שכונה חדשה בחיפה | 22,000 למטר אבל משפרי הדיור קונים

שכונת גבעת זמר החדשה (צילום: חי פה בשטח)

גבעת זמר בחיפה – 22,000 ש"ח למטר

תושבים רבים הולכים לברר מחירים בשכונת גבעת זמר, שנמצאת בין השכונות רמות ספיר, רוממה החדשה ורמת גולדה, ומגלים שמחירי הדירות בשכונה נעים בין 2-3 מיליון ש"ח, לדירות של 4 חד' – 6 חד'. האם יש הסבר למחירים היקרים? אנשי הנדל"ן טוענים ששכונה חדשה במרכז העיר נבנית אחת ל-20 שנה ולכן ההתלהבות.

גבעת זמר בחיפה (צילום: עמרי שפר)

כשהחלה הכנת את הקרקע ובניית שכונת גבעת זמר, תושבים רבים שאלו את עצמם בכמה תימכר דירה בשכונה החדשה והאם הם יוכלו להרשות לעצמם לעבור לשכונה החדשה. כשהתחילו הפרסומים, התברר שמדובר בשכונה יקרה מאוד, על אף הבעיות הטופוגרפיות הבולטות שלה (שכונה שנבנית בשיפוע). יצאנו לבדוק מה ההסבר למחירים היקרים.

כזכור, שנים לפני הקמת השכונה תושבי העיר עשו כל שביכולתם כדי למנוע את כריתת העצים ואת בניית השכונה. המאבק היה אמוציונלי מאוד, והסתיים בכך שמספר מפגינים כבלו את עצמם לעצים ואף נערכו מספר מעצרים, למרות שההפגנות היו תמיד באישור.

"התנגדנו בהתחלה"

כשהתחילו העבודות בשטח ולאחר מכן הבנייה עצמה, חלק מהתושבים שהתנגדו לשכונה, שינו את דעתם. "בעלי ואני התנגדנו מאוד לבנייה", מספרת שרון שמתגוררת בגבעת אורנים (רוממה החדשה), "הלכנו להפגנות למרות שידענו, שאין שום סיכוי שנצליח לשנות משהו. כשהשכונה כבר הייתה עובדה מוגמרת והתחלנו לראות מהחלון איך מיישרים את השטח, בעלי אמר לי, בואי נעבור לשם. לא הבנתי איך נוכל לעבור לשם, כשכל כך התנגדנו, אבל בעלי אמר שרצינו שהשכונה לא תקום והיא קמה, ועכשיו הדבר הנכון לעשות זה לשקול לעבור לשם".

ואכן בין רוכשי הדירות בגבעת זמר יש משפרי דיור רבים מהשכונות שמקיפות את השכונה. מה שמפתיע זה המחיר הגבוה, שבו נמכרות הדירות. יש אנשי נדל"ן שסבורים שאכן היח"ד שווה את המחיר הגבוה ואחרים, שלא מבינים למה להוציא סכומים כל כך גבוהים.

עידו מורג (צילום: שיצו צלמים)

המנכ"ל והבעלים של מורג נכסים, תיווך ויעוץ נדל"ן, עידו מורג חושב שהיח"ד שוות את המחיר הגבוה. "בשכונת גבעת זמר יש ביקוש רב בשל העובדה שמדובר בבנייה חדשה בתוך העיר עצמה ולא בפאתי העיר. חשוב להבין שלשכונה לוקח כמה שנים טובות עד שהיא "עומדת על הרגליים" מבחינת הבנייה של תשתיות, גני משחקים וכו'. לתושבים שיתאכלסו בשלב הראשון יהיו מספר שנים של עבודות בנייה מסביבם. מעבר לזה אני חושב שהאוכלוסיה שקונה שם היא איכותית ובסופו של דבר, השכונה תהיה מוצלחת".

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
שכונת גבעת זמר החדשה (צילום: חי פה בשטח)

חיכו לה הרבה זמן

"גבעת זמר היא שכונה שחיכו לה הרבה זמן", מסביר איש הנדל"ן אלי שיינר, "מאז בנייתה של שכונת רמת חן לפני כ-20 שנה לא נבנתה באזור שכונה חדשה בבינוי מדורג כדוגמת ורדיה, אלמוגי וכיו״ב.

המיקום של גבעת זמר בלב חיפה, קרוב להכל, בין שכונות מבוססות וטובות הופך אותה לאטרקטיבית ביותר עבור משפחות, שרוצות לשפר את איכות חייהן מבלי לעזוב את הסביבה. כמו כן פרויקטים רבים בגבעת זמר מציעים דירות מרווחות מאוד, שקשה למצוא בשוק, דירות בגדלים של 150-170 מ"ר,
ולא פחות חשוב, זה נוף הים הנשקף מחלק גדול מהפרויקטים. מרבית הדירות בגבעה מקבלות 2 חניות פרטיות וזה גם משהו חשוב מאוד לנוחות המגורים".

אלי -שיינר

שיינר מציין כי רמת המחירים בשכונה עומדת על 20-22,000 ש"ח למ״ר וזה מחיר סביר לשכונת יוקרה כמו גבעת זמר. "בחיפה יוצא שבונים פעם ב-20 שנה שכונה חדשה, לא פלא שיש כזאת התלהבות ומוכנות לשלם מחיר גבוה. כמו כן גבעת זמר אחידה בבתים חדשים, במרקם חדש עטוף בניילונים ואנשים צמאים לאזור חדש בלוקיישן ובקרבה לכול מקום. אין כרגע בחיפה שכונה ואזור בבניה מסיבית ומכאן ההתלהבות".

הגיבו כאן לכתבה

21 תגובות
 1. מיכאל אמר/ה

  מה לא ברור ! בגובה רב על הכרמל !
  כן ירבו !

 2. פרוויז אמר/ה

  המחירים גבוהים כי יש להם שכנים טובים ומקסימים ברוממה החדשה

 3. אבי אמר/ה

  לא לקנות
  המחירים יורדים

 4. אבי+בוח³בוט אמר/ה

  יותר שווה לקנות בגבעת זמר מאשר בדניה מכל הבחינות מי שמרשה לעצמו הרוויח גן טובל בירקכמו בשירים

 5. אייל אמר/ה

  לא מבין למה לעבור משכונה נפלאה כמו גבעת אורנים לאתר בנייה ב-10-15 השנים הבאות כמו גבעת זמר.
  מה גם שגבעת זמר כוללת רחובות תלולים מאד, רחוקה יותר מחורב וצירי מסחר.
  זאת שכונה גרועה שקמה בחטא מוחלט. במקום לבנות כמה מגדלים עם כמה מאות דירות גילחו גבעה שלמה
  עבור מספר דומה של דירות ורחובות תלולים שתחבורה ציבורית תתקשה לעבור בהם.
  על כך יש להוסיף את המחסור בבתי ספר טובים בסביבה שמלאים. ואת התחרות על בתי הספר עם ילדי
  סלאמס חביבה רייך שגם שם יש כבר מצוקת בתי ספר וגנים.
  אין ספק שגבעת אלמוגי טובה מגבעת זמר, וגם בונוס – לא צריך לגור באתר בנייה עד 2035.

 6. נחום ברקוביץ אמר/ה

  אני גם קניתי שם אומנם קצת באיחור ושילמתי מחיר הרבה יותר גבוה ממה שרשום בכתבה אסל אני סבור שהמחירים ימשיכו לעלות בגבעת זמר כי זה שכונה חדשה והאוכלוסייה שקונה איכותית מאד

 7. אבי+שצמי אמר/ה

  מכוער וצפוץ

 8. יוסיפוביץ אמר/ה

  כתבה מוזמנת.
  יחסי ציבור לשכונה שתהיה מלאת אבק רעש עוד עשר שנים.
  מתווך איזוטרי שדוחף את העסקים שלו

 9. אזרח ותיק אמר/ה

  אלו אותם מפגיני "הרסתם אותנו-אין לנו מה לאכול" ?

 10. אזרח ותיק אמר/ה

  תגובה למיכאל:
  עוד ריאה ירוקה שנפלה קרבן לתאוות הבצע של כרישי נדל"ן.

 11. דין דין אמר/ה

  שכונה דחוסה בין שתי שכונות .עדיף לקנות באלמוגי .

 12. חץ וקשת אמר/ה

  אז חבורת מתווכים חושבת שכדאי לי לשלם מחיר מופקע על דירה בשכונת ״יוקרה״ שדחוסה בין רמות רמז, רמת ספיר ורוממה? שכונה תלולה וצפופה על גבעה באמצע שום מקום שהולך להיות סיוט להגיע אליה? טוב שווין, הם בטוח מדברים בכנות גמורה ובכלל לא מנסים לשלשל קצת יותר מטבעות לכיס הפרטי שלהם. בטוח.

 13. ערן אמר/ה

  שתי ציפורים במכה אחת: גם הרס ריאה ירוקה במרחב אורבני, וגם מחירים מופרזים לעשירון העליון (או לקורסים התלוי את מי שואלים) אפילו בלי בי"ס יסודי ו/או על יסודי.

 14. יוסי מ-חיפה אמר/ה

  כתבה שיווקית רדודה של בעלי אינטרסים מובהקים בתיווך נדלן. שכונה תלולה עם נגישות וניידות רק לבעלי כושר קרבי. שכונת שינה מובהקת, ללא שום סיכוי ליצירת קהילה מתפקדת בגלל קשיי הטופוגרפיה.

 15. אמיר אמר/ה

  אני לא קונה שקית במבה בחיפה

 16. Dali Gofman אמר/ה

  צפיפות נוראית של מבנים ומחירים מופקעים. אוכלוסייה איכותית מחפשת איכות חיים ולא צפיפות של "קופסת סרדינים".

 17. מרק אמר/ה

  השכונה הזו היא בכייה לדורות מכמה סיבות:
  1. כרתו יער ארץ ישראלי מקורי של אלפי עצים, כאשר ידוע לכולם מה קורה עם משבר האקלים. אולי חלק מהעצים הועתקו, אבל כמי שגם מול הגבעה ורואה את ההרס ברור שאלפי עצים הושמדו. כדאי שועדת המשנה לתכנון ובנייה תבדוק האם התקבל פיצוי הקבלנים על העצים והאם הפיצוי הופנה לשתילת עצים באותה רמה של העצים שנעקרו
  2. השכונה תוכננה ל850 יח"ד, עם ההקלות השכונה תגיע לכ1000 יח"ד. ברמת המחירים שהוזכרה בכתבה עם שתי מכוניות לפחות לכל משפחה, כלומר כ2,000 מכוניות נוספות בצירי היציאה מהשכונה. רחובות שקטים ברמת אלמוגי, גבעת אורנים ורמות ספיר יהפכו לצירי תנועה ראשיים פקוקים.
  3. אין תכנון לתחבורה ציבורית בשכונה, אין תכנון למוסדות – קופת חולים, גנים, בתי ספר, הדבר ייצור לחץ על תשתיות קיימותבשכונות הסמוכות
  4. קרקע שספגה את מי הגשמים בגבעה תהפך ל"שמלת בטון" שרק תגדיל את זרימת מי הגשמים מהגבעה לעבר שכונות סמוכות. כולי תקווה שחומות החיזוק שנבנו במדרונות יחזיקו מעמד. על הלחץ על בעלי החיים בגבעה אין צורך להסביר 0 חזירים ותנים ועוד…
  5. אחרון ולא חביב השכונה משמשת את משפרי הדיור ולא מי שבאמת זקוק לו. המחירים שצויינו בכתבה לא ממש עוזרים לזוגות הצעירים.
  כל מה שציינת הועלה בישיבת ההתנגדויות. ונדחה בתירוץ כזה או אחר. היה שווה להרוס יער בראשיתי רק כדי להעשיר את הקבלנים?

 18. איטליז ג'ורג' אמר/ה

  העיקר שהחזירים (והחזירות) משם ברחו לרמת ספיר ונשארו שם…

 19. tzvi אמר/ה

  בית מטבחיים פלימן בלב השגונה

 20. ההסבר אמר/ה

  סיכם זאת יפה חברי האדריכל לשעבר כך:
  "בחיפה ובתל אביב בנו ערים במודל עירוב שימושים פעם. לכן מרכז חיפה ומרכז תל אביב מתפקדים איכשהו כאזור עירוני. בצפון תל אביב ובכרמל בנו שכונות שינה עם מרכז מסחרי. לכן אין "תחושת עיר" מצפון לירקון ואין עיר מרכז הכרמל. יש שכונות שינה ושעמום אדריכלי ועירונ. ההבדל היחיד שחיפה הזניחה את המרכז העירוני והוציאה ממנו את התעסוקה. ובתל אביב הביקושים הכלכליים מכתיבים ההיפך".

 21. סילבי אמר/ה

  מחירים מוגזמים לדירות במרכז נווה שאנן. במחיר כזה אפשר לקנות נחלה עם איכות חיים פי 100 מאשר מרכז המעושן של חיפה .חהחהחה אני קונה בשומרון ישוב חדש בית פרטי בישוב חדש / מתרחב ל 200 משפחות. הבית 115 מ"ר עם אפשרות לתוספת בנוי על 400 מ"ר במחיר מצחיק של פחות מ 1.4 מיליון ש"ח ( במחיר של 3 מיליון כמעט 850 אלף דולר קניתי בניין בן 3 קומו. במנהטן)

הגיבו כאן לכתבה