עו"ד שרית גולן בראיון לעדשה מקומית – החקירות נגד חברי מועצת העיר חיפה והידרדרות התברואה

עדשה מקומית – חי פה – כל ערב בשבע

עו"ד שרית גולן:
"היועץ המשפטי לממשלה הורה לגורמים המוסמכים לבדוק פניה של חברי מועצת עיריית חיפה בעניין שימוש לכאורה שלא כדין בכספי ציבור. לפי התלונה, השתמשה העיריה, בראשותה של ד"ר עינת קליש-רותם, בשירותיו של מבקר אשר נשכר לשם ביצוע חקירות אודות חברי מועצה שמתנגדים לקליש."

עו"ד שרית גולן שטיינברג, מדברת גם על מכת החולדות שפשטה בעיר.
הראיון מתפרסם במסגרת שיתוף פעולה בין "עדשה מקומית" ל"חי פה".

צפו בראיון עם עו"ד שרית גולןהגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  א. מזל שיש עוד חברי מועצה כאלו שלוחמים נגד ההשחתה החדשה של עיריית חיפה וכספי הציבור במנהלת 2030 ובשכירת "יועצים" שמטרתם דיסאינפורמציה והשתקת האופוזיציה. שיטות יהב 1:1. תבדקו כמה כסף שפך לכיסי משה דבי יחסי ציבור..
  השאיר עיר מלאה מחדלים.
  ב. עיריית חיפה בטוחה כרגיל שאפשר לטייח כל מחדל ובעיה מתפקודה הלקוי על ידי אחד משלושה צעדים:
  1. פרסום מאסיבי כמה הכל בסדר על שלטי חוצות ובתיבות הדואר. אוספים יותר זבל. שמנו גדרות. הכל בסדר תירגעו.. חזיר חיפאי בסביבה.. שלטי שימו מסכה.. שלטי חיים ביחד אחרי הלינצ'ים… כן הכל אפשר לסיים בכמה שלטים מעוצבים.
  2. לאיים על הציבור והציבור לא הבין נכון. אם לא תפסיקו… אתם פוגעים בעיר. הציבור לא בסדר, העירייה בסדר. זאת טקטיקה שגם הועתקה ישירות מימי יהב. תמיד אפשר למצוא מה הציבור לא עושה טוב. חזירים? הציבור מאכיל אותם. הארנונה התייקרה שוב? הטעו את הציבור, זה בכלל מנגנון קבוע.. בלה בלה
  3. שיטה שלוש היא הערמומית: להטיח קבוצות אלו באלו. את זה עושה קליש עם האדון סלמן משוק תלפיות. תמצא לך נבחרת מעודדות ותסובב אותה נגד האופוזיציה ונגד ביקורת מוצדקת. הנה מה אתם רוצים? הם תומכים, זה רק אתם שבעייתיים.
  באמת שאנחנו כבר שבעים לחלוטין מטריקים ושטיקים.
  חיפה צריכה ראש עיר מתפקד רציני שבא מתחום מנהל עסקים, רצוי שניהל גוף עסקי, שיש לו חשיבה מקורית, שיש לו יכולת לנהל אלפי עובדים, שיש לו יכולת לא רק לספר לנו "שהעיר מתה" וללהג שטויות מדי פעם במוספים כמה היא בסדר וכולם מסביב לא בסדר, אלא ראש עיר שיידע לבצע מהפכה בעיריית חיפה כי זה המפתח לשיקום העיר. שיקום העירייה, הפיכתה לגוף זריז, יעיל, החלפת מהנדס העיר הכושל, ושינוי כל הבינוי בחיפה, העפת תוכניות האב הכושלות של אירית צרף נתניהו עם יחס פינוי בינוי שיתקע אותן לעוד עשרות שנים והתחלת שיקום אמיתי של כל שכונות השיכונים בחיפה לרובעים הכי נחשקים
  תוך סילוק הרכבת בכל מחיר ממעבר דרך העיר למנהור, הפרויקט הכי חשוב לעתיד חיפה שפשוט הרימו ידיים מלדחוף למימושו.
  הגיע הזמן בשיא הרצינות למהפכה בעירייה. לא עורכי דין, לא אנשי תקשורת. תביאו אנשי ניהול מקצוענים. צעירים שניהלו חברות גדולות, מתחומי ההיי טק והחדשנות הטכנולוגית, שיצעידו את חיפה לא רק בחשיבה קדימה אלא בעשייה קדימה.
  אני קורא למנהלים מוכשרים בתעשייה, בהיי טק, אנשי ניהול עסקים, תצאו מהאדישות. תוותרו על השכר הגבוה יותר, על התנאים המפנקים יותר, על הטיולים ללוס אנג'לס ניו יורק לונדון וטוקיו, קחו יוזמה תיכנסו לעבודה ציבורית כדי לעשות מהפעה אמיתית בעיר ובערים הסמוכות בקריות וטירת כרמל ולהפוך את מטרופולין חיפה חזרה למוביל של המדינה
  אל תגידו עוד 5 שנים אתמודד.
  אל תגידו יש אחרים, למה שאני.
  אתם שגדלתם בחיפה ואוהבים את העיר ומגדלים בה ילדים. בני 35. 40. 45. 50. כנסו למועצת העיר ותחוללו שינוי כמו עו"ד שרית גולן. אנחנו זקוקים למהנדסים, לאנשי היי טק, כלכלנים מומחים, מומחים לניהול וחדשנות.
  תיכנסו לעירייה וללשכת ראש העיר. למען הילדים של כולנו בחיפה.

 2. אנרכיפאי אמר/ה

  "חיפה צריכה ראש עיר מתפקד רציני שבא מתחום מנהל עסקים, רצוי שניהל גוף עסקי"

  זה הדבר האחרון שחיפה צריכה.

  1. בלי אנרכיה, מר אנרכיפאי אמר/ה

   זה בדיוק מה שחיפה צריכה.
   ראש עיר צעיר ומבין עניין מתחום העסקים,, רצוי היי טקיסט עם רקורד טוב בניהול חברות,
   עם ראש על הכתפיים שיעשה סדר בכל העירייה. וינהל את העיר לצמיחה ופיתוח,
   עם החזרת שקט בטחון ונקיון וטיפול בכל המחדלים שנוצרו 20 שנה פה, אפילו 30

הגיבו כאן לכתבה