שידור חי – ישיבת מועצת עיר בנושאים: האלימות הגוברת בחיפה והעתקת בי”ס דגניה • יום ג’ 6/4/21

האופוזיציה במועצת העיר חיפה משתמשת בסעיף פקודת העיריות (9א), המאפשר לה לכנס ישיבות מועצת עיר שלא מן המניין, על מנת להעלות לסדר היום ולדיון גלוי, נושאים שאינם זוכים, לפי חברי האופוזיציה, להתייחסות ולטיפול הראוי.

כך פנו לפני כחודש, חברי האופוזיציה במועצת העיר, בדרישה דחופה לראש העיריה עינת קליש רותם, לכינוס ישיבת מועצה שלא מן המניין, בשני נושאים בוערים

שידור חי בחי פה – תאגיד החדשות


על סדר היום:

 • העתקת פעילות בי”ס דגניה
 • האלימות בחיפה ובשכונת הדר בפרט

1. העתקת בי”ס דגניה

כזכור, בחי פה פורסם על כך שהועלתה האפשרות להעביר את פעילותו של בית הספר דגניה בקריית חיים אל מבנה בית הספר גורדון בקריה, דבר שעורר את מורת רוחם של הורי התלמידים משני בתי הספר.

הדבר, כאמור, הועלה באופן גלוי, תחילה רק באמצעי התקשורת, ורק בעקבות כך התקיימה ישיבת זום של ועדת החינוך בנושא. לדברי חברי המועצה, לא לקחו אחריות בעיריית חיפה על האפשרות הנ”ל, אך כשהקשו חברי המועצה, התייחסות מחזיקת תיק החינוך וראש העירייה, היתה כזו שהבטיחה כי הדבר יעשה רק בהסכמת הוריי התלמידים, דבר שהתגלה כבלתי מדויק, היות שהצעה לסדר בעניין כבר התגבשה, ולו כפתרון זמני.

באופן כללי, חברי המועצה טוענים כי כל המהלך מתקיים בחוסר שקיפות, בעוד אל התלמידים והוריהם מגיעות שמועות שונות חדשות לבקרים ודיונים ענייניים ומשותפים, לא מתקיימים עימם ועל רקע זה הגיע הדרישה לכינוס.

2. אלימות גוברת בחיפה

בנושא האלימות בחיפה ובפרט בשכונת הדר, דורשים חברי המועצה שיעשה מהלך למיגור האלימות בעיר, שהולכת ומחמירה וצוברת תאוצה מדאיגה, ואף מזכירים במכתבם את המקרה בו הותקפו חברת המועצה הילה לאופר וכה”מ יצחק בלס, בצאתם מישיבת מועצת העיר הקודמת.

הנושא הועלה לפני כשנה בישיבת מועצה, אך דבר לא נעשה, כך טוענים מגישי המכתב.

במכתב מוצגות מספר דרישות לגבי דרכי ההתמודדות עם התופעה, תוך שיתוף מלא של המשטרה וסיורים תכופים של סיורי ביטחון ברחבי העיר.


החתומים על המכתב:

חברי האופוזיציה מגישי הדרישה

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. Madam X אמר/ה

  מדינת ישראל הוסבה ממדינה שפויה ומתורבתת למדינת רבת ביריונות , אלימות ופשע.
  באין אכיפה ומאבק נחוש למיגור הנ”ל המדינה תידון לחורבן.

 2. אייל חיפה אמר/ה

  מיגור האלימות והכנופיות קשור קשר הדוק לאופן פעילות עסקים בעיר התחתית ובהדר.
  ברגע שעסק פועל מתחת לשולחן, במזומן, בלי אכיפה ומעקב, הוא למעשה מזמין את הפשיעה. רעבוי עסקים ללא פיקוח הדוק של מיסוי, חוקי תכנטן ובניה, בטיחות ודיווח יוצרים אקוסיסטם מעולה לפעילות עבריינית שמתלבשת על האזור עם “חייליה”. ואז מקבלים יריות הצתות דקירות ואיומים.
  כדי “לייבש את הביצה” יש ללכת עסק עסק. לבדוק מי מועסק. לפתוח ספרים. לבדוק עמידה בתקני בטיחות ורשיון עסק. לבדוק מי בעל העסק ומה עברו הפלילי. למפות גורמי עבריינות עסקית ולייבש את הפעילות שלהם בכל האמצעים. שיבינו שלהתמקם בחיפה היתה טעות ויעופו מכאן.
  איתם תעלם גם הפשיעה. כי זה החמצן שלה. עסקי זנות. עסקי הלבנת כסף. הימורים. בעלי מקצוע שמשלמים “שמירה” פרוטקשנים. ברגע שהחמצן הזה יעלם אחוז גדול מהפשיעה תיעלם איתו

 3. אייל אמר/ה

  אגב מופע הצעקות של המשולש שרית גולן-ימית קליין-נחשון צוק לצערי כמו משולש ברמודה שמטביע אולי במכוון כל דיון בשאלות פרוצדורה במקום מהות. הקנטות, התקטננות, פלפולי משפטיזציה, העברה סתמית לועדות משנה.
  עצוב אבל העיר חייבת מועצה פעילה והשלושה האלו פשוט מונעים כל החלטה רצינית ופעולה. זה ממש מקומם. נחשון צוק פשוט מזיק לניהול תקין של כל דיון בעקיצות, בטון מתנשא יהיר ולא ענייני. מאד עצוב.

הגיבו כאן לכתבה