אילו פרויקטים של התחדשות עירונית ממתינים לתיאום עם מינהל ההנדסה בעיר חיפה • שאילתה מאת שרית גולן

רחוב רטנר, נווה שאנן - ממתינים להתחדשות עירונית (צילום: חי פה)

(חי פה בשכונות) – איפה כל אותם פרויקטים של התחדשות עירונית? אותם פרויקטים שאתם ממתינים להם שנים – לאן הם נעלמו בסבך הפרוצדורה העירונית? איפה הם תקועים? למה היזמים לא יכולים להגיש אותם? למה מטרטרים יזמים הלוך ושוב עם אינסוף הדמיות ומונעים מהם להגיש תכניות?

אם גם אתם מכירים סיפור שכזה מקרוב, אז נשמח אם תכתבו עליו כמה מילים כאן למטה בתגובות…


"הרמת מסך" עשויה להראות את עומק הבעיה העירונית ואולי אף לשנות את תהליך העבודה

עו"ד שרית גולן מובילה כעת מהלך של "הרמת מסך" מול המחלקה להתחדשות עירונית ומינהל ההנדסה בחיפה ודורשת את הפרטים של כל אותם יזמויות אשר נדחו ו/או עוכבו על ידי עובדי מינהל ההנדסה בחיפה. עו"ד גולן פנתה לנציגי מינהל ההנדסה בועדת המשנה לתכנון ולבניה ולמרבה הפתעתה הסתבר לה שאין כלל מסד נתונים מסודר ושקוף המתעד, מנהל ומקדם את הפרויקטים הללו, כך לדבריה. כעת היא חותרת לשקיפות, שהיא היא הבסיס להאצת תהליכים אורבניים.

עו"ד שרית גולן – חברת מועצת העיר חיפה (צילום: אלבום אישי)

בשאילתה שלפניכם, כותבת גולן: "היזמים נמצאים בקשר ארוך, מייגע וללא תוצאות, מול מינהל ההנדסה בעיר. בחלק מהמקרים מסתבר שהיזמים לא מקבלים הנחיות ברורות מהמחלקה להתחדשות עירונית ולכן הם מתקשים להביא את הפרויקט לכלל הגשת תכנית המתואמת עם עיריית חיפה… האירוניה חוגגת – מצד אחד אותו מנהל הנדסה שמעכב קידום תוכניות להתחדשות עירונית, הוא אותו מנהל הנדסה אשר מצד שני מוציא לדיירים צו למבנים מסוכנים.
בהקשר זה אבקש לדעת מהם הנהלים לקשר מול יזמים, כיצד נעשה הרישום לקשר זה ודיווח על כל פגישה או דרישה המוצאת ליזם (גם אם המדובר בקשר שהחל לפני הליך "הוצאת דף מידע").

לעיונכם, השאילתה מאד שרית גולן – הפרויקטים הנעלמים של ההתחדשות העירונית בחיפה:

44 תגובות
 1. אחמד אמר/ה

  לא יאומן מה שקורה בחיפה
  אצלנו בגליל התושבים הם העיקר ובחיפה נראה שהעיריה והקבלנים
  הבת שלי לומדת באוניברסיטת חיפה ונגעלת מהחזירים והחזירות

 2. […] אילו פרויקטים של התחדשות עירונית ממתינים לתיאום עם מינ… התחדשות עירוניתמועצת העיר חיפהשרית גולן שיתוף נגה כרמי […]

 3. תמר רוזנברג שטיינר אמר/ה

  אני בעלים של דירה ברחוב סטרומה בקרית שפרינצק דירות מתחילת שנות השישים הרוסות
  הפרויקט שלנו תקוע כבר 5 שנים מאז חתמנו חוזה עם היזם
  כל פעם תרוצים חדשים אחרי שחיכינו שנתיים לתכנון מפורט של העיריה ועכשיו שוב כלום לא זז

 4. יפה לסקר אמר/ה

  בקרית אליהו .אנו ממתינים שנים על גבי שנים להיתר פינוי פינוי.ולא יודעת מתי נזכה לכך .אשמח לעזרה בדחיפת העיריה לקידום הנושא

 5. מיכאל אמר/ה

  צריך חוק בכנסת שיחלט את שליטת העייריה על שטחים בחיפה !
  ולהעביר את השליטה למשב"ש !
  להם יש מילה נסיון בתשתיות ובניה והתחשבות בדיירים !

 6. מיכאל אמר/ה

  ומה עם שד' בן גוריון זה כבר מזמן לא כביש ! אלה מסלול מכשולים .
  להפוך את המקום מיד למדרחוב !

 7. מיכאל אמר/ה

  ישר כוח ! אסור שגורמים ישתלטו על סביבתנו !

 8. ינון אמר/ה

  אילן בורנשטיין כנראה ממומן על ידי גב' קליש…..
  איזה טענות מופרחות וחסרות ביסוס.
  אנשים כמותו הם הבעיה של חיפה.
  מה אתה מציע? (לא בעידן הזה…..) , עד שמשהו יזוז בעיר המתפגרת הזו, לא יהיה לך למי לבנות
  עיר שהיתה פאר היצירה בגלל אנשים כמוך הפכו לעיר הנחשלת ביותר שכל מי שיכול להרשות לעצמו לברוח מתנדף.

  הטענה שאם תחזור על המנטרות המופרחות שלך שוב ושוב (מעניין ממי למדת את זה….) כבר לא עובדת…..

 9. תושב מודאג אמר/ה

  הם משאירים זמן מקורבים לקנות דירות בשכונות מתפוררות ואז מאשרים את התוכניות

 10. קורא נאמן אמר/ה

  גב' עו"ד שרית גולן, כמשתקף מהתגובות לכתבה זו, נראה כי סיימת בזאת את תעמולת הבחירות שלך ושל חברתך המוזכרת בתגובות, עוד בטרם התחלת אותה.
  לתושבים יש זכרון טוב ויהיה מי שידאג במהלך השנה הקרובה להזכיר לתושבים את "הצלחותיך הכבירות" לכאורה באישורים להגדלת זיהום האוויר בחיפה בדמות מתקן הביטומן המתוכנן בנמל החדש, תוך הסתרת מידע ""רגיש" מחברי המועצה, בנוסף לאישורים שלך להרס המבנה הייחודי של רכס הכרמל, בתוך כך גם הרס עצמי של השכונה היוקרתית בה את מתגוררת. לכאורה יש לכך הגדרות מתאימות בתחום מדעי הנפש.
  כדאי מאד לשכוח מהריצה שלך ושל חברתך הצמודה לראשות העיר.
  עלית כיתה אך לא בבית ספרנו.
  שום מעשי חסד מצדך לא ייכפו על מחדלייך הצורמים.
  עשי חישוב מסלול מחדש.

 11. נבו ימיני אמר/ה

  פופוליסטית שמקוששת קולות.
  איפה את היית עד עכשיו? בדיוק בתוך אותם מוקדי כוח והשפעה.

 12. ריקי אמר/ה

  בס"ד כמה יזימים באו ונעלמו ולא מבינים למה הבנינים עתיקים ומתפוררים אז למה לא לחדש

 13. צוק לוי אמר/ה

  תקשיבו טוב וגם את הגב' שרית הבעיה הגדולה של עיריית חיפה זה מהנדס העיר, במערכת ישנם אנשים טובים אנשים שאכפת להם אבל למהנדס העיר קצת פחות. בעוד כחודש ימים פורשות ממחלקת הרישוי 2 מפקחות רישוי ותיקות בעלות ידע לאגף אחר, מיד בתום החגים עוזבת עוד פקידה חרוצה שמטפלת באגרות וקולטת תיקים, לאחר שנשבר לה ממנהלת האגף. עוד חודש יהיו פחות אנשים לעבוד איתם ברישוי ולמהנדס העיר אכפת רק מעצמו כי טוב לו לעשות כלום בנושא. כן שרית אנחנו מבינים שמהנדס העיר עובד כיום עם האפוזציה כי עם מיכי אלפר הוא בטוח לא עובד ורק בגלל זה לא הרמת את היד בקואלציית השיני לפיטורין של מהנדס העיר ועל כך אתם צרכים התבייש, אז אל תדברו על שקיפות מהנדס העיר הוא הבעיה של העיר הזו וכל קבלן יודע זו וגם עובדי המנהל.
  בפעם הבאה כששובר מבקש לקיים הצבעה בנושא של מהנדס העיר, אל תרוצו להגיד שהוא שליח של קליש. כל עוד מהנדס העיר בתפקידו לא יהיה רישוי חזק בעיר.
  מיכי עושה הכל כדי לעזור אבל מהנדס העיר תוקע כי הוא עובד עם האפוזיציה ועל תעבדו עלינו כי אנחנו יודעים היטב אחנו שם איתכם. האפוזציה לא עושה דבר חוץ מרעש!!!
  כל מה שיו"ר הוועדה הקודמת מבקשת ממהנדס העיר הוא מבצע למרות שכיום היא באופזציה.

 14. אומר דרשני, אמר/ה

  מה בין חוצפה לטיפול פסיכיאטרי?
  המשך יום שרמנטי.

 15. יערה, שאלה רצינית אמר/ה

  כמה זמן לוקח לנקות אורווה?

  אנחנו נושקים לארבע שנים והאורווה רק מג'וייפת יותר,
  מתי לדעתך הזמן להחליף טענה?

 16. איך אני אוהב אמר/ה

  את המשפט המועתק והקבוע "אין התחדשות בעיר, הצעירים בורחים", משל מדובר בסיבה ותוצאה.

  לצעירים אין ולא יהיה בזמן הקרוב קשר לדירה חדשה בפרוייקט שעולה מעל שלושה מליון ש"ח.
  אם כבר הפרוייקטים מבריחים את הצעירים כי הם מצמצמים את היצע הדירות שמחירן נושק למציאות.

 17. אני אמר/ה

  אישור לתוספת מרפסת ממתינים למיעלה משנה ..אז התחדשות עירונית ?
  אולי בגלגול הבא ..לצערנו .

 18. בוריס י. אמר/ה

  רחוב גדליהו כולו חתם עם חברת נוף כרמל לפני מספר שנים ומאז אין התקדמות

 19. קורא נאמן אמר/ה

  שרית,
  נאה דורשת – נאה מקיימת.
  כיצד ומאיזה מניעים את מרשה לעצמך להצביע בעקביות וביודעין לכאורה בעד אישור היתרי בנייה על בסיס מסמכים שקריים לכאורה ובניגוד לחוק תמ"א 38 לכאורה ?!
  לכאורה היכן נמצא היושר האישי והציבורי שלך?!
  האם לא נדרש לכאורה יושר ותום לב מעורכת דין המשמשת כנציגת ציבור במועצת העיר?!

 20. אכפתית אמר/ה

  כל הכבוד לעורכת דין שרית גולן. שום דבר לא מתחדש בעיר הזו, הצעירים בורחים ובצדק אפילו טירת הכרמל כבר עקפה מזמן את חיפה בעשייה טיפוח והתחדשות.

 21. דרור אמר/ה

  אם העירייה פוסל.ת תכנונים לקויים שלא לוקחים בחשבון פיתוח אזורי, שהעירייה תיזום בעצמה תכנית חליפית, הכי קל לומר למה לא
  בואו ותציעו אלטרנטיבה לבתים משנת 1949 הקיימים בעיר , תתוו דרך למשרדי האדריכלות , סתאם לשבת על הכיסא ולחכות שהזמן יעבור , לפסול תכניות שמנסות לשנות דברים זה לא העבודה.
  תתחילו ליזום בעצמכם, וכן חיפה ממש לא מנצלת את הפוטנציאל שלה.

 22. יערה אמר/ה

  אתה כל כך צודק!!! הבעיה היחידה עם קאליש זה שהיא לא מלקקת לאנשים ועושה ניקוי אורוות מידי יסודי! ואז כל מי שלא נעים לו יוצא ומשתלח נגדה בתקשורת. היא צברה לעצמה אוייבים מידי חזקים, ורק בגלל זה אין לה סיכוי להמשיך הלאה. חבל. עד שיש מישהו שמוכן להילחם נגד שחיתות.
  התחדשות עירונית חייבים לתכנן נכון, וטוב שיש וועדות מומחים שיתכננו את זה כמו שצריך. לא חוכמה לבנות בניינים שלא יתאימו לתשתיות של העיר. פקקי ענק ושעות של נסיעה במוקדים צפופים זו רק ההתחלה. אסור להיבהל מיזמים שלא מעניין אותם טובת העיר ורק הרווח האישי. כל הכבוד לקאליש שלא מפחדת. רק חבל שבסופו של דבר זה מה שיפיל אותה מהכיסא.

 23. איזי בן דרשני אמר/ה

  שרית גולן שטייפנברג היא בעלת פה גדול חצופה שזקוקה לעבור מייד טיפול פסיכיאטרי הדוק בסין , אינה יודעת לכבד ורומסת באימרות פיה המצחינות כל חלקה טובה , ראוי לסלק אותה בהקדם מכל תפקידיה ולאפשר לראשת העיר היםה , האינטליגנטית , המטופחת והשרמנטית שלנו האהובה יהיקרה , עינת קאליש להמשיך לנקית את העירייה מכל השחיתות באורוות המזוהמות ובחדרים המעופשים במי האפסיים של דנים רבות די של הזנחה טינופת ושחיתות מהמסד ועד הטפחות להחזיר עטרה זקופה למקומה הטבעי ולבנות עיר יםה ובוהקת בתלפיותיה ובחמוקיה המחוטבים והזקופים למשעי , ויפה שעה אחת קודם לכן.

 24. אילן בורנשטיין אמר/ה

  דיירי השכונות המוחלשים הם בני אדם כמו כל אחד אחר ולא ייתכן לנצל את חולשתם וחוסר האמצעים שלהם על מנת לרמוס את זכויותיהם.

 25. אילן בורנשטיין אמר/ה

  לפני שאתה מעודד את יוזמתה של שרית גולן ראוי ונכון לעצור לרגע, לבחון את המחדלים החמורים בפרויקטים של פינוי בינוי המושחתים והפוגעים המקודמים בעיר חיפה; חשוב לעשות חשבון נפש ולעצור את הפגיעה החמורה, פרויקטים צפופים של סלאמס אותם מבקשת שרית גולן שטיינברג לקדם; דירות הזויות עם כיוון אוויר אחד ועוד חגיגה של מפגעים; גם דיירי השכונות המוחלשים הם בני אדם ואסור לרמוס אותם כפי שקורה פה בחיפה. שנה טובה וחתימה טובה.

 26. אילן בורנשטיין אמר/ה

  המחדל הכי גדול הוא קידום מפלצות הבינוי הצפופות שאינן ראויות למגורי אדם, מקסימום הן מעשירות יזמים מסוימים שהשלטון חפץ ביקרם והן משתלמות לכל הנספחים שמגיע להם.

 27. אילן בורנשטיין אמר/ה

  נחמה היקרה, נא בקשי משרית גולן שטיינברג אותה את מעודדת, לחשוף את כל המידע הנוגע למפלצות הבינוי הצפופות, פרויקטים של סלאמס אותם היא מקדמת, ולהם היא קוראת במחדל חמור בנייה ירוקה. באותה הזדמנות אודה לך אם תבקשי משרית מידע על כל הפרויקטים המייצרים תלות מוחלטת בשימוש ברכב פרטי המקודמים בעיר חיפה, כך שנהיה מוכנים לפקקי התנועה הבאים בעיר. איך אומרים, לברוח לפני שיהיה מאוחר מידי. שנה טובה וחתימה טובה.

 28. אז מה אתה מציע? אמר/ה

  שאנשים ימשיכו לגור בדירות מתפוררות? שאנשים מבוגרים יסתגרו בבתיהם כי הם גרים בקומות עליונות ולא יכולים כבר לרדת ולעלות מדרגות? שברעידת אדמה הבאה אלפים יקברו בין ההריסות ואלפים יסתובבו בחיפה ברחובות חסרי בית? מדובר בבניינים משנות ה60! נכון אני גם חושבת שהתחדשות של תמא 38 עדיפה על פינוי בינוי מסורבל כי בתוספת של 3 או 4 קומות על מבנה קיים היזם גם יוכל לחזק בניינים וגם יהיו לו בערך 8 או 10 דירות תמורה שיספקו לו רווח גבוה.אגב עובדה שבקריות בנייני תמא צצים כמו פטריות (למרות מחיר קרקע נמוך יותר) ופה בשכונות החוף אין לא פינוי בינוי ולא תמא! פשוט אין כלום! והפריבלגיה הזו של חלון צד אחד כמו שאתה אומר עדיפה לאין ערוך מאשר חלילה תהיה פה רעידת אדמה או מלחמה

 29. אילן בורנשטיין אמר/ה

  אפשר לעשות פרויקטים של פינוי בינוי איכותיים בחיפה; לא בעידן הזה; בעידן הזה הכאוס התכנוני והחשד לשחיתות הם השולטים בשטח – כך מקבלים פרויקטים של סלאמס והרס טוטאלי של כל העיר – היזמים והמושחתים חוגגים – ציבור הדיירים נפגעים ויגלו את האסון מאוחר מידי; את כל הבוננזה של החיים שלהם (של היזמים) – בלשונה של קליש (ראו העמוד האחרון בתמליל דיון מליאת הועדה המקומית בדיון מיום 9.3.2021) – מעודדת שרית גולן שטיינברג – וכך העיר הולכת למקום גרוע והזוי. אגב, שרית איננה היחידה שתומכת בכאוס התכנוני והרס העיר יש לה עוד שותפים במשרד מהנדס העיר ובמועצת העיר (למשל, הגב' סופי נקש) לבוננזה, אם תרצו או ל'קומבינה' – לשון אחרת ששרית גולן ממש לא סובלת – לדברי שרית ממנה צריך להיזהר אולי, כך על פי החשד, כי אחר כך הדבר עלול להתגלות ואז השקיפות תעשה את שלה, חס ושלום. חשוב להיזהר מאוד מפרויקטים של פינוי בינוי מפלצתיים שמקודמים, על החשד, ולטענת הגב' קליש, על ידי שרית גולן שטיינברג ואחרים המשתפים פעולה בעניינים אלו – הדבר חלילה עלול להוביל להרס טוטאלי של העיר – וזה כרגע הכיוון בו מתקדמת העיר חיפה בצעדי ענק.

 30. אילן בורנשטיין אמר/ה

  שרית גולן שטיינברג מקדמת פרויקטים צפופים (יותר מידי דירות) של סלאמס (איכות חיים ירודה ותשתית לעוני ופשיעה) מסוכן לעיר חיפה – רווחי מאוד ליזמים ולמי שעל פי החשד ניזון מידיהם; שרית קוראת לזה בטעות קולוסאלית בנייה ירוקה – זה בדיוק ההפך מבנייה ירוקה – עם עלויות אחזקה יקרות – מדובר במחדל של המדינה – מבנים שבקרוב יהפכו למבנים מוזנחים שהדיירים לא יוכלו לתחזק אותם והדירות בהם ייפגעו ומחירן יירד באופן ניכר – בחיפה מקדמים שערורייה רבתי – פרויקטים צפופים (סלאמס) של פינוי בינוי בהם דיירי השכונה מקבלים דירות עם כיוון אוויר אחד בלבד – מדובר בדירות שעלות תפעולן יקרה מאוד – איוורור מאולץ ולא יעיל בהעדר חלונות לשירותים – הפעלת מיזוג אוויר יקר בהעדר חלונות וכיווני אוויר – תאורה יקרה – בהעדר מספיק חלונות חיצוניים – בקיצור, דירות שמתאימות לאוכלוסיה מוחלשת שפרנסי העיר וועדת התכנון רומסים את כבודם, קניינם וזכויותיהם עד אבק – ראו הפרויקטים של פינוי בינוי בשכונת נוה דוד – פרויקט בית הקברות של חברת אזורים ואח'.

 31. תודה למערכת חי פה אמר/ה

  תודה למערכת חי פה ולשלל הכתבים שמציפים את הבעיה הכי קשה בעיר: נושא ההתחדשות העירונית.עם כל הכבוד לחזירים,לניקיון,למדרכות ולתחבורה ציבורית בשבת האנשים החלשים שחיים בדירות משנת 1956 חד משמעית לא ישרדו רעידת אדמה ובטח ובטח לא ירי טילים כמו שהיה במלחמת לבנון השנייה.ולדעתי זו הבעיה הכי קשה בחיפה שהשכונות(למעט רמות רמז) פשוט ישנות ומסוכנות למגורים.תודה גם לגברת עו"ד שרית גולן שהעלתה את השאילתה,לא הכרנו אותה עד היום למען האמת אבל אני קוראת עכשיו באתרים שהיא פועלת לא מעט בנושא הזה.אני לגמרי חושבת שאם היא תתמודד על ראשות העיר ותבטיח לפתור את הבעיות והאיטיות במינהל ההנדסה היא לגמרי תהיה ראשת העיר הבאה.יונה יהב והגברת קאליש אכזבו אותנו מאד בנושא הכי חשוב הזה.אין למעשה שום התחדשות עירונית בשטח, רק יחסי ציבור והבטחות שווא לתושבים.

 32. אריאל אמר/ה

  עצוב

 33. ואיזה מסכנים התושבים לא ציינת אמר/ה

  חבל שבכלל סמכנו על עיריית חיפה.ב2010 היה אפשר למכור את הדירה הישנה שלנו בקרית אליעזר ב350,000 להוסיף עוד 350,000 במשכנתא ולקנות דירה חדשה עם ממד ומעלית מוגנת מרעידת אדמה בלי לסמוך על העירייה וההתחדשות שלה.היום כאילו "התעשרנו" ואנחנו יכולים למכור את אותה דירה ב900,000 אבל דירה חדשה כבר שווה 2 מיליון כי שוק הדיור נהיה של עשירים בלבד וכבר אי אפשר להתקדם ולקנות חדש.מסכנים כל התושבים החלשים פה בשכונות החוף שתקועים בדירות ישנות וכבולים בנס שאולי פעם יחדשו לנו השכונות וגם לנו יהיה ממד ומעלית

 34. אבי אמר/ה

  שרית גולן התותחית תמשיכי כך שה יברך אותך זה המחדל הכי גדול דל אגף להתחדשות עירונית בעירית חיפה,אנשים אטומים שמונעים בכל הכח מערימים קשיים שולחים את היזם שלנו כבר 6 שנים לתקן תכניות,הוא מתיישר לפי בקשתם והם עוד פעם בשלם רק לא לקדם תכניות בעיר.היזם שלנו קבוצת רייק יוסי.אנחנו בפרויקט כרמל וים ברחובות דרך צרפת ויציאת אירופה.הם כבר הגזימו אנחנו מיואשים.שמי אבי קריספל את מכירה אותי.מאחל לך שאת תיהייה ראשונה העיר שלנו.

 35. נחמה אסנין אמר/ה

  עיריית חיפה מתחדשת ברוורס. תודה לך שרית על הטיפול היסודי!

 36. שושי אמר/ה

  מעניין שפיתאום נעלמו כול חבריי המועצה שרצו ליפניי זה לעזור פיתאום דום שתיקה לו שומעים אותם אייך אני שמחה עוד מעט בחירות ניראה את העכברים יוצאים מהחורים גועל נפש תיתבישו עוד מעט האסון הבא ניראה אייך תגיבו

 37. שושי אמר/ה

  שלום לך שרית גולן
  אם במחלקה הזו יושבת עובדת סוציאלית שטוענת שהיא מגנה על הדיירים הקשישים .שזה שקר שאלתי שוב אותה מה התפקיד שלך אמרה עובדת סוציאלית .עניתי לה למה יש קשישים עריקים שלו מקירים אותך גברת XXX.
  פיתאום אני שומעת אותה שהיא מבקשת מיסטודנטים לגייס נציגים פיתאום העובדת הסוציאלית מגייסת יזמיים אז תסבירי לי גברת שרית, אם זה לו שחיתות מה שהולך שם במחלקה להיתחדשות עירוונית אז מה זה?

 38. ענת אמר/ה

  אין מאיפה להתחיל לטפל בעיר הזאת . רוב התושבים איבדו תקווה ומשתמשים בהזנחה הפושעת הזאת לנושא שיחה משותף בלבד. חיפה מתפוררת! , מבנים להריסה בכל חיפה , הצעירים עוברים לערים אחרות! לותיקים כבר אין כוח לנסיונות כושלים , אין בארץ תחרות עירונית כזו שתעודד את ראשי העיריות לקדם רווחה גבוהה יותר לתושבים, בדומה לתחרות בתי הספר. כל עירייה היא כגוף פרטי בפני עצמו ללא פיקוח מדיני חיצוני הבודק לאן כספי התושבים זורם והאם לזה התכוונו . מה שכן יש בעיר הזאת הרבהההה בלה בלה מפתה ומבטיח, מוכר, צפוי, ידוע ומשעמם. לא רואה דרך אלא אסון שאולי ורק אולי יביא לשינוי .

 39. עיריית חיפה מהכושלות בארץ ההתחדשות עירונית אמר/ה

  עו"ד גולן במהלך ראוי מפנה זרקור לכישלון הכי גדול של חיפה ושל העירייה.גילוי נאות אני תושבת אחת משכונות החוף מאז תחילת שנות ה2000.כבר מאז שעברנו לפה דיברו על פינוי בינוי. המבנים עוד אז היו מסוכנים ומוטים ליפול.רכבות רכבות עלובות עומדות שוקעות ברצפה וסדקים מפארים את כמעט רוב המבנים.לפני כעשור יזמים החלו להגיע והחתימו פה תושבים בכל השכונות.כיום מחירי הקרקע בשכונות החוף עלו מאד והיזמים בעצמם הודו שיש כבר היתכנות כלכלית גם לפינוי בינוי במכפילים שב2013 היו גבוליים.לדעתי אם יבדקו בשכונות החוף רוב רובם של המבנים כבר המון שנים חתומים עם מעל 80% חתימות דיירים.העירייה וראשי הערים(גם קאליש וגם יהב לפניה) הגיעו פה לשכונות והבטיחו להצעיד את השכונות קדימה ולחדש אותן,בתקשורת העירייה מציגה את עצמה כ"אלופת ההתחדשות העירונית" .בפועל מ5 שכונות החוף הגדולות בחיפה מאות המבנים ואלפי התושבים רק 2 מבנים בודדים לדעתי קיבלו פה היתרי בנייה. אחד של אלמוגים בנווה דוד והשני ביציאת אירופה ואגב שניהם עדיין בבנייה ולא מאוכלסים.על מה העירייה פה מתהדרת?? הכשלון בשכונות החוף פה זועק לשמיים,הכל תקוע שום דבר לא זז,חיכינו 3 שנים לתוכנית האב הגדולה שהבטחתם ודחיתם כ"כ הרבה ,נו ומאז מה??? התושבים חתומים,היזמים להוטים,התוכניות של משרדי האדריכלים כבר שונו עשרות פעמים,למה שום דבר לא זז ולא מתקדם בעירייה?? את התושבים לא אמור לעניין מה קורה במינהל ההנדסה,העירייה וראשי הערים אמורים לספק תשובות ולהחליף עובדים או מחלקות כושלות.כנראה שאותם זה לא ממש מעניין ,הם בעצמם כנראה גרים במבנים מוגנים לרעידת אדמה וממד.ומבחינתם הם עובדים בקצב של צב ומושכים זמן.היזמים סיפרו בתקשורת שלפעמים בגלל מטר או עץ מכשילים תוכניות ושולחים אותם שוב ושוב לתקן אותן ושוב עוד ועוד סחבת.הסבל של התושבים החלשים והקשישים שכבר בקושי עולים מדרגות לא מעניין אותם.בשורה תחתונה יהב וקאליש אמנם אחראים ישירים למחדל. אבל מה זה עוזר לנו התושבים אם בשנה הבאה יהיה פה ראש/ת עיר אחר והמחדל הזה והאיטיות הזו ימשיכו??

 40. רוני אמר/ה

  הלכתי היום לאורך רחוב הרצל, בכיוון מבלפור לארלוזורוב, על המדרכה הימנית. בושה וחרפה. המדרכה שחורה ומלוכלכת. עולם חמישי. תדאגו לקיים לפני שמדברים על התחדשות.

 41. מיכאל ו. אמר/ה

  כל הכבוד על היוזמה לחשוף את המחדלים בעריית חיפה. הגיע הזמן לשקיפות לציבור כדי שיבין שהערייה פועלת נגד התושבים במקום לשרת אותם. או יותר נכון פועלת או לא ךועלת לפי אינטרסים

 42. אלי אמר/ה

  כל הכבוד לעו"ד שרית גולן בבקשה אל תרפי, תעמדי להם כמו עצם בגרון שיזיזו את עצמם

 43. דין דין אמר/ה

  המחלקה ההנדסית מחלקה גריאטרית ביצועים בהתאם.

 44. רפי רפול - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  כל הכבוד לך שרית חברת מועצת העיר חיפה.יישר כוח לך שרית.שבוע טוב

לא ניתן להגיב