"החזירים הם בעלי הבית כאן ואנחנו כלואים בבתים!" • תושבי השכונה בחיפה כבר מיואשים

החזירים בעלי הבית (צילום: חי פה בשטח)

תושבים בתחילת רחוב בר רב האי דוד בשכונת שפרינצק, מתמודדים עם חזירים שעולים מנחל לוטם ומתמקמים ברחוב. פנייה לעירייה על מנת שתסייע בגידור לא מועילה, לטענתם.

תושבים המתגוררים בתחילת רחוב בר רב האי דוד, מתמודדים מדי ערב עם משפחות חזירים שמגיעות לרחוב מכיוון נחל לוטם. החזירים נעמדים באמצע הכביש ולא זזים. הדיירים מדווחים כי הם חוששים ממשפחות החזירים ומסתגרים בבתיהם. פנייה לעירייה בבקשה לגדר את נחל לוטם על מנת שהחזירים לא יגיעו לשפרינצק לא הועילה. לטענת העירייה התושב צריך למדוד את השטח, על אף שלא מדובר בשטח פרטי.

יש לציין כי בדיוק באותו האזור התרחש אירוע בו נפגע אדם שטייל עם כלבו נפגע מחזיר שעלה מהנחל (אין מדובר בדודו שוכוי שהותקף ברחוב הפרחים ברוממה ביום א' 17/10/21) אודות המקרה הנ"ל גם כן דווח בחי פה, ראו כתבה מצורפת:

חזיר בחיפה (צילום: מרום בן-אריה)
חזיר בחיפה (צילום: מרום בן-אריה)

אחד הדיירים ברחוב מספר כי הוא כבר מיואש מהמצב וכי פניותיו החוזרות ונשנות לעירייה כדי לקבל עזרה במציאת פתרון, מעלות חרס.

"החזירים עומדים על הכביש ולא זזים"

"מה עושים עם משפחת החזירים שנתקעו לנו מתחת לבניין? הוא שואל בתסכול. "הם יורדים אלינו מכיוון נחל לוטם, ואני מנסה להביא לזה שיגדרו את הנחל, כמו שהעירייה עשתה במרכז הכרמל, אבל זה לא קורה. זה הגיע למצב שגם לנו וגם לילדים ממש לא נעים לרדת לרחוב כשמחשיך. זה פשוט לא ייאמן. החזירים הם בעלי הבית כאן, ואנחנו מסתגרים בבתים. הם מפחידים אותנו, מפריעים לנהגים, הורסים לנו שוב ושוב את כל הדשא, ואם כל זה לא מספיק, כל הזמן נהגים מתחת לבית שלנו מצפצפים, כי החזירים פשוט עומדים על הכביש ולא זזים".

חסירים בחצרות הבתים (צילום: חי פה בשטח)

"אני צריך למדוד את השטח?"

לטענת הדיירים, הם פנו לעירייה וביקשו לגדר את המוצא מנחל לוטם, כך שהחזירים יפסיקו לעלות ממנו אל הרחוב. "בעירייה אמרו לי שאני צריך למלא טופס גידור, שבו אני צריך לכתוב את מידות השטח, כלומר אני צריך למדוד אותו ואז גם להעריך כספית כמה תעלה הגדר. זו העבודה שלהם! זה פארק ציבורי בשטח שיפוט של העירייה, זה לא שטח פרטי. רשמתי להם שזה התפקיד שלהם לעשות את זה". הוא אומר בייאוש.

תגובת העירייה תצורף לכתבה כשתתקבל.

הגיבו כאן לכתבה

22 תגובות
 1. א. אמר/ה

  שכונות שלמות בסגר בבתים מפחד החזירים ,זה לא מזיז לאף אחד

  1. חיפאי אמר/ה

   כתבה היסטרית לגמרי

 2. מייקל אמר/ה

  אחלה חיות אין על החזירים אין צורך להגזים ולפחד יותר מדי רק צריך לעשות משהו בנוגיע לפחי אשפה שמתהפכים וזהו … לדעתי החתולות הם הבעיה

  1. אני אמר/ה

   חתולות מועילות יותר מהחזירים קטנות חמודות לא מזיקות וגם תופסות עכברים גוקים ונחשים קטנים בעוד שהחזירים עושים רק נזק אם אני צריכה לבחור בין חזירים לחתולים הולך להיות הרבה אקסטרה בייקון בטיב טעם

 3. ענת אמר/ה

  שיגיע כבר יום הבחירות

 4. אריאלה אמר/ה

  אין כבר כנראה שכונה בחיפה בה אין חזירים. הם השתלטו על העיר ונמצאים בכל מקום. אם כל החמלה, כי מדובר בבעל חיים, אי אפשר להמשיך כך את החיים בעיר. צריך להחליט האם חיפה היא העיר המשרתת בני אדם, אן שהיא עיר החזירים. רק פעולה דרסטית תחזיר את החיים הנורמליים בעיר הזאת.

 5. אייל אמר/ה

  מהנדסי תחבורע עוד לא המתיאו פסי האטה והרעדה לחזירי בר?
  כי את הרכבים של בני האדם הם יודעים להרוס כהוגן עם פסי האטה בגובה לא סביר וכמות הזויה. אז אולי שימציאו פסי עצירת חזירים..

  1. דר שטיינברג אנה אמר/ה

   תושבי חיפה צריכים לקחת את החוק בידיים ולדלל את אכלוסית החזירי בר עם עירית חיפה לא תידלל את החזירי בא

 6. ד״ר בר מעיין אמר/ה

  עזבו שאי אפשר להצביע אפילו על דבר אחד טוב וראוי שראשת העיר עשתה בחיפה ,,עזבו שאין לה יכולה ניהולית בסיסית , עזבו שהרחובות מזוהמים,,שהמדרכות מלאות מהמורות,,שהיא מאפשרת לחסום נתיבים , שהיא מאפשרת צפצופי מכוניות ללא הכרה שגורמים לירידה משמעותית באיכות החיים בחיפה,שאין חיי תרבות ראויים אבל סיפור החזירים המשוטטים שמהוים סכנה לתושבים ,זו כבר אופרה אחרת ,ראשת עיר שמסכנת את חיי תושביה מקומה אינו בעיריה אלא במקום אחר לגמרי

  1. אפי אמר/ה

   אין בחיפה ראש עיר נקודה, היא פשוט יושבת בכסא בלי לעשות שום דבר מועיל. לדעתי הגרועה ביותר של חיפה בפער גדול, העיר התאומה שלה זה סן פרנסיסקו, זה יותר גיזר אל זרקא

 7. תארגנו הפגנת ענק. צאו מהאדישות אמר/ה

  סתם שאלה: זה מפגע שמסכן ומפחיד ומרגיז עשרות אלפי תושבים?
  למה אין הפגנה רצינית במרכז הכרמל. תסגרו תאריך נגיע להסביר לעיריה שהתושבים סיימו להיות אדישים.

  1. דן אמר/ה

   הייתי בכיף בא להפגנה במרכז הכרמל הבעיה שיש שם הרבה חזירים

 8. עופרה אמר/ה

  זה כיוון טוב,
  הפגנת ענק. אני בטוחה שתושבים רבים יענו וישתתפו.
  אולי זה יניע שינוי בהתנהלות העיריה.

 9. דוק אמר/ה

  אולי הגיע הזמן שהדירים יקחו את החוק לידיים?

 10. בן זכאי אמר/ה

  תגידו תודה , לפני הבחירות הם שלטו במדינה

 11. מיואשת מהעיריה הזו אמר/ה

  גם אצלנו בנוה שאנן החזירים הם חיית קבע . אני רועדת אם אני צריכה לשפוך פח בלילה. לא רואים אותם בחושך. זה בכלל לא השוואה לחתול רחוב יש הגזמה בוטה בהשוואה. לא מבינה למה לא מטפלים. יש למישהו הסבר?
  מה עם העכברים?????????????????

 12. א.ק. אמר/ה

  עירייה שפשטה רגל בכל תחום.בבקשה,עופו לנו מהעיניים!בכל תחום שנגעתם רק הרסתם.אתם עירייה שעובדת נגד תושביה.בבקשה תעופו כבר….!

 13. חדוה רויטנברג אמר/ה

  משלמים ארנונה לעיריה וסובלים פגיעה ברכוש המשותף ופחד לצאת לרחוב.

 14. איציקא אמר/ה

  זה מחדל נוסף ברשימת המחדלים דל ראשת העיר
  הפתרון נמצא בקלפי , רק ראש עיר שיביא תוכנית ראלית לפתרון הבעיה יקבל את אמון הציבור

 15. גלעד אמר/ה

  גובה הארנונה בחיפה אינו משקף את רמת השירות לתושב, הרבה רוצים לקום ולעזוב, חיפה לא צועדת למקום טוב ובירידה מתמשכת כבר שנים רבות ואט אט מאבדת ממעמדה כעיר מטרופולין.
  זיהום אוויר, דרכים משובשות, רכבת שעוברת בתוך העיר, פילים לבנים כגון בסיס ב.מ.ב ותחנה מרכזית בת גלים הישנה. .
  פשע גובר וחוסר משילות של המשטרה, עיר גוססת לאיטה . .

  עצוב עירי שלי, מה יהיה חיפה יפתי ?
  חיפה לחיפאים ?
  כבר לא בטוח.

 16. ציוני7 אמר/ה

  החזירים זו צרה קטנה ובני הדודים צרה גדול. עיר יפה ואומללה.

 17. ישראל אמר/ה

  אחלה חיה אפשר לאלף אותם חזיר זו חיה חכמה תתחילו לתת להם אוכל ותיראו ניפלאות יש חוף באוקינוס שהוא מלא חזירים והם נחמדים לבני אדם גם מחתולים פחדו פעם והיום איין חתולי רחוב כולם מבוייתים גם החתולים שברחוב החזירים יותר אנטליגנתיים ואפשר לחיות לידם בשלום

הגיבו כאן לכתבה