באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

מקצר חיים | סיפור קצר | אילן סגל

מנין שאבנו את החוצפה לעשייה כה מסוכנת מבלי הניד...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

אטרקציות בחיפה • אתרים, מוזיאונים, פארקים, טיילות ועוד…

(חי פה) – מה יש לעשות בחיפה? המון!


המקומות שאתם פשוט חייבים לבקר בהם בחיפה

החופש הגדול בעיצומו, מזג האוויר החם עוד צפוי להישאר כאן בחודשים הקרובים ואנחנו בחי פה קיבצנו עבורכם את האטרקציות השוות ביותר בחיפה, ואתם מוזמנים ליהנות מהן בכל זמן שמתאים לכם, בחופשה, בסופי השבוע ובלילות הנעימים של חיפה.

חיפה היא ללא ספק פנינה תיירות ייחודית, שמציעה אתרי בילוי, אטרקציות ומקומות רבים שכדאי מאוד לבקר בהם, עיר יפיפייה, עם מבנה גאוגרפי מדהים – הר וים הנושקים זה לזה ויוצרים נוף מרהיב שאין לו אח ורע בסביבותינו.

יש להודות כי חלק מהאטרקציות הרבות בעיר אומנם לא מנוצלות כראוי ואינן ממצות את הפוטנציאל התיירותי שבהן במלואו, ובכל זאת, מבחינתנו – אין יפה כחיפה!


פארק הקישון

עצי התמר - פארק הקישון בין הסערות (צילום: נילי בנו)
עצי התמר – פארק הקישון בין הסערות (צילום: נילי בנו)

פארק הקישון נמצא על גדות מורד נחל הקישון בחיפה ופתוח לציבור בכל ימי השבוע, ללא עלות. גודלו של הפארק 33 דונם. והוא נמצא בסמוך למעגן הדיג "שביט" בחיפה.

הפארק צופה לנחל רחב ידיים, מרחבי דשא ועצים, כולל עצי פרי ופרגולות מוצלות, ניתן לפגוש בשלל ציפורים ועופות מים. ישנה ברזייה, אזור שולחנות פיקניק ומזרקה קופצת שניתן לרחוץ בה (מושבתת זמנית, בשל תקלה) ושירותים כימיים. ניתן להתעדכן באתר רשות נחל הקישון ובפייסבוק על פעילויות הקיץ הצפויות.

מעגנת שביט על גדות הקישון (צילום רחפן: מרום בן אריה)

הפארק פתוח משעות הבוקר ועד לשעה 19.00 בערב. במקום מתחם לחניה ללא תשלום וחלקו של הפארק מונגש. (בתחבורה ציבורית ניתן להגיע רק עד לתחנה בסמוך לבסיס הטכני של חיל האוויר)

פארק הקישון: דרך משה דיין, חיפה


רכבל סטלה מאריס

רכבל חיפה - "הביצים של גוראל" (צילום: אדיר יזירף)
רכבל חיפה – "הביצים של גוראל" (צילום: אדיר יזירף)

הרכבל בחיפה נחשב לאחת האטרקציות הבולטות בעיר. מדובר ברכבל שהוקם בשנות השמונים ומחבר את טיילת בת גלים לסטלה מאריס (כרמל צרפתי), מכיל שש קרוניות – הנעות שלוש לכל כיוון. מדובר באטרקציה בתשלום אך מדובר בתשלום זעום יחסית כרטיס לכיוון אחד 25 ש"ח כרטיס לשני הכיוונים 35 ש"ח. מדובר בנסיעה חווייתית בין שמיים וארץ. בתחנה התחתונה של הרכבל (תחנת בת גלים) ניתן להנות מחוף הים, טיילת בת גלים ומסעדות במקום. בתחנה העליונה של הרכבל (תחנת סטלה מאריס) ניתן להנות מאטרקציות נוספות כמו: מערת אליהו הנביא, כנסיית סטלה מאריס, תצפית לראש הנקרה ועכו ומגוון מסעדות במקום.

הרכבל משכונת בת גלים לסטלה מאריס (צילום: ירון כרמי)

הרכבל פתוח בכל ימות השבוע מהשעה 9:00 ועד השעה 19:00, בימי שישי וערבי חג מהשעה 9:00 ועד השעה 18:00.

רכבל תחתון – טיילת בת גלים
רכבל תחתון – תצפית סטלה מאריס


מערת אליהו הנביא

מערת אליהו הנביא (צילום: אדיר יזירף)

מערת אליהו הנביא, מערה חצובה בסלע בצלע הר הכרמל. המערה נפתחה מחדש לאחרונה לאחר שיפוצים נרחבים ועבודות שיקום שנעשו במקום בעלות של כ 15 מיליון שקלים. למערת אליהו הנביא נוהגים לבוא ולהתפלל למחרת שבת "נחמו", הראשונה מבין שבע שבתות הנחמה שלאחר תשעה באב. כמו כן רבים מגיעים להתפלל לבריאות, למציאת זיווג ולפרי בטן ולבקש על כל צרה ומצוקה. המערה נחשבת למקום קדוש לכל הדתות.

מערת אליהו (צילום: אדיר יזירף)

ניתן להגיע ולבקר בימים ראשון – חמישי מהשעה 7:00 ועד השעה 22:00. בימי שישי בקיץ מהשעה 7:00 ועד השעה 15:00.

מערת אליהו הנביא: דרך אלנבי 227, חיפה


כנסיית סטלה מאריס

כנסיית סטלה מאריס מהווה מוקד עלייה לרגל לצליינים מכל רחבי העולם ונחשבת לאתר תיירותי פופולארי מאוד. הכנסייה מוקדשת ל"גבירתנו של הר הכרמל" וצורתה כשל צלב יווני. קירות הכנסייה מכוסים בלוחות שיש שהותקנו בשנת 1931. האזור הקדוש והאפסיס בכנסייה שוכנים מעל מערה שנודעה בימי הביניים בשם "מערת אלישע", להבדיל ממערת אליהו שלמרגלות ההר, אך המסורת הכרמליתית מייחסת את שתיהן לאליהו.

כנסיית סטלה מאריס (צילום: רחלי אורבך)

במערה מזבח ועליו פסל המדונה והילד. כיפת הכנסייה צוירה בשנים 1926–1928 בידי הנזיר האמן לואיג'י פוג'י. היא נחלקת לשמונה פלחים שבהם נראים אליהו הנביא עולה בסערה השמיימה ומשליך את גלימתו לעבר אלישע, דוד המלך פורט בנבל, נביאים, קדושים כרמליתים, ביקור המשפחה הקדושה בכרמל ועוד.

בארבע פינות הכיפה נראים ארבעת המבשרים לצד האטריבוטים שלהם, ובבסיס הכיפה מופיעים פסוקים בכתב מוזהב הקשורים בכרמל, הנחשב לפרפיגורציה של מרים. בשטח גם בנוי מנזר גברים כרמליתי שמשמש כמרכזו העולמי של המסדר. הבניין בן שלוש הקומות נבנה עם פתחים קטנים, בשל הצורך להתגונן מהתנכלויות שהיו מנת חלקם מיום שהוקם. צורתו של המבנה כשלריבועי בחלקו המזרחי חצר פנימית גדולה.

הכנסייה פתוחה כל השבוע מהשעה 8:30 ועד השעה 12:00 ומהשעה 15:00 עד השעה 18:00 – הכניסה ללא תשלום. ניתן להגיע למקום ברכבל או בתחבורה ציבורית – בקווים 115, 30א' 31, 99.

כנסיית סטלה מאריס: דרך סטלה מאריס, חיפה


גן הפסלים

גן הפסלים בחיפה (צילום: נילי נבו)
גן הפסלים בחיפה (צילום: נילי נבו)

גן הפסלים בחיפה הוקם ונחנך באפריל 1979 בתקופת ראש העיר אריה גוראל. בתחילה הוצבו בו 18 פסלים אך עם השנים נוספו עוד רבים, וכיום יש בו 29 פסלי ברונזה כולם יוצרו בידי האמנית אורסולה מלבין. הפסלים מתארים תמונות מחיי היום-יום: ילדים משחקים ומנגנים, אימהות עם תינוקות, חיות מחמד ועוד. האמנית אורסולה עלתה לישראל מז'נבה והתיישבה בכפר האמנים עין הוד. תהליך העבודה שלה התבצע בשני חלקים: בעין הוד היא קיבלה השראה ותכננה את הסקיצות לפסלים, ואילו את היציקה עצמה היא ביצעה בשווייץ.

הגן פתוח לקהל הרחב, אך בלילות שעריו ננעלים, זאת בעקבות גניבת הפסל "נער משחק בכדור" ששקל 200 ק"ג של ברונזה ומעולם לא נמצא.

גן הפסלים: שד' הציונות פינת 2 בנובמבר, חיפה


גן האם וגן החיות הלימודי

אירועי קיץ בגן האם – ארכיון (צילום: ירון כרמי)

גן האם בחיפה הוקם בשנת 1913 ושטחו נפרש על פני כ-400 דונמים, הגן מהווה מקום מפגש לאימהות ומשפחות הפוקדות את המקום עם ילדיהם הקטנים, וכן לבני נוער. במקום ניתן להנות ממשטחי דשא רחבים ספסלים ושולחנות פיקניק, גן משחקים, קרוסלה מסתובבת ועוד. בנוסף בגן מתקיימים אירועים פעילויות וקונצרטים בחינם.

גן החיות בחיפה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

גן האם לא רק מהווה פיסת טבע ירוקה הממוקמת בלב ליבו של מרכז הכרמל הוא גם מאכלס בתוכו את גן החיות הלימודי הכולל בתוכו גם מכון זואולוגי ומוזיאון לפרהיסטוריה. בגן החיות מאוכלסים יונקים, בעלי כנף, זוחלים, דו חיים ודגים. בגן החיות מתקיימות קייטנות, ימי הולדת, סיורים, חוגים וחוגי טבע ובו ממקום המרכז הרפואי לחיות בר. בגן האם ניתן למצוא גם נקודת גישה לנחל לוטם, המציע הזדמנות לטייל בטבע מבלי להתרחק מן העיר במסלול הליכה נוח ונעים לכל המשפחה.

גן האם פתוח כל ימות שבוע. גן החיות פתוח בחודשים יוני – אוקטובר מראשון ועד חמישי מהשעה 9:00 עד השעה 19:00. שישי וערבי חג מהשעה 9:00 ועד השעה 15:00 ובשבת מהשעה 9:00 ועד השעה 19:00. הכניסה בתשלום לפי המחירון המעודכן במקום.

גן האם וגן החיות הלימודי – רחוב התשבי 124, חיפה


טיילת לואי

טיילת לואי (צילום: חגית אברהם)

טיילת לואי מתפרסת לאורך כ-400 מטרים, וממנה נשקפים נופי העיר, נמל חיפה, המפרץ ובימים בהם הראות טובה והשמיים בהירים, ניתן לראות גם את ראש הנקרה. הטיילת הוקמה בשנת 1992 ומהווה מוקד משיכה למטיילים מקומיים ולתיירים מחו"ל.

הטיילת הוקמה מכספי תרומות של הזוג פול ומאי גולדשמידט, תושבי חיפה שעלו מדרום אפריקה, שביקשו להנציח את בנם אוריאל (לואי) שנהרג בתאונת דרכים בשנת 1971.

בטיילת נקודות תצפית, בריכת האיילה, עמוד זיכרון לזכר אובליסק הקיסר, וגן משחקים לילדים. הטיילת מרשימה מאוד, מתאימה להליכה, לטיולי בוקר או ערב, הליכה רומנטית או ספורטיבית, ובאופן כללי, נעים מאוד לבלות בה. הטיילת מונגשת ומתאימה לאנשים עם מוגבלות ולעגלות. בסביבתה תמצאו גם פוד טראקס, בתי קפה ומסעדות.

טיילת לואי – רחוב יפה נוף, מרכז הכרמל, חיפה.


הגנים הבהאים

הגנים הבהאים והמקדש בחיפה כיום (צילום: באדיבות הקהילה הבאהית העולמית)
הגנים הבהאים והמקדש בחיפה כיום (צילום: באדיבות הקהילה הבאהית העולמית)

הגנים הבהאים על הר הכרמל בנויים מתשעה עשר גנים מדורגים המשתרעים לכל אורך המדרון הצפוני של הר הכרמל, בגנים שיחים מעוצבים וערוגות פרחים, המטופחים ומטופלים על ידי צוות גננים מסור. מקדש הבאב בעל כיפת הזהב, מקום מנוחתו של הנביא-המבשר של הדת הבהאית, ניצב בטרסה המרכזית וצופה אל מפרץ חיפה ועכו .מהגנים נשקף נוף פנורמי מרהיב של העיר, הרי הגליל והים התיכון הגנים הבהאים מושכים למעלה ממיליון מבקרים בשנה ונמנים על אתרי התיירות הפופולריים ביותר במזרח התיכון. הגנים הבהאים נבנו כדי לספק גישה הולמת ומסגרת למקדשים בהם טמונים מייסדי הדת הבהאית ונועדו ליצור אווירה שקטה ורגועה המאפשרת לכל המבקרים ליהנות מסביבתם השלווה של האתרים הקדושים. 

הגנים הבהאים (לילה בהאי) צילום: מרום בן אריה

הגנים פתוחים לקהל הרחב ללא עלות. המבקרים מתבקשים להתלבש בלבוש צנוע המכסה את הכתפיים ומגיע עד הברכיים וללא קרעים.

כניסה עם עגלות ילדים מתאפשרת רק דרך הכניסה הראשית בשדרות הציונות 80, ובמפלס הראשון של כיכר המושבה הגרמנית ברחוב הגפן 21.

• למען בטיחות המבקרים השימוש בעגלות ילדים אינו אפשרי בסיורים בשל המדרון התלול. למקום אסור להכניס בעלי חיים או כלי נשק.


​הרכבלית

רכבל חיפה • הרכבלית - התחנה העליונה באוניברסיטת חיפה (צילום: ירון כרמי)
רכבל חיפה • הרכבלית – התחנה העליונה באוניברסיטת חיפה (צילום: ירון כרמי)

הרכבלית בחיפה שהחלה לפעול באופן רשמי ונפתחה לקהל בחודש אפריל השנה, הפכה מהר מאוד לאטרקציה תיירותית המושכת המוני מבקרים. מאז שהחלה לפעול היא מביאה אלפי אורחים ומבקרים לאוניברסיטה לטכניון ולהר הכרמל. הרכבלית עוברת בקו הנסיעה שבין מרכזית המפרץ לאוניברסיטת חיפה ובדרך עוצרת גם בטכניון.

מערכת הרכבל מופעלת באמצעות 150 קרוניות, כשכל קרונית יכולה להכיל עד 10 נוסעים. הקרוניות יוצאות מהתחנה מידי 15 שניות ומסיעות עד 2,400 נוסעים בשעה, בכל כיוון, בו זמנית. הנסיעה ממרכזית המפרץ לטכניון אורכת כ-10 דקות, ו-9 דקות נוספות מהטכניון לאוניברסיטת חיפה. התחנות והקרוניות נגישות גם לבעלי מוגבלויות.

שעות הפעילות ראשון – חמישי מהשעה 8:00 בבוקר ועד השעה 16:00 בימי שישי וערבי חג מהשעה 8:00 ועד השעה 14:00. בשבת הרכבלית סגורה על אף הבטחותיה של שרת התחבורה לפתוח אותה גם בשבת.

חי בר כרמל (צילום: יניב כהן רשות הטבע והגנים)

שמורת חי בר בכרמל

שמורת החי בר בכרמל משתרעת על שטח של כ-6,000 דונם ומוקדשת לגידול בעלי חיים הנתונים בסכנת הכחדה או שנכחדו מן האזור ולהשבתם לטבע. בשמורה גרעיני רבייה של היחמור הפרסי, אייל הכרמל שנעלמו מנוף הארץ. נשרים ועופות דורסים שהם חלק מפרויקט ההשבה לטבע. לחי בר היום כאמור ניתן להגיע באמצעות הרכבלית כמו כן במקום יש חניון גדול, מסלולי טיולים בהר מקומות ישיבה ועוד.

שעות הפעילות בקיץ בימים ראשון -חמישי ושבת מהשעה 8:00 ועד השעה 17:00 בימי שישי וערבי חג מהשעה 8:00 -16:00 (הכניסה לשמורה נסגרת שעה לפני השעות הרשומות).

ניתן לתאם את הביקור וכן לרכוש כרטיס כניסה באמצעות האתר. המחירון: כניסה למבוגר 22 ש"ח | ילד 9 ש"ח | מבוגר בקבוצה 19 ש"ח | ילד בקבוצה 8ש"ח | סטודנט 19 ש"ח | חייל חינם | אזרח ותיק 11 ש"ח.

שמורת טבע חי בר בכרמל: כביש חיפה-עוספיה (672)


גן הפסלים של תומרקין בחיפה

גן הפסלים תומרקין בחיפה (צילום: אופיר ממן)

גן הפסלים של תומרקין בו מוצגות יצרותיו של האומן המוערך והידוע יגאל תומרקין ז"ל, נחנך בחודש יוני 2019 באכסניית אנ"א במבואות הדרומיים של חיפה.

הגן ממוקם בתוך מתחם האכסניה וסגור מאחורי שער אך למעשה הוא פתוח לציבור וניתן להגיע ולבקר בו. בגן מוצבים 21 פסלים מרהיבים תומרקין ז"ל שניים מהם נרכשו ונתרמו ע"י חברת המוזיאונים ואנ"א רכשו 19 פסלים נוספים.

הגן פתוח לציבור בכל ימות השבוע – ימים ראשון- חמישי מהשעה 10:00 ועד השעה 17:00 במהלך הקיץ ומהשעה 10:00 ועד השעה 16:00 בחורף. בסופי השבוע הכניסה בתיאום מראש. כמובן, בכל עת הכניסה מותנית ברישום ובבדיקה ביטחונית.

גן הפסלים של תומרקין: אכסניית אנ"א, רח' צביה ויצחק 18, חיפה


מוזיאוני חיפה

חיפה • מוזיאון חיל הים, הצוללת ומאחוריה הסטי"ל (צילום רחפן: מרום בן אריה)
חיפה • מוזיאון חיל הים, הצוללת ומאחוריה הסטי"ל (צילום רחפן: מרום בן אריה)

שישה מוזיאונים – מוזיאון חיפה

מוזיאוני חיפה מאגדים בתוכם שישה מוזיאונים: מוזיאון חיפה לאמנות, מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, המוזיאון הימי הלאומי, מוזיאון העיר, מוזיאון מאנה־כץ, מוזיאון הרמן שטרוק והמרכז לחינוך.


מוזיאון חיפה לאמנות
המוזיאון לאומנות בחיפה נוסד בשנת 1951 באגף הימני של מבנה עיריית חיפה ומשנת 1978 הוא פועל בבניין הנוכחי שבוואדי ניסנאס. מבנה המוזיאון הוא מבנה אבן ייחודי שנבנה בשנות ה-20 כבית ספר והוכרז כאתר לשימור. הבניין התלת-קומתי ממוקם ברחוב שבתאי לוי 26 על גבול שכונת הדר, בצומת מרכזי של תרבות, המחבר שכונות יהודיות וערביות. במוזיאון חיפה מתקיימות תערוכות מתחלפות, הרצאות, אירועים מיוחדים, קורסים לילדים ולמשפחה וסיורים.

המוזיאון פתוח בימים ראשון – חמישי ושבת מהשעה 10:00 ועד השעה 18:00 ובימי שישי מהשעה 10:00 עד 14:00.

מוזיאון חיפה לאומנות: שבתאי לוי 26, חיפה


מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית
מוזיאון טיקוטין בחיפה נוסד בשנת 1959 ביוזמת פליקס טיקוטין, אדריכל, סוחר ואספן של חפצי אמנות יפניים יליד גרמניה, ואבא חושי ראש העיר של חיפה בשנים 1951-1969 ומי שהקים את הכרמלית, את תיאטרון חיפה ואת אוניברסיטת חיפה. מוזיאון טיקוטין ממוקם בשדרות הנשיא 89 במרכז הכרמל ומוקדש באופן בלעדי לתצוגה ושימור של אמנות יפנית.

המוזיאון פתוח בימים ראשון – חמישי ושבת מהשעה 10:00 ועד השעה 18:00 ובימי שישי מהשעה 10:00 עד 14:00.

מוזיאון טיקוטין לאומנות יפנית: שדרות הנשיא 89, חיפה.

פסלונים יפניים • תערוכות חדשות במוזיאון טיקוטין בחיפה (צילום: ירון כרמי)
פסלונים יפניים • תערוכות חדשות במוזיאון טיקוטין בחיפה (צילום: ירון כרמי)

המוזיאון הימי הלאומי
המוזיאון הימי בחיפה הוקם בשנת 1953 ובשנת 1972 עבר למשכנו הנוכחי בדרך אלנבי. המוזיאון משתרע על שטח של למעלה מ-3,500 מ"ר וכולל תצוגת קבע בשתי קומות ואולם לתערוכות מתחלפות, חדרי אוסף, משרדים וחדרי מחקר. המוזיאון מוקדש לתולדות הספנות באגן הים התיכון, בים סוף ועל גדות הנילוס ומטרתו להציג את ההיסטוריה הימית באזור.

במוזיאון אוסף ממצאים ארכאולוגיים שמקורם במוזיאון לאמנות עתיקה שנסגר וכולל פריטים מ-5000 שנות היסטוריה וארכיאולוגיה ימית, המבקרים יכולים להתרשם וללמוד על ספינות עתיקות, עוגנים, אילי ניגוח, מטמוני מטבעות זהב שנמצאו בחפירות ימיות ועוד. כן מציג המוזיאון תערוכת פיראטים ואת מפעל הספנות העברי.

המוזיאון פתוח בימים ראשון – חמישי ושבת מהשעה 10:00 ועד השעה 18:00 ובימי שישי מהשעה 10:00 עד 14:00.

המוזיאון הימי הלאומי: דרך אלנבי 198, חיפה


מוזיאון העיר חיפה
מוזיאון העיר עוסק במרחב האורבני, בתרבות עירונית ובהצגת היסטוריות של אוכלוסיות שונות בעיר חיפה. המוזיאון נפתח בנובמבר 2000, והוא ממוקם במבנים בית העם הטמפלרי ובית הספר הטמפלרי, בשדרות בן-גוריון 1שבמושבה הגרמנית.

המוזיאון מייחס חשיבות רבה בפיתוח קשר עם הקהילה המקומית ועם מוסדות התרבות הפועלים בעיר. לצד התערוכות עורך המוזיאון פעילויות שונות במסגרת של מפגשים, ימי עיון, הרצאות וסיורים ברחבי העיר בהשתתפות אנשי אקדמיה, יוצרים, אוצרים וחוקרים מקומיים.

המוזיאון פתוח בימים ראשון – חמישי ושבת מהשעה 10:00 ועד השעה 18:00 ובימי שישי מהשעה 10:00 עד 14:00.

מוזיאון העיר: בן גוריון 11, המושבה הגרמנית, חיפה. 


מוזיאון מאנה כץ
'מאנה כץ' הוא מוזיאון המוקדש כולו ליצירתו של האומן מאנה כץ, וממוקם ברחוב יפה נוף, המשקיף לנוף המפרץ. המוזיאון נפתח בשנות ה-70 בבית האומן, שם התגורר ויצר עד פטירתו.

שימו לב: בימים אלה המוזיאון סגור לרגל עבודות הנגשה לבעלי מוגבלויות. • עדכון לגבי פתיחתו יפורסם בהמשך.

מוזיאון מאנה כץ: יפה נוף 89, חיפה


מוזיאון הרמן שטרוק
הוא בית שנבנה כבית מגורים וסטודיו של הצייר ואמן ההדפס הרמן שטרוק. המבנה משמש כמוזיאון המנציח את פועלו של שטרוק ומציג תערוכות מתחלפות בתחום ההדפס. המוזיאון ממוקם בשכונת הדר הכרמל בחיפה, ברח' ארלוזורוב 23.

המוזיאון פתוח בימים ראשון – חמישי ושבת מהשעה 10:00 ועד השעה 18:00 ובימי שישי מהשעה 10:00 עד 14:00.

מוזיאון הרמן שטרוק: ארלוזורוב 23, חיפה


החממה לאמנים – מרכז חינוך מוזיאוני חיפה
במרכז מתקיימות הדרכות למוסדות חינוך, הדרכות לקבוצות ולחוגים. המרכז לחינוך של מוזיאוני חיפה הוקם על מנת להעמיק את ההבנה וההנאה של המבקרים בתערוכות במוזיאוני בחיפה ושם לו למטרה לסייע לקהל המבקרים להבין את האמנות, את פועלם של היוצרים השונים וליהנות באופן מעמיק יותר מהביקור במוזיאון. המרכז מקיים הדרכות וסדנאות למגוון רחב של קהלים – מבוגרים, ילדים, משפחות, תלמידים, קהל שוחרי אמנות ותרבות ותיירים.

המוזיאון פתוח בימים ראשון – חמישי ושבת מהשעה 10:00 ועד השעה 18:00 ובימי שישי מהשעה 10:00 עד 14:00.

החממה לאומנים: שבתאי לוי 26, חיפה


המושבה הגרמנית

המושבה הגרמנית (צילום: ורהפטיג ונציאן)
המושבה הגרמנית (צילום: ורהפטיג ונציאן)

המושבה הגרמנית בחיפה היא המקום הראשון בו השתקעו הטמפלרים עם הגעתם לארץ ישראל באמצע המאה ה-19. החל משנת 2000 המושבה קמה לתחייה לאחר פרויקט שימור מוצלח ועם פתיחת מסעדות לאורך שדרות בן גוריון. היום המקום שוקק חיים עם מסעדות בתי קפה וברים לצד מלונות בוטיק. מהשדרה ניתן להנות מהיופי המרהיב של הגנים הבהאיים ובו זמנית להנות מאווירה של חו"ל הן בשגרה והן בתקופת הכריסמס.

המושבה הגרמנית, חיפה.


חופי הים

נשים הולכות על חוף הים - חוף טירת הכרמל (צילום: ירון כרמי)
נשים הולכות על חוף הים – חוף טירת הכרמל (צילום: ירון כרמי)

חופי הים של חיפה
בתחום העיר חיפה שישה חופי ים (חוף בת גלים, דדו-זמיר, הכרמל-מרידיאן, הסטודנטים, השקט ונאות קריית חיים) החולשים על כ-17 ק"מ מהם כ-2.8 ק"מ חופי רחצה מוכרזים ומוסדרים, שלאורכם מוצבות תחנות הצלה, המאוישות בין השעות 08:00-18:00.

החופים בחיפה נחשבים ליוקרתיים שכן הוועדה הארצית החליטה להעביר המלצה לוועדה הבינלאומית להענקת 12 "דגלים כחולים" לחופי הים של חיפה. לאורך כל החופים תמצאו רצף טיילות יפות חלקן עם מסעדות ובתי קפה, ספסלים פזורים וכן מתקני כושר.

שקיעה בים חיפאי (צילום: שרון לייבל)

הפירמידה, מרכז לאמנות עכשווית בוואדי סאליב

בית הפירמידה - גלריה בואדי סאליב (צילום: ירון כרמי)
בית הפירמידה – גלריה בואדי סאליב (צילום: ירון כרמי)

"הפירמידה" ממוקמת בלב ליבה של העיר חיפה ובאחת השכונות הייחודיות וההיסטוריות ואדי סאליב, שם פועל גם שוק הפשפשים הוותיק ומעליה שוק תלפיות. מבנה הפירמידה שימש בעבר בית ספר לילדי העולים בשכונה, ובמרוצת השנים ננטש עד שקבוצת אמנים הגיעה אליו והחלה לעבוד ולהציג בו.

בשנת 2016 המבנה שופץ ונפתח מחדש בשנת 2018. בפירמידה עובדים 13 אמנים ואמניות חיפאים פורים ופעילים. המבקרים יכולים להנות מכניסה חופשית לאירועי אמנות, תרבות, קולנוע, אדריכלות, מוסיקה ועוד, וממרפסות הפירמידה שצופות אל הנמל.

המקום פתוח למבקרים בימים ראשון – חמישי מהשעה 10:00 עד 17:00, בימי שישי מהשעה 10:00 ועד השעה 13:00 ובשבת מהשעה 10:00 ועד השעה 15:00.

הפירמידה: קיבוץ גלויות 24 א', חיפה.


אצטדיון סמי עופר

חיפה • אצטדיון סמי עופר (צילום: ירון כרמי)
חיפה • אצטדיון סמי עופר (צילום: ירון כרמי)

אצטדיון סמי עופר נבנה בעלות של כ-500 מיליון ש"ח בסטנדרטים הגבוהים ביותר ועומד בכל הדרישות המחמירות בכל המסגרות הבינלאומיות. האצטדיון עומד בדרגת תקן 4 של אופ"א ויכול לארח משחקים בכל המסגרות האירופיות.

האצטדיון כולל בתוכו חללים רבים בשטח של כ-60,000 מ"ר ובו 30,000 מקומות ישיבה. בתכנון האצטדיון הושם דגש על כך שזווית הצפייה בכל אחד ואחד מהכיסאות בו, תהיה אופטימאלית. הקומפלקס המסחרי בחזית המערבית של האצטדיון כולל 20,000 מ"ר של שטחי מסחר, בילוי ובידור, נמצא בבעלות החברה הכלכלית לחיפה. שטח שלצערנו לא מנוצל כראוי ולא ממש את הפוטנציאל שלו.

חיפה • אצטדיון הכדורגל על שם סמי עופר (צילום רחפן: מרום בן אריה)
חיפה • אצטדיון הכדורגל על שם סמי עופר (צילום רחפן: מרום בן אריה)

המתחם היה אמור לכלול בתי קולנוע בשטח של כ-10,000 מ"ר, בתוספת שטחי מסחר נוספים המיועדים למסחר, מסעדות, בתי קפה וברים. אמנם האצטדיון עדיין נחשב לאטרקציה בגלל יופיו ופסל החירות הממוקם בכניסה אך עדיין המקום היה יכול להפוך לאחת האטרקציות בעיר דבר שגם שבע שנים אחרי חנוכתו עדיין לא הצליח להתרומם ולממש את הפוטנציאל הטמון בו משטחי מסר ועד לקיום הופעות של גדולי הזמרים והלהקות מהארץ ומחו"ל.

אצטדיון סמי עופר: פנחס ואברהם רוטנברג 2, חיפה.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

9 תגובות

 1. תוסיפו גם את קבר רבי אבדימי דמן. ואת טיילת קרית ים, וחי פארק קרית מוצקין

 2. כל הכבוד על הפרסום. אנא הוסיפו לרשימת מוזיאוני חיפה את: בית האמנים על שם שאגאל שדרות הציונות 24.מציג תערוכות מתחלפות של אמני אגודת האמנים של חיפה והצפון.

  • היה אפשר להוסיף לרשימה גם גינה ציבורית שהוצעה בנחל ובצלע הגבעה הגובלת בכביש רופין ("השמורה" לשעבר) – בסמוך לחורב.
   רק שאף ראש עיר כולל הקודם אינו מוכן להרים את הכפפה לחכור את השטח ולפתח את המתבקש: ריאה ירוקה נוספת במיקום נגיש לכל גיל במרחב אחוזה ולתקן עוול שנעשה עוד מימי גוראל ולשפר את איכות החיים של תושבי חיפה והסביבה.
   הפוטנציאל הוא רווח של כולם כולל תושבי הסביבה, תנועות הנוער, הגיל הרך והמבוגר, ואפילו נוף למפרץ. הזדמנות מבוזבזת, וחבל.

 3. מה עם החזירים החיפאים? זה לא מוזיאון אקטיבי לעד?

 4. שכחתם את מוזיאון החזירים האקטיבי הנע ברחובות העיר יום ולילה…

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

מכבי חיפה אמרה תודה ונפרדה ממאמנה מסאי דגו

במשחקה האחרון של מכבי חיפה במסגרת הדרבי החיפאי באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה נפרדה קבוצת מכבי חיפה ואמרה תודה למאמן הקבוצה מסאי דגו שהיה...

מעל 5 ק״ג חשיש ונשק נתפסו בשטח פתוח

(חי פה) למעלה מ- 5 ק״ג חומר החשוד כחשיש מחולק לפלטות ונשק "סופטאייר" ארוך נתפסו בשטח פתוח בבסמת טבעון. ממשטרה ישראל נמסר לחי פה תאגיד...

חי פה • התרמת דם בחמישי 30/05/24

חמישי 30/05/24 בין השעות 18:30 - 23:00במתחם השוקק של שוק תלפיות בחיפה לונץ 4, סמוך למסעדה התאילנדית בשוקיש לכם הזדמנות לעשות עוד משהו טוב,...

השחמטאי שנפצע ב-7 באוקטובר ורגלו נקטעה ינסה לזכות באליפות ישראל לאנשים עם מוגבלויות

חיפה מארחת את אליפות ישראל עשרות שחמטאים, ובהם אמנים ורבי אמנים, הבטיחו כבר את הגעתם לאליפות הארץ, שתיערך ביום חמישי בבית הלוחם חיפה ותחולק לקטגוריות...

ארגון וניהול דיירים בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38 • מנשה שמש קיים טכנולוגיות

דיירים אשר מעוניינים לחדש את הנכס אשר בבעלותם במסגרת פרויקט של פינוי בינוי או תמ"א 38 הריסה ובינוי, צריכים לפנות לחברה המתמחה בליווי דיירים...