מאבדים סבלנות: דורשים עכשיו למצוא מבנה חלופי לשנת הלימודים הבאה

ביה"ס ליאו באק (צילום: ליאו באק)

הורי התלמידים בתיכון ליאו באק הוציאו עצומה אתמול (ג' 14/6/22), עליה הם מחתימים את כלל ההורים, ודורשים כי ימצא מבנה אלטרנטיבי לתיכון לשנת הלימודים הבאה, בספטמבר הקרוב.

בעצומה טוענים ההורים שהעבודות להסרת האסבסט ופינויו התחילו בחודש מאי, ונכון להיום אין כל פתרון למצב שעלול להתרחש, שהעבודות לא יסתיימו עפ"י לוח הזמנים המתוכנן ובספטמבר לא יהיה היכן להתחיל את שנת הלימודים. ההורים מבקשים בעצומה שכבר עכשיו יתחילו לחפש מבנה אחד או מספר מבנים חלופיים ל-1,200 התלמידים לשנת הלימודים הבאה ולכל זמן שיידרש. ההורים מוסיפים עוד בעצומה, שהם לא יקבלו לימודים בזום כתוצאה מכך שאין מבנה מתאים.


העצומה שפרסמו ההורים:


יש לציין שבחודש שעבר התחיל בבית הספר התיכון ליאו באק פינוי של האסבסט, שעתיד להימשך מספר חודשים. הצורך בפרויקט נבע מהחלטה משנת 2011 הקובעת שתוך עשור לא יהיה יותר אסבסט במבני ציבור. במשך חודשים רבים היה ויכוח מי עתיד לשלם את השיפוץ שעולה מיליונים ובסופו של דבר נמצאו מממנים. עכשיו החשש הוא מהסכנה הבריאותית הפוטנציאלית שהשיפוץ עלול להביא איתו.

מאז חופשת פסח לא מתקיימים לימודים במבנה התיכון והתלמידים נבחנו בבגרויות במבנה חטיבת הביניים הנמצא בסמוך. כעת צריך להיערך לקראת שנת הלימודים הבאה, כיוון שיתכן שהפרויקט והבדיקה שלאחריו שאמורה לקבוע אם האזור נקי מאסבסט, ימשכו מעבר לחודש ספטמבר.

ההורים אומרים שלא תהיה בעיה במהלך חודש ספטמבר כיוון שהתלמידים יוכלו ללמוד במכללת גורדון הסמוכה עד שתתחיל שנת הלימודים האקדמית באוקטובר. אך עדיין ישנה השאלה האם יש להנהלת ליאו באק תכנית לתקופה שאחרי החגים, באם יהיה צורך לפנות את גורדון ועדיין לא תתאפשר החזר למבנה התיכון.

תכנית העבודה להסרת האסבסט בבית הספר ליאו-באק (הדמיה באדיבות המשרד להגנת הסביבה)
תכנית העבודה להסרת האסבסט בבית הספר ליאו-באק (הדמיה באדיבות המשרד להגנת הסביבה)

"המפקח מעדכן אותי בכל פרט בפרויקט"

אחד ההורים הבולטים בקבוצות ההורים הוא עו"ד תומר מ. ישראל, בעל ניסיון בתחום איכות הסביבה והחברה, ואב לשני ילדים שילמדו בשנה הבאה בתיכון: "יש כמה קבוצות להורים בליאו באק. מתוך כמה מאות חברים, בכל קבוצה יש כ-5 פעילים, ויש המון הורים שבכלל לא נמצאים באף קבוצה. לפני שנה וחצי התחילה התארגנות ואז אמרתי להורים שכדאי להתאגד וכך נצליח להשיג הרבה יותר. אבל חוץ מ-30 הורים בערך, שהתגייסו לעזור, השאר נשארו דוממים. אפילו הקמנו קבוצה משפטית וגם היא כמעט לא עשתה כלום. המעט שכן פעלו, ואני ביניהם, הצליחו לשנות לא מעט – התכנית השתנתה, נבחר מפקח אחר וחברות אחרות.

עכשיו כבר התחילו בעבודות. פנו אליי שוב הורים ואמרו שרוצים לעשות משהו. הסברתי שמשפטית, רק אם יש חריגה משמעותית מהתכנית אפשר יהיה להוציא צו מניעה ולעצור את העבודות. אני גר לא רחוק מאתר העבודות, הלכתי לראות מה קורה שם ובמקרה נתקלתי בשער באדם ששאל מי אני. השבתי שאני אחד ההורים והסתבר שזה היה המפקח יורם ורגה, שמיד הכניס אותי לאתר ויותר מ-3 שעות הסביר מה הם עושים ומה התכנית. מאז, כמעט יום אני מקבל דיווחים ממנו. מההתחלה הוא שקוף מולי. אני יודע איך משרדי ממשלה עובדים ושקופים הם לא. הוא כן.

בהמשך שלחתי עדכונים בקבוצות לגבי העבודות. בנושא של מבנה חלופי לשנה הבאה, לא נכנסתי לזה. הבנתי שיש בעיה שאין לאופק מאיר תכנית או גיבוי למה יהיה בסוף אוקטובר. לספטמבר יש סידור עם מכללת גורדון עד שהשנה האקדמית תתחיל. אני לא מאמין בהפגנות ולא בדרישה לפתרון בלי שיש כזה. לא ברור לי מה הפתרון שההורים רוצים ובמה העצומה יכולה לעזור. בימים הקרובים איפגש עם אופק מאיר ואדון איתו ועם יו"ר הוועד בפתרונות אפקטיביים כדי שכן תהיה תכנית גיבוי למקרה שהעבודות יתארכו".

מהנהלת ליאו באק נמסר בתגובה שהם יגיבו לעצומה כשהיא תגיע אליהם.

מהנהלת ליאו באק נמסר בתגובה, שכשהעצומה תגיע אליהם, הם יגיבו עליה.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. הורים שעכשיו רגועים אמר/ה

  מדובר בפרובוקציה של קומץ הורים בעיתיים. כל הגופים המעורבים בטיחו והוכיחו להם באותות ובמופתים שלאחר פינוי האסבסט ביה"ס יהיה בטוח יותר לשהות בו מכל מבנה אחר והם מתעקשים לזרוע בהלה.

 2. למה פתרון בזום לא מקובל עליהם? אמר/ה

  מדובר בפיתרון שייגע הכי פחות באוכלוסיות שלא קשורות לסיפור הזה.

  מכובד שידרשו פיתרון כזה או אחר,
  לא מכובד שיכפו את עצמם, את הרכבים שלהם ואת הרעש של מאות תלמידי תיכון על איזור שלא יועד לכך – לא משנה איפה הוא.

  1. אל תגיד להם מה לעשות אמר/ה

   הם לא אוהבים

הגיבו כאן לכתבה