צפו בכל הנאומים מהשידור: אביהו האן, סופי נקש ושמשון עידו – סגני ראש העיר החדשים • נשלל שכרם של אלפר וצוק • האולפן המיוחד של חי פה

ישיבת מועצת השינוי - (צילום מסך: חי פה)

ישבת מועצת העיר מתכנסת ברגעים אלה ותדון בביטול שכרם של סגני ראש העיר ומ”מ בשכר, מר נחשון צוק, ומר מרדכי מיכאל אלפר, לרבות כל תנאי העסקתם הנלווים וכן במינוי סגני ראש עיר חדשים מתוך מועצת השינוי: שמשון עידו מהליכוד, אביהו האן מ"הירוקים של חיפה וסופי נקש מ"יונה יהב וצעירי חיפה".

מעבר מהיר לצפייה בנאומי חברי מועצת העיר

נאומו של אביהו האן | ד"ר עינת קליש רותם – נאום פתיחה | נאום הפתיחה של שרית גולן | ראיון סיכום עם אביהו האן – מיקרופון חי פה | נאומו של שמשון עידו | ריאיון סיכום עם שמשון עידו | הנאום של סופי נקש | ראיון מסכם עם סופי נקש על מיקרופון חי פה | ראיון פתיחה עם יעקב פיינגולד | מיכי אלפר מציג את הישגיו | נאומו של אלי בן-דיין

שידור חי מישיבת המועצה • צפו


דיווחים שוטפים מהישיבה:

לזר קפלון תומך בשלילת השכר של צוק

לזר קפלון: "מה שקורה היום זה כישלון ניהולי של נחשון צוק. אני מצפה ממך היום להתפטר מתפקידך כסגן ראש העיר."

עו"ד שרית גולן שטיינברג: "הנאום שלך מלא קלישאות. את בוכה כמו ילדה קטנה שלקחו לה את הסוכריה. נחשון צוק נתן יד חופשית למיכי אלפר לעשות בוועדת הבנייה כבשלו. את שמת את הראש בחול כי זה כנראה לא מעניין בזה. את בוכה כמו ילדה קטנה. הניהול שלך הוא ריכוזי ופחדני. את רק רוצה שאנשים יגידו מה שאת רוצה לשמוע. את יצרת עיריית צללים עם כפל תפקידים. תהיי אמיצה ותכירי בתפקיד שלך. תפסיקי לפחד. בקשתנו לשלול את שכרם של אלפר וצוק אינה נעדרת בסיס משפטי. מקווה שלא תתבזו בעוד עתירה שבה תצטרכו לשלם שוב. אנחנו שוללים היום את שכר הסגנים בשל תפקודם הלקוי. כמות היתרי הבנייה הולכת ויורדת במהלך שנותייך."

קליש: "הדיון היום חותר תחת הניהול התקין של העיר. נחשון ומיכי אלפר עובדים כל הזמן לטובת העיר. יש להם רקורד עשיר של עשייה למען התושבים. הם מוכשרים ביותר בתחומם. אלה שבחרו בי לא חשבו שאעשה הכל לבד. בקשת ההדחה מריחה מפוליטיקה זולה. לציבור אסור להתבלבל. הבקשה עוסקת בשלילת שכר ולא בשלילת התואר סגן ראש העיר".


היום ד' 4/8/21 בשעה 18:00, תתכנס ישיבה מיוחדת (שלא מן המניין) במועצת העיר חיפה, לדרישתם של חברי מועצת השינוי. מטרת הישיבה היא לחולל מספר שינויים מערכתיים כבדי משקל בתוך מועצת העיר. (הישיבה היום היא בנוסף לישיבה שהתקיימה אמש, ג' 3/8/21)

לאחר שמועצת השינוי הביאה להדחת סגני ראש העיר – לזר קפלון ושהירה שלבי, (עוד לפני כן התפטר דוד עציוני מיוזמתו) בישיבת המועצה שהתקיימה בתאריך 18/7/21 ועליה דווח בחי פה, הגישו חבריה בקשה לישיבה מיוחדת נוספת, שתתקיים היום (ד' 4/8/21).

בישיבה יידרשו חברי מועצת השינוי לבטל את שכרם של סגני ראש העיר ומ”מ בשכר, מר נחשון צוק, ומר מרדכי מיכאל אלפר, לרבות כל תנאי העסקתם הנלווים
(בהתאם לסעיף 15א1 לחוק הרשויות המקומיות (בחירת ראש הרשות וסגניו וכהונתם), תשל”ה-1975 (להלן: “החוק”) ולחוזר מנכ”ל משרד הפנים שמספרו 4/2017) ולמנות תחתם (לאחר שהודחו כאמור), סגני ראש עיר חדשים מתוך מועצת השינוי: שמשון עידו מהליכוד, אביהו האן מ"הירוקים של חיפה וסופי נקש מ"יונה יהב וצעירי חיפה".

מטרת הישיבה ככלל, היא להביא לשינויים משמעותיים במבנה מועצת העיר חיפה ובתפקודה, שכן לטענתם היא נכשלת כישלון חרוץ ואינה משרתת נאמנה את תושבי חיפה, כך לדבריהם. לקראת הישיבה היום הגישו חברי השינוי רשימה ארוכה של שינויים ושיפורים אותם הם מבקשים לבצע בתוך הוועדות השונות בעיריית חיפה.


חתימות חברי מועצת השינוי על המסמך אותו הגישו למזכירת מועצת העיר

חתימות חברי המועצה שביקשו את ישיבת המועצה המיוחדת
הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. עפר אמר/ה

  יש שידור ?

 2. זהבה אמר/ה

  למה סגנים? להדיח את המכשפה ולמנות ראש עיר זמני עד הבחירות. כל יום נוסף שהמכשפה מכהנת כראשת עיר משמעו דרדור נוסף לחיפה.

 3. מירי אמר/ה

  קליש צודקת כל הכבוד לה למה שהם ימשיכו לקבל תנאים ומשכורת טוב מאוד הגיע הזמן לעשות קצת.סדר בהפקרות הזו

 4. דורון אמר/ה

  הצחקתם אותנו. מהו בדיוק נסיונו העשיר של נחשון צוק?
  מה נסיונה של עינת קליש?
  כלום שבכלום. צמד אינפנטילים שהתגנבו ללשכה על תמימותם של בוחרים.

 5. חיפאית תמיד אמר/ה

  אמנון עידו יו"ר ועד עובדי העירייה
  שמשון עידו סגן ראש העיר בשכר.
  להשתין עלינו מהמקפצה

 6. אייל חיפה אמר/ה

  דוד עציוני, סגן בשכר של קליש, התבטא באופן קשה מאד על ניהול כושל ולשכה בצורה.
  לזר קפלון, סגן בשכר של קליש, התבטא שזה כשלון שלה והיא חייבת להתפטר.
  נעמה לזימי, שהייתה יד ימינה בסיעה שלה במועצה התבטאה באופן קשה מאד על התנהגות לא ראויה וניהול כושל של צוק וקליש
  ניר שובר, שהיה יד ימינה בסיעה שלה במועצה הודיע שירוץ בנפרד = מבין שהיא נכשלה והסיעה שלה תפורק.
  שני יועצים שהביאה לעיר בתור מומחים גדולים התפטרו אחרי פחות משנתיים בחודש האחרון.
  8 חברים בקואליציה שלה עזבו את הקואליציה והיא נשארה רק עם שתי סיעות החרדים עם פחות משליש מועצה.
  ראשי ערים לשעבר ואחרים בארץ מתבטאים בצורה קשה מאד על התנהלות ראש העיר חיפה.
  לא לגרור רגליים.
  חיפה דורשת ממשרד הפנים להכריז על בחירות מיידיות למועצה ולעירייה.
  תושבי חיפה דורשים עירייה ומועצת עיר שיתפקדו.

הגיבו כאן לכתבה