תכנית פינוי בינוי מתחם המלך אמציה שבנווה דוד אושרה

 

תכנית פינוי בינוי מתחם המלך אמציה שבנווה דוד אושרה ע”י הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חיפה

 

Cam05Print.jpg

התוכנית פינוי בינוי מתחם המלך אמציה אושרה אמש [ב’] ע”י הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חיפה. התכנית [חפ/מק/2188א] אותה יזמה בשנת 2006 עירית חיפה חלה על הכתובות הבאות: רחוב המלך שלמה ממספר 36 ועד מספר 46, המלך אמציה ממספר 2 ועד מספר 14 ורחוב אסתר המלכה מספר 14 – 16.

מתחם המלך דוד כולל כיום כ – 76 דירות שנבנו בשנות ה – 60 בשטח ממוצע של 48 מ”ר ב- 8 בניני רכבת שאינם עומדים בתקן רעידות אדמה ואינם כוללים מיגון דירתי.

Cam06Print.jpg

התכנית החדשה תאפשר לבעלי הנכסים הכלולים בפרויקט לשדרג את נכסיהם, הודות למנוף הכלכלי הטמון בתוספת זכויות הבנייה הכלולות בתוכנית.

במקום המבנים הישנים מציעה התכנית 3 מבנים חדשים בני 27 קומות [מעל קומת כניסה], ובהם כ-437 יחידות דיור בגדלים שונים.
המבנים החדשים יבנו על פי התקנים המחמירים לרעידות אדמה ויכללו ממ”דים ומעליות כאשר הדירות יותאמו למגוון הגילאים והצרכים ובכלל זה משפחות צעירות, משפרי דיור ומבוגרים. סביב המבנים יוכשרו שטחים ציבוריים ירוקים נרחבים בשטח כולל של כ – 5 דונם לרווחת דיירי השכונה כולה.

Cam07Print.jpg

יונה_יהב_חיפה.jpgראש העיר יונה יהב: “חיפה מובילה בביצוע תכנית התחדשות עירוניות. מתחם המלך אמציה, מהווה חולייה נוספת בתהליך ההתחדשות העירונית וחוליה ראשונה בתהליך ההתחדשות אותו אנו מובילים בשכונות החוף ואשר במסגרתו ישוקמו שכונות הוותיקות ברמה הגבוהה ביותר על פי הסטנדרטים אותם קבענו לבנייה החדשה בעיר.
כפי שאנו פועלים בשיתוף התושבים לקידום התכנית במתחם זה נמשיך ונוביל את כל יתר הפרויקטים המתבצעים במסגרת תהליך ההתחדשות בכל שכונות העיר הוותיקות”.
חדוה_אלמוג.jpgסגנית ומ”מ ראש העיר חדוה אלמוג: “פרויקט ראשון זה של התחדשות עירונית בנוה דוד אותו אישרה הועדה המקומית, הינו הניצוץ לפרויקטים נוספים בשכונה ובשכונות החוף”.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
 1. יעל אמר/ה

  תכנית מגלומנית, מכוערת, לא מתאימה לסביבתה לא מנצלת משאבים טבעיים וגם לא נותנת לפרויקטים עתידים להינות מהם.סתם חומה של בטון.
  אפס קהילתיות.
  בית כלא לגובה.
  היה יותר נכון לעשות מבנים מרובי שימושים, תכנון עירוני מושכל. אבל אין אף אחד במחלקת הנדסה שיש לו שאר רוח, חזון או סתם אחריות וידע מקצועי כדי לדעת שאפשר גם אחרת…
  בכיה לדורות.
  מקווה שהתושבים לא יתנו לזה יד.
  יונה יהב מחריב את העיר חלק אחר חלק.
  מזל לפחות שבעיר התחתית והדר הוא לא מכניס את הבולדוזרים שלו.
  בשביל מה יש מוסדות השכלה גבוהה שבהם מלמדים תכנון עירוני??? יש לכם קרוב לבית כוחות מעולים , למה לקחתם את המנדס העירוני השחצן הזה???

הגיבו כאן לכתבה