"חוטי עירוב שבת" הותקנו בטיילת בת גלים בחיפה !

001_-_חוטים.jpg

צילומים: צלם החדשות של האתר "חי פה".
מאת: כתב החדשות של האתר "חי פה"

ביום שישי 28.07.16, בצהרי היום הגיעו נציגי המועצה הדתית בחיפה גם לאיזור טיילת בת גלים שבעיר חיפה וזאת על מנת להתקין ולסדר את "חוטי עירוב השבת", הפרושים לאורך טיילת בת גלים בחיפה. צלם האתר "חי פה" המשוטט בעיר חיפה קלט בעדשתו ומביא לכם כאן תמונות בלעדיות מהתקנת "חוטי עירוב השבת" בטיילת בת- גלים …
אך האם ידעתם בכלל מה הוא "חוט עירוב השבת" ?

חוטים הם המפגע האסתטי של השבת גם בעיר חיפה, האם ידעתם שלאורך עשרות קילומטרים ברחבי העיר חיפה ובכלל במדינה נמתחים חוטים שמחוברים לעמודים, שמסמנים את "הגבולות" ההילכתיים של העיר.

רוב הציבור בעיר חיפה ובכלל בארץ, שאינו דתי ואינו שומר שבת, כלל לא יודע שמעל ראשו ולאורך עשרות אלפי קילומטרים ברחבי העיר חיפה והמדינה נמתחים חוטים שמחוברים לעמודים המסמנים למעשה את "גבולות" העיר. על-פי ההלכה נאסרה עשיית מלאכה בשבת, וחכמינו פירטו 39 מלאכות אסורות, אחת מהן היא הוצאת מטלטלין ‏(מצרור מפתחות ועד עגלה‏) מרשות היחיד לרשות הרבים. כיוון שמותר לטלטל את החפצים בשבת רק בבית או בחצר הבית, חשבו היהודים על פטנט שיעקוף את הקושי או את האיסור דרבנן, והמועצה הדתית שבתחומי העיר חיפה דאגה לרשת את כל העיר חיפה במתיחת חוטים בין עמודים. כך הושגה עקיפה של רשות היחיד – השטח הפך פרקטית לחצר עצומה אחת שאפשר לטלטל בה הכל ללא מגבלת מרחק.

אם רק תרימו את עיניכם בזמן הליכתכם בטיילת בת גלים או בנסיעה לאורך רחובות העיר חיפה וחופי הים בעיר, פשוט לא תוכלו שלא להיתקל בהם ולפגוש אותם.

13708192_1015104821938532_3653631162755469572_o.jpg

צילומים: צלם החדשות של האתר "חי פה".

יהודה גינזבורג

לא ניתן להגיב