13 בתי הספר בחיפה זכו בפרס הצטיינות על שיפור הישגים וחינוך לערכים, לעומת השנה הקודמת

בית הספר עירוני ה' בחיפה (צילום: ירון כרמי)

בתי ספר החיפאיים שנבחרו כמצטיינים לשנת הלימודים תשפ"א: עירוני א', אליאנס כל ישראל חברים ו אמית – עירוני ו', תיכון חוגים, עירוני קריית חיים, עירוני ה, עירוני ג, בסמת, תיכון אלכרמה, נזירות נצרת, תיכון כרמל, הריאלי העברי ואפוסקופי מאר אליאס.

משרד החינוך פרסם היום, (ד' 18/8/21) את רשימת 313 מוסדות החינוך של החטיבה העליונה, אשר הצטיינו בתחום הערכי, החברתי והלימודי. בחירתם של בתי הספר הזוכים התקבלה על סמך שקלול של שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים, וכן בהתאם לשיעור השיפור שחוללו מוסדות החינוך.

בית ספר אליאנס בחיפה(צילום: דוברות עיריית חיפה)
בית ספר אליאנס בחיפה (צילום: דוברות עיריית חיפה)

בתי הספר הציבוריים העירוניים עירוני א', אליאנס כל ישראל חברים ואמית-עירוני ו', עומדים בראש רשימת בתי הספר הנבחרים על הישגים ערכיים, חברתיים ולימודיים. לאור הישגיהם, עובדי ההוראה שבבתי הספר הזוכים יתוגמלו בסכום כספי הנע בין 3,166 ₪ לכ-8,443 ₪, זאת בהתאם לסיכום שעוגן בין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר, במסגרת הרפורמה "עוז לתמורה".

במדרג 2 נבחרו בתי הספר תיכון חוגים ועירוני קריית חיים, במדרג 3: עירוני ה, עירוני ג, בסמת, תיכון אלכרמה, נזירות נצרת ותיכון כרמל. למדרג 4 נבחרו הריאלי העברי ואפוסקופי מאר אליאס.

כאמור, חלק ניכר מהמדדים על פיהם נבחרו בתי הספר שקיבלו את הפרס, נמדדו בהשוואה למצבם בשנים הקודמות ובהתאם לרמת השיפור שחלה בהם בתחומים הללו בשנת הלימודים תשפ"א.


שרת החינוך, יפעת שאשא (צילום: יעל אורבך)
שרת החינוך, יפעת שאשא (צילום: יעל אורבך)

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון:

מערכת החינוך התברכה באנשי חינוך, מנהלים ומורים, שמובילים את תלמידי ישראל ומצעידים אותם להישגים מרשימים בכל תחומי החיים. תלמידים ותלמידות אלו הם דור העתיד של מדינת ישראל. אנשי החינוך הזוכים מבססים את תחושת השייכות של התלמידים לקהילה, נוטעים בהם ערכים ומעניקים להם כלים משמעותיים לחיים. אני מברכת אותם על עשייתם החינוכית, שיש לה השפעה עצומה על כלל החברה הישראלית ועל עתיד מדינת ישראל.
בית ספר (צילום: מיכל ירון)

מנהל המחוז במשרד החינוך ד"ר סער הראל, התייחס לזכייה בפרס:

ההוקרה היא ההזדמנות להוקיר את צוותי החינוך על פעילותם לחינוך לערכים, לגיוס לצה”ל או לשירות אזרחי או לאומי, על חינוך לטוהר הבחינות, להגינות ולתרומה לחברה. התגמול הדיפרנציאלי מתגמל בתי ספר הקולטים תלמידים ממגוון רקעים רחב, ואשר פועלים למניעת נשירה ולקידום התלמיד על פי יכולותיו ולא רק בממד של זכאות לבגרות. משרד החינוך מתגמל מורים על מצוינות לימודית, עידוד למידת מקצועות מוגברים ועל הוראה איכותית והוראה מוגברת של מקצועות מדעיים והומניסטיים. ישר כוח!"
ד"ר סער הראל (צילום: דוברות מחוז חיפה במשרד החינוך)
ד"ר סער הראל (צילום: דוברות מחוז חיפה במשרד החינוך)
הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. נטע אמר/ה

  דרך אגב גם רעות לאומנויות לא ברשימה שפרסמתם. אנא בדקו את עצמכם. או ששני בתי ספר לא זכו או שרעות זכה וראוי שדמו יוזכר. בכל מקרה רשלנות קלה בפרסום שלכם.

 2. דוד אמר/ה

  למה אתם מפרסמים תגובת הרב אופק מענין הסיבה אחרי הפרשה של האסבסט

 3. חגי אמר/ה

  מה ההצטיינות הזאת אומרת?
  הרי לבית ספר שמראש היה מצוין יש מרווח קטן יותר להשתפר מאשר לבית ספר בינוני, ולבית ספר גרוע יש את המרווח הגדול ביותר ולכן עדיין יכול לזכות בפרס מצוינות בשיפור וגם להשאר גרוע.
  בקיצור, חסרים המדדים שנבדקו והערכים האבסולוטים שלהם בבתי הספר השונים, כדי להסיר מסקנות לגבי איכות בתי הספר שנבדקו

 4. ענת שמילובית אמר/ה

  חבל שלא רואים מה עשה ברוך יעקובי מנהל ביהס עין הים שתלמידים מגיעים ללמוד בבית ספרו מהכרמל . איזו גישה מיוחדת
  יש לחינוך שבניהולו בכלל ולתלמידיו בפרט .
  כל הכבוד לשאר המנהלים מפרגנת מאוד הם באמת עושים עבודת קודש אבל יש עוד מנהלים שללא פחות מהם מגיע הכרה על פועלם .
  חומר למחשבה !!!

 5. אסתר גפני אמר/ה

  עירוני ובית ספר טוב לא יכול ללכת יחד

 6. דורון אמר/ה

  כל הכבוד לקליש

 7. ליאת אמר/ה

  נכון , המנהל הזה הרס את ליאובק בכל ההיבטים .
  אני לא מבינה למה הוא עדיין בתפקיד ?

 8. ליאורה המר אמר/ה

  שמחה לשמוע שבתי הספר בחיפה משתפרים.
  יחד עם זאת מאוכזבת מכך שליאו באק שמצטיין בכל המדדים והוא ביה״ס המוביל בתחום לא נזכר וזאת מדוע? כי כשאתה מצויין ונמצא בטופ של הטופ בכל המדדים אין לאן להשתפר. נעשה עוול גדול למורים הנפלאים של ליאו באק ולמנהליו שממש מוסרים את נפשם למען התלמידים.

 9. הורה לשעבר בליאו בק אמר/ה

  מציע לשנות את שמו של ליאו בק ל"הירושימה" לאחר פינוי האסבסט.

  אתם תראו בעוד 15-20 שנה כשיתברר היקף מחלות האסבסט בקרב בוגרי ומורי ליאו בק עקב הפינוי המיותר איך כל אלו שאחראים על ההחלטה האומללה הזו היום יברחו מאחריות ויסתתרו מאחורי החוק או ה"יהיה בסדר" של המשרד ל"הגנת" הסביבה.

הגיבו כאן לכתבה