הורים מפגינים במרכז חורב בחיפה – במחאה נגד התו הירוק, הבדיקות והבידודים • גבר ואישה נעצרו במהלך ההפגנה

הפגנה של הורים בחורב - נגד התו הירוק (צילום: לירן דן)

מפגינים נגד הגבלות הקורונה

עשרות רבות של הורים יצאו היום (שישי 21/1/22) בשעה 13:00 בצהריים, כדי להפגין במרכז חורב באחוזה כנגד המתווה החדש והתו הירוק • שניים נעצרו

רק אמש הודיע רוה"מ נפתלי בנט על ביטול הבידודים לתלמידים ובדיקה פעמיים בשבוע לכל התלמידים באופן גורף, ללא הבחנה בין מחוסנים ללא מחוסנים, והנה בכל זאת, יצאו היום בצהריים עשרות הורים בחיפה להפגין נגד הגבלות הקורונה.

"ילדים בלי מצב רוח ותקועים בבית"

אחד ההורים אמר לחי פה כי נמאס לו לראות את הילדים שלו בלי מצב רוח ותקועים בבית יום אחרי יום: "אני לא מתחסן ולא מחסן את הילדים שלי", אמר, "אני מרוצה מכוונת משרד החינוך להפסיק את האפליה בין ילדים מחוסנים ולא מחוסנים, אבל זה רחוק מלהיות מספיק. אני רוצה, שהתו הירוק יבוטל לחלוטין. אין סיבה שלא מחוסנים לא יכנסו לקניונים או מסעדות ולא יוכלו להגיע חופשי למקומות עבודה". הוא ממשיך, "עכשיו כולם יודעים שגם מחוסנים וגם לא מחוסנים נדבקים בקורונה ומדביקים, אז אין שום סיבה לעשות אפליה. יותר מזה, כל הילדים בבתי הספר נדבקו בשבועות האחרונים בקורונה, לא משנה האם הם חוסנו 3 פעמים או לא חוסנו בכלל. אם ככה, אין שום סיבה להמשיך עם כל הבדיקות האלה כל הזמן. מי שחולה, שיישב בבית עד שהוא יבריא. מי שיבריא, שיסתובב בחוץ וייהנה מהחיים שלו".

הפגנה של הורים בחורב - נגד התו הירוק (צילום: לירן דן)
הפגנה של הורים בחורב – נגד התו הירוק (צילום: לירן דן)

"אני בהלם ממה שקורה במדינה הזו"

"אני בהלם ממה שקורה במדינה הזו", אמרה אימא ל-3 ילדים, ששניים מהם יצאו רק השבוע מבידוד, "אני חושבת, שזו כבר ממש לא דמוקרטיה. אני מרגישה שמשרד הבריאות נלחם בי ובילדים שלנו וסתם מעניש אותי על מנת שאני אחסן את הילדים שלי ואתחסן בעצמי. עכשיו נשמעים כבר יותר ויותר קולות לגבי זה שהחיסונים עצמם הם מסוכנים ויש גם כאלה שטוענים שהבדיקות עצמן מסוכנות. אני רוצה שהילדים שלי יקבלו בחזרה את החיים שלהם וייהנו מהילדות שלהם. מספיק עם המסכות, הבדיקות והבידודים. אני רוצה שהם יוכלו להגיע כל יום לבית הספר, ואם חלילה אחד מהם לא ירגיש טוב, הוא יישאר בבית, זה הכול. נפגין על זה כמה שצריך, עד שהמדינה תבין".

הפגנה של הורים בחורב - נגד התו הירוק (צילום: לירן דן)
הפגנה של הורים בחורב – נגד התו הירוק (צילום: לירן דן)
הפגנה של הורים בחורב - נגד התו הירוק (צילום: לירן דן)
הפגנה של הורים בחורב – נגד התו הירוק (צילום: לירן דן)

שניים נעצרו

בתוך כך, המשטרה עצרה שני מפגינים, גבר ואישה, שחשודים בהפרת הסדר הציבורי

מהמשטרה נמסר לחי פה – תאגיד החדשות:
לפני זמן קצר, במהלך הפגנה בחיפה, נעצרו גבר ואישה תושבי העיר, שעפ"י החשד הפרו את הסדר הציבורי.

במהלך הפגנה שהתקיימה בחיפה, כמחאה והתנגדות לחיסונים ולתו הירוק, שניים מהמפגינים חסמו את הציר והתבקשו לעלות על המדרכה, על מנת שלא יפריעו לתנועה, אולם הם סירבו.

בתוך כך, השוטרים הודיעו לשניים על עיכובם לתחנת המשטרה אולם החשודים התנגדו והחלו להתפרע, כאשר כתוצאה מההתפרעות שוטרת נפצעה בידה באורח קל.

השוטרים עצרו את החשודים, גבר ואישה תושבי חיפה (29,44) לחקירה בתחנת המשטרה בעיר.
בתום החקירה ובהתאם לחומר הראיות יוחלט האם לבקש להאריך את מעצרם.

הגיבו כאן לכתבה

17 תגובות
 1. רעות אמר/ה

  חבל שהגיע למעצר של אם לשלושה שכלל לא פגעה באיש צעדת מחאה שקטה ובודאי שלא מאיימת של הורים מודאגים לילדים ממודרים. די כבר(!) לבדיק(ח)ות די לבידודים! תנו לנו לחיות את החיים!! ביום כל כך יפה לראות ילדים באוויר הפתוח לבדם במסיכות, אין חיוכים רק ציקצוקים.. שבת שלום ומבורכת

  1. ענתי אמר/ה

   זה השקרים של המשטרה שהולכת ומסתבכת בדיוק כפי שהיה בהפגנה בזכרון יעקב אצל שאשא ביטון

 2. רפי רפול - חסון.חיפככה,עיתונאי אמר/ה

  מסכים אתכם ההורים שהפגינו היום בחורב.העיקר שההפגנה עברה בשקט ובשלום.שבת שלום ומבורכת.

 3. יגאל אמר/ה

  מה קרה? פתאום שמתם לב שיש הפגנות? שיש משטר פאשיסטי במדינה ובעולם? שאין קורונה ולא היה וירוס כזה?

 4. אייל אמר/ה

  עלינו תוך יום אחד מ-500 מאושפזים במצב קשה, ל-600. ביום אחד 100 אושפזו.
  תמשיכו להפגין בעד הגדלת התחלואה, האשפוזים והתמותה.
  "אני רוצה שהילדים שלי יקבלו בחזרה את החיים שלהם" – כן, תחיו בהכחשה שיש מגיפה ותגדלו ילדים שלא מסוגלים להתמודד עם קשיים רק עם פינוקים. כאילו שהמצב פה ייחודי… אתם אחלה הורים ומאד הגיוניים גם.
  כששומעים כזו כמות של שטויות שמוציאות אנשים להפגנות סרק, באמת חושש לגורל המדינה.
  ברור, לא צריך בידודים, שהילד שלך יאושפז הוא בטוח "יקבל חזרה את החיים שלו". הזויים.

  1. הגיע הזמן להתעורר אמר/ה

   זהו שילדים לא מאושפזים מקורונה. אולי עם קורונה ובגלל דברים אחרים לגמריי. תזרוק את הטלויזיה מהחלון. לא עושה לך טוב. לחרדות ופחדים אף חיסון לא יעזור.

 5. ערן אמר/ה

  אפס בסולידריות – רק עד הקצה של האף שלהם הם רןאים. אנשים אגואיסטים שמקבלים רוח גבית ממצב פוליטי רעוע. אפילו להבדק הם לא מוכנים. טפי זהל אנושי

 6. ורדינה מארגנטינה אמר/ה

  על מה אתם מפגינים ? על הזכות להדביק ולחלות בהמונכם?

 7. אלכס אמר/ה

  הפגנה של מטורללים

 8. מחוסן אמר/ה

  מפיצי מחלות. חצופים.

  1. גלית אמר/ה

   אתה קציני? מר הילטלר וחבריו מצדיעים לך

 9. יסמין אמר/ה

  תלכו להתחסן בשביל שלא תהיו בבידוד בגלל הורים כמוכם ילדחם מחוסנים מפסידים בית ספר חיים בהכחשה שאין קןרונה תתעוררו ומהר על מה אתם מפגינים שאתם בלי שכל יש קורונה וצריכים לחיות עם זה בגלל אנשים כמוכם כולם מפחדים לצאת

  1. הגיע הזמן להתעורר אמר/ה

   מי שמחוסן 3 או 4 פעמים ועדיין מפחד לצאת מהבית, זו כבר בעיה שלא קשורה לשום וירוס, שיטפל בחרדות שלו. אולי החיסונים גורמים גם לחרדות, שווב לבדוק. נראה שכל מי שהתחסן הוא חרדתי בטירוף ואיבד צלם אנוש. מתעוררים רק כשנפגעים מהחיסון.

 10. תמר אמר/ה

  חבורת הזויים, אגואיסטים. הקורונה חשפה את פניהם של רבים. עצוב מאוד לראות את החברה במדינה הזאת וכפועל יוצא בזה ברור איזה ילדים הם מגדלים. מפונקים שלא מסוגלים מצד אחד לקבל שיטות מדעיות ומצד שני לא מסוגלים להיות עם הילדים שלהם ולדחות סיפוקים.

  1. חן אמר/ה

   אתה הזוי ואגואיסט שרוצה לכלוא בבית את כל המדינה בגלל הפחדים שלך. אם אתה חושש, תישאר בבית, מי שרוצה לחיות ולא מפחד מהוירוס זכותו לחיות חיים נורמליים.
   מדע? כשמחוסנים ולא מחוסנים נדבקים ומדבקים אותו הדבר, כשכמות הנפגעים כל כך גדולה, נראה שאתה נאחד במילים גדולות שאין להם חצי קצר למציאות כדי לתת לעצמך תחושה שעשית את הדבר הנכון כשהתחסנת.

 11. אביב אמר/ה

  חבורה של אגואיסטים מגעילים

 12. ערן אמר/ה

  "רוצים ילדים שמחים" אומר השלט… כאילו מי שבעד מדיניות שקולה שתמתן את המגיפה, מי שבעד מדע וחיסונים הוא "רוצה ילדים עצובים"?? ראייה מעוותת של המציאות!!

הגיבו כאן לכתבה