“הסתה פרועה ומשולחת רסן מצד ראש העיר קליש” | ד”ר אור ברק בפנייה לשרת הפנים והשר לביטחון פנים

מימין: אלפר, קליש וצוק בישיבת ביטול שכרם של צוק ואלפר 4/8/21 (צילום: חי פה)

היום (ה’ 5/8/21) פנתה חברת מועצת העיר ד”ר אור ברק מסיעת “יונה יהב וצעירי חיפה”, במכתב לשרת הפנים איילת שקד ולשר לביטחון פנים עומר בר לב, זאת בעקבות ציוץ של ראש עיריית חיפה עינת קליש-רותם, שפורסם בחשבון הטוויטר שלה.

בציוץ שפרסמה, התייחסה קליש-רותם לדבר שהתרחש אמש (ד’ 4/8/21) בישיבת מועצת העיר, כשמועצת השינוי דרשה לשלול את שכרם של הסגנים ומ”מ ראש העיר – נחשון צוק ומיכי אלפר, לאחר שבישיבה המיוחדת שקדמה לה (מיום 18/7/21) הודחו ביוזמת מועצת השינוי סגניה הנוספים – לזר קפלון ושהירה שלבי.

מימין: אלפר, קליש וקפלון בישיבה אמש 4/8/21 (חי פה)

מועצת השינוי מובילה את המהלכים הללו בטענה כי הסגנים וממלאי המקום כשלו בתפקידם כישלון חרוץ, וכי תפקוד מועצת העיר גורם נזקים עמוקים לחיפה ולתושביה, במקום לקדם את התפתחות העיר ופריחתה.

הציוץ שפרסמה קליש-רותם הבוקר (5/8/21) בחשבון הטוויטר


ד”ר ברק כתבה לשרים שקד ובר לב:

“הבוקר (5/8/21) יצאה ראש העיר חיפה, עינת קליש-רותם, בהסתה פומבית פרועה כנגד חברי מועצת העיר. בין היתר, מתארת קליש בפרסומיה ברשתות החברתיות ‘מרד מתוכנן, מנוהל וממומן נגד ראש עיר נבחרת, באמצע הקדנציה’, וכי “לא מדובר בכניסה עם נשק לבניין הקפיטול, אלא בניסיון לחטוף שלטון בכוח”, כך כותבת ברק ומוסיפה: “איבוד הרסן והממלכתיות המינימלית המצופה מראש עיר כלפי חברי מועצה שלה, מתגמדים לעומת הכרסום המתמשך בחוסנם החברתי והעירוני של תושבי חיפה, שרבים מהם מביעים בפנינו את דאגתם”.

חברת מועצת העיר ד”ר אור ברק (אלבום פרטי)

ברק ממשיכה וטוענת כי מסריה של ראש העיר מנוסחים במטרה לשלהב ולהתסיס את תושבי חיפה ומביעה את דאגתה כי מדובר בכדור שלג שאין לצפות מראש עד לאן יגיע ובאיזה אופן. לכן, כך כותבת ברק, “אני קוראת להתערבותכם המיידית, כדי לעצור את מסע ההכפשות, הפילוג וההסתה של ראש העיר, כנגד חברי מועצת העיר חיפה – לפני שהדברים יצאו מכלל שליטה”, מסכמת ברק.

כזכור, אין זו הפעם הראשונה בה מביעה ברק את חששה מהשפעתם של פרסומים מטעם עירייה חיפה, לכאורה. בכתבה שפורסמה בחי פה – תאגיד החדשות ביום 29/7/21, דיווחנו כי חברת המועצה פנתה במכתב למבקר המדינה, בו היא מבקשת את בדיקתו והתערבותו בפרסומים מטעים ו/או שקריים ברשתות החברתיות, תוך שימוש ב”בוטים”, אותם מפעילים אנשים מטעם ראש העיר או מקורביה, לכאורה.

ד”ר ברק מסרה לחי פה – תאגיד החדשות:

לצערי, הגענו למצב שאין מנוס מלערב את שרת הפנים, איילת שקד ואת השר לביטחון פנים, עמר בר-לב, במציאות העגומה אליה נקלעה חיפה. אני משוכנעת שטובת התושבים לנגד עיניהם וששניהם ימהרו לפעול כדי להחזיר את הסדר על קנו ואת בירת הצפון למעמדה הראוי.
הגיבו כאן לכתבה

15 תגובות
 1. א. אמר/ה

  בנוסף עיריה זו המליצה על שינוי שם שכונה מעברית לערבית .הושה של עירייה

 2. ערן אמר/ה

  באמת אבל רגע, איפה ההסתה? שתלך למילון ותראה מה ההגדרה של הסתה. אין פה שום הסתה…
  מה נדפק עם המועצה הזו? נראה ששכחו לקחת את הכדור בזמן…

 3. ערן אמר/ה

  המועצה בהחלט מארגנת פה מרד, והוא בהחלט ממומן (עיין ערך כל עמודי הפייסבוק בסגנון “חלאס קליש” במימון פיינגולד)
  אישה אנשים מבאסים ומלאי ספינים הם עורכי דין… לכאורה

 4. אברהם אמר/ה

  כשלון תפקודה של ראש העיר הנוכחי הינו ,בעיני, אי-פתרון בעית החזירים.בארץ מתוקנת האשה הזאת הייתה מוסרת המפתחות מזמן.זאת ועוד.עברה חצי קדנציה, שהאישה הזאת תתיצב בפני תושבי חיפה שבחרו בה,ותלו בה כל כך הרבה תקוות בפועלה האפשרי,ותציג את הישגיה כשלונותיה ותוכניותיה לרווחת התושבים.אחרת,טוב עושים חברי המועצה שפועלים נגד מעשיה של האשה שהגיעה,לדעתי,בטעות על כסא ראש העיר חיפה.

 5. א.ד. אמר/ה

  אם הגב’ קליש מתחילה לעשות השוואות למקומות אחרים כגון הקפיטול, איפה היא הייתה כשפרץ מרד נגד ראש ממשלה נבחר, לא שמענו אותה כשבוצע חטיפת ממשל בכוח. אז גב’ קליש, די חצביעות, הרבת את העיר ואת ממשיכה. לפחות תרגעי ואל תהרסי יותר כדי שמחליפך יוכל לתקן.

 6. לודמילה אמר/ה

  התנהגותה של קליש עצובה, מקוממת ומדאיגה.
  לדעתי הלא מקצועית, טוב היה אם יבחנו את התבטאויותיה והתנהגותה בעיריה כולל בעקבות הרשעתה בביהמ”ש, ע”י הפסיכיאטר המחוזי.. אולי אפילו יגלו שהיא אינה אחראית למעשיה.

 7. אייל אמר/ה

  כמו חדרה ועכו תושבי חיפה דורשים מהעירייה לאסור כניסה למתקנים עירוניים למי שלא התחסן / תעודת מחלים
  לאסור כניסה לבתי כנסת, לאודיטוריום והיכלי ספורט, להציב פקחים ולאסור כניסה לחופי הים ולבניין העיריה ומבני ציבור
  של העיר כמו בתי ספר מוזיאונים ותאטרון.
  גם בתחנות מרכזית חוף הכרמל ומרכזית המפרץ לאסור כניסה למי שלא יציג תעודת התחסנות.
  הגיע זמן להפסיק את המחדלים שקרו ב-2020 ולאסור על מי שלא התחסן ויחלה ויפיץ מלשוטט בחיפה ולעשות את זממו.

 8. משה אמר/ה

  איפה ישנתם כיונה יהב כיהן כראש העיר וטען שהחזיר חיה מוגנת ונתן להם להתרבות חופשי בכדי שלא יחסר בשר חי בעיר. אם סגני העיר כשלו בפתרון הבעיה מדוע להמשיך ולשלם להם שכר אם אינם מביאים תכניות לפיתוח העיר

 9. מוטי אמר/ה

  מי בחר באותה ייצור חסרת הבנה בניהול עיר לעירנו? יודעים? אנחנו אשמים שלא הלכנו לבחור כאשר אחוז ההצבעה עמד על עשרים אחוז לפחות שני ראשי העיר דיברו עם התושבים וזו? דואגת לחזירים חיים ואולי בעתיד לתושבים מתים בתאונות בהתקלות עם אותם חבריה החזירים בדרכי חיפה ולכן להעיף אותה כמה שיותר מהר למקומה הטבעי שתצא לנו מהחיים

 10. בואו נהיה כנים - היא לא מתאימה אמר/ה

  המעגל הקרוב ביותר לקליש אומר שהיא לא מתפקדת.
  אז איפה פה המרד…?
  פשוט הם כולם הבחינו בחוסר היכולת שלה לנהל את העירייה.
  זה עד כדי כך פשוט. כל הספינים וההשוואות שלה לא יעזרו מול מה שאמרו עליה ועל צוק המעגל סביב.

 11. אין שכל אין דאגות אמר/ה

  מקומה הטיבעי של קאליש הוא בפח הזבל של ההיסטוריה.
  בבחירות הבאות אפילו חזיר בר שיתמודד על ראשות העיריה ינצח אותה. משאירה מורשת של רחובות מטונפים, מפגשים מפחידים עם חזירים כל ערב והרס שיטתי של תרבות בחיפה.
  כנראה סובלת מבעיה נפשית חמורה שצריכה לקבל מענה רפואי ולא על כורסת ראש עיר

 12. עוז אב-רם אמר/ה

  האם למישהו מכם ישנם מילים בפיו בכדי להביע את כל הקורה כאן בעירייה ובתוך עירנו חיפה שלנו ? זו בושה וחרפה לעיר חיפה שנבחרו בה גורמים שכאלו בכדי לנהל את חיינו ! כל ההבטחות שניתנו לאזרחי העיר עוד לפני הבחירות הרי שאין להן כל כיסוי ממשי ונשארו למעשה על גבי הנייר !
  קיבלנו כאן צוות שמנוגד לחלוטין למחשבותיהם של רוב תושבי העיר, וכנראה שהגיע זמנם להניח לנו למצוא ראש עיר חדש שישנם את כל מה שהמנהיגות הנוכחית הרסה !
  לנו כבר נמאס לראות את משחקי המלחמות, וכולנו כבר רוצים לראות עיר שמנוהלת ע”י מנהיגות רצינית ולא של ילדים מפגרים !

 13. אסתי אמר/ה

  קאליש וסביבתה צריך לרחם עליהם
  הם אפיזודה חולפת בעיר שלנו
  בבחירות הבאות הם לא יעברו את אחוז החסימה

 14. זהבה אמר/ה

  הגיע זמן לשנות את שמה ל..קלליש…. הביאה לעיר קללה והורסת כל חלקה טובה. אסטרונאוטית חסרת הבנה. לכי !!!

 15. משה אמר/ה

  כאשר סיסמתם של קליש וחבר מרעיהה “להרוס כל אשר יונה בנה ” . וכך הורסים עיר שיונה בנה. קומי ולכי לך מעירי וקחי עימך את שרידי תומחיך.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור פוליטי
 4. סגור והמשך בכתבה זו