"ילדים לא צריכים לשחק בשברי זכוכיות ובזוהמה" • תלונות על גני משחקים מטונפים ומוזנחים בחיפה

לכלוך וזוהמה בגן המשחקים ברחוב סוכות (צילום: אובי אנגל)

(חי פה) – מה בסך הכול צריכים ילדים? גן משחקים שכונתי לא רחוק מהבית, שיהיה נקי ומטופח, ושיהיה אפשר לשחק ולבלות בו בהנאה. אלא שלאחרונה בשכונות רבות בחיפה נתקלים הורים שמגיעים עם ילדיהם לגני המשחקים בלכלוך ובהזנחה קשה. תלונות בנושא מגיעות למערכת חי פה מתושבים משכונות שונות המדווחים על גני משחקים מזוהמים שנראה כי לא נוקו במשך תקופה.


אשפה פזורה בגן משחקים ברחוב סוכות בחיפה (צילום: אובי אנגל)

גן משחקים במרכז הכרמל

הפעם מדובר בגן המשחקים ברחוב סוכות שבמרכז הכרמל: צואת כלבים, פחיות שתייה ובקבוקי פלסטיק, קליפות גרעינים, בדלי סיגריות, שברי זכוכיות ועוד ועוד, אלה מקבלים את פני הילדים והוריהם כשהם מגיעים לבלות אחה"צ שגרתי בגן המשחקים השכונתי. לדברי ההורים הם פנו לעירייה מספר פעמים והתלוננו על המצב, אך דבר לא נעשה. כאמור, גן זה אינו היחיד בחיפה שזה המצב השורר בו, תמונה דומה מתקבלת לאחרונה בגני משחקים רבים ברחבי חיפה.

פעוט דורך על רצפה מטונפת בקליפות של גרעינים שחורים – טינופת גן משחקים ברחוב סוכות (צילום: אובי אנגל)

רובי אנגל, תושב הכרמל ואב לשלושה, מספר בשיחה לחי פה:
"לפני עשור זה לא היה המצב כאן. יש לי שני ילדים יותר גדולים ואני זוכר תקופות יותר טובות כשהיינו לוקחים את הילדים לגן משחקים מטופח ונקי. כיום אני לוקח את הילד הקטן ואני מזועזע מהמצב ומרמת הניקיון הירודה. הגן מלוכלך ומזוהם.

לכלוך וזוהמה בגן במשחקים ברחוב סוכות בחיפה (צילום: אובי אנגל)

"ילדים לא צריכים לשחק בזוהמה"

"ילדינו לא צריכים לשחק בזכוכיות שבורות, בזוהמה, בצואה ובקליפות גרעינים", ממשיך אנגל, "מדובר בלכלוך שנמצא שם כבר שבועות ולא יום אחד. פנינו לעירייה והעניין לא טופל. זה נכון שהלכלוך הוא מעשה אדם, אבל לא לנקות זו רשלנות פושעת, עד כדי זלזול בחיי אדם מצד העירייה, כי ילד שיחתך מזכוכית שבורה או יאכל צואת כלבים יהיה חולה. מדובר בפשיטת רגל של העירייה, אין לי מילים אחרות לתאר את המצב. אנחנו דורשים מעיריית חיפה לקבל תמורה בסיסית לארנונה הגבוהה שאנחנו משלמים. בחרנו לגור בכרמל ולגדל את ילדינו בכרמל כי חיפשנו איכות חיים, אבל אנחנו מקבלים 0 שירות בתמורה למה שאנחנו משלמים. איך בדיוק מצפים להשאיר משפחות צעירות בעיר?"

מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
צואת כלבים בגן משחקים ברחוב סוכות (צילום: אובי אנגל)
9 תגובות
 1. יונית אמר/ה

  לא רק בחיפה. נכון שצרת רבים אינה נחמה כלל אבל גם בכפר סבא גני המשחקים והשעשועים "מתוחזקים" ברמה מינימלית, מלוכלכים, עתירי מפגעים וזוהמה ובעירייה – מרוצים מעצמם בטענה שהכל תקין ומסודר ונקי.

 2. ישראל אמר/ה

  עיר שהיא מחראה אחת גדולה ופח זבל אחד גדול.

 3. F אמר/ה

  גם דופקים שם באנגים חשיש כל מיני סתלנים

 4. רפי רפאל - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  העיר חיפה הפכה מהעיר הכי יפה בארץ לעיר המוזנחת. למה?

  1. פרוגרסיבים אמר/ה

   תשאל שאלות קשות יותר

 5. אלין אמר/ה

  עזבו לכלוך, מה עם מתקנים מברזל עם פינות חדות? או חלודה? או חסרי בטיחות!? מה עם פארקים בלי מתקנים? ברחוב שקמה עומד פארק נטול מתקנים, בבורלא, בדובנוב?! למה קשה לעשות משהו בנידון וגם לדאוג להצללה בזמן או בכלל לא להוריד אותה כלל.

 6. אריאלה אמר/ה

  חיפה הפכה מהעיר הנקיה והיפה בארץ לעיר המוזנחת וכנראה המלוכלכת ביותר. הלכלוך והזוהמה שולטים בכל. העיריה משקיעה במיזמים תמוהים. במקום לדאוג לעובדי נקיון ופקחים שישמרו ויפקחו על עבודתם, עוסקים בדברים תמוהים. במרכז הכרמל, ברחוב יפה נוף, מול גן ראשונים, היתה פיסת קרקע בה חנו מכוניות, במיוחד של דיירי רחוב המדרגות היורד משם לכיוון הדר. הפכו את הפינה הזו למצפור. כרתו כמה עיצים, חלק נשארו ומסתירים את הנוף וכבר כחודשיים עובדים שם בהכנת מצפור מפואר. הבעיה היא ששני מטר שמאלה למקום, יורדים מספר מדרגות ויש שם מצפור שבד"כ איש אינו יושב בו. לרחוב המדרגות לעומת זאת אי אפשר לרדת עם מכוניות. מעט מקומות החניה שהיו במקום נגזלו והענין מורגש ביותר לכל בעלי המכוניות הגרים בסביבה. גם הוציאו כסף רב, מיותר וגם גזלו חניה מדיירים. מדוע? גן ראשונים מעליו, לעומת זאת מוזנח ולא מטופל רב ימות השנה. הצמחים מיובשים, הלכלוך שנמצא בין הצמחים לא מטופל. צריך להתלונן כדי שמשהו ישלח מהעיירה לנקות.
  במקום בנו פינת זבל שאמנם השקיעו בבניתה , אך לא משקיעים בנקיונה. לא כל יום הזבל מורחק, ואפילו פעם אחת לא טרחו לנקות את הדלת המזוהמת, ששומר נפשו ירחק ממנה.
  גן האם גם הוא מלוכלך. על הפסנתר, ברחבת הפסנתר, נח רב שעות היממה הומלס. ביתרת הזמן ילדים דופקים עליו למגינת ליבם של דיירי הבית. ואם לא דופקים על הפסנתר אז עפים בסקטבורדים מרחבת הבנין מעל מדרגות (מן אמפיתאטרון) שהעירייה בנתה כאן במקום הגינה שהיתה לנו לפני הבית. מה לאמר. תענוג!

 7. מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה, אמר/ה

  לתשומת ליבנו – תושבים משלמי ארנונה.
  הגענו לישורת האחרונה חברים, בשלב הזה לא טורחים אפילו לענות לנו.

 8. תמרה אמר/ה

  באו לבקר אוחי אחי ואשתו מארצות הברית . הם גרו בעבר בחיפה והם אמרו לי שאף פעם לא ראו כזה ליכלוך בחיפה זבל בכל מקום הם היו המומים מהטינופת בעיר. המנקי רחובות שאני רואה מנקים כמה דקות ונחים שעה . לא מדברת על כולם אבל בשכונה שלי זה המצב צריך גם לקנוס תושבים שלא מרימים צואת כלבים כל הרחוב שלי מלא בצואת כלבים . צריך לחנך את הילדים מגיל קטן על חשיבות ניקיון הסביבה גם האזרחים אשמים בזילזול . לעשות ימי ניקיון של שטחים מטונפים בעיר לעשות הפנינג של ניקיון כמו שעושים לפעמים בים . איפה מחלקת איכות הסביבה בעניין זה .

לא ניתן להגיב