שלושה מסגניה של קליש הודחו על ידי מועצת השינוי | צפו בשידור

ישיבת מועצה מיוחדת (צילום: עיריית חיפה)

קפלון, שלבי ועציוני (שכבר התפטר) הודחו מתפקידם כסגניה של קליש בשכר • קליש דיברה ונטשה את האולם • סגניה של קליש הודחו ברוב של 18 מול מתנגד אחד (נחשון צוק) והיא לא נכחה באולם כדי לתמוך בהם.


ישיבה מיוחדת במועצת העיר חיפה – דיון בהדחת סגניה של קליש | צפו בשידור החי


ציטוטים חיים מהישיבה:

אביהו האן, יו"ר סיעת הירוקים מסר – "במקרים מסוימים יש מידה של הנאה ביכולת לומר ליריבים פוליטיים 'אמרנו לכם', לא היום, ערב תשעה באב.
יש דרך לנהל מחלוקת, להקשיב גם למי שלא מסכימים איתו, כמה מאכזב שראש העיר, בחרה להיעדר מהישיבה.
זה כבר הפך לדפוס שראש העיר לא מגיעה למועצת העיר, היא פשוט לא מתמודדת.

מה גדול הפער בין התקווה שהיתה בעיר באוקטובר 2018 בבחירתה של קליש, לבין האכזבה ממצב העיר היום. זה מתבטא בדברים קטנים כגדולים, בריבים עם הממשלה ועם עובדי עירייה, ובהתייחסות לחברי מועצה כאל עציצים.
בעיקר בהתנשאות, מתוך מחשבה שכל החוכמה נמצאת אצלך ואצל הסגן שלך. את המחיר משלמים התושבים – הירוקים בראשותי לא ייתנו למצב הזה להמשיך"

איציק בלס: "ראשת העיר בטח רואה אותנו דרך חי פה. שפכת את התינוק עם המים. נהריה קיבלה את הכסף של חיפה. אין מענה לפניות התושבים. את מזלזלת בחברי מועצת העיר ולא מיישמת את ההחלטות. יש מענה חסר לשאילתות של חברי המועצה. נמאס לנו. מה עם הבזבוזים על החזירים במקום להשקיע? הציבור יודע כיצד את פועלת. את לא יודעת לנהל. הגיעה השעה לפעול. חבל שהגענו לזה, אך תושבי העיר לפני הכל."

יעל שנער: "לפעמים זה מהנה לומר ליריב פוליטי 'אמרנו לכם', אבל לא הפעם. מה שקורה בבית הזה מזכיר הליך גירושין מכוער, והילדים משלמים. במקרה זה משלמים את המחיר תושבי העיר, 280 אלף מהם. מעניין אותם שיהיה בית ספר טוב, שיהיה נקי ברחוב, לא הריבים הקטנים שלכם בעירייה. מעניין לנסות להבין מה השתבש מההבטחה הגדולה שהיא קליש. לדעתי זהו חטא ההיבריס: היוהרה. מקווה שמכאן רק נעלה".

הילה לאופר: "תושבי חיפה, קיבלתם שיעור איך לבחור ראש עיר. צריך לבחור לפי עשייה ולא לפי הבטחות. ראינו ראשת עיר שבורחץ מהחדר. היא קמה לאחר הנאום שלה והלכה. לא מעניין אותה לשמוע מה חברי המועצה שלה אומרים ומה הם חושבים. זה שיקוף למה שקורה כאן כבר שלוש שנים. יש פה ניסיונות להשתיק אותנו, לשתק את המערכת. אתם מתפלאים שהגענו למצב הזה? הכתובת הייתה על הקיר."

מוטי בליצבלאו: "הגיעו מים עד נפש. כל העיר משוועת לפתרון לבעיות. ניקיון, לטפל בדברים הקטנים של האזרחים, עוד לפני החזירים. זכיתי לראות את אבא חושי, שהיה קם ב-6:00 בבוקר והיה מסתובב ברחובות ורואה מה קורה בעיר."

יעקב פיינגולד: "נחשון, מה שעשיתם לעיר זו הונאת פונזי. יש פה הונאה שהצטברה, אתם שיכורים מהכוח שקיבלתם. אתם רואים 19 אנשים שקיללו זה את זה וצעקו זה על זה ועכשיו מאוחדים למען מטרה, תגיד שטעיתם. הוניתם אותנו. קשה לי להצביע להדיח אנשים ולקחת את משכורתם, אבל מי שיפוטר היום (הסגנים) יצטרף אלינו, למען תושבי חיפה. הקסם שלך נגמר, נחשון."

תמי ברק: "העלנו את נושא החזירים פעמים רבות. אין שקיפות, למה ראשי האגפים קיבלו הוראה לא להגיע היום? למה הם קיבלו הוראה לא לדבר אתנו? אנחנו חיים בדיקטטורה? יש לי בן צעיר, כל חבריו עזבו את חיפה. אין עבודה, אין תרבות. אין שום דבר תרבותי בעיר. בני אמר לי: 'אני שונא את חיפה!' אני שמחה שמועצת השינוי קמה".

צביקה ברבי: "מי שאינו מקומבן נשאר מאחור, בעוד שהחזקים נשארים חזקים. יש נתק מוחלט בין המועצה לבין הנהלת העיר. אנו רואים את הטיפול בחזירים, הפכנו להיות בדיחה בארץ ובעולם. הציבור לא מאמין להנהלת העיר. יש לפטר את הסגנים ולבדוק את המנהלים השונים. אין סיבה שאדם יקבל 45,000 שקל ולא יעשה כלום. יש מנגנון מנופח שלא סופר את האדם הפשוט."

עו"ד שרית גולן שטיינברג: "אני לא שמחה לאיד, אבל שמחה מדבר אחד: ראשת העיר שאוהבת לדבר ולהגיש עתירות סרק, זה עולה לה ולך, נחשון, 12,000 שקל מכיסכם. היא בורחת! להשאיר אותך רק מחזק את כל מה שאמרנו עד עכשיו. שאלו עצמכם למה 18 חברי מועצה מתאגדים כדי להוקיע את ראשת העיר הבורחת ואותך, ראש העיר האמיתי. אינכם ראויים להנהיג. לכן אנו היום מצביעים להדיח את הסגנים. אתם מדברים על שקיפות? הישיבה היום לא משודרת בפייסבוק! מדברים על שקיפות? תענו על שאילותות! אתם משקרים לציבור. אתם זורים חול בעיני האנשים שהולכים אחריכם. 4.59 מיליון שקל עולים כל הסגנים! 279 מיליון חובות העיר! העיר לא מכניסה כסף. אתם לשכה מסוגרת, אתה (נחשון) מלך ללא כתר. כששואלים אתכם שאלות אתם לא יודעים לענות! (מחיאות כפיים לאחר דברי גולן)

יואב רמתי: "בעיצומו של הצום, זה יום שלא מאפשר לנו לשמוח, גם לא לאיד. היום באנו לתקן את הסיבות שבגללן חרב בית המקדש. רוב חברי המועצה אומרים: 'כן לציבור, לא לכיסא. כן לציבור, לא לאגו'. יש לחלק משאבים בצורה מאוזנת לכל המגזרים, למנוע הגירה שלילית, לייצב את המצב הכלכלי, לפתור את בעיית החזירים ולשפר את מצב הביטחון האישי של האזרחים. במקום שנשקיע בציבור, אנחנו משלמים לבעלי מקצוע מיותרים".

תבור להט: לצערנו משהו בתפקוד השתבש. ניסינו לקדם תקציבים, אירועים. באתי לסייע ונעניתי בכתף קרה. האמנתי בדרך של עינת, מפלגתנו הלכה בדרך של עינת. משהו בדרך השתבש. יש זלזול עמוק בשותפים, חטפנו כתף קרה ולא שיתוף פעולה. רצינו לעשות למען הקהילה הגאה. אני קורא לך, ראש העיר, להתעשת ולעבוד עם מועצת השינוי. בואי אתנו, שבי אתנו למען תושבי חיפה".

שמשון עידו: "הנהלת העיר הביאה את העיר ללעג באמצעי התקשורת, אפילו בניו יורק טיימס! עד היום נשענת על יועצי אחיתופל שלא ייצרו דבר. החלטנו לעשות מעשה. עד כמה את חושבת שניתן לעבוד על תושבי העיר?"

סופי נקש: "אמירות של "ניקוי אורוות" התגלו כאמירות סרק. מה נעשה בכסף שראש העיר טוענת שנחסך? בקשות לאישור תקציב מוגשות ללא הסבר. לקיחת הלוואות הפכה לנורמה כשההכנסות רק יורדות. אנחנו צריכים לקחת הלוואות כל הזמן. האם הכסף מושקע בניקיון? כי העיר מטונפת, האם הכסף מושקע בחינוך? כי בתי הספר והגנים צפופים ביותר. כאשר סגן ראש העיר מודה שלא נתנו לו לעשות כלום, הוא מודה שהוא קיבל כסף ציבורי על כלום."

יוסי שלום: "העיר באמת מתה כמו שאמרת. העסקים נסגרים ובורחים מחיפה, גני ילדים נסגרים, ההגירה השלילית מחיפה היא ה-3 בארץ".

אביהו האן, יו"ר הירוקים של חיפה: "זלזלת באנשים הטובים מסביב לשולחן הזה. לעומת הסגל שלך, אנו לא מקבלים שכר".

ד"ר עינת קליש-רותם:
הגעתי לתפקיד ראש העיר כדי להוביל את חיפה לעתיד שהיא ראויה לו. היה לי ברור שעל מנת שהעתיד הזה יהפוך למציאות, אדרש להוביל שינויים עצומים. מעולם לא חששתי ולא פחדתי משינויים, גם לא מההתנגדות שתקום עליי. ידעתי שגם היא תגיע, ולמרות זאת המשכתי קדימה. דבר אחד היה לי ברור – בכל מהלך ובכל פעולה שאעשה, עליי להביא לעיר תועלת. אחרת אני לא בפנים.

נבחרתי להיות ראש העיר של חיפה לפני שנתיים וחצי, בבחירות ישירות ואישיות, על ידי רוב מכריע של תושבי חיפה. אני גאה וזקופה, כי עמדתי בכל מילותיי ובכל הבטחותיי לציבור, בפגישות אקראיות ברחוב, בסיורים בשכונות, במפגשים מתוכננים, בראיונות לתקשורת. לא זגזגתי אפילו לא פעם אחת. כן, אני גאה בכל ההישגים שלנו עד כה, והם רבים. עד שתושבי חיפה לא יגידו אחרת, אני כאן, עובדת למען כולם, בלי יוצא מן הכלל, ממשיכה למלא את כל הבטחותיי להם.

לצערי הרב, עוד מעט ישלמו כמה אנשים יקרים, סגני ראש העיר, שבאו לעשות למען חיפה וגם עשו הרבה, מחיר כבד; לא בגללם, אלא בגללי, בגלל השנאה אליי.

תרומתו של סגן ראש העיר לזר קפלון להסדרת עולם הספורט בעיר עצומה, לא תסולא בפז. אין לתאר את העבודה שהשקיע בטיפוח חיפה כעיר מזמינה לעולים חדשים והפיכתה לעיר מובילה בארץ בנושא זה. לזר קנה את עולמו בזכות ולא בחסד, בעבודה קשה, שרובכם לא מודעים כנראה לתפוקותיה האדירות. מהפכה של ממש.

שהירה שלבי רק התחילה, לפני פחות מחודשיים. עזבה את משרתה הקודמת כדי לעשות למען העיר ולמען הכלל. בנתה תכניות מקיפות ליוזמות שיקרבו את הקהילות החיפאיות זו לזו. היום, אחרי אירועי האלימות והפרעות, תפקידה חיוני לעיר יותר מתמיד. מי שמצביע בעד הדחתה מצביע בעצם נגד תושבי העיר, נגד חיפה; כאילו אומר "לא אכפת לי שאחד הפצעים המדממים של החברה הישראלית ימשיך לדמם" ואולי אפילו אומר "אני רוצה שהפצע הזה ימשיך לדמם".

לזר ושהירה, אני מעריכה מאוד את עבודתכם. אתם סגני ראש עיר חרוצים ורציניים; באתם לעבוד על אמת. אעשה הכול כדי שתחזרו לשרת את העיר, כי אתם ראויים עד מאוד.

ובאשר לכם, חברי מועצה, הזהרו מחציית הקו הדק שבין אופוזיציה מבקרת לבין אופוזיציה מחבלת. את העירייה מנהל ראש העיר על פי חוק. קִראו שוב את סעיף 126 לפקודת העיריות. בניסיון לפגוע בי אתם מובילים לפגיעה בעיר האהובה שלנו. ראו מה קרה בהצבעה על סעיפי תקציב חשובים, רק לפני כשבועיים, גרמתם לנזק ממשי. להוטים לפגוע בי, חטאתם לתושבי העיר ולאנשים שבחרו בכם.

חיפאיות וחיפאים יקרים, אני כאן למענכם, ואמשיך לעשות למען העיר. לא אפסיק לרגע. עם מועצה כזאת או אחרת, ברוח טובה או באווירה קשה. אני נחושה וממוקדת מטרה.

אין כוח חזק יותר מאהבת חינם. אני קוראת כאן מעל במה זו לכל מי שאוהב את חיפה, לפעול רק מכוח האהבה והדאגה לעיר שלנו.

(קליש סיימה לדבר ועזבה את האולם)


מוטי בליצבלאו מהירוקים מגיב על נטישת קליש את האולם | צפו


חדוה אלמוג ישיבה מיוחדת – הדחת סגני ראש העיר (צילום: מנשה שמש)

לאחר ההפסד של קליש בבית המשפט היום (א' 18/7/21), כאשר נשיא בבית המשפט המחוזי מר רון שפירא החליט כי אין סיבה ממשית לדחיית הישיבה המיוחדת, ובנוסף הטיל על קליש וצוק קנס הוצאות בית משפט בסך 12 אלף שקלים, תתקיים הישיבה כמתוכנן היום – א', בשעה 18:00 | אנחנו בחי פה נדווח לכם בזמן אמת על ההתפתחויות | היו עמנו

סופי נקש חברת מועצת השינוי, על הישיבה הצפויה היום (18/7/21) ב- 18:00 | צפו

חברת מועצת השינוי סופי נקש:

בית המשפט נתן אור ירוק למועצת השינוי. היום נתכנס בשעה 18:00 בערב, ונצביע על הדחתם ופיטוריהם של שלושת הסגנים שמינתה ראש העיר קליש. את המשכורות הפוליטיות שלהם אנחנו נפנה לטובת תושבי חיפה: לחינוך, לסלילת כבישים, לתרבות. התחלנו היום סדר יום חדש.

16 תגובות
 1. גילי אמר/ה

  אני לא מאמינה . המטומ…עזבה את הישיבה !!! היא לא מסוגלת לעמוד מול ..אוי אלוהים איך בחרתם בה חיפאים? מייד תתקנו את המעוות.

 2. שוקי אמר/ה

  עינת קליש ראשת העיר הכושלת בתולדות העיר. לא מגיע לה שיתלו תמונה שלה בבית העירייה. 3 שנים של נזקים מצטברים לעיר. בושה.

 3. אייל חיפה אמר/ה

  כולם הקשיבו לדבריך ראש העיר קליש איש לא עזב את האולם. במקום להתמודד עם הביקורת כולל של אנשים שנד לפני זמן מןעט היו לידך בקואליציה ומאסו בהתנהלות בחרת בבריחה פחדנית. השארת את נחשון צוק מול הביקורת שחלק גדול ממנה הוא על תפקודך באופן אישי בקבלת ההחלטות והתנהלות מול חברי המועצה. אין לך אוזן קשבת למי ששליחותם למען תושבי העיר, את שם לבדך בעיריעה? אין חשיבות למועצת העיר והביקורת של שני שליש מחבריה כלפיך? באיזו עזות מצח החלטת לקום ולעזוב את האולם. באיזו יהירות וחוצפה החלטת שדברי אחרים לא חשובים לזמנך. הוכחת במעשה זה, שכל הביקורת שלהם מוצדקת. בבריחה שלך תקעת גול עצמי. הראית חוסר יכולת להתמודד עם מצב שאינו הולך בדרכך. התעלמת שוב בשני שליש מנציגי העיר המנסים להתריע על ההתנהלות. התנהלות כושלת של בזבוזי מנהלת 2030 המיותרת. התנהלות של התעלמות שיטתית משאילתות. של הפרד ומשול בין סיעות המועצה, פיטורי בזק, שיטות איום והשפלת חברי מועצה.
  די! היה מביש לראות את חוסר היכולת להתמודד עם הביקורת. יש להחליף ראש עיר באדם המסוגל לנהל ולהתנהל בצורה רצינית גם מול קושי וחוסר הצלחה. לא חוכמה להעביר תוכניות אב והשאיר בעיות העיר בהווה ללא מענה. צודקת מועצת השינוי. זה כרטיס צהוב. תסיקי מסקנות. אם את בורחת, אז לטובת העיר התפטרי ותני לאחרים לנהל.

 4. אסתי אמר/ה

  בריחתה של קאליש והסגן הדתי שלה מעידה על האנשים עצמם . הם לא מסוגלים להפסיד ולספוג ביקורת אנשים כאלו הם פחדנים.
  לנחשון אפשר להגיד שהוא מתנהג כפי שמצופה

 5. אורלי אמר/ה

  קרית חיים נראת זוועה כבישים זוועה הכל על הפנים
  גני משחקים עלובים
  לכלוך צמחייה בכל מקום
  מחייגים ל106 שיגזמו עצי רחוב
  לא דובים ולא יער

 6. שלי אמר/ה

  הבעיה שניפול מהפח אל הפחת אביהו אן שדיבר כל כך יפה הוא אימפוטנט בעצמו שאוהב להגיע להפגנות, לנופף בידיים, להבטיח הבטחות ולא לעשות דבר.

 7. R אמר/ה

  תעופו אתם תומכי ערבים. דווקא ב9 באב? מייצגים ערבים, אתם גרמתי לחיפה להיות בסכנה. התנגדתם לראש עיר בכל רצון לעשות טוב לעיר

 8. דורון אמר/ה

  אפילו עיזה עיוורת הייתה שואלת במי אתם בוחרים, חמורים.
  אשה. שינוי. חגורה שחורה. ארכיטקטית.. אז מה, זה מפריע למישהי להישאר חסרת יכולת בסיסית לנהל עיר ואם בישראל?
  קליש בעלת מסג רע. לא מתאימה לעבוד עם ציבור. היה כתוב על הקיר. ויחד עם צוק הרספוטין הקטן המושך בחוטים הנה בחירתכם הביאה עלינו קטסטרופה גמורה

 9. אט אמר/ה

  אוי המגלומניה…חושבת שהיא עצמה התגלמות העיר כולה.

 10. אייל אמר/ה

  אני לא חושב שיש מועמדים לראשות העיר מבין חברי המועצה. הסיבה העיקרית היא שמה שחיפה זקוקה לו הוא מנכ"ל מקצועי שבא עם תאור MBA במנהל עסקים, אחד שיודע לנהל ארגונים גדולים ולהוציא אותם ממשבר, שמשלב אסטרטגיה ארוכת טווח עם יכולת ניהול אמיתית בעולם העסקים ושבא עם תוכנית איך למנף את התעשיה וההייטק בחיפה לצמיחה שתביא מקומות עבודה שתביא תוספת אוכלוסיה. אני לא רואה מישהו מנוסה שעבד בחברה רב לאומית גדולה, כריזמטי, עם יכולת ניהול גבוהה, בעל רקורד רציני במנהל עסקים.
  יש בחיפה הרבה אנשי עסקים צעירים מצליחים שבאים עם נסיון בהיי טק, בתעשיה, בביוטכנולוגיה ופיננסים חיפה צריכה להחליף את ראש החברה הכלכלית גם באדם שיקח אותה למקום של יוזמות בנייה לצעירים סטודנטים ומשפחות בזול ולהיות כמו עזרה ובצרון בתל אביב ליזום בכל העיר עוד דיור.
  הדבר השלישי חיפה חייבת מהנדס תחבורה שיקדם את הפרויקטים שיפה נוף החריבה למקום של התייעלות קוי אוטובוס שיהיו מהירים בכל חיפה ולפתוח תחבורה בסופי שבוע ולקדם קו שני של כרמלית מהכרמל הצרפתי לאוניברסיטה.
  אם היו 2-3 אנשי עסקים ומהנדסים רציניים בעמדות ניהול העיר חיפה הייתה מזנקת קדימה ומתחילה לתת פייט לת"א.

 11. דין דין אמר/ה

  לברוח מהמציאות המרה זה קל.להתמודד זה קשה

 12. יוסי מחיפה אמר/ה

  חברי האופוזיציה / קואליציית השינוי, צריכים לנהוג באבירות של מנצחים, ולהיכנס לחודשיים שקטים יותר. קליש חייבת להודיע עוד השבוע "מיוזמתה" שהיא מסיימת את תפקידה ב 30.09.21. כך יוכרז על עריכת בחירות לראשות העיר, ויפה שעה אחת קודם.

 13. מצב של בחירות אמר/ה

  קליש מיוזמתה לא תכריז כלום. משרד הפנים צריך לקבל את החלטת מועצת העיר ולהכריז על בחירות לעירעעה וראשות העיר בעוד 3 חודשים.
  אי אפשר לקבל מצב של ראש עיר בלי אמון המועצה במצב כזה של חוסר אמון בכנסת, הכנסת והממשלה מתפזרות והולכים לבחירות. יש ללכת לבחירות לעירית חיפה ולראשות העיר מייד.

 14. אבי אמר/ה

  בבחירות האחרונות הצבעתי לה. הבאתי גם הרבה חברים טובים שהאמינו לה.
  בפועל, אני מאוכזב (וזה בעדינות).
  אבל אנחנו "נתחשבן" בקלפי בבחירות הבאות. את הקול שלי ואת קולות חבריי, היא כבר לא תקבל.

 15. קודם להעסיק חיפאים בעיריית חיפה אמר/ה

  רבע מעובדי עיריית חיפה לא גרים בחיפה. הם באים להחתים כרטיס ללא מחויבות לעיר בכלל.
  בין מנכ"לי אגפים, יחידות ותאגידים יש שגרים בטבעון, בנשר, בעתלית, בזכרון, בתל אביב.
  הזוי. יש יחידות בעירייה שאולי רבע מהעובדים תושבי העיר והיתר גרים מחוץ לחיפה
  חצי מהיועצים במנהלת 2030 שהקימה קליש לא גרים בחיפה. חלקם באים פעם בשבוע במקרה הטוב לעיר.
  אני לא מבין איך עיר שרוצה לספק מקומות עבודה מספקת עבודה לתושבי הקריות, זכרון, סכנין, קרית טבעון, עכו וטירת כרמל ולא קודם כל לתושביה שמשלמים בה ארנונה מקום 3 בישראל. משתלם לעבוד בעיריית חיפה וללכת לגור בעיר אחרת.

 16. חזיר בר אמר/ה

  לכי.

לא ניתן להגיב