ככר על שם משה ורטמן ז"ל – חיפה – רחוב הנביאים

כיכר_משה_ורטמן_-_הנביאים.JPG

כיכר משה ורטמן – רחוב הנביאים – חיפה

עירית חיפה כיבדה את משה ורטמן ז"ל, בקריאת ככר מרכזית בעיר על שמו (במחצית הדרך בין בנין עירית חיפה לבין בנין מפלגת העבודה לשעבר) .

ראש העיר, מר יונה יהב; יו"ר ההסתדרות, רפי מסט; ברוך זלץ, לשעבר יו"ר ההסתדרות במרחב; וחיים זיידל, יו"ר עמותת טומאשוב לובלסקי- נטלו חלק באירוע.
הנחתה בחן רב, גב' ברכה סלע, מזכיר העיר.

יונה יהב: “ ורטמן היה המורה שלי לפוליטיקה ולהבנת הציבוריות הישראלית והחיפאית".
רפי מסט, יו"ר ההסתדרות ציין כי ורטמן ז"ל היווה מקור לחיקוי ולהתייעצות מתמדת. עוד סיפר על הכבוד אותו רחש ורטמן לכל אדם. בסיום דבריו הודה לעירית חיפה על שמצאה את הדרך ההולמת להנציח את זכרו של ורטמן.
ברוך זלץ, הודה כי ורטמן היווה את המנטור שלו. “הוא נחשב לאדם קשוח אך למעשה היה רך כחמאה. ורבים האזרחים החיפאיים החייבים לו את מקום עבודתם ומלוא חייהם.”
חיים זיידל, יו"ר עמותת טומאשוב- לובלסקי, עיר הולדתו של ורטמן ז"ל (אשר כיהן כיו"ר העמותה שנים רבות) ציין את פועלו העצום של ורטמן בקליטת עלייה. גב' נורית אופיר , בתו , בירכה בשם המשפחה;
והודתה לעושים במלכה.
הנואם האחרון היה ראש העיר, יונה יהב. יהב, הודה אף הוא כי ורטמן, אשר כיהן בין היתר, כיו"ר הקואליציה הראשונה של יצחק רבין, היווה מעין מנטור ומורה אשר לימד אותו את רזי הפוליטיקה הישראלית ולאחר מכן את סודות הפוליטיקה של ”חיפה האדומה". “אנחנו הצעירים בחיפה, חפצנו לנצח את ותיקי המפלגה בחיפה, אך תמיד העלינו חרס בידינו" וזאת תוך העלאת דוגמאות בנדון. וסיים מר יונה יהב את דבריו באמרו כי אם מפלגת העבודה היתה מקשיבה למשה ורטמן, יתכן כי היינו במקום אחר".

תגובה
  1. אבי כהן אמר/ה

    חבר אתה חסר ❣

לא ניתן להגיב