בית הספר דוד ילין בחיפה: התלמידים יפוזרו בין בתי ספר אחרים בספטמבר 2019

השיפוץ בבית הספר חוגים בחיפה (צילום: מיכל ירון)

עיריית חיפה הודיעה היום כי מבנה בית הספר חוגים הישן ברחוב יאיר כ"ץ, שבו היו אמורים תלמידים בית הספר דוד ילין להתחיל ללמוד בספטמבר, לא יהיה מוכן לקלוט אותם והתלמידים יפוזרו בין בתי ספר אחרים.

בית ספר דוד ילין, מרכז הכרמל
בית ספר דוד ילין, מרכז הכרמל

וועד ההורים בבית הספר היסודי במרכז הכרמל דוד ילין והורים בבית הספר עודכנו היום על ידי העירייה כי בספטמבר מבנה בית הספר חוגים הישן, שאמור לקלוט את התלמידים, לא יהיה מוכן והתלמידים ילמדו בבתי ספר אחרים, עד שהמבנה יהיה מוכן. כאילו לא היה מספיק שלאורך שנים הורים לתלמידים בבית הספר דוד ילין במרכז הכרמל לא ידעו מה עומד לקרות עם התלמידים במהלך שנת הלימודים בגלל הבנייה הצפויה ברחוב מגידו, עכשיו הגיעה ההודעה המאכזבת הזו.

במהלך שנת הלימודים הנוכחית, נודע להורים לתלמידים בבית הספר כי מבנה בית ספר חוגים החדש ברמת הדר יהיה מוכן לאחר פסח והם דרשו כי המבנה הישן של חוגים ברחוב יאיר כ"ץ במרכז הכרמל יחוזק וישופץ לפני המעבר. העירייה נענתה לדרישה, אבל התברר שחיזוק מבנה חוגים הישן ייארך יותר זמן מהצפוי ובית הספר לא יהיה מוכן לקלוט את תלמידי דוד ילין באחד בספטמבר, 2019. כתוצאה מכך העירייה הודיעה להורי התלמידים בבית הספר דוד ילין כי החל מתחילת שנת הלימודים הבאה לא יהיה מבנה בית ספר עבור התלמידים ויהיה עליהם להיות מפוזרים בין מספר בתי ספר אחרים בעיר.

בית ספר חוגים החדש בחיפה - המבנה בשלבי בנייה
בית ספר חוגים החדש בחיפה – המבנה בשלבי בנייה

הבלבול בקרב ההורים הוא גדול, כיון שחלק מההורים בכלל לא קבלו הודעה כזו וכרגע לא ברור להם היכן ילדיהם ילמדו בשנת הלימודים הקרובה. לדוגמא, כיתת המחוננים העירונית לומדת בבית ספר דוד ילין (בכיתות ג'-ו'). בית הספר מקבל תקציב ייעודי מוגדל לטובת המחוננים. כעת לא ברור באיזה בית ספר ילמדו המחוננים בספטמבר, כשגם ככה הם מגיעים לבית הספר דוד ילין מכל רחבי העיר ולא רק ממרכז הכרמל, כמו שאר התלמידים.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

לטענת מספר הורים, הם מבקשים להיות מעודכנים במהירות הכי גדולה שאפשר, איפה ילמדו ילמדו הילדים שלהם בעוד 4 חודשים:
"אשתי ואני בכלל לא קיבלנו הודעה על מה שעומד להיות", אומר אבא לאחד התלמידים בכיתה ג' בבית הספר, "אנחנו מדברים על ילדים קטנים, הבן שלי בן 8, זה לא כזה פשוט בשבילי בגיל כזה לתת לו רב קו ולהגיד לו תחזור הביתה. זה אומר שאשתי ואני צריכים להיערך לכך ולהסיע אותו. אבל איך בדיוק אני אמור להיערך לכך אם יכול להיות שהוא ילמד בנווה שאנן ויכול להיות שהוא ילמד בבית ספר יסודי שקצת יותר רחוק מהבית שלי, אבל הוא עדיין יכול ללכת ברגל? אנחנו מאוד מרוצים מהכוונה של העירייה לחזק את המבנה של בית ספר חוגים הישן, ואני מכיר את זה ממקום העבודה שלי, שמתכננים לסיים פרויקט תוך חודשיים ויש אילוצים וזה לוקח יותר, אבל אני חושב שההורים חייבים לדעת איפה יהיו הילדים בספטמבר ובכמה זמן מדובר. זה בכל זאת בית ספר יסודי עם ילדים קטנים וחשוב שנערך לקראת מה שמחכה לנו".

כזכור, בית ספר דוד ילין נמצא ברחוב מגידו במרכז הכרמל. על השטח עומדים להקים שני מגדלים ולכן נבנה מבנה חדש לבית הספר השש שנתי חוגים ברמת הדר. תלמידי בית הספר דוד ילין אמורים לעבור למבנה הישן של בית הספר חוגים ברחוב יאיר כ"ץ, על מנת שיהיה ניתן להתחיל את הבנייה ברחוב מגידו בלי לסכן תלמידים.

מעיריית חיפה נמסר בתגובה לחי פה:

"הנושא מטופל ע"י כל הגורמים הרלוונטיים והצוות המקצועי באגף החינוך, ובשיתוף פעולה מלא עם משרד החינוך. עם סיום התהליך ועיבוד כל הנתונים הסופיים לביצוע, תצא הודעה מסודרת".

לא ניתן להגיב