נשיא המדינה הרצוג בטקס הגעת ספינת אח"י עצמאות בבסיס זרוע הים בחיפה

נשיא המדינה הרצוג - טקס הגעת אח"י עצמאות בבסיס חיל הים בחיפה (צילום: דובר צה"ל)

ספינת הטילים "אח"י עצמאות" מדגם "סער 6" הגיעה היום ( שלישי, 10.82021) לישראל. הספינה עגנה בבסיס חיל הים בחיפה, לאחר מסע שארך כשבועיים. הטקס לציון הגעת הספינה מגרמניה התקיים במעמד נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג, בנוכחות מפקד זרוע הים, האלוף אליהו שרביט ובהשתתפות צוות לוחמי אח"י "עצמאות" אשר שבו עם הספינה ארצה, לאחר שהייה ארוכה במספנות בגרמניה.

טקס הגעת אח"י עצמאות בבסיס חיל הים בחיפה (צילום: דובר צה"ל)

אח"י "עצמאות" היא השלישית מבין ארבע הספינות מדגם "סער 6" שעתידות להצטרף לצי הישראלי. הגעתה מהווה אבן דרך משמעותית בחיזוק חוסנה של מדינת ישראל. הספינות יהוו נדבך מרכזי במערך הגנת מרחב המים הכלכליים ומשאבי האנרגיה של מדינת ישראל. במהלך החודשים הקרובים, יושלם תהליך התקנת מערכות הלחימה על גבי הספינה במספנת זרוע הים בחיפה שיאפשרו את הפעלתה המבצעית.

נשיא המדינה הרצוג – טקס הגעת אח"י עצמאות בבסיס חיל הים בחיפה (צילום: דובר צה"ל)

במהלך האירוע המרגש אמר נשיא המדינה מר יצחק הרצוג: "בשבועות האחרונים, היינו עדים לניסיון של איראן לפגוע במטרות ישראליות גם דרך הזירה הימית. זה לא רק עניין ישראלי. העולם כולו ראה את תוצאות התוקפנות של איראן על אזרחים בלתי מעורבים-חפים מפשע. רק בסוף השבוע האחרון ראינו שוב את הפעילות של איראן ושלוחותיה בגבול הצפון. אם מישהו בלבנון חושב שהוא יכול לאיים עלינו –הוא טועה טעות מרה. יש לנו כוחות ביטחון מעולים וצה"ל חזק. לא נסכים בשום אופן למציאות של חיים תחת ירי ומי שינסה לפגוע בנו בכל מקום, בזירות קרובות ורחוקות, במישרין או בעקיפין, יחוש את כוחנו ועוצמתנו".

נאומו של נשיא המדינה יצחק הרצוג בטקס הגעת אח"י עצמאות | צפו


עוד במהלך האירוע נשא דברים גם מפקד זרוע הים, האלוף אליהו שרביט שאמר: "אח"י עצמאות נכנסה היום בשערי נמל חיפה וכמו שתי אחיותיה לסדרה 'סער 6', מהווה ביטוי מוחשי לעוצמה ימית ותרומה מהותית לביטחונה של מדינת ישראל. יום חג הוא לנו, ומלבד הגאווה וזקיפות הקומה – זהו יום בו נהירה לכולנו האחריות הרבה הרובצת על כתפינו. אני סמוך ובטוח כי נעמוד בה היטב".

עיריית טירת כרמל – רחב
האלוף אלי שרביט – טקס הגעת אח"י עצמאות בבסיס חיל הים בחיפה (צילום: דובר צה"ל)
טקס הגעת אח"י עצמאות בבסיס חיל הים בחיפה (צילום: דובר צה"ל)
תגובה
  1. רחל פרומן קומלוש אמר/ה

    כל הכבוד לביבי שהזמין את הספינות והצוללות.

לא ניתן להגיב