גרי קורן: “דו קיום זה הכרחי, אסור לשתף פעולה עם מחרימי ישראל”

חבר מועצת עיריית חיפה מטעם סיעת חיפה ביתנו גרי קורן

חבר מועצת העיר חיפה מטעם סיעת חיפה ביתנו, גרי קורן, קרא השבוע לעירייה להימנע משיתוף פעולה עם חברות המחרימות את ישראל. ההצעה לסדר היום שהגיש בנושא מגיעה על רקע החלטת חברת בן אנד ג’ריס להפסיק למכור את הגלידות שלה בהתנחלויות. בשיחה עם חי פה – תאגיד החדשות, הסביר את הצעתו, התייחס לאירועי האלימות שאירעו בעיר בזמן מבצע שומר החומות ופרס את חזונו לחיזוק הצביון הציוני של חיפה. בנוסף, קורן חזר על עמדת מפלגתו בעד תחבורה ציבורית בשבת.

גרי קורן על הצעתו לסדר בשיחה עם חי פה:

הגשתי השבוע הצעה לסדר למניעת יצירת התקשרויות מצד העירייה עם חברות וספקים שמחרימים את מדינת ישראל ואזרחיה.
כולנו היינו עדים לחרם מכוער של החברות העולמיות בן אנד ג’ריס ויוניליוור על אזרחי ישראל תושבי יהודה ושומרון. בהודעת חברת “Ben & Jerrys” תחת התאגיד “Unilever” נרשם כי הן מפסיקות למכור ביהודה ושומרון, ובכך מחרימות 500,000 אזרחי ישראל.
המפעל הציוני של ההתיישבות ביהודה ושומרון הוא גאווה לאומית ומעמודי התווך של ישראל הן בכלכלה והן בביטחון. דין אריאל הוא כדין חיפה.
חיפה הינה עיר ישראלית, ציונית ושפויה ולא תתן יד לחרמות על אזרחי ישראל. הגיע הזמן שנכבד את עצמנו בעירנו, כי מי שלא מכבד את עצמו שלא יבקש שיכבדו אותו אחרים.

קורן התייחס לעימותים בין יהודים לערבים במהלך מבצע שומר החומות בחודש מאי ועל חזונו לדו קיום בעיר:

דו-קיום זה דבר נהדר והכרחי, אבל צריך להבין מה זה בדיוק אומר. דו קיום יכול להתקיים אך ורק בין שני צדדים שמרגישים ופועלים כאזרחי מדינת ישראל. לא יכול להתקיים דו קיום בין אזרחים אוהבי ישראל מכל הדתות: יהודים, דרוזים, מוסלמים ונוצרים, שמשרתים את המדינה במסגרות השונות, לבין גיס חמישי שמתנגדים ליישות הציונית ולמדינת ישראל ומבעירים את השטח במעשי טרור וחבלה.
כאמור איני מחלק אף פעם למגזרים יהודים-ערבים, אלא לאוהבי ישראל ושונאי ישראל, זה מאוד פשוט.
החזון הוא הגברת אהבת הארץ בקרב כל המגזרים והגדלת כמות המשרתים בצה”ל/כוחות הביטחון/שירות אזרחי.
פעלנו להצבת עשרות מצלמות בוואדי ניסנס, פעולה שהושלמה בימים אלה. זהו צעד חשוב ומבורך בדרך לחיפה בטוחה. ידע כל פורע שהוא מצולם וזרועות הצדק ימצו עימו את הדין.
חבר מועצת העיר גרי קורן (באדיבות גרי קורן)

קורן התייחס למאבקו למען צביונה הציוני של חיפה ושיפור התנאים למשרתי כוחות הביטחון בחיפה, על רקע היותו חייל בודד ולוחם קרבי לשעבר ומשרת מילואים בהווה:

כפי שעמדתי בראש המאבק הציוני בעיר כך אמשיך לעשות זאת ביתר שאת, ובין היתר ביצענו מספר פעולות:
סייענו לחיילים בודדים, כחייל בודד לשעבר אני מכיר את הקשיים והצרכים שלהם. הקמנו בית חייל נוסף והענקנו הטבות מירביות למשרתי מילואים בחיפה. המשרתים צריכים להרגיש שהם אזרחי כבוד בעיר וצריכים להתהלך בראש מורם, מגיע להם.
מנענו הפגנות תומכות טרור עם דגלי אש”ף וקריאות לאינתיפאדה בעיר התחתית. הגברנו סממנים ישראלים בעיר כמו הנפת דגלי ישראל גדולים בכניסות לחיפה ובמרכזים. סגרנו ומנענו פעולות אנטי ישראליות של תיאטרון אל מידאן, שבעבר העלה הצגות מהללות טרור כמו “הזמן המקביל” על המחבל וליד דקה שרצח את החייל משה תמם. חסמנו כניסתם של ארגוני חרם ומכפישי המדינה וצה”ל כמו “בצלם” ו”שוברים שתיקה” למערכת החינוך בחיפה.
פעלנו להפצת תכנים מעודדי גיוס בקרב בני הנוער מכל המגזרים למסגרות השרות השונות של המדינה.
גרי קורן עם שגריר קזחסטן בישראל (באדיבות גרי קורן)

קורן לא הסתיר את סלידתו מחברי מועצת העיר מטעם חד”ש:

מראשית דרכה של סיעת חד”ש במועצה העיר בקדנציה הזאת, נאבקתי על מנת למנוע את כהונתם כסגני ראש עיר בשכר. לא הגיוני שיש מפלגה אנטי ציונית שחותרת תחת מדינת ישראל, יוצאת עם דגלי אש”ף בערב ובאה לקבל משכורת מאיתנו בבוקר. מאבק זה הצליח גם לפני שנתיים כשנמנעה כהונת יו”ר הרשימה שלהם (רג’א זעאתרה), וגם כעת בפיטורי הסגנית (שהירה שלבי) ששהתה בכיסא פחות מחודשיים עד שפוטרה ברוב קולות לפני כמה ימים. משימתי הושלמה בהקשר הזה. חיפה הייתה ותישאר עיר ישראלית ציונית.

קורן התייחס לסוגית התחבורה הציבורית בשבת בחיפה:

רוב מוחלט של הציבור בישראל רוצה תחבורה ציבורית בשבת. לפי מחקר שנערך אפילו במגזר היהודי ספציפית 73% מייחלים לתחב”צ בשבת. אין סיבה שאנשים שעובדים כל ימות השבוע לא יוכלו לטייל בעיר ובארץ בסופי שבוע. מדובר בשיפור משמעותי בחייהם של בני נוער, חיילים, ותיקים ועוד אוכלוסיות ללא רכב מאי אלו סיבות. זה הדבר הנכון והשפוי ואאבק על כך.
הדבר טרם עלה בצורה מקצועית ונכונה במועצה. היה כשל משפטי ובירוקרטי בפעם האחרונה שהנושא הוזכר לפני שנתיים. חייב להיות תיאום עם משרד התחבורה, ואני מקווה שבמתכונת הנוכחית של הרכב הממשלה והשרים הרלוונטיים ומועצת העיר ההחלטה כן תעבור.
סגן ראש העיר מיכי אלפר. האם הכרמלית תפעל בשבת?

לבסוף, קורן סירב להתייחס לשאלה האם יצטרף לחברי מועצת השינוי והאם יתמוך במהלך להדחת קליש.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. א.ד. אמר/ה

    לקורן יותר איכפת מאוייבינו ומחרימינו ופחות איכפת לו מהאוכלוסיה החרדית בעיר. בחיפה קיים סטטוס קוו כבר הרבה מאוד שנים בענין התחבורה הציבורית ואכן יש תחבורה ציבורית שמספקת בהחלט, למה צריך לקום נגד החרדים ודווקא להוסיף עוד תחבורה כשיש מספיק לצורכי התושבים.

  2. איש אמר/ה

    אין שום בעיה עם החרם כי חיפה לא התנחלות, חלאס עם הסולידריות המביכה עם גזענים פסיכופטים ומשיחיים שהיו שורפים את העיר על יושביה (וניסו לאחרונה) אם רק הייתה להם הזדמנות

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו