לזר קפלון: "לא מחויבים לקליש ולא למועצת השינוי"

לזר קפלון (צילום: ירון כרמי)

סגן ראש העיר המודח לזר קפלון הודיע שאינו מחויב עוד לראשת העיר קליש, מנגד, קפלון גם אינו שותף להקמת "מועצת השינוי". את הדברים אמר אמר בשיחה עם חי פה – תאגיד החדשות. קפלון, חבר מועצת העיר מטעם סיעת "חיפה ביתנו" הודח ביום ראשון האחרון (18/7/21) מתפקידו כסגן ראש העיר בהצבעה שנערכה בישיבה מיוחדת שארגנה מועצת השינוי. למרות שלילת שכרו כסגן ראש עיר, הוא נותר מחזיק תיק הספורט בעירייה.

לזר קפלון אמר לחי פה:

ההסכם הקואליציוני שלנו עם קליש נגמר, איננו מחויבים לה ולא למועצת השינוי. אנחנו בקשרים עם חברי מועצת השינוי ונצביע בצורה עניינית בכל הצבעה. אם יעלו הצעות טובות נשתף איתם פעולה. להדיח את קליש ברוב של 24 חברי מועצה? זה לא רלוונטי כרגע. אם תהיה כזאת נצהיר לפניה על הצבעתנו.
לזר קפלון ואביגדור ליברמן (צילום: לע"מ)
לזר קפלון ושר האוצר אביגדור ליברמן (צילום: לע"מ)

קפלון מנה את הישגיו בתפקיד מחזיק תיק הספורט:

אני נשאר מחזיק התיק הספורט, המועצה לא יכולה לשלול את התיק ואני נשאר גם חבר במועצה. בתיק הספורט עשינו סדר בקבלת משאבים וגבייה מהאגודות השונות. הגדלנו פי 2 את תקציב אגודות הספורט. קידמנו, אך טרם מימשנו, תוכניות לשיפור תשתיות (אולמות, מגרשי כדורגל וכו'). הרצנו פרויקט ליגות קטרגל בשכונות בחינם, 12 קבוצות שונות לבוגרים ממגזרים שונים (ערבים, דתיים, עולים חדשים, צברים ועוד). רצינו לקיים ליגות מקבילות בטניס שולחן וכדורסל. קיימנו פה את אליפות ישראל בשחמט, סבב תחרויות ג'ודו וריקודים סלונים. רצינו לאשר את הקמת אולם הספורט בנאות פרס, החוזה מול מועצת ההימורים כבר סגור, אבל המועצה סיכלה את התקציב הדרוש להקמת האולם. בנינו מועדון שחמט בקריית אליעזר ליד הספרייה.

לבסוף, פירט קפלון את תוכניותיו לעתיד:

סיעת חיפה ביתנו זוכה לתמיכה מוחלטת של מפלגת ישראל ביתנו, 2000 איש חתמו על תמיכה בנו. נרוץ בבחירות למועצה ב-2023, המטרה היא לפחות 3 מנדטים, טרם החלטנו אם להריץ מועמד לראשות העיר. נקדם תחבורה ציבורית בשבת בחיפה.
קליש וקפלון - ישראל ביתנו חתמה על הסכם עם סיעת "חיים בחיפה"
לזר קפלון לצד ראשת העיר ד"ר עינת קליש רותם
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. אייל אמר/ה

    80% מחברי המועצה לא מביעים אמון בהנהגת העיר וראש העיר.
    משרד הםנים חייב להורות מיידית על פיזור המועצה ובחירות חדשות בחיפה למועצה ולראשות העיר
    גם חברי מועצת השינוי לא יכולים לעשות דין לעצמם ולהקים הנהגה בתוך מועצת העיר מול הנהגת העיר. זה לא חוקי.

  2. יוסי אמר/ה

    סגן ראש העיר יחיד שהיה ראוי להישאר בתפקיד. מאוד חבל שהודח.

הגיבו כאן לכתבה