הותקף ע"י חזירים ונפצע • תביעה נערכת נגד עיריית חיפה

גבו הפצוע של צ' לאחר ההתקלות עם החזירים (אלבום פרטי)

תושב חיפה בן 65 יצא לטייל עם כלבו והותקף ע"י חזירי בר, עד כי הזדקק לטיפול רפואי

ממשרד עורכי הדין אייל רועי, הגישו בקשה לקבלת הביטוח ודרשו תיקון המחדל ממנו התפרצו החזירים.

צ' תושב חיפה, בן 65 בריא ועצמאי, הותקף ע"י חזירי בר ונפצע, עת שיצא לטייל עם כלבו ברחוב בר רב האי דוד בעיר. היה זה בשעות אחר הצהריים בחודש יולי האחרון, בעודו צועד על מדרכת הרחוב בקטע הסמוך לחורשת ואדי לוטם, יצאו מספר חזירים מהחורשה לכיוון המדרכה והחלו לרוץ לכיוונו ולכיוון כלבו, בניסיון לתקוף אותו, כך לטענתו. צ' החל לרוץ בניסיון לחמוק מהם, אבל בשלב מסוים הם נתקלו בו והפילו אותו על המדרכה.

הפצוע מתקיפת החזירים (צילום: אלבום פרטי)

במכתב אותו שיגר עו"ד אייל לעיריית חיפה, ציין כי התקיפה התאפשרה בשל העובדה כי קטע הגדר שהתקינה העירייה במקום במטרה לתחום בין שטח הוואדי למדרכת הרחוב, היה באופן כזה שהותיר פתח ואיפשר חדירת החזירים מהוואדי למדרכה ציבורית.

בעקבות התקיפה הזדקק צ' לטיפול רפואי, כשהוא סובל מחבלות בגוף, בידיים, בגב, בברכיים ובכתף. עוד נאמר במכתב, כי הם רואים בעיריית חיפה ובעומדים בראשה כאחראיים לתקיפה ולנזקים שנגרמו למותקף וזאת בשל רשלנות בכל הנוגע לאי התקנת גדר רציפה במקום התאונה ומחדליהם בכל הנוגע למכת החזירים הפוקדת את העיר מזה זמן רב.

הגדר הפרוצה (אלבום פרטי)

עו"ד אייל, דורש מהעירייה להשלים את קטע הגדר החסר, במטרה למנוע המשך חדירת חזירים וכן להעביר אליו את פרטי הביטוח של עיריית חיפה – ביטוח חבות כלפי צד ג', נכון למועד התאונה.

עיריית טירת כרמל – רחב
עו"ד אייל רועי (אלבום פרטי)

עו"ד רועי אייל מסר לחי פה – תאגיד החדשות:

מדובר במקרה קשה ומצער. עם כל הכבוד לטבע ולחיות הבר – דמם של תושבי חיפה אינו הפקר. על העיריה לקחת אחריות ולפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה כדי למנוע הישנות מקרים כאלה. לא ייתכן כי תושבי עיר בישראל יצטרכו להתמודד עם סיכון שכזה. אנו רואים בעיריית חיפה כאחראית לתקיפה החמורה ולנזק שנגרם למרשנו. במקום בו קיימת סמיכות בין חורש לדרך עירונית, המהווה נקודת מעבר לחזירים, יש להתקין את כל האלמנטים הדרושים כדי למנוע מפגש מסוכן כפי שקרה במקרה זה. אנו נמצה את הדין מול העירייה.
גבו הפצוע של צ' לאחר ההתקלות עם החזירים (אלבום פרטי)
הגיבו כאן לכתבה

7 תגובות
 1. יוסף אמר/ה

  מצויין. הגיע הזמן לתבוע את העיריה על הפשע והטרגדיה הזאת. מספיק עם החזירים האלה. יש לסלק אותם מחיפה במהירות. בהצלחה לתובע והלוואי שזה יהיה תקדים(ן) שיפסיק אחת ולתמיד את הבעיה הזאת .

 2. נעמי קלרפלד אמר/ה

  השבוע נכנס חזיר לגינה הפרטית –לא יודעת איך הוא נכנס.כי יש שער סגור, וגרם לנזק גדול. הפיל קיר נמוך ועכשיו קשה ללכת בחלק של המדריגות כי הדרך סתום על ידי אבנים. למי לפנות? מי ישלם עבור נזק והתיקון?

 3. רונאל אמר/ה

  שיתבעו את ראשת העיר ואת כל חברי הנהלת העיר והמועצה בטלנים

 4. נועה אמר/ה

  הם לא תקפו אלא נתקלו בו. הם בטח רצו לכיוון מקום שיש בו אוכל, הוא נבהל והחל לרוץ. יש מצב שגם מהבהלה הוא נפל והם בכלל לא נתקלו בו.
  כל כתבה על תקיפת חזיר מתברר שזה כלל לא תקיפה.

 5. ישראל זך אמר/ה

  . . . כל מילה מיותרת . . .

 6. ריטה אמר/ה

  נועה את ממש אתומה

 7. אמנון אמר/ה

  "לטענתו".
  האם היה עד שיכול לאשר את הדברים? עד עכשיו, בכל מקרה שבו נטען כאילו חזירים תקפו, מסתבר שמדובר באנשים שהפחידו אותם מחזירים ולכן כשראו חזיר, החלו לברוח ונפלו. רוב הסיכויים שגם כאן מדובר באדם שסתם נפל ןמנסה לסחוט כסף מהעיריה. האשמים היחידים הם אלה שמלבים את הפחד מפני שכנינו החזירים, במקום ללמד כיצד לחיות איתם בצוותא.
  החזירים היו כאן לפנינו וישארו כאן. מי שרוצה לחיות בחיפה, חייב ללמוד לחיות לצד שכניו החזירים.

הגיבו כאן לכתבה