למה הרכבלית לא עובדת ואיך זה קשור להתנהלותה של קליש? • מאיר חן בראיון לתכנית עדשה מקומית

התכנית עדשה מקומית – התכנית של חיפה – כל ערב בשבע בחי פה

למה הרכבלית לא עובדת?
"חיפה מפסידה רבות בתחום התחבורה הציבורית בשל התנהלותה של ראש העיריה עינת קליש", כך אומר בראיון ל"עדשה מקומית" מאיר חן, לשעבר מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית ויו"ר דיריקטוריון נתיבי אילון.
חן מונה את היתרונות של התחבורה הציבורית בעיר, מבקר את ההתנהלות במספר תחומים בנושא ומנסה להסביר מתי תתחיל לעבוד הרכבלית בין האוניברסיטה לצ'ק פוסט. האם הוא גם רוצה להיות ראש עיריית חיפה?
הראיון מתפרסם במסגרת שתוף פעולה בין "עדשה מקומית" ל"חי פה".


No Fields Found.

עדשה מקומית – כל התכניות

8 תגובות
 1. חיפאית אמר/ה

  די כבר ללכלך על קאליש זו ממש רדיפה פוליטית עד שלא תחטפו תביעות לא תרגעו כנראה לדעתי היא עלןלה לתבוע אתכם בסוף.כי אתם עושים פרופוגנדה נגדה 20 כתבות ביום נגד קאליש מאשימים אותה בכל הצרות שיצר יהב וקודמיו .פתטי!

 2. רון אמר/ה

  מאיר חן תא"ל במיל מקצוען ובעל יכולות מוכחות בניהול מערכות גדולות בצה"ל ובמגזר האזרחי. כאזרח מודאג אני מאחל לתושבי חיפה שמאיר יקבל את ראשות העיר ויחולל בה תהליכי השתנות וחדשנות לטובת כולנו.

 3. רפי רפול - חסון.חיפה,עיתונאי אמר/ה

  ראיון מרתק עם מאיר חן. שבת שלום

 4. קובי אמר/ה

  למה אין תגובה של עיריית חיפה לדברים?
  לא רציני מצד עדשה מקומית

  1. אנחנו אמר/ה

   התגובה של העירייה תגיע לקראת הבחירות הבאות עלינו לטובה

 5. יוסי אמר/ה

  מטרונית הצלחה? כמובן כל אינטרסנט רוצה לצבוע הכל וורוד אבל תשאלו את תושבי הקריות איך שינה לרעה את מהלך חייהם כשביטלו להם את כל קווי 51,52,57 והפסיקו לשמוע "תחנה אחרונה בהדר, יורד העירה !" וויתרו על יציאה מהבית בגלל הצורך באמצעי תחבורה נוספים כדי להגיע למטרונית ולא לכולם קל לעלול ולרדת כמה פעמים. שלא נדבר על התאונות ודריסות ושינויים בצמתים לרעת הנהגים בגלל המטרונית.

 6. אסתר בכר אמר/ה

  חבל מאד אבל חיפה צונחת במהירות למקום מוזנח לא מתקדם לעומת ערים אחרות בארץ. הכל נעשה כאן בעצלתיים שום דבר לא גורם התרגשות של קידום של עיר שיש בה את כל הנתונים להיות עיר גדולה בארץ. למה?? מה גורם לעצירה הזאת?? אם יש גורם יש לפנות אותו לגורם מקדם פורה ומפרה. אנחנו תושבי חיפה מחכים לתפנית שתביא לקידום והפיכת העיר הרדומה שלנו לעיר תוססת.

 7. אייל אמר/ה

  מצטער אבל בחיפה אין תחבורה ציבורית. בערי אירופה אפילו הבינוניות יש אחוז שימוש יוממים לעבודה ולימודים בתחבורה הציבורית של בין 50-70%. בחיפה מדובר ב-35%. זה נתון עגום מאד. בעקבות המטרונית האיטית, עשרות אלפי רכבים עלו על הכבישים בחיפה ובקריות. הציבור הביע חוסר אמון בקו אחד בודד בקריות אפילו לא דרכן, ושני קוים בחיפה שלא עוברים דרך אף שכונה רק בשוליים שלהן. שאר הקוים ארוכים מאד מעל שעה בין תחנות מרכזיות ככה שאוטובוסים נתקעים בפקקים ולא ניתן לתזמן. אגד תיק תק, זה פתרון טוב ויעיל אבל דרושים מאות כאלו כדי לעשות שינוי הרגלים של ממש.
  הציבור בחיפה לא מבין איזה נזק עצום נגרם מתחבורה ציבורית לא יעילה. הרכבלית דוגמה לשפיכת 300 מליון שקל ועוד נזק שיצטבר לעשרות מליוני שקלים מגרעון ותפעול יקר, של קו שלא עובר בחיפה, משרת רק כמה אלפי סטודנטים במקרה הטוב, לא פועל בחורף ברוחות, איטי יותר מאוטובוס בכביש דורי לטכניון!! ולא מפזר בו כמו אוטובוס ליד הפקולטות. כלומר זאת לא תחבורה חכמה, זאת תחבורה טיפשית, קו מיותר במקום מיותר. מספיק לראות את אלפי הרכבים סותמים את אצטדיון חיפה הבינלאומי בכל משחק להבין את הנזק מהעדר תחבורה ציבורית אמינה וטובה. הציבור פשוט מכור לרכב הפרטי.
  האדון הזה כשל בתפקידו הקודם ועל כך קודם, כנהוג אצלנו, למנכ"ל חברת תשתיות גדולה..
  דרושים מהנדסי תשתיות ותחבורה עם ביצים במועצות הערים לתת עדיפות עליונה ומוחלטת לאוטובוסים במרכזי הערים ובגישה לשכונות. להקשות כמה שיותר על הרכב הפרטי ולהחזיר את הציבור מהתמכרות לרכב הפרטי אל עבר אוטובוסים ומיניבוסים ורכבות קלות והליכה ואופניים וכל תחבורה שאינה רכב פרטי שנזקיו לכיס ולאיכות החיים בערים עצומים ממש.
  הנוחות הזו בסוף היא חוסר נוחות. אובדן שעות עבודה. זיהום אויר. זיהום רעש. רחובות פקוקים ומסוכנים.
  ההבדל בין עיר טובה לגרועה זה עיר שקידמה מהפכת תחבורה ציבורית בתוכה, לבין עיר שרק עשתה כאילו. לצערי בעידן גוראל, מצנע, יהב, קליש, חיפה רק עושה כאילו וזורקת מליארדים על פתרונות איטיים ונחותים וחלופות גרועות כמו חשמול דרך חיפה במקום דרישה למינהור הרכבת דרך ההר וסילוקה מקו החוף שלנו. הכל קשור להכל. ככה חיפה מפסידה באמת
  חיפה הייתה עיר של 75% הגעה לעבודה בתחבורה ציבורית וברגל בשנות ה-60. זה יורד ויורד כל עשור בגלל העדר פתרונות אמיצים כמו הכרמלית. האומץ של אבא חושי התחלף בפחדנות – במקום קו כרמלית שני דרך ציר הרכס, פתרונות כמו 20 דקות זוז מנציחים את ההגעה לחנויות ברכב הפרטי. זה אסון פופוליסטי.

לא ניתן להגיב