התפרעויות, ונדליזם ובקבוקי תבערה • רחובות חיפה בלילות | שמואל דובלסקי, תושב קריית אליעזר

אש ברחובות חיפה - התפרעות פרו-פלסטינית בשדרות בן גוריון 11/5/21 (צילום: שי רגב)

הרבה כתבו השבוע על כל מה שקורה, אבל נתקלתי לאחרונה בתגובות של אנשים שנמצאים במעגלים קרובים אלי, שלא מודעים בכלל למצב המלחמתי שאנחנו נמצאים בו, ושאני אישית נמצא בו, ולכן אני מביא כאן את השני שקל שלי

מבחינתי, זה התחיל ביום שלישי (11/5/21), יש הפגנה של ערבים במושבה הגרמנית, הפגנת מחאה. כתגובה, יש הפגנת נגד של יהודים. אני מצטרף להפגנה ואחר כך הולך יחד עם חבר הביתה דרך רחובות השכונה, רוצים לראות שלא שורפים פחים או מבצעים וונדליזם סתמי.

כשאנחנו עוברים בשדרות המגינים, אחד הרחובות המרכזיים ביותר בעיר, אין בו תנועת מכוניות כי המשטרה סגרה את הרחוב משני קצותיו, פתאום הולך מולי נער עם בקבוק ביד, מחזיק אותו נמוך, מנסה להסתיר, מתוך סקרנות הסתכלתי לראות אם זה קולה או פפסי, ופתאום אני רואה פתילה תקועה בתוך הבקבוק, חצי שניה עוברת ואני קולט – זה בקבוק תבערה בדרך להיזרק על שוטרים.
מיד אני שולף את הנשק שלי- טלפון נייד – בשביל לצלם, הבחור קולט אותי זורק את הבקבוק על הרצפה ומתחיל לברוח, בעוד אני מתלבט אם לרדוף אחריו או לא, אני קולט את החבר שאתי רץ לכיוון השני, תוך כדי שאגות… "אהההההה!!!"

אני מבין שהוא רואה עוד חבר'ה עם בקבוקים והוא מנסה להפחיד אותם, אני רץ יחד איתו, החבר'ה קולטים אותנו רצים אליהם, זורקים עלינו את הבקבוקים מרחוק ובורחים. אלו נערים, בני 16-17, לכאורה לא מחבלים, אבל, בקבוקי תבערה זה לא צחוק.

בקבוקי תבערה מוכנים להשלכה בשכונת חליסה בחיפה (צילום: משטרת ישראל)
בקבוקי תבערה מוכנים להשלכה בשכונת חליסה בחיפה (צילום: משטרת ישראל)

המשטרה נמצאת בשני קצות הרחוב, אבל באמצע – שטח הפקר. אנחנו ממשיכים בדרך הביתה.
מגיעים קרוב לבית שלו, ממול בית הספר בו לומדים הילדים שלנו, צמוד לגן שעשועים שכונתי, אנחנו קולטים שני בני נוער ערבים תולשים דגלי ישראל ומנסים להשחית אותם, אנחנו צועקים עליהם – "לכו הביתה! תעזבו את הדגלים!" אחד מהם תופס את מוט הדגל ומניף אותו כמו אלה, החבר שאיתי לא מתבלבל ומתיז עליו גז פלפל (חבל שהוא לא הזהיר אותי, זה שורף….)
הבחור הערבי זורק את הדגל ובורח, גז פלפל – עובד.

אבל תוך כדי המהומה מסביב, עשרות צעירים ערבים נוספים, כשהם מזהים את התקרית, הם מתחילים לרגום אותנו באבנים מכל הכיוונים, פתאום מאחור אני מרגיש חבטה ביד, "כנראה פגעו בי עם אבן", אני חושב.

אני ממשיך לאסוף את הדגלים מהרצפה ופתאום מרגיש רטוב לי ביד, אני מסתכל – הכל דם. החבר'ה הערבים, כמו כרישים, מריחים את הדם ומתחילים להתקרב, ועכשיו כבר שני פחים ברחוב עולים באש, אש זה לא צחוק, כבר אמרנו, אנחנו בורחים ומוצאים מחסה בלובי של מבנה של דיור מוגן.

אנחנו בתוך הלובי של הדיור המוגן, אחראית המשמרת מציעה לנו חומרי חבישה, גם החבר נפצע מאבן. מתקשרים למשטרה, אנחנו נצורים, יש לנו פצועים, בואו! אנחנו בדרך עונים במשטרה, אבל הזמן עובר והמשטרה לא מגיעה…אחראית המשמרת בדיור המוגן נלחצת, אבנים נזרקות על דלת הכניסה שעשויה מזכוכית ומשמיעות רעש מחריד, היא מתקשרת למשטרה.
"אני אחראית משמרת בדיור מוגן, יש לי מתפרעים שמקיפים את הבניין ורוגמים אותו באבנים, יש פה דיירים חסרי ישע, בואו מהר…"

בסוף מי שהגיע זה אופנועי מד"א, והחבר'ה בחוץ כבר הסתלקו לפני שהגיעו האופנועים.
אני סיימתי את הערב הזה במיון, עם תפרים.

יום רביעי בערב, לא הלכתי לעבודה היום – אני פצוע, מגיע לי לנוח. אבל הפורעים הערבים לא נחים, הם חוזרים, אלא שהפעם מגיעה גם חבורה גדולה של יהודים חמומי מח, שמשיבים להם באותו המטבע – אלימות.
הפעם המהומות הסתיימו ב-23:00 בערך, ולא ב-3:00 כמו ביום הקודם.

המחאות וההתפרעויות ממשיכות במושבה הגרמנית (צילום: שי רגב)

יום חמישי בערב – הפעם המשטרה באה ערוכה כמו שצריך, מישהו סיפר שלא ראה סדר כוחות כזה מאז הגירוש מגוש קטיף, "כמות פסיכית של כוחות" – תיאור שלו.

מתארגנת קבוצה של חבר'ה מהשכונה להגן על השכונה משרפות ו-וונדליזם, הספיק לנו יומיים של זה, אבל בשלב יחסית מוקדם של הערב, ניגש קצין משטרה ומבקש: "חבר'ה! לכו הביתה, תנו למשטרה לטפל בפורעים" וואלה! המשטרה, כשהיא רוצה, יודעת לעשות את העבודה.

יש פורעים, יש זריקות אבנים, הבערות, אבל המשטרה מבריחה את הפורעים מהשכונה, ורודפת אחריהם עד שההשתוללות מפסיקה.

לא באמת היה שקט, אבל היו רק מהומות מקומיות, שריפות פחים פה ושם, מארב אבנים וניסיון לינץ', לרוב הגרעין התורני הדר, דברים כאלה "בקטנה" כאילו…
תקרית קטנה כן היתה לנו – אני עושה סיבוב בחדרים, בודק שכל הילדים ישנים, מוצא את הבת שלי, הגדולה, בת 8, שוכבת במיטה לא ישנה ובוכה, מפחדת…

מיום שלישי ועד אתמול, מוצאי שבת, אנחנו חיים בסרט, סרט טוב של ויל סמית – אני אגדה. ביום, כרגיל, מסתובבים בחוץ, גם אם לא בלי פחד, אבל ברגע שהחושך מתחיל, אנחנו נסגרים, חוזרים הביתה מבעוד מועד, לא יוצאים החוצה, אפילו לא לזרוק את הזבל, יש לנו שכל, וזו גם הנחיית כוחות הביטחון.

לבית הכנסת בשבת לא הלכתי, לא יוצאים בערב, יצאתי בזול, מישהו שבר לי את המגב האחורי של האוטו, רק לי, מכל החניה שמלאה ברכבים של השכנים הערבים שלי…
עכשיו חושך, אנחנו בבית, אבל מחר בבוקר יהיה אור, נצא להצטייד לקראת חג השבועות ואז נחזור שוב להסתגר, טוב שאנחנו אחרי שנת קורונה, אנחנו רגילים לעשות שבתות בבידוד.

23 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  אני רואה בחומרה מעשים כאלה. חמור מאוד. נימוס, חינוך ואדיבות. חג שבועות שמח. חג המים. חג הביכורים, חג מתן תורה וחג הקציר. שבוע טוב ושקט לכולם.

 2. grossshlomo1952@gmail.com אמר/ה

  מצער לשמוע אסור לנו לשתוק ולא לתת להם פרנסה

 3. יואלי אמר/ה

  אנטישמיות לשמה, כאן במדינת היהודים.
  חרפה

 4. עינב אמר/ה

  מבינה לגמרי גם אנחנו בקרית אליעזר כל לילה עומדים על המשמר סוגרים את הבית ואת החלונות ומפעילים מזגן שהילדים לא יבהלו מהפיצוצים. כל הזמן אטמרת להם זה זיקוקים יש לערבים חג. הילדים רועדים מםחד כבר כמה ימים עד כדי כך שמעדיפים להיות בהית ספר כי יש שומר ומרחב מוגן.ואין רעש. כל היום צמודים אליי וסוגרים חלונות מפחד גם במהלך היום. המשטרה הגיעה רק שלשום ולםני זה היה גיהנום. הערבים עוברים לי ליד הבית ואני מרגישה שהם איתי בסלון צועקים בערבית ושוברים ושורםים דברים. אני מצויידת בנשק קר מפחד. הכנתי גם מטפים לכל מצב. היום ערב חג ואנחנו לא יוצאים למשפחה כמו בקורונה כדי לא לעזוב את הבית ונחזור ויהיה שרוף. ושלא יתפסו אותנו בחוץ ויזרקו עלינו אבנים. הלווו תתעוררו אני במדינה שלי שירתתי בקרבי וכך כל משםחתי אני לא מתכוונת לוותר על הבית והמדינה שלי. התקדורת ישנה לגבי חיפה וכך הייתה גם המשטרה רק שלשום באמת היט לוחמי יס"מ ויכולנו קצת להרגע. למרות שהם כמו ג'וקים המתפרעים יוצאים מכל חור. עם ישראל חי לעולם ועד.

 5. חנניה אמר/ה

  וזו היא רק ההתחלה. תחשבו מה יקרה בסבב הבא כשהאחוז שלהם באוכלוסיית חיפה יגדל!

  מי שלא רוצה מדינה יהודית יקבל בסוף מדינה מוסלמית. מדינת כל אזרחיה זו תעמולה דבילית של השמאל. יוחזר חוק הלאום

 6. שומרי החומות אמר/ה

  מחבק ותומך בך ובילדים לא פשוט מקווה שתעברו את הגל הערבי הקיצוני המתלאם עקב חברי כנסת אודה וחברו הפשיסט טיבי זיבי שצריך להיזרק לבית סוהר בקיצור לזיין את האמא שלהם .והלא אמרנו לא פעם שים אמונה בהם לעולם .חג שמח

 7. עופרה אמר/ה

  אספסוף שצריך להעיף מכאן

 8. ש אמר/ה

  הזוי מה שקורה פה

 9. יפה כהן אמר/ה

  תעזבו את השכונה תלכו איפה שיש יהודים וכיף לחיות

 10. עופרה אמר/ה

  תרגיש טוב,חג שמח ושכל זה יהיה מאחורינו שיתפסו את הפורעים .

 11. עוז אב-רם אמר/ה

  מה מעצבן את "עוזי" היום ?
  כיצד התהפכו להם היוצרות ברחבי מדינת ישראל ?
  זכורים לי אותם ימים שערביי ישראל פחדו לשאת את דבריהם, או לצאת להפגנות פראיות, מתוך פחד מהיהודים שמא הם ישלמו על כך ביוקר רב, כפי שהוכחנו לכך בנצחוננו במלחמות העבר ! והיום הכל השתנה לו, משום שהם הרגישו שחל שינוי גדול במדינת ישראל בחופש יתר על המידה שניתן לכל אזרחי המדינה, ובנוסף לכך אותות החולשה של המנהיגות שלנו, ובתי משפט ושופטים עם החלטות רפויות ןעוד……
  כיום כולנו עדים כיצד מצד אחד שהערבים השתלבו בתוכנו בנושאים מרובים כגון רפואה, עורכי דין, בנייה ועוד….אך לצערנו שהכל התהפך לכיוון השלילי ובעיקר וכאשר מדובר בדור הצעיר שמתמרד כנגד כל המוסכמות וסוחף איתו עוד רבים למערכת השנאה ובכך הם מסכנים את בטחוננו !
  כיום הערבים מוכיחים לנו שהפחד אינו קיים אצלם יותר, ואנחנו נהפכנו להיות הפחדנים שמסתגרים בבתיהם מאחורי הדלת והמנעול, והם נהפכו לתוקפנים יותר, כאשר הגיבוי שעומד מאחוריהם, הם אותם טילים שנשלחים מעזהעל מנת לפגוע באזרחי מדינת ישראל, ולקול צהלותיהם של ערביי ישראל שעומדעם ומריעים להם !
  חובה על ממשלת מדינת ישראל לשנות את מדיניות הענישה כלפי כל מפירי החוקים, עד כדי שלילת אזרחותם והגלייתם אל מחוץ לגבולות ארצנו !
  כך צריכה מדינת ישראל להתנהל !

 12. יואל אמר/ה

  פשוט בושה וחרפה , במקום להפעיל יד ברזל נגד הפורעים האלימים הערבים , לא עוצרים אותם , ואם כן עוצרים משחררים אותם מיד.

 13. אלין אמר/ה

  הבעיה שהכל ישכח. בדיוק כמו שקרה עם האתיופים שתקפו נשים, גברים וילדים, שברו, בזזו, השמידו, התפרעו והם כביכול ״האחים שלנו״.
  הכל יחזור לקדמותו כאילו כלום לא קרה כולל האינטרסנטיות הכלכלית של שני הצדדים.
  אנחנו נחזור לאכול חומוס ושווארמה והם יחזרו לקנות את מה שאנחנו מוכרים ולעבוד אצלינו.

 14. ישראלי אמר/ה

  זמן הדיבורים ניגמר ,זמן המעשים מתחיל היום .!משטרת ישראל אני איתכם צאו והצליחו בלי פחד הקם להורגך השקם להורגו .

 15. טוני אמר/ה

  רק חרם כלכלי

 16. מג'ד אמר/ה

  כתבה שהיא שקר אחד גדול, מה שקרה במציאות הוא ההפך המוחלט ויש עשרות סרטונים שמראים פורעים יהודיים ששוברים, שורפים ומרביצים לערבים בחיפה, שרים מוות לערבים והולכים בחסות המשטרה.
  תתבישו לכם שאתם מרשים לכתבה כזו להתפרסם.

 17. קרל אמר/ה

  מה זה הטקסט הגזעני הפרימיטיבי הזה

 18. אמנון אמר/ה

  זה כבר לא קומץ תתעוררו לפני שיהיה מאוחר עונשים כבדים לכל החוליגנים והכי חשוב למסיתים שמתחבאים מאחרי החוליגנים

 19. דו-קיום אמר/ה

  ויקום השמאל החיפאי ויאשים את הממשלה שגרמה להם לצאת לרצוח

 20. זוהר אמר/ה

  עוד מעט תיגמר הלחימה בעזה ומעזה ואתם תחזרו לשגרה איך תמשיכו אחרי כל הבלגן שעשיתם משני הצצדדים חבל על הדו קיום שמתפורר בגלל גזענים משני הצדדים בסוף חמאס יעשה הסכם עם ישראל חחח

 21. פסימי אמר/ה

  יהודים תגיעו לבילויים בעיר התחתית.!!!..ערבים השתלטו עליה ומרחיקים נוער וסטודנטים משם !! אתמול היה כמעט ריק !!!!תגיעו לעיזה ולכל המקומות הרגילים שאנו נוהגים לשבת ולבלות בהם. תגיעו בהמוניכם…לא ניתן להם לכבוש שטחים בערים היהודיות שלנו

 22. שמיל אמר/ה

  לצערי הדו קיום נגמר גילינו את הפרצוף האמיתי של ערביי ישראל הם לא רוצים אותנו פה מי מהם שלא מרוצה שיעבור לסוריה ירדן ערב הסעודית מצרים "הדמוקרטיות" ונראה איך הם יחיו שם זו לא הדמוקרטיה בארצנו יש גבול לכל דבר לא נסכים אם הכאוס הזה מי שלא רוצה לחיות פה שיעזוב או יועף

 23. אנונימי אמר/ה

  אתר המעודד להסתה, וכנגד בעלי חיים אין להתייחס

לא ניתן להגיב