איך מלמדים ילדים על השואה? • מסלול ראשון מסוגו בישראל, באקדמית גורדון

ד"ר שי רודין (צילום: האקדמית גורדון)

האקדמית גורדון משיקה בימים אלו את התוכנית הראשונה בישראל להוראת השואה במערכת החינוך. מדובר בנתיב ייחודי לבחירה לתואר שני M.Ed. בחוג להוראה, למידה והדרכה.

מטרת התוכנית הינה לספק כלים מגוונים להנחלת הנושא בכיתות הלימוד ואף בגנים. הלמידה מתבצעת בעזרת שיטות הוראה מגוונות וחדשניות, חשיפה לספרות ילדים, ליצירות אמנות ולמדיות תקשורתיות בנושא, שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ועוד.

ד”ר שי רודין, על הוראת השואה לילדים ועל התוכנית החדשה בגורדון • צפו

ד”ר שי רודין, ראש הנתיב:

ההחלטה על פתיחת התוכנית החדשה נבעה מצורך של צוותי חינוך. מורות רבות מציינות בפני כי הן מתקשות ללמד את הנושא ולתווך אותו לילדים בגילים שונים. פעמים רבות, הורים התקשרו והתלוננו בפניהן על אופן העברת הנושא. התוכנית תקנה את הכלים ואת הידע להתמודדות עם האתגר. ראשית, נבין כי תיווך נושא כאוב זה לא יוכל להסתכם בשיעור אחד. מדובר בתהליך סדור ובתוכנית לימודים מגובשת. כמו כן, הלומדים יחשפו לסל של חומרים מסוגים שונים בהם יוכלו להיעזר, זאת לצד השתתפות בקורס פסיכולוגיה חינוכית ובקבלת מענה להיבטים רגשיים, אמנותיים וחברתיים. יערכו סיורים לימודיים במוזיאוני שואה ומפגשים עם אנשי מפתח בתחום. כן, יינתן דגש ברכישת כלים ומיומנויות לקיומו של שיח חברתי הקושר בין תופעות שונות דוגמת אנטישמיות, שוביניזם, גזענות והומופוביה.
הוראת השואה לילדים (האקדמית גורדון)
מתוך ספרי ילדים • הוראת השואה לילדים באקדמית גורדון (האקדמית גורדון)

האקדמית גורדון לחינוך גאה להיות פורצת דרך בתחום ההכשרה להוראת השואה ולהציע תוכנית חשובה וחיונית עבור נשות ואנשי חינוך ממסגרות פורמליות וא-פורמליות.
התוכנית מתאימה במיוחד למנהלי מוסדות חינוך, מחנכים, רכזים חברתיים, ספרנים, רכזי לימודי שואה, מדריכי משלחות לפולין, מורים לספרות, היסטוריה, אזרחות, תקשורת וכל מי שמתעניין בנושא.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור לימודים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו