שרת התחבורה נפגשה עם ראש עיריית קריית אתא יעקב פרץ • "פועלים לקידום פרויקטים תחבורתיים בכל האזור"

שרת התחבורה מיכאלי לצד ראש העיר יעקב פרץ | משמאל - ראש עיריית קריית ים - דוד אבן צור (צילום: עיריית קריית אתא)

שרת התחבורה מרב מיכאלי וצוותה הגיעו לקריית אתא לפגישת עבודה עם ראש העיר יעקב פרץ

בהמשך השתתפה השרה במפגש עם ראשי הרשויות באשכול המפרץ לקידום תוכניות אזוריות

ראש העיר יעקב פרץ נפגש עם שרת התחבורה מרב מיכאלי וצוותה, כדי לדון בשורה של פרויקטים תחבורתיים לקידום העיר, ביניהם: כבישים עירוניים ובינעירוניים, פיתוח צירי תנועה חדשים, פיתוח תחבורה ציבורית, הקלת עומסי התנועה ועוד.

בין הנושאים שהעלה ראש העיר: הרחבת כביש 772 שיתחבר לנמל החדש, קידום מחלף איבטין המחבר את כביש 6 לקריות, הרחבת כביש 780 המהווה דרך גישה עיקרית מכביש 6 לקריות ומתחבר למסלול המטרונית, פיתוח מחלף סומך עם חיבור לרכבת הקלה הכולל 5 תחנות בתוך העיר וכן מחלף אבליים ומחלף גלעם שיתחברו אל בית החולים המתכונן ומערכת הכבישים המזינה את כל האזור. 

שרת התחבורה מיכאלי לצד ראש העיר יעקב פרץ | משמאל – ראש עיריית קריית ים – דוד אבן צור (צילום: עיריית קריית אתא)

ראש העיר יעקב פרץ:

במהלך השנים האחרונות אנו פועלים לקידום תכניות תחבורתיות שישרתו את כל תושבי העיר ואזור. מדובר בפרויקטים עירוניים ובינעירוניים אשר ינגישו את הנסיעה לעיר ומחוצה לה, יפחיתו עומסי תנועה ויגבירו את הבטיחות.

16 רשויות אשכול המפרץ

במסגרת הביקור התקיים בהמשך דיון של השרה עם ראשי הרשויות באשכול המפרץ הכולל 16 רשויות מקומיות. בדיון עלו נושאים הקשורים לפרויקטים תחבורתיים במטרופולין אשר עשויים להשפיע על כחצי מיליון תושבים. לדברי השרה מדובר באשכול בעל פוטנציאל רב עם שיתוף פעולה פורה ויעיל בין כל הרשויות באשכול. 

עוד הוסיפה השרה כי במסגרת תפקידה היא מתכוונת לפעול לקידום מרחבים תחבורתיים, תוך העברת סמכויות, משאבים וכלים רבים יותר לשלטון המקומי, על מנת לשפר תהליכים ובד בבד לקדם פרויקטים בצורה יעילה יותר. 

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. זלמן אמר/ה

    למה מיכאלי לא ביקרה בשכונה הדרומית של עוספיה אשר לעיתים נקראת גם "חיפה" ?

  2. רפי רפול - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

    כל הכבוד לשרה מרב מיכאלי.

הגיבו כאן לכתבה