זכות הציבור לדעת – התנגדויות ״גבעת העיזים״- נדחו בטרם הושמעו

זכות הציבור לדעת – ״גבעת העיזים״ – עוד בטרם הושמעו כל ההתנגדויות, הוועדה המחוזית חיפה כבר החליטה לדחותן

מבט_מגבעת_העזים_לרמת_בגין_-_טבע_עירוני_מול_הבית.jpg

לפני כשבוע פירסמתי כתבה תחת הכותרת ״חלם זה כאן – ישראל, חיפה, בז״ן״ במטרה לחדד את הבעיה האקוטית שהרשויות בישראל – ממשלה, עיריות, גופים ציבוריים וכו׳ – מחוסרות (ואולי בעצם לא מעוניינות שתהיה להן) כל תובנה בסיסית שתפקידן הוא לשים את האדם במרכז ולבנות מסביבו ולמענו את מערכות התכנון והשירותים כמו בכל במדינה מערבית נאורה ומתוקנת.

עוד לא יבשה הדיו והנה במסגרת מינהל התכנון, באה הוועדה המחוזית בחיפה באמצעות מתכננת המחוז ומדגימה ״כיצד מתנהלים״ – ולא בפעם הראשונה – כאילו שאנו חיים בגרועה שבמדינות העולם השלישי.
פעילים נמרצים ותושבים אחרים פעלו להגשת כ- 800 התנגדויות לתכניות הבנייה בגבעת העיזים הידועה גם כ"רמת גוראל". תוך כדי דיון, הוצג למתכננת המחוז על ידי המתנגדים מסמך רישמי מאת מינהל התכנון שהוכן לפני שהסתיימה שמיעת ההתנגדויות ובו נקבע שההתנגדויות נדחות.

לאור חשיפת העובדה כי ההתנגדויות לא טופלו ולא נשקלו בכובד ראש על ידי מתכננת מחוז חיפה ליאת פלד ומינהל התכנון ושל הוועדה המחוזית חיפה, הופסק הדיון, תוך הכרזת מתכננת המחוז שהמשך שמיעת ההתנגדויות ייעשה על ידי ועדה מחוזית אחרת ובדיקת ההתנגדויות על ידי חוקר.

מפה_-_גבעת_העזים.jpg

הנה כי כן, עוד הוכחה ניצחת להצדקת חוסר אמון הציבור במערכות השלטון ולכך שמרבית השימועים הציבוריים, טיפול בהתנגדויות ציבור, עררים ועוד… משמשים רק למראית עין וכי ההחלטות התקבלו ונסגרו במסתר עוד בטרם הסתיים ההליך החוקי ולפיכך אין מנוס אלא להקיש כי לא היתה כל כוונה להתייחס לדעת הציבור המטריד עד לעייפה בעומדו על זכויותיו. אולם מי הוא האדם מן השורה לעומת בעלי ההון הרגילים לשלוח ידם לכיסם בכדי לשלות שלמונים למען אלו המקדמים את האינטרסים שלהם שהרי זהו משחק מכור מראש.

התופעה אינה אופיינית למחוז חיפה בלבד אלא מדובר ברקבון שפשה בכל הארץ כמעט בכל אחד מתחומי חיינו.
״אאאזזזז שלא יעבדו עליכם״ וזכותכם כציבור לדעת ולפעול.

[topic:2dv4aztm] item/17271[/topic:2dv4aztm]

לא ניתן להגיב