כ-15,000 איש צעדו בשביל הבנים לזכר הנופלים הדרוזים

05_-_גלאנט_וחבר_2.jpeg

יואב גלאנט ותא"ל אמל אסעד, יו"ר העמותה

מיום חמישי 29.10.15 ועד יום שישי ה 30.10.15 התקיים אירוע צעדה והזדהות עם 409 הנופלים הדרוזים היה זה אירוע של קירוב לבבות וצעדה בנופי הכרמל.

מסלול_שביל_הבנים.jpg

מסלול שביל הבנים
אל"מ במיל' אנואר סעב, מנהל הפרויקטים והיועץ המשפטי של העמותה, אמר לחי פה: את האירוע הוביל תא"ל במיל' אמל אסעד, יו"ר העמותה "בשביל הבנים". אסעד הוא אח שכול, אשר איבד את אחיו ופא אסעד בעת היתקלות עם מחבלים בעזה. שביל הבנים הוא שביל שנחנך השנה.
זוהי השנה השלישית בה אנו מקיימים את האירוע. משנה לשנה כמות המשתתפים גדלה והשנה שברנו שיא בכמות המשתתפים, עת השתתפו 15 אלף איש.
שביל הבנים משתרע לאורך 260 קילומטרים בנופי הגליל והכרמל. תחילתו בקבר יתרו והוא מסתיים בכרמל. השביל הוכשר וסומן כמסלול הליכה, ריצה ורכיבה.
שביל הבנים עובר בין הכפרים הדרוזים ומסמל יותר מכל את הברית אשר כרתה העדה הדרוזית עם ישראל.

אנואר_סעב_ויואב_גלאנט.jpg

אל"מ במיל' אנואר סעב ויואב גלאנט
בעת אירוע הצעידה שהתקיים השנה, ניתנת הזדמנות מיוחדת לעם ישראל להזדהות עם משפחות הנופלים ולהוקיר את בני העדה הדרוזית על תרומתם לשגשוגה ולביטחונה של מדינת ישראל.

זו השנה השלישית בה מתקיים האירוע ההמוני. זהו אירוע לאומי אשר מטרתו לזכור את הבנים שהקריבו את נפשם למען המדינה, דרך הספורט, דרך הקרקע ולא ע"י אנדרטאות.

השנה הגיעו כ 18 יחידות מצה"ל שחנכו את 18 האבנים הנמצאות לאורך המסלול. את היום השני סיימו במוחרקה באירוע חגיגי בה התאחדה העדה הדרוזית עם כל העדות והדתות.

אמל_אסעד_שיח_מואפק_טריף_-_המנהיג_הרוחני_של_העדה_הדרוזית.jpg

אמל אסעד שיח מואפק טריף – המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית
לאירוע שביל הבנים הגיעו כ 15,000 איש. מהם 10% מהעדה הדרוזית ו 90% משאר העם (יהודים מוסלמים ונוצרים). לדברי אנואר, המארגנים מצפים שבשנה הבאה יגדל האירוע לכ-20,000 איש.

האירוע תוקצב ע"י מדינת ישראל ותורמים נוספים והופק בסיוע מתנדבים רבים שנרתמו, ביניהם:
יו"ר העמותה תאל אמל אסעד, מנכ"ל העמותה תא״ל און רגוניס, עו״ד אנואר סעב- מנהל פרויקטים ויהועמש, תאל אריק מורן – מוביל השקת השביל, עמיר באשא – מנהל הפרסום של העמותה, אלמ וגדי סרחאן – מתאם כוחות צהל, ספואן מריח – חבר עמותה ואחראי על גיוס תרומות, אלמ מופיד מרעי – קשר עם ההנצחה, דר ריקי טסלר – אחראית על קשרי חוץ וחימוץ, סאל עדנן כבישי- אחריות על תחום התיירות, סלמאן אבו רוקן- אחראי על הקשר מול רט״ג, שמורות הטבע והגנים, ששי אהרון- יחסי ציבור, ואאל כיוף- איש הקשר של משרד התחירות, הרשות לפיתוח הגליל – שמי, האשם חסין – משרד ראש הממשלה ועוד …

דובר כבאות מחוז חוף מסר לחי פה: בכפר עוספיה במרומי הכרמל נערך בבוקר יום חמישי 29/10/2015 טקס חניכת מקטע מתוך שביל הבנים הדרוזים.
הטקס נערך בנוכחות נציגי המשפחות השכולות, אישי ציבור ,קצינים ולוחמי אש רבים אשר באו לחלוק כבוד, להוקיר את זכר הבנים ולהכיר את שכית החמדה הזו, הסירו את הלוט מעל אבן ההנצחה סממ"ז חוף טפסר אריה רגב, סממ"ז צפון טפסר ניזאר פארס, יוזם המפעל תא"ל במיל' אמל אסעד וראש מועצת עוספיה מר וג'יע כיוף, סאל מיל גאנם אבו חמדה משיק האבנים הכל הכפרים.

לוחמי_האש_עם_חברים_בגילוי_אבני_הסימון.JPG

לוחמי האש עם ווג'יה כיוף (ראש מועצת עוספיה) ואמל אסעד בגילוי אבני הסימון
בדבריו ציין טפסר רגב כי היכרותו עם בני העדה מתפרשת על כארבעים שנים בהם הוא יכול להעיד ממקור ראשון על נאמנותם, עוז רוחם ויכולותיהם של בני העדה. עוד ציין רגב כי בתחנות המחוז משרתים אחוז גבוה מבני העדה וכי הוא מברך על העובדה כי עוד ועוד מבניה מצטרפים למערך הכיבוי.

שביל הבנים הדרוזים הינו מפעל הנצחה ל-409 מבני העדה הדרוזית אשר נפלו בהגנה על המדינה במערכות ישראל. זהו שביל טיולים חדש אשר כוונת מקימיו ובראשם תא"ל במיל' אמל אסעד יהוה מפעל הנצחה חי ונושם בו אנשים יטיילו, ירכבו ויהנו מהנוף עוצר הנשימה ומפנינות הטבע אותן הוא חוצה,תוך שהוא מעניק הזדמנות למטיילים בו להעמיק את ההיכרות עם העדה הדרוזית, אורח חייה, ההיסטוריה שלה, השתלבותה המלאה ותרומתה למדינה בכל רבדי החיים.

תוואי שביל הבנים מתפרס על 226 קילומטרים אשר עוברים דרך 18 כפרים דרוזיים מהכרמל דרך הגליל, ומסתיים בקבר יתרו הוא נבי שועייב בסמוך לקרני חיטים.
בהמשך היום, אותו רקם קצין ההדרכה המחוזי רשף סאמר חלבי, זכו המשתתפים לסיור מודרך בכפר בו שמעו על ההיסטוריה של הכפר, על הדת הדרוזית ומנהגי העדה, חזו בקטע מרצפת פסיפס בית כנסת עתיק אשר נתגלה במקום, סיירו בסמטאות גרעין הכפר העתיק, חזו מנקודות תצפית על נופו המרהיב של מפרץ חיפה הנשקף ממרומי הכרמל, ביקרו במוזיאון המציג את המורשת הדרוזית ותערוכות כלים וחפצים אשר היו בשימוש בתחילת המאה הקודמת, נפגשו עם נכבדי הכפר מהם שמעו על הקשר ההדוק בין בני העדה לשכניהם היהודים עוד טרם הקמת מדינת ישראל, וזכו לאירוח כיד המלך בבית משפחה מקומית כמיטב מסורת בני המקום המצטיינים בהכנסת אורחים.

תמונות נוספות מהאירוע – "בשביל הבנים"

בוגי_יעלון_מעניק_פרסים_לזוכים_במקצה_התחרותי.jpeg

בוגי יעלון מעניק פרסים לזוכים במקצה התחרותי
חכ_עומר_בר_לב_וחברים.jpeg
חכ עומר בר לב וחברים
יואב_גלאנט_והרמטכל_אייזנקוט_בטקס_הסיום.jpeg
יואב גלאנט והרמטכל אייזנקוט בטקס הסיום
לוחמי_האש_בצעדת_הזדהות.JPG
לוחמי האש בצעדת הזדהות
קהל_בטקס_הסיום.jpeg
קהל בטקס הסיום
אלי_דבי_וחבר_2.jpg
אלי דבי ותא"ל אמל אסעד, יו"ר העמותה
בוגי_יעלון_בטקס_הסיום_-_בשביל_הבנים_2.jpeg
בוגי יעלון בטקס הסיום – בשביל הבנים
חברים_-_מי_הם_2.jpeg
אבי נעים – ראש מועצת בית אריה ואמל אסעד
אבן_סימון_שהונחה_בכפר_סמיע.jpg
אבן סימון שהונחה בכפר סמיע

לא ניתן להגיב