"אח"י ניצחון", ספינת הטילים מדגם "סער 6" הגיעה לישראל. הספינה הגיעה ארצה מגרמניה לאחר מסע בן שבועיים

טקס לציון עגינת הספינה בבסיס חיל הים בחיפה (צילום: דובר צה"ל)

טקס לכבוד הספינה "אח"י ניצחון", בנוכחות הרמטכ"ל אביב כוכבי | צפו

טקס לציון עגינת הספינה בבסיס חיל הים בחיפה, התקיים במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, בנוכחות מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט ובהשתתפות צוות לוחמי אח״י ״ניצחון״ אשר שבו עם הספינה ארצה, לאחר שהייה ארוכה במספנות גרמניה. 


טקס עגינת אח"י ניצחון בבסיס חיל הים בחיפה | צפו


טקס לציון עגינת הספינה בבסיס חיל הים בחיפה (צילום: דובר צה"ל)

אח״י ״ניצחון״ היא ספינת הטילים הרביעית מדגם "סערי 6" אשר הצטרפו לצי הישראלי ומהוות אבן דרך משמעותית בחיזוק חוסנה של מדינת ישראל. הספינות יהוו נדבך מרכזי במערך הגנת מרחב המים הכלכליים ומשאבי האנרגיה של מדינת ישראל. במהלך החודשים הקרובים, יושלם תהליך התקנת מערכות הלחימה על גבי הספינה במספנת זרוע הים בחיפה שיאפשרו את הפעלתה המבצעית.

הרמטכ"ל אביב כוכבי (צילום: דובר צה"ל)

מדברי הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי: 

אח"י ניצחון – היא כלי מלחמה ימי מהמשוכללים והעוצמתיים שיש בעולם, אמל"ח חדש ומודרני המבטא יותר מכל שני ערכים מרכזיים שחרתנו על דגלנו – ערך הניצחון וערך ההשתנות. ייעודו המרכזי של צה״ל הוא לנצח במלחמה ועלינו לעשות זאת בתוצאה המובהקת ביותר, בזמן הקצר ביותר ובמחיר הנמוך ביותר; זהו היעד שהצבנו לעצמנו כאשר פיתחנו את ׳תפיסת ההפעלה לניצחון׳. כוחות צה״ל שבשנה החולפת מנעו חדירות וסיכולי פיגועים רבים ימשיכו לעמוד על המשמר. ידעו תושבי רצועת עזה שמציאות חייהם יכולה להיות שונה לחלוטין, ואיכות חייהם יכולה להשתפר באופן ניכר, אך היא לא תהיה כזו כל עוד ימשכו פעולות הטרור מכל סוג. שקט וביטחון יאפשרו שיפרו בתנאים האזרחיים, אבל הפרות סדר וטרור – יובילו לתגובה חריפה או מבצע. כבר עם סיום מבצע ׳שומר החומות׳ החל צה״ל להיערך למערכה נוספת – שיפרנו ואנחנו ממשיכים לשפר את כושר התקיפה שלנו ברצועה ואת תכניותינו המבצעיות – אם השקט בדרום לא ישמר לא נהסס לצאת למערכה נוספת, ואם נידרש לה אני יודע שזרוע הים ערוכה ומוכנה לקחת חלק מרכזי, כפי שלקחה בעבר, להגן בזירה הימית, לתקוף אויב ולנצח. עם שרוצה ביטחון צריך צבא מעולה. עם שצריך צבא מעולה – צריך לגבות, להוקיר ולתגמל את משרתיו. לצד זאת, נדרשים אמון הציבור בצה״ל ולא פחות מכך, אמון המשרתים – בצה״ל. חובתנו לשמור מכל משמר על המשרתים – הם שקובעים את איכות הצבא ואת איכות ביטחון. 
מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט (צילום: דובר צה"ל)

מדברי מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט:

ברוכה הבאה אח״י 'ניצחון' אל נמל הבית. חבלי ההיקשרות המחוברים לרציף מסמלים סיומו של פרק ארוך, מורכב ומאתגר. אנו חוזים במהלך היסטורי, הפיכתו של חזון חדשני למציאות חיה. מול מציאות ביטחונית משתנה המחייבת בניין כוח התואם את האתגרים החדשים. אח״י 'ניצחון', כמו הרביעייה כולה, ספינות בקנה מידה היסטורי, מנוע צמיחה אדיר לעליונות הימית הישראלית, נדבך מרכזי ביכולות האסטרטגיות של זרוע הים, צה״ל ומדינת ישראל. זכות גדולה לכם, היו גאים בהיותכם כח מגן ערכי האוחז בעוז נתיבי ימים לביצור עצמאות העם והארץ ולהבטחת ניצחון ישראל.
טקס לציון עגינת הספינה בבסיס חיל הים בחיפה (צילום: דובר צה"ל)
טקס לציון עגינת הספינה בבסיס חיל הים בחיפה (צילום: דובר צה"ל)

הידיעה הראשונית על הגעתה של הספינה אח"י ניצחון לנמל חיפה:

'אח"י ניצחון' הגיעה הבוקר (ב' 30/8/21) לחיפה

הספינה אח"י ניצחון היא הרביעית והאחרונה מבין הספינות מדגם סער 6 שהצטרפו בחודשים האחרונים לצי הישראלי, לפניה היו אלה אח"י עצמאות, אח"י מגן ואח"י עוז.

ברוכה הבאה!

אח"י ניצחון הגיעה לחיפה (צילום: יוסף הירש)
אח"י ניצחון הגיעה לחיפה (צילום: יוסף הירש)
אח"י ניצחון הגיעה לחיפה (צילום: יוסף הירש)

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפסטבל פה אמר/ה

    כל הכבוד לאנשי זרוע הים בצה"ל.

הגיבו כאן לכתבה