בעלי דירות: עיריית חיפה מעכבת את פרויקט ההתחדשות העירונית ודורשת שנשפץ בתים שמיועדים להריסה

שדרות ההגנה, קריית אליעזר (צילום: חי פה)

עיריית חיפה הוציאה לפני שבועיים מכתב לבעלי הדירות בשדרות ההגנה 43, 45 ו-47 בו היא דורשת מהם לשפץ את הבניינים על מנת שהם יהיו תקינים ובטיחותיים. לטענת בעלי הדירות הבקשה לא הגיונית, כיון שב-5 השנים האחרונות הדיירים מנסים לקדם פרויקט של פינוי בינוי, ולטענתם הוא מתעכב רק בגלל סחבת מצד העירייה. הפרויקט כולל 5 בניינים ובהם 98 בעלי יח"ד, הפועלים יחד, משנת 2017, לקידום הפרויקט ברחובות ההגנה ויואב בקריית אליעזר.

שדרות ההגנה, קריית אליעזר (צילום: אלבום פרטי)

מה ההיגיון בשיפוץ חיצוני לפרויקט שהולך לפינוי בינוי?

יו"ר נציגות בעלי הדירות, מר אלי מסלובסקי, אומר היום כי הדרישה לשלם על תיקונים כל כך לא נדרשים היא לא הגיונית. "קיבלנו את הבקשה לתיקון הבניינים לפני כשבועיים. זה מגוחך שבמקום לאפשר לנו את קידום של התב"ע ולאפשר לליזמים לבנות בניינים חדשים ובטיחותיים, מורחים את התהליך הזה ועוד מבקשים מאיתנו להוציא כסף מהכיס עבור השיפוץ של הבניינים המיועדים להריסה.

הוצאנו מכתב לעירייה, ולדעתי התשובה שקיבלנו מהם היא מבזה. מבחינת העירייה התשובה שקיבלנו היא "שהם יעלו את הנושא לדיון…". אנחנו מרגישים שזו לא תשובה עניינית עם לוחות זמנים והסבר. זה נראה שבגלל שאנחנו פנינו לפניות הציבור של העירייה, הם היו מחויבים להוציא לנו מכתב תשובה ולכן הם כתבו לנו את הדברים, אבל אין כוונה אמיתית להבין את המצוקה שלנו".

שדרות ההגנה, קריית אליעזר (צילום: אלבום פרטי)

"במשך 5 שנים העירייה תוקעת את אישור הפרויקט"

"לנו, התושבים, יש רצון אמיתי לעשות את הפרויקט, אבל משנת 2018 מורחים אותנו עם תירוצים כאלה ואחרים. לפני 5 שנים התחלנו לקדם פרויקט של פינוי בינוי של 5 בניינים ברחובות ההגנה ויואב בקריית אליעזר. יש לנו נציגות של בעלי הבתים וחתימות. בהתחלה העירייה טענה שלא ניתן לאשר את הפרויקט "עד שתהיה תכנית אב לקריית אליעזר כולה".

חיכינו שנתיים שלמות, כי נציגי העירייה אמרו לנו שעד שלא יסיימו את תכנית האב לקריית אליעזר, אנחנו לא יכולים לקדם את התב"ע. תכנית האב לשכונה הייתה מוכנה עוד בשנת 2021. אנחנו אמרנו שאין בעיה, ואנחנו נחכה, אבל ברגע שהיה אישור לתכנית האב, חשבנו שיהיה אפשר לרוץ עם הפרויקט, אבל מסתבר שטעינו… אחרי שתכנית האב הושלמה, העירייה דרשה להכניס לתוך תחומי התב"ע גם איזה מבנה סמוך לשימור, מבנה שמעולם לא הייתה כוונה לגעת בו והוא בכלל לא חלק מהפרויקט. כך העירייה עיכבה את קידום התב"ע בדרישה לערוך תיק שימור ולעבור וועדת שימור".

"אבל זה לא הסוף!
אחרי שאותו מבנה הוא כבר חלק מהתכנית ועל פניו, שום דבר לא צריך לעכב אותנו עכשיו, עכשיו העירייה אומרת משהו חדש. העירייה דורשת להשלים תיאום מול רכבת ישראל, לכאורה בגלל השיקוע העתידי של הרכבת לאורך רצועת החוף. בכל הזמן הזה הם לא מוכנים להכניס את התכנית לדיון בוועדה, במקום לקיים את הוועדה ולקבל החלטת וועדה בתנאים מוסכמים.

שכשרוצים לקדם תכנית, מכניסים את הנושא לדיון בוועדה ואז מקבלים שם החלטה. אבל במקרה שלנו במקום לדאוג לאישור מול הרכבת, פשוט אומרים לנו עוד פעם, שיהיה עיכוב בהתקדמות הפרויקט שלנו"

"תחושה קשה שהעירייה כל הזמן נגדנו"

משנת 2017 אנחנו תקועים עם בתים במצב תחזוקה בינוני ואנחנו בתחושה קשה שהעירייה כל הזמן נגדנו.

מה ביקשנו? לא ביקשנו להתעשר, ביקשנו בתים עם איכות חיים סבירה, למה למנוע את זה?
ועכשיו מוסיפים חטא על פשע: מבקשים מאיתנו כסף כדי לשקם את הבניינים הישנים. בזמן הזה שהם עושים הכל כדי לא לקדם את התכנית, הם עוד מוציאים דו"ח של מהנדס העיר שתובע מבעלי הבתים לערוך שיפוץ חיצוני, וזה במתחם שמוגדר כמתחם פינוי-בינוי על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית".

לטענת הדיירים, מה שעוד מקומם אותם הוא שבעוד שהם מחכים שנים על מנת שהפרויקט שלהם יאושר וייצא לדרך, העירייה מקדמת פרויקטי התחדשות עירונית במתחם רוטשילד באותה השכונה (קריית אליעזר) ומתחם חיל הים בבת-גלים.

תגובת העירייה תצורף לכתבה כשתתקבל.

42 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  העירייה פשוט לא יודעת לעבוד נכון. בשכונת ענק כמו קרית אליעזר היה צריך לקדם תוכנית כמו קרית משה ברחובות: כל יזם יקבל קרקע משלימה במבואות הדרומיים או במגרש פתוח אחר בשכונה, יבנה בה בניינים שיאוכלסו בדיירים ותיקים בתמיכת הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ואז בבת אחת להרוס 10-20 שיכונים בשיטה הזו ולהקים כל פעם תת-רובע חדש עם מבני הציבור הפארקים וחידוש התשתיות. רחובות עושה את זה בשכונה זולה חסרת כדאיות ליזמים כמו קרית אליעזר, וברחובות זה גם עובד.

 2. יוסי אמר/ה

  חיפה = חלם! במה שלא נוגעים זה מסריח!
  איפה כל בעלי הבתים ״המשקיעים״ בעלי האינטרס שיילחצו על קליש לאשר את כל הפרוייקטים?? האוכלוסייה חלשה מאוד, אין למי למחות! על פניו אמורים לצוץ פה פרוייקטים כמו פטריות אחרי הגשם בפועל יש רק תוכניות על תוכניות שניייים – מאיפה מגיע הזלזול הזה?!
  זה מאוד עצוב

 3. ציון אמר/ה

  תוקעים פרוייקט
  חחח
  חיסלו את התקווה של התושבים.
  מתחם סטרומה ממתין לפתחון פה של מדושני הערייה והעומדת בראשם כבר 14 שנים !!!!!!
  בושה וחרפה….

 4. איל אמר/ה

  עיר מוזנחת שכזאת עוד לא ראיתי בחיי, להיכנס לחיפה זה כמו לחזור בזמן 200 שנה לפחות , אין התחדשות , אין התרחבות , אין בנייה חדשה , אין איכות חיים בקיצור עיר גוססת …

 5. תכלס,יש בשכונות החוף פרויקט שמתממש? אמר/ה

  מה כולכם צצים ומלינים על העירייה ,זה גדול על העירייה.יש המון מתחמים עם רוב חתימות,יזמים ותוכניות.ובכל מתחם העירייה מוצאת איזושהי סיבה לעכב את הפרויקט ולהשיג "שקט" לעוד 10 או 20 שנה.המצב הזה מאד מתסכל אבל אני לגמרי חושבת שהדיירים שממתינים לפינוי בינוי בשכונות החוף לא ריאלים.בקושי 2 בניינים אושרו בעשור האחרון מתוך מאות.

  1. ממש לא בקושי 2 בניינים, אמר/ה

   אתה מתכוון יותר לכמה עשרות.
   שפרינצק, נווה דוד, נווה יוסף…. מבלי להתאמץ אני מכיר שם יותר מעשרה בניינים שכבר עברו את התהליך.
   אם מעניין אותך לדייק אתה מוזמן להיכנס למדלן

  2. פינוי בינוי יש רק 2..נא לא לטעות אמר/ה

   התכוונתי לפינוי בינוי ולא תמא בשכונות החוף.לא ברמז,לא בזיו,אלא בשכונות החוף.בעשור האחרון רק 2 קיבלו היתר בנייה:יציאת אירופה 4 בשפרינצק וכרמל מערב בנווה דוד(אגב שניהם עדיין לא מאוכלסים).פרויקט נוסף אחרי עשור של המתנה של אזורים גם בנווה דוד אמנם יצא לפני כמה ימים במכירת פריסייל אז אפשר להחשיב אותו כשלישי.סה טו.צריך להיות ריאליים עיריית חיפה לא תאשר(לדעתי) יותר מעוד כמה בודדים בעשור הקרוב,זה גם נאמר בפירוש לפני כשנה בתוכנית האב של העירייה לגבי הבנייה הבלתי אפשרית שכל יזם פינוי בינוי מבקש..וכבר הגיע הזמן שהתושבים בשכונות האלה יתפכחו וההחוזים עם היזמים של הפינוי בינוי יגיעו לשלב פג תוקף.ואז דיירים ריאליים ילכו על יזמים קטנים של תמאות(עיבוי בינוי על מבנה קיים) שזה גם יותר פשוט וריווחי ליזמים וגם העירייה תוכל לאכול את זה מבחינת צפיפות ותשתיות.זה לדעתי הסיכוי היחידי להתחדשות עירונית בשכונות האלו.

 6. מיסי בראון אמר/ה

  אנחנו ברחוב האר"י עכשיו הולכים להוציא כמה אלפי שקלים לדייר לתקן בניין בן 50 שנה. כבר כמה שנים שאנחנו בתחילת תהליך פינוי בינוי ואומרים לנו שגם כשנקבל את האור הירוק נהיה בדיקה חדשה רק בעוד 7 עד 10 שנים. לא מבינה למה זה לוקח כל כך הרבה זמן ובינתיים חייבים לשלם המון כסף כדי שהבניין לא יתפורר ויפגע במישהו במדרכה.

 7. אפרים אמר/ה

  אין מנוס מההרגשה שעריית חיפה לא דואגת לרווחת התושבים ורק מונעת קידום פרויקטים ללא סיבה לא רק בקרית אליעזר גם בקרית אליהו מ בנים שנוטים ליפול בכל רעידת אדמה קלה ביותר כבר עכשיו הם שקועים בצד אחד וכנראה מחכים ל אסון

 8. חי אמר/ה

  קליש ראש העיר לביאה אמיתית
  למה שמשלם המיסים ישלם לבעלי בתים לשפץ את הדירות המתפוררות להם?
  רוצים דירה מתוחזקת יתכבדו בעלי הבתים ויעשו הכל על חשבונם הפרטי!
  למה שיבנו מגדלים ואז הדירה תהיה שווה יותר וזה יגרום לצפיפות ועומס על התשתיות הקיימות
  ומי שמרוויח מכך בלבד הינם בעלי הבתים
  ומי שיסבול מכך לשנים רבות הינם משלמי המיסים ותושבי העיר .
  כל הכבוד לקאליש
  דרך אגב זה שהיא לא פופוליסטית אבל עושה למען תושבי העיר אומר רבות עליה
  קאליש אוהבים אותך !

  1. חיפאית אמר/ה

   מדינת ישראל החליטה כבר לפניי שנים על פרוייקט לאומי של התחדשות עירונית . מי שבונה זה יזמים. נקודה. הם מביאים את הכסף מה לעשות.והעירייה מסתבר צריכה לעבוד לכן יש שם מחלקות המטפלות בזה. לא תהייה שום צפיפות כי נבנים חניונים וכעל שהמגדלים גבוהיים יותר כך בונים פחות בניינים ויותר לגובה ואז ישנם שטחים ירוקים כל יזם מחוייב בזה כולל עירוב שימושים הווה אומר מסחר ומוסדות ציבוריים. זאת בדיוק הדרך שזה לא " יפול " על האזרחים והתושבים יזכו בדירות חדשות נגד רעידות אדמה .

 9. אבי כהן אמר/ה

  אם חס וחלילה יקרה משהו לדיירים, בעלי הדירות יתנערו.
  אם הבניין זקוק לשיפוץ/חיזוק, כל הכבוד לעיריה שעושה מלאכתה.
  אם בעלי הדירות רוצים פינוי בינוי בבניין מסוכן, שיוצאו הדיירים.
  לדעתי, החזירות של בעלי הדירות אינה יודעת שובע.

  1. אבל העירייה לא עושה את מלאכתה, אמר/ה

   זה הבוטום ליין של כל הכתבה מעלה.

   לתקוע אישור פרוייקט חיוני למשך חמש שנים זה פשע,
   ואתה צודק – גם להזניח בחזירות נכס ולנוח על זרי דפנה עד שהמליונים יבואו זה פשע.

   שני הפשעים מאיימים על חיי אדם.
   אולי הפיתרון הוא שעובדי מחלקת ההנדסה בעירייה יעברו לגור בשכירות בבניין התקוע של הבעלים המזניחים?

 10. תושב קריית אליעזר אמר/ה

  אני שייך למתחם עדה פרטיזנים שממתינה לאישור עיריה עם פרוייקט משותף עם חברות שקמונה ואלמוגים. כבר שנים רבוץ העיריה מונעת מעכבת את הפרוייקט.
  החודש שמו לנו צו מבנה מסוכן כשי להתנער מאחריות ולכסות את העיריה.

  הכל נופל על האזרח הפשוט. העיריה חייבת לזרז וךקדם בירוקרטיות להתפשר ולאשר כבר תוכניות משובר סחיי אדם.

  יש לפתר לאלתר את מהנדס העיר שכשל לקדם את התוכניות במשך שנים רבות. הפנה עורף לתושבים.

  1. צו מבנה מסוכן לא מתהווה ביום אחד, אתה יודע את זה, כן? אמר/ה

   אני איתך שצריך לפטר לאלתר כל מדושן שכר ותקן בעירייה שמשקיע את כל מאודו בלתקוע את הפרוייקט,
   אבל הבניין שבו יש דירה בבעלותך נהיה מסוכן הרבה לפני שניתן לו צו עירייה, ולך כבעל נכס יש אחריות על הרכוש שלך.

 11. כולם אשמים, אמר/ה

  אתם כבעלי דירות שהזנחתם בצורה פושעת את הנכסים שלכם כך שכבר כמה שנים טובות רמתם כל כך ירודה שאינה ראויה לאדם לגור בה,
  והעירייה ששובתת כבר שנתיים על חשבון כולנו.

  העירייה שתלך קיבינימט,
  ואתם תטפלו בנכס שלכם, יש בעיר הזאת אנשים שאין להם איפה לגור.

 12. אבי 1 אמר/ה

  אנחנו הצבענו לה רק כדי לזרוק את יונה יהב !! מגיע לנו

 13. ביאטריס אמר/ה

  הבניינים בקריית ואליהו בנוים על עמודים על קרקע לא יציב. העמודים מתפרקים . תבדקו המגינים 118 איך הבית מתפצל כי האדמה יורדת וכל הכובד של בניין 3 כניסות עומד על 4 העמודים מתפוררים של הכניסה 118. הוגשה כבר תוכנית לפינוי בינוי. הפחד הוא שהבניין יתמותת לפני ההריסה כי הערייה מעקבת את האישור.
  חובה להוסיף עמודי תמיחה עם תוכנית מסודרת של מהנדס.
  פניתי לעורך דין של הפרויאקט לבקש מהיזם שהרוויח המון כסף מהפרוייקט הזה , לעשות את העבודה עד שיקבל את האישור מהעירייה. סירב. בעלי. דירות אנשים מאוד מבוגרים , אין עם מי לדבר. ברעידת האדמה הראשונה הבניין הזה ואחרים מהשכונה , יתמותתו על הדיירים.
  העירייה לא מקדמת 15 שנה את הפרויקטים בשכונות החלשות של חיפה. כל רק דיבורים. 15 שנים מחקים אחרי ששילמנו 3 פעמים את הבניין על חשבונינו

  .

 14. רפי רפאל - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  תיקון טעות : יש לי חדש בשבילכם.

 15. יצחק אמר/ה

  חוצפה ממדרגה ראשונה היסודות גמורים ולא עומדעם בתקן של רעידות אדמה יש בעיות פרסונל בעריה ריבים בילתי פוסקים

 16. מיקי גוטשלק אמר/ה

  מרגיז איך העירייה מתנהגת פה.

 17. י.ע אמר/ה

  מה זה ניראה לי בכול מקום שצריך עזרה רק עושים דווקא למרר את חייהם של תושבים

 18. נירה אמר/ה

  ככה זה כשיש מהנדס עיר כזה בחיפה שלא עושה הרבה. שובר צדק, צריך היה להצביע להדחתו. היום הוא עובד בשביל האופוזיציה בגלל זה לא הצביעו.

 19. קורא נאמן אמר/ה

  העירייה עסוקה מעל הראש בהרס הכרמל בטיפוח היזמים ברכס הכרמל עם מתן היתרי בנייה שגויים מכוח תמ"א 38 ועם כמות עררים ותביעות משפטיות שרק הולכת ומתארכת.
  אין כל קשר בין שיקוע הרכבת לבין התב"ע השכונתית, עקב המרחק הגדול בין תחום השליטה של רכבת ישראל בתוואי הרכבת לבין שכונת קרית אליעזר.
  ספק רב בנוגע לגורל יציבותם של שיכונים אלה בזמן ביצוע עבודות המנהור לטובת שיקוע מסילות הרכבת.
  באשר לתגובה לעיל לכתבה, ניתן לומר בוודאות כי אין כל מניעה הנדסית לבצע את שיקוע הרכבת. המגיב הינו אדריכל במקצועו ולא קונסטרוקטור. מה גם, שפרוייקט ברמה לאומית אינו נבחן בכדאיות הכלכלית שלו.

  1. שאול אמר/ה

   אם כך מדוע לא בונים מסילת ברזל לאילת ומדוע לא מרחיבים את כביש הערבה לכל אורכו?

 20. רפי רפאל - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  לבעלי הדירות : יש לך חדש בשבילכם עיריית חיפה לא מעכבת . .היא מקדמת את הנושא. בוקר טוב. קצת סבלנות. הכל יהיה בסדר בעזרת השם.

  1. רזי רזול - רזון.חיפה ראש הדסק אמר/ה

   אבל רפי, מה אמרנו על להבטיח הבטחות?
   לא בעיתוננו.

  2. ביאטריס אמר/ה

   נא לפרט !
   מה בדיוק יהיה בסדר?

 21. שלמה אמר/ה

  גם ברחוב בית לחם בשכונת כרמל צרפתי יש מתחם של כמה בניינים שהדבר המתבקש ביותר שם זה התחדשות עירונית
  5 א 7 א 9 א וכו
  זה הכרחי מבחינה חיצונית ובטיחותית וגם יתרום להגדלת ההצע במקום מאוד מבוקש עבור זוגות צעירים עם ילדים בגלל הקרבה לביהס

 22. שמואל גלבהרט אמר/ה

  מהכתבה עולה כי עירית חיפה מיישרת קו עם הנהלת הרכבת, ותומכת בשיקוע המסילות בתוואי"סובב חיפה" לאורך המסילות הקיימות. אולם השיקוע הזה לעולם לא יבוצע! אין לו היתכנות הנדסית וכלכלית, והנהלת הרכבת אימצה אותו דווקא משום כך! הוא מאפשר לה להתחמק בעתיד מהבטחת השיקוע, ובסופו של דבר חיפה תיתקע עם חישמול עילי, ותישאר מנותקת מחופיה ומחזית הים העירונית. מדהים רק שראשת העיר קליש תומכת בכך, אחרי שלפני הבחירות נלחמה נגד.

  1. לודמילה אמר/ה

   🎯

 23. כרמלן אמר/ה

  בעלי דירות שקנו אותם בכלום כסף לא רוצים להשקיע כלום
  רוצים שיתנו להם דירת חדשות על מנת שירוויחו מליון שקל .. אבל צפיפות וסלאמס שיווצר לא מעניין אותם ..
  מעניין כמה מבנלי הגירות מתכוררים שם
  ראו מה שקורה בכרמל
  חזירים נמאסתם

 24. יש.ע אמר/ה

  ממש חוצפה של עירייה במקום לדאוג לתושבים אחרי 5 שנים סחבת ואחרי מאמץ לחתימת מרבית הדיירים לפרויקט של פינוי בינוי עכשיו דורשים לשפץ את הבניינים במקום להתחיל להרוס ולבנות מחדש כל פעם ממציאים תירוצים של רכבת ומחר עוד דברים למה ראש העיר לא תיקח אחריות ותזיז דברים
  במיוחד לפני עזיבתה בושה וחרפה.

 25. שרוןה אמר/ה

  בהעדר משילות הניהול כושל. לכי כבר הביתה.

  1. יש.ע אמר/ה

   ממש חוצפה של עירייה במקום לדאוג לתושבים אחרי 5 שנים סחבת ואחרי מאמץ לחתימת מרבית הדיירים לפרויקט של פינוי בינוי עכשיו דורשים לשפץ את הבניינים במקום להתחיל להרוס ולבנות מחדש כל פעם ממציאים תירוצים של רכבת ומחר עוד דברים למה ראש העיר לא תיקח אחריות ותזיז דברים
   במיוחד לפני עזיבתה בושה וחרפה.

 26. גדי אמר/ה

  לא שילמתם מספיק שוחד עדיין

 27. יאיר קרסו אמר/ה

  עירייה כושלת . ,מחלקת הבניה והפיקוח כושלת עוד יותר.
  אין בה הגיון , חייבת ביקורת מבקר עירייה חיצוני,
  שאינו חיפאי ואולי גם גורם אחר שיטאטא את המחלקה הזאת מן היסוד .

 28. הוא לא רוצה אמר/ה

  תבדקו האם המהנדס ששלח לדיירים את ההודעות הוא מהנדס מבנים מוסמך או מהנדס שאסור לו בכלל לתת חוות דעת.

 29. כמה שווים חיי אדם, הועדים פשוט הזויים אמר/ה

  אתם הזויים אתם מסכנים את הדיירים – פינוי יכול לקחת עוד שנים. ברעידת אדמה אם יהיו עשרים הרוגים – ועד הבית החוכמולוג הזה ייכנס לכלא וכך גם כל ועד בית שמסרב לתקן ליקויים בגלל קמצנים הזויים או דחיינים סדרתיים שהפכו למכת מדינה כי הם חושבים שככה הם יקדמו פינוי בינוי או תמא 38, תוך הזנחה מכוונת של בתים.
  הדם יהיה על הידיים שלכם בכל אסון שאתם תגרמו. אתם משחקים בחיי אדם!!

  1. תכלס, אמר/ה

   כל מרכז הכרמל.
   פשוט בושה מה שהולך בשכונה הזאת, בין וילות ופנטהאוזים פסטורליים יש לך דירות מפורקות עם חלונות הזזה שלא זזים ולא נאטמים, קירות מתקלפים, בלטות שבורות, מטבח משנות ה90 ומזגן משנות ה70.
   התעוזה להציע את זה להשכרה ביותר מאלפיים ש"ח…..

  2. חיפאית אמר/ה

   זו בדיוק הסיבה שמדינת ישראל יצאה בפרוייקט לאומי של התחדשות עירונית
   כל הבניינים שהוכרזו לפינוי בינוי מסוכנים. נקודה. ולא יעמדו ברעידות אדמה.שוב נקודה.
   עיריית חיפה לא יודעת בכלל איך לדבר עם רכבת ישראל כי יושב שם מ.עיר הזוי. ואני אומרת לך כיזמית שדיברה פשוט ישירות עם רכבת ישראל והשיגה תטך רבע שעה מענה לאותה הבעיה המצויינת בכתבה.
   זה בלתי נתפס אני יודעת אבל הם לא לא יודעים לעשות את עבודתם. התשובה שקיבלתי בגלל שיקוע הרכבת:יקח לנו 3 שנים להבין ולקבל מר.ישראל את מה שאנו צריכים ולהערך תכנונית.
   לי לקח בדיוק רבע שעה.
   לא יאומן

  3. דימה אמר/ה

   הבנינים האלו לא באמת ניתנים לתיקון… גם אם הדיירים יבצעו שיפוץ כללי הפשעת הרעידה תהיה באותה רמה משום שהבניין כלל לא עומד בתקן.

לא ניתן להגיב