מיזם 100 להגברת אכיפת המשטרה והחמרת הענישה למתעללים בחיות

"מיזם 100", מיזם חברתי ארצי חדש שהוקם במטרה להגביר את אכיפת המשטרה בשטח והחמרת הענישה בפועל למתעללים בבעלי חיים. צוות המיזם מורכב מ- 67 נציגים בכל רחבי הארץ מתוכם 6 בחיפה כולל ניידות חירום המסייעות לגורמי האכיפה.

003-_שלומי_צ_צ_קס.jpg

שלומי צ'צ'קס מקים מיזם 100
המיזם החדש, הייחודי והחשוב שהושק לפני ארבעה חודשים על ידי פעילי זכויות בעלי חיים ועומד בראשו הפעיל החברתי, שלומי צ'צ'קס. מהווה מוקד ארצי לדיווחים מהציבור על התעללויות בבעלי חיים לאחר שהפונים למערכת המיזם כבר ניסו לפנות לגורמי האכיפה, ומטרתו הגברת אכיפת המשטרה בשטח והחמרת הענישה בפועל.

צוות המיזם המורכב מ- 67 נציגים בכל רחבי הארץ מתוכם 6 בחיפה המספקים מענה לאזור חיפה והסביבה, בודק ומטפל במהירות בכל פנייה ופנייה, ומוודא מול מפקדי תחנות המשטרה והשוטרים בשטח כי אותם פונים אכן זוכים לטיפול מקצועי ומהיר כפי שמצופה מגורמי האכיפה.

העומד בראש המיזם, הפעיל החברתי, שלומי צ'צ'קס, סיפר לחי פה: "המיזם הוקם לאור תחושת חוסר אונים בקרב הציבור בשל יחס גורמי האכיפה לדיווחי עבירות צער בעלי חיים ולאור תחושה קשה של חוסר הרתעה בשטח. והוא פועל במספר מישורים: מול חברי כנסת מכל המפלגות שמעורבים ומסייעים, וכן מול פיקוד המשטרה והשוטרים בשטח". כמו כן המיזם מטפל במהירות בפניות הציבור, ומעניק גם ייעוץ משפטי חינם ועוזר בפנייה למשטרה למי שמתקשה".

עוד סיפר צ'צ'קס, כי צוות המיזם החל לפעול לשינוי ראשוני במשטרת ישראל עוד מאירועי ל"ג בעומר אשתקד שבהם הצליח הצוות למנוע במספר מקרים השלכת בע"ח למדורות, וזאת על ידי כך שהם הוציאו ניידות משטרה במיוחד לטובת הנושא. שיתוף הפעולה הביא להצלחה ראשונית שהתבטאה בכתיבת פקודת יום משטרתית מיוחדת בנושא אכיפת עבירות צער בעלי חיים, וביישום הפקודה בשטח ע"י ניידות סיור ובילוש. ולאור הצלחה זאת, הוקם "מיזם 100" כדי להמשיך את מגמת השינוי.

מוקד הפניות של המיזם שנכון לעכשיו פועל דרך דף פייסבוק ובעתיד יהפוך למוקד טלפוני, הצליח להציל ולעזור במאות פניות כאשר הקשה מכולן היא אירוע מזעזע של גניבת כלב ורציחתו.

לאחר 4 חודשי פעילות של "מיזם 100", בהחלט ניכר שינוי ראשוני בשטח. ניתן לראות זאת בהתייחסות רצינית של המפקדים לנושא, שיפור זמני הגעה של ניידות הסיור ויחס השוטרים לאירועי 100 שעניינם עבירות צב"ח. רק לאחרונה, נרשמו מס' מעצרים והישגים שבהם המיזם הציל בעלי חיים לפני שעברו התעללות. בנוסף, צוות המיזם כבר הצליח לרתום שרים וחברי כנסת רבים לעשייה ב"מיזם 100", והוא מסתייע בהם בהפניית שאילתה לשר הממונה ולמפכ"ל המשטרה בעת הצורך.

002-_הגור_שחולץ.jpg

הגור שחולץ ע"י השוטרים
בנוסף להגברת האכיפה, המיזם פועל רבות גם להחמרת הענישה בפועל ולאחרונה, מתחילים לראות מגמת שינוי גם בבתי המשפט אשר משיתים עונשי מאסר בפועל על המורשעים בעבירות צב"ח (להבדיל מהעבר שבהם המורשעים נידונו לקנס או לעבודות שירות/מאסר על תנאי).

בנוסף למקרים קשים שצוות מיזם 100 מטפל בהם מול גורמי האכיפה הרלוונטיים, הם נתקלים גם באירועים מרגשים, לדוגמא – שוטרים שבמהלך מחסום משטרתי שמעו צרחות של גור כלבים קטן מבין השיחים שלצד הכביש. הם אספו אותו במיידי, הסיעו אותו לווטרינר שהציל אותו ובסופו של דבר הגור אומץ ע"י מפקד תחנת המשטרה ששיבח את עבודת השוטרים.

ניתן למצוא את המיזם בדף הפייסבוק : מיזם 100 – שמים קץ להתעללות בחיות.

זכויות בעלי החיים בחיפה

קהילה תומכת

תגובה
  1. חבקה סמאהר אמר/ה

    תבורכנה מעשייכם אנימלס וצער בעלי חיים אתם בעזרת השם מצילים את החיות וזועקים את זעקתם לא ילך שכרכם לשב עשו והצליחו בכל אשר תעשו אמן

לא ניתן להגיב