עובדים ברפא"ל התאגדו נגד התו הירוק • "דריסת זכויות אדם"

קבוצה של כ-200 עובדים ברפא"ל מסרבים לשתף פעולה עם התו הירוק

"לתו הירוק אין שום משמעות אפידמיולוגית והוא בא אך ורק כדי ליצר לחץ לא סביר על אנשים לבצע פעולה רפואית בניגוד לעקרון ההסכמה מדעת", כך טוענת קבוצת 'כיפת תו ירוק', בה חברים מעל 200 עובדי רפא"ל.

עובדים בחברת רפא"ל התאגדו יחד סביב סירובם לשתף פעולה עם התו הירוק ומה שלדעתם הוא מייצג. מבחינתם, כך הם אומרים, מדובר בדריסת זכויות אדם.

הקבוצה, שהחלה בקומץ אנשים בלבד, גדלה ביום אחד, עם ההחלטה על החלת התו הירוק במתחם רפא"ל, ומונה כעת כ-200 חברים. מדובר בקבוצה המורכבת מעובדים מחוסנים ולא מחוסנים, שמעוניינים, כך לטענתם, שההסתה תיפסק ולא תעבור בשערי הבית שלהם -"רפא"ל".

"אי של שפיות חף מהסתה"

חברי הקבוצה טוענים כי הם יודעים, כפי שיודעים בכירי מערכת הבריאות, לדבריהם, שאין כל משמעות אפידמיולוגית לתו הירוק, ועצם קיומו נועד אך ורק ליצר לחץ לא סביר על אנשים לבצע פעולה רפואית בניגוד לעקרון ההסכמה מדעת. העובדים טוענים כי חשוב להם לשמור על אי של שפיות חף מהסתה ופילוג.

בקבוצה מדגישים כי אין כל משמעות לתו ירוק, אין משמעות לבדיקות שבועיות, אבל כן ישנה חשיבות רבה לבחירה שלהם לתמוך באפליה או להימנע ממנה.

עובד בחברת רפא"ל וחבר בקבוצה סיפר בשיחה לחי פה:
"הקמנו את הקבוצה עם מספר בודד של חברים כאשר דיברו בתקשורת על התו הירוק וזיהינו שהולכת להיות בעיה. חששנו מהיום שזה יקרה, וביום בהיר אחד, כאשר ברפא"ל הוציאו הודעה כי מחילים את התו הירוק בחברה מקומץ אנשים הפכנו ל-200 איש. מדובר באנשים שלא מעוניינים להחיל את התו הירוק בתחומי רפא"ל, כי רפא"ל חברה שאינה עונה להגדרות של התו הירוק. התו הירוק מדבר על מקומות פתוחים לציבור עם אלמנט שירותי לקהלים, ורפא"ל לא עונה על אף אחד מהאלמנטים האלה. רפא"ל היא מקום סגור והיא לא נותנת שירות לאף אחד. התירוץ של החברה הוא שיש אופן שירותי, שיש מחסנאי ואם ניגשים אליו זה כאילו הוא נותן שירות. זה פשוט לעג לאינטליגנציה, אף אחד לא קונה את זה. רפא"ל פשוט התנדבה לעשות את זה, אבל היא לא לחייבת להחיל את התו הירוק בשטחה".

עובד נוסף אמר לחי פה:
"אנחנו לא מציגים את התו הירוק ברפא"ל ולא משתפים פעולה. בחברה שלנו יש אפליקציה שמבקשים מאיתנו לעדכן באמצעותה אם יש לנו תו ירוק, אם לא – מתיי מתכוונים להתחסן וכו'. אנחנו מחרימים את זה ולא משתפים פעולה. אנחנו מקבלים כל יום טלפון, והחברה משקיעה משאבים על מנת לשאול למה האפליקציה לא הותקנה. חלקנו לא עונים וחלקנו עונים שלא משתפים פעולה, אבל הם לא מתייאשים וממשיכים להתקשר כל יום. אנחנו לא מקבלים את זה בשום צורה".

"אנשים נכנעו והתחסנו"

עוד הם אומרים: "כל אחד מיוצג ע"י ועד שונה, כי יש כמה ועדים ברפא"ל והם לא הסכימו לדבר הזה. כשפנינו לוועד אמרו שזו בקשה ולא חובה כי הם לא יכולים לכפות עלינו. ביקשנו להוציא הבהרה בעניין, אבל בהנהלת רפא"ל אומרים שצריך להציג תו ירוק. הם לא שקופים וזה יוצר איזה חוסר אימון בינינו לבין ההנהלה. מנסים להפעיל כל מיני הפחדות ויש אנשים שנכנעו והלכו להתחסן בלי לבחון את זה. הם מנסים לצמצם את הקבוצה שלנו. אם הקבוצה שלנו לא מעוגנת, חלק מהעובדים היו הולכים הביתה, כי הממונים עליהם אמרו להם שאם הם לא מתחסנים הם לא יכולים להגיע. אבל אמרנו להם שהם לא יכולים לעשות את זה כי לדברי הוועד מדובר בבקשה ולא חובה".

"אין חברה בלי עובדים"

"אנחנו מתנגדים לתו הירוק כי אנחנו חושבים שהסיבות להפעלת התו הירוק אינן אפידמיולוגיות ואנחנו מבקשים לעשות פעולות על סמך הוכחות ולא על סמך השערות או רצונות להפיק מספר גדול של מתחסנים. אנחנו חושבים שאין חברה בלי עובדים והחברה לא יכולה להתקיים בלי עובדים. בקנדה לדוגמה, במפעל של הונדה, לא הסכימו לשתף פעולה עם התו הירוק והם ממשיכים לעבוד על אף שהמדינה כן פועלת לפי תו ירוק. אנחנו מעודדים התארגנויות בכל מקום".

מחברת רפא"ל נמסר לחי פה בתגובה:

מדיניות הטיפול בקורונה של רפא"ל מותאמת למקובל במשק ומתבססת בראש ובראשונה על הצורך לדאוג לבריאותם ולשלומם של עובדי החברה. יודגש כי מדיניות זו אינה כוללת בשום צורה הדרה או כפיית חיסונים.

הגיבו כאן לכתבה

119 תגובות
 1. זוהר אמר/ה

  כל הכבוד!!!
  כן ירבו.

  1. דניאל אמר/ה

   כל הכבוד לקבוצת העובדים, אנשים שפויים!

 2. Satoshi אמר/ה

  פשוט תעזבו את השכירים בשקט, כל מה שהם רוצים זה להתפרנס בכבוד ושיעזבו אותם בשקט

  1. סיגלית מוס אמר/ה

   מדהים !
   על מנת לעבוד ברפאל אתה אמור להיות חכם ומשכיל מעל הממוצע .
   שוב מוכח שלהיות חכם זה לא אומר שאתה צודק.
   תלכו להתחסן על מנת שנוכל לצאת לכל מקום בלי חשש ; אין לכם הורים , קרובים , חברים , ילדים שאתם רוצים לא חהדביק אותם ???
   אותי? את אחרים ?
   ממש לא אכפת לכם ? רק מה שאתם רוצים זה חשוב ?
   אתם אמורים לעבוד ברפאל בצוותים , כלומר אתם אמורים לדעת מה זה לעזור , לתרום , לדאוג לאחר …,..
   באמת שלא מבינה !
   אם נמשיך כך , גם אחרי שנים רבות עוד נשמע מחולים קשים מקורונה , ממתים מקורונה , מחיובים לקורונה …
   לי פשוט נמאס מכם !
   לכו חהתחסן !

 3. יעקב אמר/ה

  כל הכבוד לכם רפא"ל! ככה צריך.

  1. סימי אמר/ה

   אלופים, קראתי והתרגשתי

 4. מ אמר/ה

  מוכיח את העקרון שלא צריך רוב כדי להלחם בעריצות הממשלתית. ציבור קטן אך נחוש יכול לשנות המון. השלטון הוא פיקציה ללא תמיכתנו. יישר כח.

 5. יהונתן אמר/ה

  יישר כח! מגדלור בתוך החשיכה, מקווה שמ 200 הם יהפכו ל 2000.

 6. רבקה שמואל אמר/ה

  כל הכבוד!!! יישר כוח. הלואי וןבכל המדינה יבנו את גודל האסון ומניעת חופש הפרט.

 7. ב אמר/ה

  יש כמה שפויים שם ברפאל. כיפה מבורכת!!

 8. אב אמר/ה

  כל הכבוד! אם בכל מקום יגידו לא לכפיה אז לא תהיה כפיה. זה תמיד עובד כשאנשים מסכימים לזה. אם לא נסכים, אז הם יסוגו. ככה נמדדת חברה שבנויה מאנשים חופשיים שמוכנים להילחם על הזכויות וחירויות שלהם. אחרת אין זכות קיום לחברה דמוקרטית במדינה שבה אנשים מוכנים לותר על הזכויות שלהם.

 9. עובד רפאל אמר/ה

  עצם העובדה שרפא"ל הכניסה בזרועות פתוחות את התו הירוק בשעריה, היא "נתנה" לגיטמציה בימים אלו לחלק מהעובדים להעיר הערות שפלות כנגד עמיתהם כגון: "הלואי שכבר יכלאו אותכם בבתים", "מחכה לזמן בו יוכלו לפטר אותכם,מפיצי מחלות".
  זוהי צורת דיבור שהפכה את הסביבה "המשפחתית" ברפא"ל לסביבה רעילה ומלאת שנאה מתחת לפני השטח.

  1. גל אמר/ה

   וואו, מזעזע שבחברה שתמיד נתפשה כרמה גבוהה ככה אנשים מדברים לעמיתיהם. שטיפת המוח של התקשורת עבדה גם עליהם, וכנראה לא היה להם מספיק שכל להבין שמפמפמים להם מסרים שגויים של פילוג ושנאה.

   כל הכבוד לעובדים שהתאגדו!! כן ירבו!!!

 10. אוהד ביבס אמר/ה

  כל הכבוד ..
  ולכל מטורללי הקורונה ומחרחרי המגיפה – ככה נראית סולידריות חברתית אמיתית

 11. יגאל אמר/ה

  מסכים לחלוטין.
  יש גבול לעיוורון כלפי החלטות ממשלה חסרות בסיס.

 12. אילנה אמר/ה

  אלופים מהווים השראה גדולה. הלוואי ויצטרפו אליכם עוד ועוד כי כבר ברור לכולנו שלא מדובר פה בבריאות שלנו.

  1. חן אמר/ה

   נכון מאוד.
   מעולם לא היה טיפול רפואי שניתן 4 פעמים בשנה ונקרא חיסון. מי שעיניו בראשו כבר התעורר והבין היכן אנחנו חיים והבין שכל קשר לבריאות הציבור הינו מקרי בהחלט.

 13. ש.א אמר/ה

  משמח לשמוע שיש עוד מקומות בעולם שמרשים לעצמם להגיד ואך לחיות את האמת בה הם מאמינים נגד כל לחץ שמופעל עליהם. זו הדרך היחידה לשמור על שפיות בעולם שנקשיב ונקבל דעות אחרות גם אם אנו חושבים שזה יכול לבוא על חשבוננו או לרעתנו.

 14. תו אנושי אמר/ה

  שמח לשמוע שיש העומדים על זכויות אדם בסיסיות, ויוצאים נגד הכפייה שתביא אותנו כחברה למקומות לא טובים.
  בהצלחה !

 15. אזרח מודאג אמר/ה

  כל הכבוד לעובדים!

 16. ליר אמר/ה

  אנשים חכמים. וצודקים לגמרי. התו הירוק הוא פוגעני ומיותר.
  אני בעד חיסונים, אבל מתנגדת בכל תוקף לסימון בני אדם.

 17. ערן אמר/ה

  מה הם מנסים להשיג?
  היכולת להכיל את הטמטום לא ברורה בכלל. ושאלף מתנגדי חיסונים יפרגנו, ושיגידו שמדובר במהנדסים וכו' – בסופו של דבר מדובר בהתנהגות חסרת אחריות שרק מקדמת את התפשטות המגיפה ודופקת את כולנו. רדו מהעץ. החיסון בטוח. אין שום תירוץ לא להתחסן חוץ ממחשבה אגוצנטרית שאין לה מקום במגיפה כזו

  1. עמנואל גולדשטיין אמר/ה

   "החיסון בטוח"
   למה להגיד שטות לא מבוססת כזו, כשמידע של ה-CDC זמין לציבור ומראה בדיוק את ההיפך.
   בשנה אחת מיוחסים לחיסון הזה פי 2 יותר מקרי מוות מאשר סכום של 30 שנה של כל החיסונים האחרים ביחד.
   כל המידע זמין, אתה פשוט לא מכיר את המספרים.
   ועם הבורות שלך אתה חושב שאתה יודע מספיק כדי להצדיק כפייה על אנשים שעד כה היו אזרחים שומרי חוק.
   רד מהעץ.

  2. זוהר אמר/ה

   כנראה שכן צריך להיות מהנדס בשביל להבין מה כתוב בכתבה…

  3. נעמי אמר/ה

   אויש די….חיסון שווה לתחת, לא מונע מחלה, לא מונע הדבקה, לא מונע אפאצ'י

  4. נעמי אמר/ה

   מכל נדבקי האומיקרון 80% מחוסנים. הפצת המגיפה לא קשורה לחיסון.

  5. גל אמר/ה

   אין שום סיבה רפואית לחייב אדם לקחת תכשיר ניסיוני כל כמה חודשים, במיוחד כשהוא לא מונע הדבקות והדבקה וכאשר כבר ברור שאין הגיון אפידימיולוגי במדיניות התו הירוק

  6. מעיין אמר/ה

   על סמך מה הביטחון הגדול שהחיסון בטוח?
   המשברים הם מכל חלקי האוכלוסיה, מחוסנים או לא, אז למה ליצור את ההפרדה הזו באוכלוסיה? החיסון לא הוכיח את עצמו! אבל בשמו מונעים את הזכות להתפרנס בכבוד (מי 'ביור שלא להתחסן, מפוטר או מורחק), את הזכות לחינוך (שהרי לא מחוסנים מנועים מלעבור את דלת הכניסה של האוניברסיטה), את חופש התנועה… וכל זאת, את ללא הצדקה רפואית כלשהי. הכלכלה נדפקת וקורסת. וכל זאת על מה מנת ליצור לחץ כדי שאנשים יקבלו טיפול רפואי שהם לא מעוניינים. חומר למחשבה…

  7. דור אמר/ה

   איזה מגיפה ימטורלל, הכל עובד כרגיל .אתה לא יודע מה זה מגיפה כלל אבל טוב התבלבל.

  8. "מומחה" לשקרים ומגפיקציות אמר/ה

   מרחם עלעל
   חי בחרדות
   3 חיסונים ועוד אחד בפתח
   מסיכות ועוד
   ועדיין מפחד להידבק
   לדעתי אתה צריך טיפול נוגד חרדות

 18. אנגלינה מטיסו אמר/ה

  זה מוכיח שלפעמים הטמטום פוגע גם באנשים מלומדים ומוכשרים כמו במקרה הזה- של מהנדסים. אך אין מה לצפות מהם, כי בנושא של שימוש בשכל הישר- הם רחוקים מכך. ועוד לחשוב שהקבוצה הזאת מחשיבה את עצמה לקבוצת אנשים איכותיים- מעוררת חלחלה. מי שלא מתחסן מסכן את האחר. ולא נתפלא אם גם ברפאל שום כיפת ברזל או כיפת בריאות תגן על אלה המסרבים להתחסן. את התוצאות הם יראו בקרוב.

  1. זוהר אמר/ה

   התגובה שלך מוכיחה שגם 12 שנות לימוד אין לך…

  2. רן אמר/ה

   מסכן אחרים בדיוק כמו מחוסן, על נתוני משרד הבריאות !

   רצוי שתלמדי לא לתת אימון מלא בכל מה שמוכרים לך בטלוויזיה, ולבדוק בעצמך האם קיימות דעות של אנשי מקצוע החושבים אחרת.

   סתימת פיות מיועדת למשטרים אפלים ולא למדינה דמוקרטית

  3. ..Ho.. ,_ , okay אמר/ה

   הוכחת הרגע את הטמטום שלך. אתם אלו שאין להם שכל וזוהמים על אחרים כאשר הדעה שונה משלכם ללא בדיקת הנתונים שאתם בעצמכם מנסים להוכיח לאחרים. המידע הרחב פתוח באינטרנט לציבור ומה שמבטיח משרד הבריאות אינו נכון לפיו. אם לפי דעתך פרופסורים ממדינות אחרות שעשו מחקרים מעמיקים, המהנדסים ברפאל או לפחות העובדה שאת חלק החיסונים כבר ביטלו בחלק המדינות כי עלתה להם התמותה לא מוכיח לך כלום, ממליצה להיבדק לעיוורון. עוד משהו, וזוהי כבר עובדה ולא מקורות חיצוניים ממדינות אחרות וכ'ו אם זה מה שמפריע לך לראות- החיסון אינו מונע הדבקה- כלומר אם אתה מחוסן אז תופעות הלוואי של המחלה יחלישו אך לא הסיכוי להדבקה, לכן גם אי נתינת בידוד למחוסנים היא דבר טיפשי כמו נעל כי ההדבקה ממשיכה. חוץ מזה החיסון לא עובד נגד אומיקרון כמו שניתן להבין מהנתונים ואפילו להגיע למסקנה כי החיסון עוזר לאמיקרון להתפשט- 80% מהנדבקים בו מחוסנים. לבסוף אני רק יוסיף כי החיסון עדיין נכנס לקבוצת תכשירים בניסוי מה שמביא לכך כי אין לכפות עליינו בעזרת התו הירוק להתחסן. וכי אם שמעת, עוד מאת יכניסו חיסון רביעי לדרך- זה יגמר מתישהו? כמה חומר ניסויים אפשר להכניס לתוך בן אדם? למה בארצות אחרות מדווחים על עלייה במקרים של דום לב ומחלות לב בקרב המחוסנים ואצלנו שותקים? איך למשרד הבריאות יש יותר סמכות מכל רופא ואדם חכם ומשכיל אחר כאשר הם אפילו לא מנסים להביא עובדות, מספרים ונתונים להוכחת מעמדם- כי אין להם אפשרות להוכיח לאנשים אחרת אולי ? אבל משום מה עדיין יש כאלה שמתהלכים מול השקרים האלה עם שלטי love you מה שנקרא.

 19. עמנואל גולדשטיין אמר/ה

  כל הכבוד!
  רק אנשים אמיצים כאלו יעזרו לנו לקבל את החיים שלנו בחזרה!

 20. עובדי תעשייה אווירית שרוצים ליצור אתכם קשר אמר/ה

  אם יש כאן אחד מהקבוצה אנא צור קשר
  אנו קבוצה גדולה של התעשייה האווירית ונשמח לאחד כוחות
  ניר +972 52-720-1451

 21. חן אמר/ה

  כל הכבוד להם. אור גדול בתוך אפלה גדולה. הדיקטטורה הרימה את ראשה במדינת ישראל 2021 וכל מי שמתיישר איתה – ההיסטוריה תשפוט אותו. מכל התחזיות זו התחלואה היחידה שהתממשה. הגיע הזמן שגם במשרדי הממשלה ועובדי ציבור ועובדי חברות הייטק ילמדו מהם ויעצרו את המערכת מהשיגעון הזה.

 22. מילי אמר/ה

  כל הכבוד להם. כן ירבו!

 23. סיגלית מוס אמר/ה

  םשוט , מדהים !
  על מנת לעבוד ברפאל אתה אמור להיות מעל הממוצע .
  שוב מוכח שלהיות חכם זה חא אומר שאתה צודק.
  תלכו להתחסן על מנת שנוכל לצאת לכל מקום בחי חשש ; אין לכם הורים , קרובים , חברים , ילדים שאתם רוצים לא חהדביק אותם ???
  אותי? את אחרים ?
  ממש לא אכפת לכם ? רק מה שאתם רוצים זה חשוב ?
  אתם אמורים לעבוד ברפאל בצוותים , כלומר אתם אמורים לדעת מה זה לעזור , לתרום , לדאוג לאחר …,..
  באמת שלא מבינה !
  אם נמשיך כך , גם אירי שנים רבות עוד נשמע מחולים קשים מקורונה , ממתים מקורונה , מחיובים לקורונה …
  לי פשוט נמאס מכם !
  לכו חהתחסן !

  1. הגיע הזמן להתעורר אמר/ה

   גברת נכבדה את מוזמנת להתחסן גם בפעם ה 10 ולא לכפות את החרדות והפחדים שלך על שאר העם. רוב האנשים התעוררו אחרי הזריקה השניה אבל נראה שאת המשכת לישון חזק אל תוך החיסון הרביעי החמישי השישי וכמה שצריך וכנראה תתעוררי רק כשתוכלי להזדהות עם נפגעי החיסון שגודלים מיום ליום.

  2. נעמי אמר/ה

   לנו נמאס ממך. מחוסנים מדביקים ונדבקים!! אז את חסרת אחריות שאת לא עושה בדיקות לפני שאת נפגשת עם אנשים!!!

  3. דור אמר/ה

   ישרוטה תעברי לגור על הירח שמה תצלמי טוב

 24. רחל אמר/ה

  האם פיתוח אמצעי לחימה אינו מהוה רמיסה של זכויות אדם ?
  סטנדרדים כפולים ומכופלים.
  יש לפטר אותם כי הם מהוים סכנה לאחרים

  1. נעמי אמר/ה

   ספרי את זה לתושבי הדרום כשכיפת ברזל נכנסת לפעולה.

  2. עמנואל גולדשטיין אמר/ה

   איך ניתן להגן על זכויות אדם ללא אמצעי לחימה?

  3. יפה נפש אמר/ה

   צודקת
   מה עם זכויות הערבים שמפילים על הראש פצצות וטילים תוצרת רפאל, שייוצרו ופותחו ע"י יפי הנפש דואגים לא להתחסן

 25. חיפאי אמר/ה

  סוף סוף אנשים בארץ מתחילים להשמיע את עצמם ולהתנגד לכפייה של סיווג אזרחים ופגיעה בזכויות אדם בסיסיות כמו חופש התנועה וחופש הפרטיות בגלל ״נגיף קטלני״ שהתמותה שלו קטנה משל שפעת שלא לדבר על איידס ומחלות נוראיות אחרות…
  בח״ול כבר מזמן יש התנגדויות רק כאן צועדים כמו עיוורים אחריי פוליטיקאים בשקל שחלקם בלי 12 שנות לימוד.

 26. תודה אמר/ה

  כל הכבוד!!!
  למה זה לא בכותרות הראשונות בכל העיתונים??? חייבים להבין שאין מצב לכפייה להליך רפואי

  1. שני אמר/ה

   למה זה לא בכותרות?
   כי רוב העיתונים הנשלטים בידי הון-שלטון-עיתון מצנזרים ורומסים כל דעה שאינה תואמת את האג'נדה שלהם.
   כל הכבוד לחי-פה שפרסמו את זה.

 27. מנדל אמר/ה

  רפאל מעסיקה עובדים הזויים. צריך לבודד אותם ולחנך אותם מחדש.או לחילופין לשחר אותם.

  1. עמנואל גולדשטיין אמר/ה

   "לבודד אותם ולחנך אותם מחדש"!
   את באמת הצעת עכשיו מחנות חינוך מחדש. זה מדהים!
   אם יש משהו טוב שעשתה ה"מגפה" הזו, זה לחשוף את הפנים האמיתיות של האנשים שחיים סביבנו.

  2. עופר אמר/ה

   חצוף, העובדים האלו תורמים לבטחון שלך ושל המדינה!
   תתפכח!!!

 28. גיא אמר/ה

  לכו להתחסן (רק אם תרצו) ותפסיקו לבלבל את המוח. ובעיקר, תפסיקו להדביק את כל השאר.
  אם לא תרצו להתחסן, הכל בסדר, רק תישארו בבית ואל תפיצו מחלות.

  1. שמוק אמר/ה

   שם עליך

  2. רן אמר/ה

   רמת משכל נמוכה מאוד.
   מחוסנים מדביקים כל הזמן ועליהם אין בקרה, אין חובת בדיקות, אין חובת.בידוד כלום.

   תתעורר ותבין שהחיסון לא יעזור מול הפצת הוירוס, אף חברת תרופות גםנלא מצהירה על יעילות כלשהי בנושא כי הזריקה לא מיועדת לכך

  3. נעמי אמר/ה

   אתה נבדק לפני שאתה נפגש עם אנשים?? כי מחוסנים מדביקים ונדבקים אז לך להיבדק ולדחוף מטוש לאף כל יומיים ותפסיק להפיץ מחלות.

 29. נטי אמדורסקי אמר/ה

  כל הכבוד חבל שאין עוד ארגונים עם לכידות ואומץ כמו שלכם ואולי זו הסנונית הראשונה

 30. י. אמר/ה

  כל הכבוד. אשריכם אחים שלי.

 31. יייי אמר/ה

  עובדי רפאל לא מתנהגים בצורה כזו.
  לא יוצאים נגד מקבלי ההחלטות.
  עובדי רפאל צריכים להיות פטריותים, להצדיק את החיסונים ולדרבן את הסרבנים להתחסן מיד.
  בכלל כל סרבני החיסון צריך לנדות מהקהילה, אסור להם להסתובב ביננו המחוסנים.

  1. נעמי אמר/ה

   ברור.. צריך לרכז אותם במחנות בנפרד משאר האוכלוסייה בעלת הדם הכחול נכון??? אח"כ נחליט מה לעשות איתם…
   ופטריוט זה לא אדם שמציית בעיוורון להוראות שחורות. ופטריות זה מאכל.

 32. סוניה אמר/ה

  מה באלביט?

 33. שינה אמר/ה

  כל הכבוד להם וככה כל החברות צריכות לנהוג כמו חברת רפאל לא הגיוני שמדינה שלנו מדינה דומקרטית יכפו על עובדים להתחסן ואם לא יתחסנו יפטרו מה אתם חושבים כל החברות אם אין לכם עובדים אין לכם חברה אין החברה קורבת מה עשיתם בזה שפיטרתם אנשים לא יצא לכם מזה תועלת אלא רק נזק ותסעו בזה אתם אתם לא רציתם ללא תו ירוק אתם תשלמו את המחיר על כךמדינה עלאק דומקרטית מדינת דחקטטורה כופים על עובדים להתחבן אנשים מחוסרי עבודה תתבישו לכם כל חברה ועסק שעובד עם התו ירוק אסור לעבוד איתם ולקנות מהם ממד מזעזע

 34. אלי אמר/ה

  להעיף את המושחתים משם.

 35. עופר אמר/ה

  אלופים, די לדיקטטורה רפואית. הזכות הבסיסית של כל אדם היא לבחור את הטיפול הנכון לו ולו בלבד. במיוחד אחרי שהחיסון לא מונע הידבקות והדבקה, מגדל התו הירוק קורס לנגד עינינו!!!

 36. ori-or@laoreng.com אמר/ה

  אם נלך להתחסן ואם לא, סיגלית, לא תוכלי לצאת לכל מקום בלי חשש כי גם המחוסנים נדבקים ומדביקים ולכן את חייבת וכל אחד מאתנו חייב להקפיד על 3 דברים כדי לא לחלות:
  1. שמירת מרחק והימנעות מהתקהלויות וצפיפות
  2. לחטא את הידיים כל הזמן באלכוג'ל או בסבון ומים
  3. לעטות מסכות כשיש אנשים לידך.
  בל תעזי לקרוא לנו להתחסן כי אין לך לא את ההכשרה ולא את ההסמכה לדרוש ממישהו אחר להתחסן

 37. שירה אמר/ה

  אלופים!!! סוף סוף שפיות בתוך הטירוף ףף
  גאים בכם שעוד ועוד אנשים יבינו שזכויות אנוש יותר חשוב מהכל..
  מעודד לראות שיש אנשים שהצליחו לשמור על מוח צלול בתוך השטיפת מוח שאנחנו עוברים כאזרחים…

 38. סימבה אמר/ה

  כבר הרבה זמן מדברים על זה שיש בריחת מוחות רפאל. הקבוצה הזו היא ההוכחה לבנוניות שלהם. הרמה יורדת. הכישרונות בבורחים לשוק הפרטי. כבר לא עושה רושם המטריה של רפאל. נשארים שם מבוגרים וסוג ה'.

  1. נעמי אמר/ה

   סימבה אתה נשמע חד כשמך… ממש נפלתי מהתגובה, אין מילים.
   טוב נו, שקוף שכנראה לא התקבלת ואתה ממורמר 🤷🏻‍♂️.

 39. אוסנת אמר/ה

  כל הכבוד

 40. סיגל אמר/ה

  כל הכבוד !כן ירבו אנשים כמוכם.

 41. יוסי אמר/ה

  כל הכבוד!

  באמת אין הצדקה רפואית לתו השחור הזה

 42. ניאו אמר/ה

  כל הכבוד לעובדי רפאל, כולם צריכים ללמוד מהם …

 43. עובד אמר/ה

  די להפחדת עובדים

 44. סבטה אמר/ה

  כל הכבוד לכם! כן ירבו
  באמדוקס הכניסה למשרדים רק עם תו ירוק או בדיקה שלילית, חברה של אלפי עובדים ואף אחד לא פצה פה רק התלחשויות בחדרי חדרים.
  ולמרות המדיניות יש עובדים מאומתים במשרדים וניחוש מה הסטטוס החיסוני שלהם….כן מחוסנים, שמכניסים לבידוד את הלא מחוסנים שטרחו לעשות בדיקה לפני הגיעו למשרד!!!
  מדינת חלם והעם כבשים

 45. ד אמר/ה

  כול הכבוד
  תחזקנה ידכם

  1. אני אמר/ה

   משהו מוזר פה עם הלייקים ודיזלייקים. עושים את זה בכוונה? לא אוהבים שיש המון אנשים עם כבוד עצמי ששומרים על זכויות אדם?

 46. מורן אמר/ה

  אלופים. כל הכבוד!

 47. דליה אמר/ה

  מקסימים אם כולם היו ככה
  לא היתה מתרקמת פה דקטטורה

 48. ד אמר/ה

  כול הכבוד כול העובדים השפוייים התאחדו
  אולי נצליח להציל את הדמוקרטיה

  משהו מוזר אני מסמנת אגודל למעלה וזה מוריד במספר האגודלים ..בדקו

 49. hufds אמר/ה

  רפא״ל אם תרצו להעיף את אחד הכלומניקים האלו ולגייס אותי, זה המייל שלי:
  yadiw31749@zherben.com
  אני מחוסן

 50. . אמר/ה

  צודקים לגמרי
  גם במכון וייצמן פועלים באותו אופן
  ובכלל מוסד לא צריך וגם לא רשאי לאכוף הגבלות בריאותיות כאלה על אוכלוסייה

 51. שרה אמר/ה

  כל הכבוד לכם, צדיקים בסדום! מחזקת אתכם

 52. ClearSky אמר/ה

  כל הכבוד להם !!!!

 53. אביב אמר/ה

  מוכיח כי כת המשוגעים של מתנגדי החיסונים מרימה ראש ויפלו הצליחה להדביק קמצוץ מעובדי רפאל

 54. חנוך אמר/ה

  אני גימלאי רפאל ומתבייש שיש אווילים כמוכם שם.

  1. "מומחה" לשקרים ומגפיקציות אמר/ה

   אוויל מי שמאמין לשקורונה וגרורותיה

 55. ניק אמר/ה

  סוף סוף אני רואה שיש בישראל קבוצת אנשים שפוים ואינטלגנטים! גאה בכם! תנו בכל הכוח!

 56. אנטולי אמר/ה

  כל הכבוד לאנשים האלה צריך להיות כמה שיותר אנשים כאלה,צריך לעשות מהפכה,ולהחזיר דמוקרטיה למדינה

 57. עובד אלביט אמר/ה

  עכשיו נודע לי שגם קבוצות מהנדסים מאלביט ותע"א חוברות לרפא"ל.
  כל הכבוד.
  הגיע הזמן שמישהו יתעורר פה משנת החורף

 58. אלונון אמר/ה

  חבורת הזויים.
  פשוט תתחסנו וזהו.
  מה מסובך?

 59. ערן אמר/ה

  רק ככה. כל הכבוד

 60. בה אמר/ה

  נקניקיםה

 61. שלם אמר/ה

  כל הכבוד לעובדי רפאל. כך צריך להתנהל מול כוחניות ודורסנות

 62. עודד אמר/ה

  ישר כח! כל אחד הוא אור קטן כן ירבו ! הקמנו מדינה רק בגלל סלקציה וצריך לשמור עליה שלא נחזור לשם!

 63. ערן בר לב אמר/ה

  כל הכבוד! אי ציות אזרחי הוא התשובה לעריצות הפאשיסטית. כן ירבו!

 64. אחת אמר/ה

  סופסוף אנשים, עובדים, שיודעים לעבוד יחד, בישראל.
  חשבתי שאין סולידריות בישראל, טעיתי. כל הכבוד.

 65. יפה אמר/ה

  כל הכבוד ולפחדנים לכו לטיפול

 66. שמיל אמר/ה

  200 עובדים אלה הם צדיקי אומות העולם אשר מבינים כי נטילת זכויות והחלת התו הירטק הוא פשע אנושי ושפל מוסרי ומי שעושה זאת כיום או תומך בכך ישא בתוצאות בעתיד ויתבייש במעשיו. גם ילדיו נכדיו יתביישו כמו שצאצאי הנאצים מתביישים כיצד אבותיהם שיתפו פעולה עם הוראות החוק בשנות ה-30
  גם כיום מדובר במעשה לא חוקי ואסור בתכלית לשתף פעולה יש להסביר לכל אדם שעליו לא לציית
  כל מי שמציג תו ירוק ירד לדרגת תת אדם

 67. גדי אמר/ה

  כל הכבוד לעובדי רפא"ל האמיצים! ישר כח!

 68. אנונימי אמר/ה

  בכל גוף יש מתנגדים, חלק מהם אינם יכולים להשמיע קולם, בעיקר במוסדות ממשלתיים וביטחוניים.

 69. אחות אמר/ה

  אני עובדת במרמבם. אפילו אצלנו אין חובת הוכחת תו ירוק. מצד שני, כן יש לחץ להתחסן אבל לא עד כדי הצגת תו ירוק בשער. אגב, ניסו את זה על מבקרים וזה נחסם בסופו של דבר.

 70. יקיר אמר/ה

  אלופים בעזרת ה׳ אני יהיה חלק מכם , אלופייםםם עשיתם לי תיום !!!!!!

 71. אור אמר/ה

  כל הכבוד אלופים ! הגיע הזמן שמישהו יעמוד מאחורי הכפיה הזאת ויניף דגל אדום ! אסור לתת יד לכפיה שכל אחד יהיה אחראי לגוף שלו וזכותו של כל אדם לבחור האם להתחסן או לא ! גאה בכם אנשים יקרים רק ככה נעשה שינוי.

 72. פולי אמר/ה

  כל הכבוד!!!!

 73. אילנה אמר/ה

  כל הכבוד לעובדי רפאל שלא נותנים להנדסת התודעה לפגוע באינטלגינציה שלהם. דוקא בארגון גברי ושכלתני ניתן למצוא סולידריות אנושית ואמפטיה בנוסף לפתיחות המחשבתית. נקוה שאתם הסנונית הראשונה למשב רוח טובה ועוצמתית לרפוי ואיחו השסעים והשברים והנזק המצטבר של אינתיפדת החיסונים וההתחסנות .

 74. אנה אמר/ה

  כל הכבוד!!

 75. "מומחה" לשקרים ומגפיקציות אמר/ה

  יפה מאוד הלוואי עוד ועוד אנשים יתאגדו ויבינו הכוח אצלנו
  לא אצל אלו שמינינו לשרת אותנו והפכו את היוצרות וחושבים שאנחנו עבדים שלהם.

 76. לולו אמר/ה

  כל הכבוד להם החיסון לא מגן מכלום והגיע הזמן לומר עד כאן!!! גם מגן ממחלה קשה זה שקר מוחלט אין שום דרך למדוד את זה, קצת הגיון בריא.
  אני מחוסן פעמיים ומצטער שהתחסנתי בכלל. למזלי עובד במקום שלא מפלה אנשים ללא טלאי ירוק

 77. גד אמר/ה

  איום פשוט בפיטורין יצמצם את הרשימה ל-0

 78. מיכל אמר/ה

  כל הכבוד! אנשים עם שכל וראש על הכתפיים. תודה על האומץ שלכם.

 79. מתחסן, לא מפיץ מחלות אמר/ה

  אין לכם שום זכות טבעית להפיץ מחלות. זה לא דיכוי, לכו להתחסן ותפסיקו להיות כל כך טפשים וחסרי אחריות.

 80. ענת אמר/ה

  כל הכבוד, ישר כוח!
  אנחנו בעדכם!!!
  תודה לכם על האומץ!

 81. עופרה אמר/ה

  אלופים. תחזיקו מעמד. כוחכם באחדותכם!

 82. אלברט אמר/ה

  בארצות הברית יש די הרבה מדינות רפובליקניות הפועלות בניגוד למדיניות של בית הלבן. למשל פלורידה שבראשה רון דהסנטיס

  1. אייל אמר/ה

   ארה"ב מקום 20 בעולם בתמותה מקורונה למליון תושבים. ישראל מקום 87.
   את באמת רוצה להיות ארצות הברית?
   את רוצה ש-8000 מתים בישראל יהיו 40,000 והעיקר לא להתחסן ולא מסכות?
   עד לאן תגיעו עם הקרקס שלכם? זה מזכיר את הסרט "אל תסתכלו למעלה" שבו יש 20 אחוז שחושבים שבכלל אין אסטרואיד שיתנגש בכדוה"א גם כשכל המדענים כבר צילמו וחישבו את המסלול שלו. עד מתי תתכחשו למגפה הנוכחית???

 83. אירית אמר/ה

  כל הכבוד לעובדי רפא"ל! עובדי כל המגזרים צריכים ללמוד מהם.

 84. כן ברור זכותכם להדביק ולייצר עוד גל ועוד גל אמר/ה

  נכון צריך לאפשר לאנשים להחליט אם להתחסן.
  ובדיוק בגלל זה אין ברירה חייבים סגר כדי להוריד את אחוזי ההדבקה בגלל כל האגואיסטים האלו.

 85. הילי אמר/ה

  כל הכבוד להם שכל עם ישראל ילמד מהם ויכניס קצת שכל לראש שלו

 86. מ. גיב אמר/ה

  כל הכבוד – אי של היגיון בים של טירוף!

הגיבו כאן לכתבה