תפקידים, ג'ובים ולמה לא גם טובות הנאה…

05_-_דני_שנקר_במועצת_העיר_חיפה_בדיון_על_החניה_בכרמל_הצרפתי.jpg

דני שנקר במועצת העיר חיפה בדיון על החניה בכרמל הצרפתי
צילום: סמר עודה – חי פה בשטח

טור דעה

כולם שבחו את שרית על עבודה טובה בלי פחד ומורא מהאופוזיציה. ידעה לשאול נכון, ידעה להלחם על דברים חשובים והיה נראה כי צומחת מנהיגה מקומית צעירה וחדשה. חלמנו על עינת קליש ושרית גולן למנהיגות נשית מיוחדת בחיפה.

איזה חיבור מדהים יכול היה להיות?

אממה… כנראה שמשהו בעיריה זהה את הפוטנציאל של שרית גולן וגם את הנקודה החלשה וידע לשים את המלכודת במקום. עם קצת עזרה מחבריה לסיעת מהפך (סיעה שהתנדפה ומי יודע לאן…) היה קל מאד להחליף את הגלימה.
לפתע יהיה לה הרבה יותר קל לפעול מתוך הקואליציה, אומרת שרית גולן… האמנם? הרי יהב יכול להסתדר נהדר גם בלעדי שרית גולן ויעקוב פיינגולד ובוודאי בלי בועז גור, שהצטרף גם הוא לקואליציה לאחר שפרש מסיעת חיים בחיפה…

תסתכלו על ההסכם… כולו עמוד אחד ויש בו רק הבטחה לתפקידים קיימים וכמובן סדרה שלמה של תפקידים חדשים!!
ולמה לא גם איזו טובת הנאה בצד (דירקטוריון האצטדיון…) וכל זה תמורת דבר אחד בלבד !! משמעת קואליציונית מוחלטת בכל מקום. כלומר הגדלת מספר האצבעות האוטומטיות של הקואליציה של יונה יהב.


יצא לנו להיות באחת מישיבות מועצת העיר… חברים, זו בדיחה עצובה. כולם עסוקים שם עם הסמארטפונים והווטסאפ, עד שלפתע מכריזים על הצבעה. הם אפילו לא מתעניינים על מה מצביעים… ראינו זאת בעיניים. הסתיימה ההצבעה-חזרה לסמארטפונים.
ככה מתנהלת העירייה וכך נראית העיר. דולצ'ה ויטה במיטבה.

אז יהב שועל קרבות משופשף… פגש צעירה תמימה וזו התוצאה. תשכחו ממאבקים מתוך הקואליציה. הצהרות וכוונות לחוד ומציאות לחוד.
שרית גולן נכנעה לפוליטיקה הישנה – היא כנראה כבר התעייפה. וגם אין לה כל תנועה וגב לתמיכה, אז אולי גם זו סיבה טובה לגלוש פנימה לקואליציה…

יש תקווה לאופוזיציה


למזלנו, "חיים בחיפה", עם עינת קליש בראש התנועה, יודעים טוב מאד את העבודה מהאופוזיציה ויחד עם הירוקים יש עדיין תקווה גדולה שיהיה שינוי וחיפה תשוב להיות עיר חשובה ומובילה בישראל.

מציאות עצובה בשטח


ואחרון חביב…נסעתי היום ברחוב בן יהודה… הרחוב כמו אחרי הפצצה… יהב סיפר לי פעם בגאווה שהוא מגיע כל יום לעבודה בכביש החדש ברושמיה… כנראה ששנים הוא כבר לא עבר ברחובות הדר… מה יש לו לחפש שם?

07_-_שרית_גולן_.jpg

עורכת הדין שרית גולן – סיעת מהפך במועצת העיר

חברת מועצת העיר, עו"ד שרית גולן משיבה:

דני ידידי היקר,
קראתי את דבריך בצער רב אך גם בחיוך.
הצער הוא על תחושותיך לגבי הצטרפותי לקואליציה והמחשבה כי משם אפסיק להילחם, אפסיק לפעול. אך נראה שהטעות נובעת מחשיבה בסיסית כאילו תפקידו העיקרי של חבר מועצה מהאופוזיציה הוא להילחם נגד, להילחם נגד ראש העיר. לא דני ידידי היקר, מלחמה זו אולי שמורה לבחירות, מלחמה זו אולי שמורה למי שהאג'נדה הבסיסית של סיעתו היא לרוץ לראשות העיר. היא איננה מלחמתי שלי.

להשיג יותר למען התושבים


מלחמתי שלי היא למען תושבי העיר שאני, משפחתי וחבריי חלק ממנה. למענם אני נלחמת, למענם אני נאבקת לשפר את הטעון שיפור, להשיג תקציבים, ולבקר – כן גם לתת ביקורת. זו גם הסיבה שכתבתי במכתבי לציבור מלפני יומיים כי מהקואליציה אני מקווה להשיג יותר למען התושבים.

נכון, הציבור ואתם הייתם חלק מרכזי ונכבד ממנו בחר בנו בסיעת מהפך בחיפה להוביל. וההחלטה להצטרף לקואליציה היא חלק מאותו מנדט להוביל, להנהיג כאשר נקודת המוצא שלנו הוא מה טוב לתושבים – בין אם בחרו למהפך, בין אם בחרו לעבור לסיעה אחרת ובין אם תושבים אחרים. בשנתיים האחרונות דלתי וטלפוני היו פתוחים לכולם. כולם קיבלו מענה. גם אתה. מי שהוביל את המאבק מול העירייה – פנית אלינו, ולא לסיעה אחרת כדי שנעלה לדיון במועצת העיר את הבעיה. ואכן כך עשינו. והמאבק שלכם עלה לשולחן המועצה.

אמשיך לפעול בדיוק באותו המרץ ואולי אפילו יותר גם מתוך הקואליציה. יעידו על כך מעשיי בשטח.

ונעבור לסיבה לחיוך, ואפילו שתי סיבות לחיוך שלי:
האחת, נוגעת להבנה שאולי אתה נותן חשיבות יתירה לרעש והצעקות של האופוזיציה בתוך אולם המועצה. אבל כל זה בלון נפוח אם בסוף, בשורה התחתונה, התושב נותר ללא כלום. ללא מענה מבלי שקידמנו צעד ולו סוגיה אחת.

לא אני התמימה כאן


אל תתרשם ידידי מצעקות חברי האופוזיציה (ואני הייתי ביניהם). המבחן האמיתי הוא האם הם מקדמים את ענייני התושבים ללא קהל וזרקורי אולם המועצה. האם הם נותנים מענה למגוון רחב עד מאוד של השירותים להם נדרש התושב ביומיום. זהו המבחן האמיתי. כינית אותי תמימה. לא בטוח שאני התמימה כאן. דווקא לאחר שנתיים במועצת העיר והכרות עם כולם – כל חברי המועצה, אני יכולה לאמוד מי עושה, מי נמנע מלעשות ומי בעיקר עסוק בקידומו האישי טוב יותר.

הסיבה השנייה לחיוך שלי הוא השעשוע שלי מהסתירה המובהקת העולה ממכתבך – מצד אחד זיהית בי מנהיגה, מי שיכולה להיות חלק מכח נשי מוביל. ומצד שני, הפגנת שוביניזם מובהק עת כינית אותי "צעירה תמימה" שנטרפה על ידי שועל קרבות ותיק. אז תודה על המחמאה, אבל אני כבר לא צעירה. ותמימה – הדבר האחרון שניתן לומר עליי.

ולסיום, דני ידידי, סיעת "מהפך בחיפה" חיה ונושמת. וכל פעיל שפנה אלינו נענה במידי ובשקיפות מלאה. כך גם דאגתי להפיץ לכל מי שביקש את ההסכם הקואליציוני שלנו, ולא הוא מונה הרבה יותר מעמוד אחד. לכן חבל שאתה מטעה.

אין לי אלא לחזור למכתבי אשר פורסם בחי-פה מלפני מספר ימים. אני עומדת מאחורי מילותיי, ויותר מכך – גאה לעמוד באור השמש המזככת.
שרית

שרית גולן

לא ניתן להגיב