"הולכים לישון עם חזירים וקמים עם חולדות!" | לתושבי השכונה הזו בחיפה פשוט נמאס

חולדה שנתפסה במלכודת (צילום: מוטי כהן)

מכת חולדות בחיפה

"החולדות נכנסות אלינו לבתים, אבל במקום לטפל בעניין, העירייה מפנה אותנו לקבלן פרטי"

רבות דובר על בעיית החזירים ממנה סובלים תושבי שכונת כרמליה בחיפה, אולי אף יותר מאשר בשכונות האחרות בעיר. והנה, בחודשים האחרונים מדווחים תושבים על בעלי חיים נוספים ובלתי רצויים שהצטרפו לחגיגה – החולדות.

למערכת חי פה הגיעו פניות ממספר תושבים בשכונות ברחבי כל העיר, שסובלים מפלישת חולדות לחצרות ולבתים. החולדות חיות בכל השטח, כולל השטחים הציבוריים, הנמצאים באחריותה של עיריית חיפה. משם הן מקפצות לכל חצרות הבתים ולתוך הבתים. החולדות מתגוררות גם בצנרת הביוב, שגם היא באחריות עיריית חיפה ומהביוב הן עולות לבתים. בחלק מהמקרים תועדה כניסה של חולדה דרך פתח ביוב בחדר אמבטיה ומשם היא מקפצת לתוך הבית.

תושבי כרמליה, אשר פנו לעיריית חיפה בבקשה לטפל בחולדות, נתקלו בתשובה מפתיעה:
נציגי העירייה מסרו לתושבים שם של קבלן הדברה פרטי, שיעניק את שירותי התברואה באדיבות רבה… מכספי התושבים.

צפו: חולדות מציפות את הדר הכרמל באור יום


הישרדות

לחולדות חוש ריח וחוש שמיעה מפותחים. הן מסוגלות לכרסם כבלים וחוטי חשמל, פלסטיק, וכמובן – מזון. תכונה בולטת אצל החולדה היא כושר הישרדות מרשים והיא ניחנת באינטליגנציה גבוהה במיוחד.

עד כמה החולדות נבונות? הן מסוגלות לקשר בין אכילת מזון מורעל לבין מות חבריהן וכך להימנע ממנו בעצמן. חולדות עלולות גם להעביר מחלות, למשל, מיוחסת להן התפרצות הדבר בימי הביניים.

החולדות נפוצות מאוד בכל רחבי העולם בשל כושר השרידה שלהן ובשל האינטליגנציה הגבוהה שלהן שהוזכרה קודם, שבעטיו קשה להדבירן.

חולדה שנתפסה במלכודת (צילום: מוטי כהן)

מוטי כהן, תושב כרמליה, סיפר לחי פה:

אני גר בכרמליה. ראיתי צואה של בעל חיים במרפסת. שיערתי שמדובר בעכברים אז הנחתי מלכודות. בתוך שבועיים תפסתי 7 חולדות. לקחתי אותן ליער מול האוניברסיטה ושחררתי אותן. התקשרתי לעירייה והם שמו רעל עכברים בחצר. זה לא עזר. פניתי שוב לעירייה וכתבתי תלונה לראשת העיר. בעירייה אמרו לי לפנות למדביר פרטי שישים מלכודת מיוחדת. המלכודות עזרו בהרחקת החולדות.
מלכודת מיוחדת עם רעל בפנים (צילום: מוטי כהן)

מוטי ממשיך: "אחרי חודש החולדות חזרו. שוב שמתי מלכודות. אני הולך לישון עם חזירי בר וקם עם חולדות. גם השכנים שלי סבלו מחולדות. לא יכול להיות שכל מספר חודשים אני אזמין מדביר על חשבוני. אני משלם ארנונה גבוהה ביותר בתור תושב כרמליה! העירייה צריכה לשים מלכודות ולחסל את תופעת החולדות".


צפו: לכידת חולדה בתוך דירת מגורים בחיפה:


מעיריית חיפה נמסר בתגובה:

חוק הגנת הסביבה אוסר על פיזור רעל בחורשות ובשטחים ציבוריים!
עיריית חיפה פועלת בהתאם לחוק ומבצעת הדברה בכל מערכות הביוב העירוניות. ההדברה בשטחים פרטיים [בהם מנועה העירייה לפעול] מתבצעת ע”י מדבירים פרטיים המחויבים גם הם לפעול בהתאם להוראות החוק.

12 תגובות
 1. חופ אמר/ה

  מחכה שתעשו כתבה על המחדלים התברואתיים בהדר. אבל שם יש עינוי אז לא אכפת לכם.

 2. חיפאית מתוסכלת אמר/ה

  ממש לא רק בכרמליה, זה מפגע בכל חיפה החולדות והחזירים יחדיו. כרמל צרפתי, שפרינצק, ועד לכרמליה אחוזה ונווה שאנן. קליש נכשלה בהכול וחיפה לא ידעה הזנחה כזו אפילו בכל תקופת יהב. מנהיגה שמחפשת רק כוח ופרסום בפייסבוק, מתעסקת בלהתקין ספסלים מיותרים ומפריעים, שלטים של חזיר חיפאי גר כאן, פשוט עושה מאיתנו בדיחה וכולם רק יושבים ומתלוננים במקום לדרוש שינוי.

 3. אסף אמר/ה

  חיפה הפכה לעיר עוני!

 4. ארץ ישראל היפה אמר/ה

  חולדות, חזירים, צרעות. אין הדברה של כלום. מחלקת תברואה לא מתפקדת בחיפה

 5. תושב מאוכזב אמר/ה

  אני גרה בנווה שאנן. מה שהולך פה זה קטסטרופה עם העכברים והחזירים. מרגישה שאני חיה בשכונת עוני. לא הגיוני…. העכברים רצים לנו מעל הראש בלהקות על כבלי החשמל ועוברים מרחוב לרחוב. זה לא עוזר שהעריה זורקת רעל בנקודת ביוב אחת…. אין אחריות בעניין… התפוח רקוב מהיסוד וזה לא קדור לקליש . שנים זה ככה.

 6. ניצה אמר/ה

  שנים רבות העיריה היתה מניחה רעל בתוך שוחות הביוב בשטח הבנין ..כבר שנתיים שרק מטפלים בשוחות הביוב של העיריה ברחוב..והתועלת אפס .

 7. רון אמר/ה

  מה שהתושבים לא מבינים זה שזה לא ראשת העיר אשמה זה כל הנהלת העיריה מנהלים ראשי מחלקות כולם שותפים למחדל הזה זה התפקיד שלהם והם לא עושים אותו כנראה ראשת העיר צדקה שמנסה לעשות ניקוי אורוות ומתקשה בכך

 8. ר.ב אמר/ה

  גם בבתים שבתחילת רח.אידר בגינות המשותפות ,מסתובבים חזירים,דורבנים ולאחרונה גם חולדות.מה קורה לשירותי תברואה העיריה , נרדמו עד כדי כך ? גב'.ראש העיר תתחילי לקחת אחראיות כפי שאת לוקחת מיסים!!!!

 9. דן אמר/ה

  האפשרות הטובה ביותר לשים את הרעל בפה של הגברת קליש אולי אז ישתנה משהו בחיפה

 10. דר ריטה גרסטל אמר/ה

  אני גרה באחוזה יש חולדות בבית חודשים מספר בעיריה ענו לי שלא מטפלים בבתים להזמין לוקג פרטי היזמנתי פעמים הישתשתי בכל ציני מלקודות ליפני שבועים בלילה חולדה נשחה אותי
  העיריה פיזרה רעל בביוף ולא בצימחיה
  משלמים ארנונה ו לכל בעיה חיבים עובדים פרטים

 11. צדיק אמר/ה

  תפסיקו לבכות וטתפלו בבעיה

 12. יהודית אמר/ה

  בכל מקום שחופרים ובונים יוצאים העכברים. ברח׳ סמולנסקין אין סוף לבניה – 2 חזירים ענקיים דיירי קבע כבר שנתיים, כל לילה יוצאים לחגוג. החודש תפסתי במלכודות 10 עכברים תוך כמה ימים.
  צרת רבים נחמת טיפשים. עברנו לחיות בגן חיות.

לא ניתן להגיב