“חוטי עירוב שבת” הותקנו בטיילת בת גלים בחיפה !

תאטרון חיפה – רחב

001_-_חוטים.jpg

צילומים: צלם החדשות של האתר “חי פה”.
מאת: כתב החדשות של האתר “חי פה”

ביום שישי 28.07.16, בצהרי היום הגיעו נציגי המועצה הדתית בחיפה גם לאיזור טיילת בת גלים שבעיר חיפה וזאת על מנת להתקין ולסדר את “חוטי עירוב השבת”, הפרושים לאורך טיילת בת גלים בחיפה. צלם האתר “חי פה” המשוטט בעיר חיפה קלט בעדשתו ומביא לכם כאן תמונות בלעדיות מהתקנת “חוטי עירוב השבת” בטיילת בת- גלים …
אך האם ידעתם בכלל מה הוא “חוט עירוב השבת” ?

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

חוטים הם המפגע האסתטי של השבת גם בעיר חיפה, האם ידעתם שלאורך עשרות קילומטרים ברחבי העיר חיפה ובכלל במדינה נמתחים חוטים שמחוברים לעמודים, שמסמנים את “הגבולות” ההילכתיים של העיר.

רוב הציבור בעיר חיפה ובכלל בארץ, שאינו דתי ואינו שומר שבת, כלל לא יודע שמעל ראשו ולאורך עשרות אלפי קילומטרים ברחבי העיר חיפה והמדינה נמתחים חוטים שמחוברים לעמודים המסמנים למעשה את “גבולות” העיר. על-פי ההלכה נאסרה עשיית מלאכה בשבת, וחכמינו פירטו 39 מלאכות אסורות, אחת מהן היא הוצאת מטלטלין ‏(מצרור מפתחות ועד עגלה‏) מרשות היחיד לרשות הרבים. כיוון שמותר לטלטל את החפצים בשבת רק בבית או בחצר הבית, חשבו היהודים על פטנט שיעקוף את הקושי או את האיסור דרבנן, והמועצה הדתית שבתחומי העיר חיפה דאגה לרשת את כל העיר חיפה במתיחת חוטים בין עמודים. כך הושגה עקיפה של רשות היחיד – השטח הפך פרקטית לחצר עצומה אחת שאפשר לטלטל בה הכל ללא מגבלת מרחק.

אם רק תרימו את עיניכם בזמן הליכתכם בטיילת בת גלים או בנסיעה לאורך רחובות העיר חיפה וחופי הים בעיר, פשוט לא תוכלו שלא להיתקל בהם ולפגוש אותם.

13708192_1015104821938532_3653631162755469572_o.jpg

צילומים: צלם החדשות של האתר “חי פה”.
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

ספורטן – כללי – רחב
ספורטן – כללי – רחב
אונ’ חיפה – לימודי חוץ – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
הסטודיו – אירועי החודש
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB