עדי ריבקין | זכתה במדליה באולימפיאדת מדעי המחשב | גאווה חיפאית

עדי ריבקין (צילום: מרכז מדעני העתיד)

השבוע התרחשה לראשונה האולימפיאדה האירופאית לבנות במדעי המחשב, מתוך מדינות רבות אשר השתתפו והתחרו ביומיים של תחרות עזה, זכתה עדי ריבקין, תלמידת ליאו בק, במדליית הכסף.

האולימפיאדה האירופית לבנות במדעי המחשב EGOI התקיימה השבוע בשני ימי בחינה, כאשר בכל יום התלמידות קיבלו 4 משימות מורכבות, אותן הן פתרו באמצעות קוד. המשימות היו בעלות אופי אלגוריתמי ודרשו חשיבה יצירתית ויכולות תכנות תחרותי. את אותן ארבע המשימות המתחרות היו צריכות לפתור בתוך 5 שעות.

נבחרת התלמידות שהשתתפה באולימפיאדה הוכשרה באוניברסיטת בר אילן בהובלת צוות מאמנים ובראשם ד"ר אבשלום אלמלח, המנהל האקדמי, רון ריבצ'ין, המאמן הראשי והצוות- דניאל אגסי, עומר רונן, נעם ליכט ורועי פאפו.

הנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במדעי המחשב (צילום: מרכז מדעני העתיד)
הנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופית לבנות במדעי המחשב (צילום: מרכז מדעני העתיד)

עדי ריבקין מסרה לחי פה, תאגיד החדשות:

אני חושבת שבפעם הראשונה שנפגשתי עם התחום של מדעי המחשב היה דרך תכנית אודיסיאה של הטכניון. אני הייתי צריכה לבחור בין רב תחומי לסייבר והחלטתי לבחור בסייבר. ממש נהניתי מזה וזה נורא עניין אותי ואני שמחה שבחרתי בזה.

הייתה ממש התרגשות בהכנות לקראת האולימפיאדה, התכוננו הרבה, ישבנו כל היום ועשינו סימולציות, במהלך כל השנה עשינו אימונים. התחרות עצמה הייתה מקוונת, לא יצא לנו לטוס לשוויץ אבל היינו בכפר נופש גונן, שבצפון. יצא לנו גם ליהנות, לשוט באבובים ולבלות וגם להתחרות.

זוהי הפעם הראשונה שהתחרות הזאת מתקיימת, אז לא יכולנו לדעת איך אנחנו לעומת הבנות האחרות. אני ממש לא ציפיתי להשיג מדלייה, ואני מאוד שמחה ומתרגשת.

אני חושבת שזה מאוד חשוב שהאולימפיאדה לבנות מתקיימת, באולימפיאדה הרגילה יש מעט מאוד בנות ואני חושבת שזה מאוד חשוב לעודד בנות לעסוק בתחומים אלה.
עדי ריבקין (צילום: מרכז מדעני העתיד)
עדי ריבקין (צילום: מרכז מדעני העתיד)

דפנה הרן המחנכת של עדי, מסרה לחי פה, תאגיד החדשות:

עדי ריבקין למדה בכתת המחוננים מבית הספר היסודי. מרכז חינוך ליאו באק מעודד מצויינות כאורח חיים והצטיינות כביטוי לכך ועדי מדגימה זאת בהתנהלותה כתלמידה וכאדם. אנו מאד גאים בהישגיה! היא תלמידה צנועה, חברותית ומוכשרת מאד בתחומי הדעת השונים כמו גם בהתנהלותה כאדם. עדי בלטה בכתה לא רק לימודית אלא גם בנכונותה לסייע לחבריה ובמסגרות שונות, כגון בעמותת לב-חש ובמרכז הלמידה והכל בשקט, בדרכי נועם ובחיוכה הצנוע. היא זכתה בתעודת הצטיינות יתרה בבית הספר על הישגיה. עדי הרחיבה בבית הספר את המקצועות המדעיים פיזיקה ומדעי המחשב והישגיה מעולים. היא מלאת מוטיבציה להרחיב אופקים וידע ולפיכך נרשמה לצד לימודיה בבית הספר גם לתכנית אודיסאה המתקיימת בטכניון, וגם שם הגיעה להישגים נפלאים ובמהלך כתה יב' לצד כל עיסוקיה, נבחרה להצטרף לנבחרת במדמ"ח. עדי השקיעה מזמנה וממרצה על מנת לעמוד במטלות המאתגרות של הנבחרת ומעולם לא בקשה הנחות והקפידה להגיע לכל האירועים והפעילויות הבית ספרים, אני מלאת הערכה על כל אלו.

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון:
"אני מברכת את התלמידות היקרות שלקחו חלק באולימפיאדה האירופית לבנות בה הציגו פתרונות המעידים על חשיבה יצירתית שלאורם זכו במדליות, על כך גאוותנו. מדינת ישראל מובילה בתחום הסייבר ברמה עולמית וזו עוד הוכחה לכך.
אני בטוחה שהבנות הללו ישתלבו בעתיד באקדמיה ובמחקר ויהיו מפורצות הדרך בתחום".

שרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא (צילום: יעל אורבך)
שרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא (צילום: יעל אורבך)

מנכ"ל מרכז מדעני העתיד, אלי פריד:
"ההישגים המרשימים של תלמידות ישראל באולימפיאדה האירופאית במדעי המחשב הם מקור לגאווה לאומית ולאופטימיות רבה. אנו בפתחה של עונת האולימפיאדות הבינלאומיות במדעים במהלכה יתחרו תלמידות ותלמידי ישראל, המעולים והמוכשרים, מול הטובים ביותר ממדינות ברחבי העולם. אני משוכנע כי בזכות הכישרון, ההתמדה והמאמץ של התלמידות והתלמידים בנוסף להשקעה המשותפת של משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד, המעניקה להם את ההכשרה והכלים האיכותיים ביותר, נזכה להתבשר בהישגים אישיים ולאומיים משמעותיים ופורצי דרך".

פרופ' משה לוינשטיין, משנה לנשיא אוניברסיטת בר אילן ויו"ר המרכז האוניברסיטאי לנוער:
"ניקול, עדי, שירלי ויעל הגיעו להישגים חסרי תקדים בזכות עצמן ובזכות המערכת האקדמית, שעומדת מאחוריהן והמאמנים המקצועיים. אחרי סופשבוע מתוח שמחנו לקבל אתל התוצאות המרשימות ואנו גאים בהן. מקווים שההצלחה של ארבעתן תביא עוד נערות רבות לנבחרת".

תגובה
  1. אבי כהן אמר/ה

    כל הכבוד לעדי.
    נקווה שתישאר במדינה בכלל ובעיר בפרט.
    לא נעשה בעיר כלום לעידוד המצויינות, נהפוך הוא.. מעודדים כאן רק את הנכשלים וגם זאת, פחות מערים אחרות.

לא ניתן להגיב