נווה שאנן בחיפה – 100 שנה לשכונה • יו"ר הוועד יעקב שטרית: "פועלים ללא לאות למען תושבים"

אגרת 'חגיגות 100 שנה לנווה שאנן' חולקה לאלפי תושבי השכונה

בימים אלה חוגגת שכונת נווה שאנן בחיפה 100 שנים להיווסדה, לרגל חגיגות 100 שנה לשכונה מחולקות בימים אלה ל-32,800 בתי אב בשכונת נווה שאנן ובשכונת רמות רמז איגרת בשפה העברית וגם בשפה הרוסית מאת יו"ר ועד שכונת נווה שאנן מר יעקב שטרית ובה סיכום פעילות הוועד במשך השנתיים האחרונות בהן הוא פועל וכן תוכנית עבודה לשנת 2022 בהובלת יו"ר הוועד מול הרשות. 

"עובדים מסביב לשעון"

בראיון לחי פה אמר יו"ר וועד שכונת נווה שאנן, מר יעקב שטרית:
"ועד נווה שאנן הוביל מזה זמן רב מהפכה של שדרוג והשבחת רובע נווה שאנן ואנחנו עובדים מסביב לשעון לטובתם ולמען רווחתם של התושבים בכל רגע ורגע, ביזמות של פרויקטים והובלתם עד לכדי ביצוע בשטח".

"פרויקטים מרכזיים רבים שבוצעו ברובע נווה שאנן, בשיתוף פעולה מלא עם ראש העיר, מנכ"ל העירייה וראש מנהל תפעול, היו חידוש באופן יסודי של רחוב שבזי בחטיבת כרמלי, חידוש ריבוד הכניסה הצפונית לרובע, רחוב הרב מאשש, כביש יד לבנים וכביש דורי, חידוש מגרשי הספורט בטבנקין ובגן אזולאי, חידוש, שדרוג והשבחה של רחוב אז"ר, החלפת מאות ספסלים ופחי אשפה בגנים הציבוריים והובלת מהפכת ניקיון בגנים וברחובות, הקמת טיילת נתיב ברחובות חן/חזן הכוללת מצפורים ומתקני ספורט, שדרוג התאורה והכפלת מקומות החנייה בציר נתיב חן, הובלת שדרוג והשבחה של גן בורכוב, הובלת ביצוע מאות טונות של גיזומים וטיפוח הגנים והרחובות, הובלת שלב א' בשיפוץ רחוב חניתה ממספר 40 עד סופר יש, הובלת מיזם טיפול ורווחה בקשישים החיים לבד ועוד".

"חלוקת מזון לנזקקים, פעילויות תרבות, תמיכה וחינוך"

עוד הוסיף מר שטרית ואמר: "פעלנו בוועד נווה שאנן בחלוקת אוכל ותרופות למאות משפחות נזקקות, תרמנו מאות ארוחות חג לחיילים בודדים, ביצענו פעילות ספורט ורווחה של זומבה וריקודי עם בספורטק חינם, הובלנו פעילות תרבות רחבה הכוללת הרצאות, שירה בציבור ומופעים חינם, טיפלנו באלפי פניות של תושבים לעזרה בפתרון בעיות, הובלנו מיזם של תמיכה בעסקים, פרסום ממומן חינם ועידוד קניה מהעסקים ברובע, הובלנו מיזם חינוכי תוך העשרה ותמיכה בילדים עם קושי למידה וכלכלי. טיפלנו בבקשות ובתלונות של הורים תוך סיוע בכל הרבדים החינוכיים הקיימים ועוד."

תוכניות לשנה הקרובה

באגרת מפורטת גם תוכנית העבודה לשנת 2022 הכוללת בין היתר שדרוג והשבחה של רחוב חניתה, החלק המסחרי – ממספר 0 ל-40, והפיכתו לרחוב מדהים ביופיו, ריבוד מדרכות רמות ספיר בכל ההיקף, חיזוק קירות תומכים, החלפות מעקות לפי תקן וחידוש מגרש הספורט, שדרוג והוספת תאורה בגן הלוחם, ברחוב התיכון, ברחוב גדליהו, ריבוד כביש רחוב גדליהו והשלמת ריבוד כביש דורי, השבחה ושדרוג של מספר גני משחקים ברובע, תוכנית פעילות ענפה בתחום הרווחה, החינוך, התרבות והספורט חינם לתושבי הרובע, ייעול השירות לתושב בכל התחומים ועוד. 

בסיום האיגרת קורא יו"ר הוועד מר שטרית וחברי הנהלת הועד למועצת העיר לאשר את התקציב על מנת להמשיך את תנופת השדרוג וההשבחה של רובע שכונת נווה שאנן בפרט והעיר בכלל. 

ומסכם במילים:
"נמשיך לשרתיכם במרץ ובנאמנות ונאחל לכם ולבני משפחותיכם בריאות, שמחה ורק טוב. יום הולדת 100 שמח רובע נווה שאנן!"

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
 1. תגובתי אמר/ה

  מה שנוה שאנן צריכה כדי לחזור להיות איכשהו שכונה שמאפשרת איכות חיים מינימלית, זה פרויקט שבו לא יאפשרו לאף רכב לחנות על מדרכה. בין אם זה בקנסות, התקנת עמודים במדרכה, או הגבהת המדרכות כך שרכבים לא יוכלו לעלות עליהן.
  דבר שני הכפלה של רוחב המדרכות לתקנים לרחובות ראשיים בחניתה טרומפלדור ועוד מעל 2 מטר רוחב.
  דבר שלישי ברחובות כמו מצפה, כל מי שעולה על מדרכה וחוסם כניסות פשוט לגרור את הרכב כולל דיירים.
  הרחובות נראים כמו מגרשי מכוניות ולא רחובות. מי שקונה רכב שימצא לו חניה בתחומי המגרש שלו.
  דבר נוסף האדון מזכיר את חטיבת כרמלי ורמות ספיר, אם ועד השכונה לא יודע מהי נוה שאנן והיכן מסתיימת גם זה רע מאד.
  דבר נוסף אין שבילי אופניים באף רחוב בשכונה הכי מישורית בכל הכרמל, בושה וחרפה לועד שלא מקדם את זה.

הגיבו כאן לכתבה