רכבת החיוכים של עמותת גדולים מהחיים מגיעה שנית לחיפה

רכבת החיוכים של עמותת "גדולים מהחיים" 2016,
הייתה הרכבת הכי שמחה ועליזה בארץ.

הרכבת המחייכת של השנה יצאה לדרך ביום רביעי 16.3.2016 בבוקר מתחנת הרכבת סבידר מרכז בתל אביב אל תחנת הרכבת "חוף הכרמל" שבחיפה.

הרכבת התמלאה במאות חוגגים של ילדי העמותה הוריהם ובני משפחותיהם כשכולם באו לחגוג את חג פורים ברכבת שכולה שמחה וצחוק.

הרכבת הייתה מקושטת עם ממתקים, שתייה, בלונים.זהו ללא ספק האירוע השנתי של עמותת "גדולים מהחיים" למען הילדים חולי סרטן.החגיגה החלה כבר במהלך הנסיעה נהנו מאות הילדים ממסיבה על הרכבת ובה ליצנים, קוסמים, להטוטנים כיבוד קל והפעלות שונות.

הגעת_הילדים_לקריגר.JPG

הגעת הילדים לקריגר
בחיפה באולם ע"ש "קריגר" שבכרמל הצרפתי הייתה קבלת פנים ססגונית עם דוכני מזון וכיבוד.
הפעלות לילדים בלי הפסקה … והפנינג גדול וענק עם ליצנים, קוסמים, להטוטנים, דמויות האהובות על הילדים כמו דורה, דייגו ובוב ספוג ועוד ועוד …

יום זה צויין בישראל גם כ"יום המעשים הטובים".

פעילות_בלונים_בכניסה.JPG

פעילות בלונים בכניסה
פעילות_יצירה.JPG
פעילות יצירה
פעילותה של העמותה :

גדולים_לוגו.jpg
גדולים מהחיים
בישראל מאובחנים מדי שנה כ- 500 מקרים חדשים של סרטן בקרב ילדים. כדי לעזור להם, ולהגשים את המטרה של "גדולים מהחיים" ולממש את פעילויותיה, אנו זקוקים לתמיכה המשמעותית והמתמשכת שלכם. יחד, נאיר את חיי הילדים החולים.עמותת "גדולים מהחיים" הוקמה בשנת 2000 כארגון ללא כוונת רווח על ידי הורים לילדים חולי סרטן. מטרתנו – לחולל שינוי משמעותי בחיי הילדים ומשפחותיהם, בפן הנפשי, הסוציאלי והבריאותי, באמצעות יצירת חוויות משמחות לצד שיפור מתמיד באיכות הטיפול והתנאים הרפואיים. פעילויותינו – מסייעות בכל שנה ליותר מ-1,500 ילדים חולי סרטן, חלקם חולים סופניים וכולם נאבקים על חייהם. הפעולות נועדו לשפר את איכות חייהם ורווחתם של הילדים ובני משפחותיהם הן בבתיהם והן בבתי החולים, בכל רחבי הארץ, ללא הבדלי דת, גזע ומין.
הוועד המנהל שלנו – מורכב ממתנדבים, כולם הורים לילדים חולי סרטן בהווה או בעבר, שצברו ידע רב, היכרות מעמיקה והבנה אמיתית של המחלה והשלכותיה, מודעים ומכירים מקרוב את הצרכים והקשיים המרובים עמם מתמודדים הילדים ברמה היומיומית.
"גדולים מהחיים" מתמקדת בשלושה תחומי פעילות: שמחה :פעילות העמותה נועדה להעניק תמיכה חברתית ונפשית לילד החולה, לבני משפחתו ולקהילה בה הם חיים. פעולותינו ותכניותינו מחזקות את "טעם החיים" אצל הילד הנאבק בסרטן, מתוך תקווה לתת לו ולמשפחתו את הכוחות הנחוצים להתמודד עם המחלה עד לניצחון.

תחומי פעילותיה של העמותה:
בריאות :חיזוק המחלקות האונקולוגיות באמצעות השתתפות ברכישת מכשור רפואי חדשני, מימון תרופות, מימון תקנים לצוות רפואי וסוציאלי והעשרת הידע הרפואי בבתי חולים בכל רחבי המדינה.
תקווה : פעילות יחסי ציבור ולובי בקרב מובילי דעת קהל, אנו פועלים להגברת המודעות הציבורית לזכותם של הילדים החולים לקבל את הטיפול הטוב ביותר ואת מיטב התרופות להצלת חייהם ולהקלה על סבלם, ללא קשר ליכולותיהם הכלכליות של הוריהם
תקצוב העמותה :עמותת 'גדולים מהחיים' אושרה כמוסד ציבורי בישראל) לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה), והתרומה לה מוכרת לצרכי מס. העמותה אינה מתוקצבת על ידי תקציבים ממשלתיים, ופעילותה מתבצעת בזכות תרומות שהיא אוספת מאזרחים ומחברות עסקיות בארץ ובחו"ל

יונה_יהב.jpg
יונה יהב רה"ע
יונה יהב:
"אנחנו מאוד גאים שפעם שנייה אתם מגיעים לחיפה ואתם בטח מרגישים שאנו מחבקים אותכם חיבוק ענק ומאוד אוהבים לארח אתכם וכל אשר תבקשו נעשה זאת בלב גדול ונפש חפצה ואנו מתפללים היום שלכולם ברכבת החיוכים היום יהפוך לחיוך אחד גדול לכל החיים".
ליאור_שמואלי_מנכל.JPG
ליאור שמואלי מנכ"ל עמותת "גדולים מהחיים"
ליאור שמואלי המנכ"ל:
אני רוצה להודות לעיריית חיפה ולכל אגפיה ולעומד בראשם ותודה גדולה על האירוח בחיפה עם המטרוניות והאולם והאוכל והאווירה החמה ושהכל נעשה בתרומה מלאה של העירייה, וכן פנינו בנושא גן החלומות רפואי ואונקולוגי לתושבי חיפה והצפון לראש העיר בתקווה ויקום גן חלומות כזה בעתיד בעיר

מנכל_העמותה_ויונה_יהב_ונציג_הנוער.JPG

מנכל העמותה ליאור שמואלי ויונה יהב ונציג הנוער
גולי_עשת_חברת_הנהלה.JPG
גאולה (גולי) קשת, יו"ר הוועד המנהל של העמותה
גאולה (גולי) קשת:
"אני כבר 5 שנים בהנהלת העמותה, הייתי בצד המקבל והיום אני בצד הנותן היות ובני היה חולה במחלה והיום הבריא אני פעילה לקידום ערכי העמותה שמחה תקווה ובריאות.
לפני כשנתיים הקמנו גן ילדים ראשון בעולם לילדים, גן סטרילי אונקולוגי שילדים מבית החולים יכולים לבקר בו גם כאשר הם בתקופת טיפולים ובגן הם מקבלים את כל נושא החינוך והנושא הפרא רפואי עם זה בפיזיותרפיה או ריפוי בעיסוק ועוד…
הגן נותן את הטיפול ללא עלות לילדים מגיל 1-6 וכיום ישנם ילדים באיזור חיפה שזקוקים למסגרת גם כן וחולים במחלה ואנו רוצים שעיריית חיפה תרים את הכפפה כמו עיריית רמת גן ותעזור לנו להקים גן כזה גם בחיפה במימון מלא של גדולים מן החיים למען כל תושבי חיפה והצפון ואנו מקווים להגיע לחיפה כל שנה מחייכים ובריאים.
ושתמיד נהיה בצד הנותן ושיש תמיד קשר בין שמחה לבריאות".
ורד_אטס.JPG
ורד אטס מנהלת אגף קהילה עריית חיפה
ורד אטס:
אני ביחד עם מועצת הנוער שהפעילה מספר מוקדים באירוע זה שהיה מחולק לארצות ביחד עם פעילות חינוכית וערכית והאירוע זה חותם את יום המעשים הטובים אירוע הדגל שהמועצה פעלה ומעורבת בקהילה בבתי אבות ועם נוער בסיכון ובבתי חולים, צאו להתנדב קהילה זה קהילה נכונה שפעילה ששותפה בקהילה ובשכונה שלה ובשיתוף עם תושבים.

מועצת_הנוער_העירונית.JPG

מועצת הנוער העירונית עם אור רובין מנהלת המועצה
משחקי_הפעלה_לילדים.JPG
משחקי הפעלה לילדים
עמדת_משחקי_מחשב.JPG
עמדת משחקי מחשב
טל_קליין.JPG
טל קליינר איש נדלן מתנדב
טל קליינר
אנחנו מחכים כל הזמן לאירוע הזה, זה זכות גדולה עבורי לתת ובעצם לקבל כי אני מקבל לב גדול מלא באהבה ואני בעברי חליתי והיום החלמתי מהמחלה וניצחתי ואני רוצה לברך שכמוני בלי יוצא מן הכלל ינצחו.
ולתת בהרבה עשייה מרצון ומכל הלב וזה יחזור עליכם בגדול
יעקב_ביטון__אבא.JPG
יעקב ביטון אבא לילד
יעקב ביטון:
כל מה שקורא פה הוא פשוט גדול מהחיים וההתרגשות היא גדולה ושהמוטיב המרכזי זהו החיוך והוא קורה פה בכל פינה פשוט אין מה לדבר
ותודה לכל היוזמים וזהו המפעל הכי איכותי שנערך בארץ, הלוואי ולא הינו זקוקים למעשים כאלה וטוב שיש אירגונים כאלה שגורמים לילדים שלנו לחייך כמה שאפשר והרבה.

00בובות_הילדים.JPG

בובות הילדים
אסף_לוי_חסדאי__אל_על.JPG
אסף לוי חסדאי דייל אל על
אסף לוי חסדאי:
כל טיסה או מפגש מעצימה את החוויה וההיכרות והרצון הרב לתרום וכאב הגדול עם חולים שנפטרו ואנו יודעים גם עם זאת שהצלחנו לעשות משהו בטיסה ובמפגש עם שאר החולים שבחיים.
ואנו יוצרים להם הרגשה טובה של הגשמת חלום עבורם בארץ ובחו"ל עם הרגשה חמה ועם החיוך הרחב שאנו זוכרים, זוהי זכות לעזור וכל עוד יש לנו את היכולת לתת וזה לעשות משהו טוב למען הזולת ואני חושב שהחיים שלנו יראו הרבה יותר טובים".

צוות_דיילי_הקרקע_והאוויר_אל_על.JPG

צוות דיילי הקרקע והאוויר חברת אל על
מפעילי ילדים רבים וטובים נטלו חלק נרתמו והתנדבו למשימת "רכבת החיוכים", במסגרת "יום המעשים הטובים" וכן עיריית חיפה על כל מחלקותיה ומועצת הנוער העירונית, כשמעל כולם מנצח ביד רמה מר ראובן אפרתי מנהל אולם "קריגר" וצוות האולם בחיפה. בראש הארגון מטעם "גדולים מהחיים" ועל הנחיית האירוע עמד מר שרון מלכה ממארגני אירוע מקסים זה, אליו הצטרפו לשמח את המשפחות הרבות וחילקו המון מתנות אומני ילדים וכוכבי ילדים רבים בינהם: מאי ציון – מאייקי הפיה הקסומה, מאירה טולדנו היא אצבעונית, מרינה תפוזינה, אלה בלונלה, צ'פצ'ולה – היא מיכל כלפון-צמח, דנוש בננוש ועוד…
היו שם גם דיילות ודיילי אויר וקרקע של חברת התעופה "אל על" המחבקת את ילדי גדולים מהחיים ביום כיף מלא הרפתקאות, רכבת ישראל, מאבטח האישים הוותיק ראובן פריזי, חב' רימקס ועוד רבים וטובים שתרמו בנדיבות לב רבה לטובת רווחתם של ילדי עמותת "גדולים מהחיים". צוות "חדשות חיפה והצפון" מאחל לכל ילדי עמותת "גדולים מהחיים" בריאות טובה ופורים שמח, משנכנס אדר מרבין בשמחה !

צפצולה_עם_הילדים_בבמה.JPG

צפצולה עם הילדים בבמה
לי_בירן.JPG
הזמר לי בירן
רוני_דלומי_עם_הילדים.JPG
רוני דלומי עם הילדים
IMG_0106.JPG
מימין, מרינה בנדיקס היא מרינה תפוזינה , דנה חלפון-סבג היא דנוש בננוש , מאבטח האישים הוותיק ראובן פריזי , מאירה טולדנו היא אצבעונית , אלה חודזייב היא אלה בלונלה

צוות האתר "חי פה" מאחל לכל ילדי עמותת "גדולים מהחיים" בריאות טובה ופורים שמח, משנכנס אדר מרבין בשמחה!

צילם וכתב: בן אופיר ומורן שובל


לא ניתן להגיב