עמדה לתיקון אופניים בפתח טיילת לואי בחיפה | "אסון שמחכה להתרחש", אומרים המטיילים

תמרור הולכי רגל בטיילת לואי (צילום: נילי בנו)

טיילת לואי בחיפה מיועדת להולכי רגל, מדוע הוצבה בכניסה אליה עמדה לתיקון אופניים?

עמדות עצמאיות לתיקון אופניים וסקייטבורדים הוצבו בחמישה מוקדים ברחבי העיר, במסגרת פיילוט שיזמה עיריית חיפה. בחוף הים, לדוגמה, הוצבה אחת העמדות, שם קיים מסלול לרוכבי אופניים, ותושבים הביעו את שביעות רצונם על היוזמה. אך באשר לעמדה שהוצבה בטיילת לואי במרכז הכרמל, נראה כי הצבתה יצרה בעיה, הבולטת בעיקר לנוכח השילוט המופיע בכניסה לטיילת, המציין במפורש כי הטיילת מיועדת להולכי רגל.

תושבים פנו למערכת חי פה, לאחר שלטענתם פנו לעירייה והתלוננו כי רוכבי אופניים, קורקינטים וסקטבורד, ממונעים ולא ממונעים, מציפים את הטיילת.

טיילת להולכי רגל

בכניסת לטיילת מכיוון מרכז הכרמל, מוצב, כאמור, תמרור המציין כי הטיילת מיועדת להולכי רגל. בטיילת מטיילים תושבים רבים, אנשים מבוגרים, ילדים צעירים עם הוריהם, נכים ובעלי מוגבלויות. כיצד יוכלו לטייל בבטחה כאשר רוכבים רבים נוסעים מסביבם במהירות? ועל פי העדויות, לעיתים ממש במהירות מופרזת ומסוכנת? נראה כי זה רק עניין של זמן עד שתתרחש תאונה מצערת.

עמדה לתיקון אופניים בטיילת לואי (צילום: נילי בנו)
עמדה לתיקון אופניים בטיילת לואי (צילום: נילי בנו)

נילי בנו, תושבת האזור, סיפרה לחי פה – תאגיד החדשות:

"אנחנו תושבי רמת התשבי ואנחנו מטיילים הרבה מאוד מרמת התשבי עד מרכז הכרמל, כולל בזמן הקורונה. אני תושבת השכונה הזאת מאז שאני זוכרת את עצמי. אני זוכרת איך הקימו את הטיילת עצמה, את גן פנורמה ואני אוהבת את השכונה.

מטיילים בטיילת אנשים שעושים הליכות, בעלי כלבים, הורים עם ילדים קטנים, נכים, וזה ממש תענוג. פתאום התחילו להופיע שם רוכבי אופניים ממונעים ורוכבי אופניים רגילים, סקטבורד ממונע, קורקינטים חשמליים… פתאום הם "מטיילים" יחד אתנו. ילדים וגם מבוגרים ואפילו משפחות שלמות שנוסעות באופניים בטיילת".

"הרבה אנשים אמרו לי שהם התלוננו לעירייה, ממשיכה בנו, "העירייה שמה שלט בודד שאומר שהמקום מיועד להולכי רגל וזהו. זה כל מה שהם יכולים לעשות, לטענתם", אומרת בנו. "אני התלוננתי לעירייה וזכיתי ל-2 שיחות עם אנשים שדיברו איתי ברצינות, אבל אח"כ קיבלתי נפנוף גדול, ובסופו של דבר התשובה שניתנה היתה שזה כל מה שהם יכולים לעשות".

"אסון שמחכה להתרחש"

בנו מוסיפה: "בינתיים לא קרה אסון, אבל הילדים נוסעים במהירות מטורפת, גם בלילה בחושך וזה הפך לממש סכנה. אני זכיתי לתגובות מאוד לא יפות מהילדים האלה, היו כאלה שהיו מאוד מנומסים ואמרו לי: איפה אני אמור לטייל עם האופניים, על הכביש הראשי? והם צודקים. אין בכל האזור הזה מקום שבו הילדים יוכלו לרכוב על האופניים, אני ממש מבינה אותם. אבל הטיילת היפה והמצומצמת הזאת ממש לא מיועדת גם לאופניים. זה כואב שזה כל מה שנותר לנו, להולכי הרגל. אני מקווה שהעירייה תשים בשתי הכניסות לטיילת, מתחת לתמרור של ההורה עם הילד, תמרור שאומר שאין כניסה לאופניים ורכבים ממונעים. היום אפילו קורקינט ממונע טס במהירות ועלול לפגוע באופן חמור. זה אסון שרק מחכה להתרחש".

תמרור הולכי רגל בטיילת לואי (צילום: נילי בנו)
תמרור הולכי רגל בטיילת לואי (צילום: נילי בנו)

תגובת עיריית חיפה:

"העמדה הוצבה ברחוב יפה נוף ולא בטיילת לואי. בעמדה כלים אשר יכולים לשמש למגוון צרכים מיידים, כגון תיקון עגלות ילדים וכיסאות גלגלים ולא רק לאופניים".


הגיבו כאן לכתבה

14 תגובות
 1. נילי אמר/ה

  ממש לא נכון.העמדה לא נמצאת ברחטב אלא מקביל לשלט הכחול לבן המראה ילד והורה מטיילים.
  תשובה הולמת לתשובות הקודמות שקיבלתי מהעיריה.
  תציבו רק יום אחד פקח בכניסה הזו לגן ותראו כמה רוכבים נכנסים וטסים בגן.

 2. ערן אמר/ה

  איזה אנשים ממורמרים…. מתקינים – לא טוב להם. לא מתקינים – לא טוב להם. מה קורה אנשים?

 3. דוד אמר/ה

  אין בעיה עם אופניים, הבעיה עם חברה על אופניים ממונעות שטסים 30 קמ"ש. כלי כזה צריך להיחשב אופנוע.

 4. שי אמר/ה

  למה זה מפתיע מישהו?
  בשנים האחרונות יש קידוש הרכב הממונע על פני הולכי הרגל.
  לגבי פניות לעיריה ותגובות העיריה לנושא זה ואחרים – פשוט בדיחה, די התרגלנו

 5. דבורה אמר/ה

  על מה עוד תבזבז כספי ציבור? רק מכשולים לאזרחי חיפה.
  קודם לתקן הדרוש תיקון. מספיק עם המצאות משונות.
  כבישים כמו בעולם שלישי

 6. רותי אמר/ה

  נא למהר בעיריה ולקנוס את רוכבי האופנים הממונעים ,סקיטבורדים שנכנסים לטילת לפני שידרס פעוט.

 7. צחוק אמר/ה

  בסך הכל הותקן כדי שכל הכרמליסטים יראו שדברים זזים בחיפה. חחחח

 8. עם קליש נותר רק לצחוק אמר/ה

  אין בור שקליש לא נופלת בו. עכשיו נותר להסיף בטיילת לואי שלט: "שקט בין 14-16 חזירים נחים שלאפ-שטונדה" ואולי גם מכונת חטיפים שיהיה להם מה להפוך ולבזוז ב "קפה של אחה"צ".

 9. א.ק. אמר/ה

  בבחירות הבאות עדיף חזיר בר…

 10. אייל אמר/ה

  חשבתי שקליש תשנה דברים אבל היא כמו יהב התמחתה בשיווק מצגות ובעיקר לעשות בכאילו בלי לעשות.
  דוגמה מצוינת זה מרכז הכרמל. נהדר איזה יופי תוכנית אב לשבילי אופניים. הראו לי בבקשה איזה שבילים סומנו במרכז הכרמל. איזה שבילים סומנו בטיילת לואי או רחוב יפה נוף. איזה שבילים סומנו בטשרניחובסקי או בהתשבי. איזה שבילים סומנו בין מוריה לחורב. או בין חורב לאוניברסיטה.
  כלום. אין שום דבר. הכל פיברוק וקשקוש. אין שבילים. אנשים מסכנים עצמם לנסוע בתוך כבישים עמוסים וצפופים.
  רגע רגע אתם אומרים לי מה אבל בתוכנית בעתיד בטח יסמנו תחכה. לא.!!!!!! אין בתוכנית האב שום התייחסות. במקום לסמן בקו פשוט בטיילות שבילי אופניים קליש ממשיכה את מדיניות יהב לא לסמן. איזה סיבה יש לא לסמן בטיילת לואי ברחוב 8 מטר שביל אופניים של מטר??? למישהו יש הסבר??? רחוב יפה נוף רחוב מאד מאד רחב למה לא להרחיב מדרכות ולסמן שביל אופניים לפחות מגן הפסלים דרך יפה נוף אל טיילת לואי וממנה לאורך יפה נוף שוב ושדרות קיש אל בית ספר חוגים. מי יודע אולי תלמידים לא יצטרכו להיות מוסעים כל יום וכמו שרואים בבתי הספר בשכונות ילדים כבר בגיל יסודי על קורקינטים נוסעים להם לבית הספר בלי שההורים יצטרכו לייצר עוד פקקים להוריד אותם.
  במקום חשיבה כזאת של פתרונות מיוחדים חכמים עוקפי פקקים אז העירייה מציגה בדיוק אותם פתרונות כושלים בכל שאר הערים שפחדו להעיף רכב פרטי בכח.

 11. יונתן אמר/ה

  ואף מילה על ספק המשאבות שקיבל פטור ממכרז בטיעון של "ספק יחיד" – באמת לייצר משאבה זה מדע טילים ולא מצאו אף סטודנט מהטכניון שיתן הצעה מתחרה

 12. איציק+התשואל אמר/ה

  תגובה "חכמה אופיינית לעירית חיפה :
  עמדת התיקון מתאימה גם לעגלות ילדים ונכים .
  לא נעים לכנות את רמת התגובה בשם לא יפה.
  אסתפק ב " לא חכמה / נבונה .
  ולענין הצבת עמדת תיקון אופניים בכניסה לטיילת להולכי רגל בלבד – פשוט טימטום וחוסר חשיבה .
  כרגיל בעיריה – יד אחת לא יודעת על מעשי השניה

 13. אין שכל אין דאגות אמר/ה

  תגובה של ראשת עיר ללא יותר מדי שכל. עדין צריכה שיסבירו לה את הקשר שבין פעולה לתוצאה. שמת עמדה לתיקון אופניים ליד הטיילת ואת מצפה שלא ירכבו עליהן בטיילת?

 14. דין דין אמר/ה

  האופניים הפכו לסכנה הרוכבים נוסעים על המדרכות כי מפחדים לנסוע בכביש ולהפגע מכלי רכב. הרבה פעמים כאשר אני הולך על המדרכות מגיחים מאחורי רוכבי אופניים שכמעט ודורסים אותי. הגיע הזמן לעשות סדר בענין.

הגיבו כאן לכתבה