה וכמה מאצלנו. או מה שאצלנו בחודש, זה אצלם ביום אחד ברוטרדם.
  הפלא ופלא חיבורי נמל אצלם זה רכבות. חלק מהכבישים אפילו נהרסו לטובת עוד מסופי רהבת. בנוב 2021 נחנכו מסופים גשרים ותעלות רכבת עם מטרה לשנע 50% מכל המכולות בהולנד ברכבות. 230 רכבות ביום ייצאו מהמסוף החדש בנמל רוטרדם. שנקרא אתלם 'שאטל רכבות הנמל'.
  אנחנו מולם מדינת עולם שלישי. משאיות במקום רכבות מהירות. כבישים במקום רציפים. חניוני רכב פרטי ופקקי ענק במקום שאטלים ונתיבי אופניים לפארקי הייטק.
  פשוט עצוב כמה הם מתקדמים. חיפה יכולה רק ללמוד. מערכת מטרו, מערכת רכבות נמל, מערכת תחבורה ציבורית משולבת בכל מקום בערים הגדולות עם מטרו, תחנות מרכזיות מפוארות וחדשות, שקט מביטול כבישים והפחתת תנועת רכבים במרכזי הערים.
  גן עדן תכנוני.

 2. גם דורסים וגם שודדים אותנו הציבור לא קיבל בתמורה פס של מעבר חציה לטובת הציבור כתבה מרתיחה למי שמבין ונמצא בשטח

 3. שומרים על הסביבה.מה עם שדה הנרקיסים הגדול שהיה ליד הגשר הישן(גשר ביילי)שנעלם ובמקומו שטחי איחסון?

 4. קשה לי להאמין שביצעו התשתיות הללו הם על חשבון חברת נמלי ישראל.
  כמו כן, מעבר להדמיות הפסטוראליות המוצגות כחלק מהכתבה, חסרה לי גם הדמיה/ות (אפשר גם כבר תמונה) של הרי הקונטיינרים שמכסים ויכסו את מפרץ חיפה!

 5. כסף קונה פרסום כתבות אוהדות
  לפחות תכתבו "כתבה שיווקית במימון חברת נמלי ישראל"
  החברה הכי דורסנית ואנטי חיפה שקיימת היום בתוך לב המטרופולין ומקימה עיר נמלים מנותקת מחיפה.

 6. כל תיכנון מערך הכבישים והמנהרות יבורכו, בינתיים בימים אלו ממש משאיות המובילות קונטיינרים ועוד, סותמים את המעבר
  בכבישי האיזור, הרמזורים ״כורעים״ תחת העומס,
  ותושבי האיזור בבואם לחנויות ״רמי לוי״ או שופרסל דיל
  לא מצליחים לצאת מהפקקים, כולם עצבנים, אין הכוונת
  משטרה, בלגן ועצבים שולטים בדרכים. על שינוע חושבים לפני
  קביעת עובדה של נמל נוסף. הרבה ישנו ולא תפקדו.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

בחול המועד פסח יוצאים למוזיאונים בחיפה בחינם

בחול המועד פסח כל עם ישראל יוצא לטייל: בפעם ה-19: מעל 170 אתרי מורשת, מוזיאונים, סיורים מודרכים ברחבי הארץ ועסקי תיירות מהדרום ייפתחו בחינם...

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת ישראל ומערכת החינוך מתבשרות בהישג מעורר השראה וגאווה של נציגות נבחרת ישראל במתמטיקה, שהשתתפו באולימפיאדה...

מכבי חיפה: "זה לא חג החירות כל עוד 133 חטופים עדיין בעזה" ◄ צפו בסירטון המצמרר

לפני שריקת הפתיחה של ניצחון משחק הבית של הירוקים מכבי חיפה נגד האדומים הפועל באר שבע באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה שנערך ביום שבת, 20.4.2024 הקרינה...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם עם לידתו נמצאת גם הראיה. נכון שישנן שיטות שימור ותרגולת המשפרות ומוסיפות רבות ליכולות שלנו....

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי מזג האוויר בחג הפסח הולך להיות חם ושרבי. תחזית מזג האוויר ליום ראשון 21/4/24: מעונן...