פתיחת רציפים בנמל המפרץ לשחרור העומס בנמלים • החלטת שרת התחבורה מיכאלי

מרב מיכאלי, שרת התחבורה (צילום: דוברות משרד התחבורה)

"העומס הוא משבר עולמי שלא פוסח גם על ישראל", אמרה מיכאלי

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי, הודיעה על פתיחת רציפים 7-8 בנמל המפרץ ורציף 28 בנמל הדרום לאוניות מטען כללי, לצורך צמצום התור בנמלים.

שרת התחבורה מיכאלי על פתיחת הרציפים הנוספים בנמלים • צפו


מהלך דרמטי והכרחי

"זהו מהלך דרמטי, אך הוא לא פוגע באיש", אמרה מיכאלי. "אני מכריזה על פתיחת הרציפים הללו לפריקת אוניות מטען כללי ותפקיד כל השותפות והשותפים לא להכשיל את המהלך הזה, ויותר מזה, לגרום להצלחתו".

"אני מאפשרת את התשתית הזו, אך האחריות היא של כל השותפים האחרים לגרום לזה לקרות. מעט מידי אוניות נכנסו עד עכשיו לנמלים החדשים, זו האחריות של כולנו לשנות את המצב, כך שכולן וכולם יוכלו להרוויח מהצעד הזה".

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. רב חובל דוד כהן אמר/ה

    הצעד של אישוא פריקת אניות מטען כללי בנמל החדש היא אמנם צעד נכון אולם מאוד מאוחר.נגרמו בינתיים נזקים במאות מיליונים למשק ולציבור.עובדי הנמל קיבלו סכומים אדירים בזמנו תמורת הסכמתם לפרויקט הנמל החדש ועכשו הם רוצים שוב סכומים גדולים תמורת שקטמתעשייתי.זה רק מוכיח את החשיבות של בניית הנמל החדש.

  2. איריס אמר/ה

    כבוד השרה מרב מיכאלי העברתי אימייל למשרדך , בנושא שדה התעופה בחיפה הסגור לטיסות פנים וחוץ מאז מרץ 2020 בשל הקורונה. חברת ישראייר שהפעילה את הקווים טענו בזמנו שאין עמדות לבדיקות . הפסיקו עם הבדיקות בנתב"ג , הפסיקו עם המסכות בטיסות אך אנו תושבי הצפון שרוצים לטוס לאילת מה איתנו ????

הגיבו כאן לכתבה