משרד הבריאות הוציא צו סגירה לחדרי הניתוח של ביה"ח האיטלקי

רופא מחוז חיפה במשרד הבריאות, פרופ' שמואל רשפון, הורה על צו סגירה לחדרי הניתוח של בית החולים האיטלקי בחיפה, וזאת כי חדרי הניתוח מתנהלים בדרך שאינה לטובת בריאותם של המנותחים.

003-_בית_חולים_איטלקי.JPG

בית החולים האיטלקי בחיפה (התמונה באדיבות ויקיפדיה)
משרד הבריאות הוציא שלשום (ב') צו סגירה לכל חדרי הניתוח בבית החולים האיטלקי. בצו צין, מנהל המחוז פרופ' רשפון, כי חדרי הניתוח בבית החולים האיטלקי מתנהלים בדרך שאינה לטובת בריאותם של המנותחים בו. וזאת בעקבות ממצאי הבקרה של צוות רב מקצועי של משרד הבריאות אשר ביקר בבית החולים האיטלקי, במסגרת בקרת רישוי לחידוש רישיון ההפעלה ב-16.6.15.

בביקור נמצאו כשלים חמורים בחדרי הניתוח העלולים לפגוע בבטיחות המטופלים ובבריאותם. הליקויים החמורים הנם בתשתיות חדרי הניתוח ובניהולם. ליקויים אלו מפורטים בדוח הראשוני מיום 21.6.15 של ראש אגף רפואה כללית, ד"ר סיגל ליברנט- טאוב, ומנהלת מחלקת הבקרה באגף רפואה כללית של משרד הבריאות בירושלים, רות פרוינד.

רשפון.JPG
פרופ' רשפון
את הדו"ח שלח פרופ' רשפון למנהל ביה"ח פרופ' אליאס טובי, ביום 22.6.15 יחד עם ההזמנה לשימוע בעניין האפשרות להוציא צו סגירה לחדרי הניתוח. בשימוע נתן פרופ' טובי, מענה שהנו פתרון חלקי בלבד, בעיקר לליקויים הפחות מהותיים שנמצאו בבקרה. אך לא נתן מענה לבעיות המהותיות שנמצאו. ניכר מתשובותיו שאין חשיבות מספקת למשמעות החמורה של המצב הנוכחי והסכנה הנובעת ממנו לבריאות הציבור. חלק מהליקויים נמצאו בבקרה קודמת ולא טופלו. על אף שחלפו כשבועיים ממועד הבקרה ועד למועד השימוע.

"מפירוט התיקונים שמסר פרופ' טובי, במהלך השימוע, עולה כי מרבית הליקויים טרם טופלו ובקשת הארכה בת כחודש וחצי לתיקון הליקויים הינה בלתי סבירה", אמר פרופ' רשפון והוסיף "באיזון השיקולים הגעתי למסקנה שהשמירה על בריאות הציבור גוברת על האינטרס הכלכלי והפגיעה במוניטין של בית החולים שעלולה להיגרם מהוצאת הצו. ועל כן אני מוציא את צו הסגירה".

חדרי הניתוח נסגרו אתמול 30.6.15 ועד ביטול הצו.

בבית החולים האיטלקי סירבו להגיב.

2 תגובות
  1. רות אמר/ה

    התאריכים שלה מוזרים.

  2. גילי אמר/ה

    לא מבינה אתם מעלים פה עתבות מ 2015 ? איזה מן עיתון זה ? ( או 'עשורון' יהיה נכון יןתר לקרוא לכתבות ארכאיות כאלה ) טיפשות .

לא ניתן להגיב