באנר גורדון 230524

הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת...

מחאת העם – החיפאים יוצאים להפגין • שבת 22/6/24

(חי פה) - ביום שבת 22/6/24 בערב תיערך הפגנה...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

הסופרת והאמנית יעל שיה – לבדה בעולם

עד שפגשתי את יעל, דמיינתי סופרים בעיני רוחי כדמויות...
באנר גורדון 230524
באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

המלון בבת גלים נבנה במהירות הבזק על אף שהוא חוסם את קו החוף

זוהי כתבת המשך לכתבה שפרסמתי לפני כחודשיים בתקופת הבחירות...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

התקציב: מה אושר ומה לא אושר בוועדת הכספים של עיריית חיפה?

(חי פה) – ועדת הכספים התכנסה אמש (רביעי 1/12/22) לדיון בתקציב רגיל ותקציב פיתוח. בין הנושאים שאושרו – נושאים הקשורים לרווחה בין היתר הרחבת מענים למשפחות בסיכון, תוכנית נוח"מ, המטפלת בנוער חרדי מנותק בקהילה ועוד.

הדיון היה סוער והתנהל בטונים גבוהים, במיוחד כאשר מיכי אלפר, שאינו חבר ועדה והגיע ללא הזמנה, היה קוטע את דברי חברי הוועדה ולא נותן להם להשלים את דבריהם. היות שכך נהג אלפר, התקשתה יו"ר הועדה סופי נקש, להתקדם בדיון ואף ביקשה שיצא החוצה מהדיון בוועדה.

הוועדה דנה בתקציב רגיל ובתקציב פיתוח. בתחילת הדיון העלתה היו"ר נקש את מצב חברת יפה נוף ומצב הגרעון הקשה בו נמצאת החברה.
לדברי נקש, החברה שהצליחה, לפני תקופת קליש, לנהל תקציב של 500 – 750 מליון ש"ח בשנה, ולנהל את הפרויקטים הגדולים ביותר באזור חיפה, מנהלת השנה את הפרויקטים הכי קטנים שיש ונמצאת בגירעון. נקש הסבירה כי מי שהביא לקריסת החברה היא יו"ר הדירקטוריון של החברה, ראש העיר עינת קליש רותם. קליש גרמה לחברה לניתוק מכל משרדי הממשלה שתקצבו פרויקטים גדולים וכן גרמה לפירוק השותפות עם משרד התחבורה.

תקציבים שאושרו בדיון

בתקציב הרגיל אישרה הוועדה תקציב לאחזקת מבנים כמו טיפות חלב, בעיקר הגדלת תקציבים לנושאים הקשורים לרווחה. שכירות שירותי עורכי דין לנושאים לתחום פיתוח מקרקעין ומרוץ הלפיד. בתקציב הפיתוח, אושרו בין היתר נושאים שקשורים בהשלמות של פיתוח ומבנים שנבנו, כמו כן אישרה הועדה תוספת נוספת בסך 2.2 מיליון שקלים לסיום הסרת האסבסט בליאו בק, 300,000 שקלים אושרו להעסקת קונסטרוקטורים לבחינת מבנים מסוכנים. אושר תקציב להנגשה פרטנית לבית הספר עופרים, שיפוץ מבנים של אגף נכסים, עבודות חירום של איטום גגות בתיכון קריית חיים, עבודות במבנים ציבוריים בתי ספר וגנים אחזקה שוטפת, סיום העבודה בספריית אבנר תקציב לארבעה מבנים שישמשו כממדים בבית ספר גורדון (שאין בו מקלט) וכן אושרה העבודה לשיפוץ מרכז יום בקריית חיים.

תקציבים שלא אושרו בדיון

 • לא אושרו תקנים למזכיר בוועדות וללשכת ראש העיר, כי לא הוצגו נתונים לצורך בתפקידים אלה.
 • לא אושרו בקשות של מספר מוסדות חינוך, שרוצים להעתיק מבנים ולהגדיל כיתות. כאן מדובר בדרישה לתקציב של מעל 30 מיליון שקלים. הבקשות לא אושרו מכיוון שלא נשלח ולא הוצג חומר מפורט. דחיית הבקשה התקיימה בגיבוי של היועצת המשפטית כי לא הוגשו פרטים ומסמכים נלווים.
 • לא אושרו אירועי ספורט, תקציב לשירות הויטרינרי ותוספת תקציבים לצורך אכיפה עירונית. גם במקרים אלה סיבת הדחייה היא שלא התקבלו נימוקים מקצועיים לבקשות של תקצוב או הגדלת תקציב ולא הוצגו המסמכים הנדרשים לצורך אישור הבקשות.

חבר מועצת העיר וחבר הוועדה מוטי בליצבלאו, אמר לחי פה בסוף הדיון:

מוטי בליצבלאו (צילום: ירון כרמי)

"לא סביר שיבוא חבר מועצה (מיכי אלפר), כמשקיף, אמר מה שרצה להגיד, כול הזמן הפריע עם הערות שונות, לאורך דקות רבות, נכנס לדבריהם של חברי ועדה, ולמרות ניסיונות של יו"ר הועדה להכניס סדר, כולל עזרה מיועמ"ש הועדה, הנ"ל המשיך בהערות ובהפרעות, עד שחלק מחברי הועדה בקשו ממנו לצאת מהדיון.
ולעיתים הויכוחים עלו לטונים גבוהים. לא מקובל לא מכובד".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

13 תגובות

 1. קלישר סידרתי לך קבר בכפר סמיר. ליד אבא חושי. ביום שתפרשי מלכאן כאשת עיר. על הקבר נרשום פה נתמנה ראשת עיר שגנבה כספים מהציבור.נכון שאת לא מתרגשת אבל אנחנו מתרגשים מחוסר אזילות יד שלך. כלפי האכלוסיה החלשה. אני מאחל לך אחרי שתפרשי שתנוחי על משכבך בשלום. אמן!

 2. אנשים מקובעים שעוצרים את העיר והופכים אותה לשטטל
  מי בחר אותם

 3. העיקר בונים כביש חדש לנמל המפרץ ללא שביל לאופניים
  .

 4. אילן אתה באמת מתפלא על הרס הואדיות אחרי המחצבה הענקית שנקראת "רחוב אריאל שרון" במורדות ורדיה?
  המקום הכי יפה בחיפה חוסל לנצח. מה שנשאר זה ואדי מזערי שמתפקד כתעלת ביוב וגם בתוכו סללו אספלט.
  בקיצור, אין עתיד לואדיות ואם מישהו גר כאן בגלל נוף ירוק דעו שזה עניין זמני בלבד בין כבישי גישה שריפות כריתות הרס עודף חזירי הבר ובינוי הרסני בשכונות שמדרדר לואדיות עפר וחומרי בנייה לא ישאר עוד עשור מהואדיות כמעט כלום.

 5. אישרו עבודות פיתוח -איזה עבודות אישרו ? את המשך עבודות הפיוח, החיצוב והסלילה במתחם נאות פרס מזרח ? או בפרויקט המבואות הדרומיים ב ? – שם מתבצעות עבודות ללא היתרי בניה וללא היתרי סלילה – תוך הרס הסביבה – על ידי עיריית חיפה – אז לעבודות מושחתות אלו מקצים כסף ? עבריינות בניה קשה ונרחבת על ידי עיריית חיפה שלא מסוגלת לאשר תכניות ישימות ושאינן פוגעות באדם ובסביבה. מה קורה פה, מנסים לייצר עובדות בשטח – טרם שמיעת הערר על תכנית פרשקובסקי – וטרם מתן תוקף לתכנית זו ? ומדוע הרסו בשבועיים האחרונים שלא כדין קטע של כ-100 מ' בוואדי יפה וירוק, כחלק מעבודות הפיתוח עבור פרויקט פרשקובסקי אותן מבצעת שלא כדין עיריית חיפה – מקצים כסף להריסת הוואדיות בחיפה ? מי אישר מעשה נבלה שכזה ?

  • גם אמרו לי שאני חושב רק על חלקה שלי. ו זה ממש לא מקובל…

 6. בדיון שמיעת ההתנגדויות לתכנית פרשקובסקי – מזרחית לנאות פרס – מפלצות בינוי בנות 20 קומות – ובעיות תחבורה ונגישות קשות שהתקיים ביום 5.9.2022 – בו ניסה מיכי אלפר לקצץ את זמן השמעת ההתנגדות, שלא כדין, ל-7 דקות – הפריעה הגב' סופי נקש להשמיע את ההתנגדות, ביחד עם הגב' שרית גולן שטיינברג ואח' – בקול רם ובהפרעות חוזרות ונשנות – אז הגלגל התהפך עליה – וב-חי פה מדווח כי בדיון שלה – הפריעו לה לדבר … ככה מתנהלים הדברים בוועדות הקומבינה של חיפה.

 7. מכובד ומקובל הכל כאשר ראש העיר חיפה ד"ר עינת קליש רותם מכהנת כראשת העיר חיפה.כל הכבוד לך עינת.שבת שלום.טיול מהנה שיהיה לך בחו"ל.

 8. איך אפשר לא להוסיף תקציב לשירות הוטרינרי ??? בעיית החזירים ידועה וברורה לכולם… ואיזה הוכחות ומסמכים צריך להציג כדי לקיים אירוע ספורט??
  טופסולוגיה מעצבנת

 9. חכו חכו…. בקרוב התלבושת האחידה גם בבתי ספר חילוניים תהיה בהשראת החרדים והמורות יחויבו בשביס לראשן.

  • כחלק מחוסר החינוך במערכת האין-חינוך ומשרד האין-תרבות אולי כדאי להנהיג תלבושת אחידה מכופתרת בכל בתי הספר בישראל. זה משפר מהותית את הסדר, הנקיון, הארגון והשייכות בקרב התלמידים.
   התלבושת האחידה היא סמל להתרופפות במשמעת ובסמכות ההורים והמורים. הגיע הזמן להחזיר אותה בכל הארץ ולא טי שירט וג'ינס אלא מכופתר.

 10. לא מכובד ולא מקובל ש-25% מתושבי חיפה הדתיים בדתות השונות ינהלו את החיים החילוניים של 75%
  לא מקובל שמיכי אלפר עסקן נדל"ן יהיה ראש הועדה המקומית חיפה.
  לא מקובל שראש העיר תהיה בכיס של העסקנים החרדים בכל מחיר ובכל עניין בלי שום פרופורציה כולל סילוק מתנ"ס מפעילות תרבות עבור עוד מוסדות חינוך חרדיים.
  לא רוצים השתלטות חרדית על חיפה. את זה צריך לומר למיכה אלפר בפרצוף בכל ישיבה כשהוא מתחיל לצעוק.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

להגמיש תבניות, לחשוב בצורה רגשית • על הספקטרום האוטיסטי

אוטיזם הוא תופעה שמוגדרת כשונות נוירולוגית המאופיינת בעזרת קבוצת תסמינים הנוגעים ביכולת התקשורת, ביכולת החברתית ובתחושה החיובית לעצמיות. אנשים עם אוטיזם יכולים להיות מאוד...

שלל פעילויות לילדים ומבוגרים • שבוע הספר העברי בקריית ביאליק

קריית ביאליק מזמינה את התושבים להינות משבוע הספר העברי ומחודש הקריאה 2024 בספרייה העירונית בין התאריכים 26/6-9/7/24. באותם הזמנים ייערכו שלל פעילות לילדים וכן פעילויות...

לאן נעלמו ה״פודטראקים״ של חיפה?

במהלך תקופת הקורונה, צמח מיזם הפוד טראקים בחיפה ואפשר לאנשים להנות מאוכל רחוב טעים במרחב הפתוח. המיזם, שהתחיל עם תקוות גדולות להמשיך ולהתרומם, נמצא...

מחאת העם – החיפאים יוצאים להפגין • שבת 22/6/24

(חי פה) - ביום שבת 22/6/24 בערב תיערך הפגנה למען החלפת השלטון והחזרת החטופים בחיפה במרכז חורב, כמו בכל שבת בחודשים האחרונים. ממחאת העם...

מגדלי חוף הכרמל – ״המפלצות״ שעל החוף

מגדלי חוף הכרמל קמו על רצועת קרקע שהיתה שייכת למשפחת כיאט. במקום זה הוקם חוף רחצה מוסדר, כבר בימי המנדט הבריטי, שנודע כ״חוף כיאט״. כיאט ביץ׳  תולדות...