צואת כלבים ואשפה ברחובות חיפה • איפה התמורה לארנונה הגבוהה?

צואת כלבים בכרמל צרפתי (צילום: חי פה בשטח)

צואה על המדרכות ואף לא פח אחד לרפואה

תושבי שכונת כרמל צרפתי בחיפה, מתלוננים מזה תקופה לעירייה, בשל העובדה שברחובות מפוזרים דרך קבע, לכלוך ואשפה, עד כדי כך שלא נעים להלך ברחובות.

שקיות צואה בתוך השיחים

יש לציין שלאורך מאות מטרים של הליכה ברחובות הכרמל הצרפתי, אין אף לא פח זבל אחד, למקרה שבעלי הכלבים יחליטו, בכל זאת, לאסוף את הצואה ולהשליכה לאשפה. בעלי כלבים מסוימים מצאו פתרון "יצירתי": הם אוספים את הצואה בשקיות ובאין פח אשפה בקרבת מקום, הם דוחפים את השקית אל תוך השיחים. מנהג זה של בעלי הכלבים כבר הפך ממש למטרד, כשלאורך מטרים רבים לא ניתן להתעלם מכמויות השקיות הללו שהצטברו בשיחים.

צואת כלבים בכרמל צרפתי (צילום: חי פה בשטח)
שקיות צואת כלבים בתוך השיחים (צילום: חי פה בשטח)
אשפה בשיחים (צילום: חי פה בשטח)
אשפה בשיחים (צילום: חי פה בשטח)
צואת כלבים בכרמל צרפתי (צילום: חי פה בשטח)
צואת כלבים על תחנת אוטובוס בכרמל צרפתי (צילום: חי פה בשטח)

תושבי האזור פנו לעירייה מספר פעמים, תגובת העירייה שחזרה על עצמה שוב ושוב היתה כי התלונה התקבלה ושהם ידאגו לטפל בנושא ולבצע ניקיון יסודי.

השבוע, לאחר כמעט שבועיים ימים, בתאריך 08/02/21, ביצעה העירייה ניקיון באזור המדובר, שקיות הצואה פונו, הזבל נזרק והשיחים נגזמו.

לאחר גזימת השיחים (צילום: חי פה בשטח)
לאחר גזימת השיחים (צילום: חי פה בשטח)
ערימת השיחים שנגזמו ופסולת (צילום: חי פה בשטח)
ערימת השיחים שנגזמו ופסולת (צילום: חי פה בשטח)

אך האם הניקיון הנקודתי אכן פתר את הבעיה? או האם ימצאו עצמם התושבים נדרשים להתלונן שוב ושוב כאשר הבעיה תחזור על עצמה בעוד כמספר שבועות? היכן נמצא הפיקוח של העירייה בכל הנוגע לצואת הכלבים, ומדוע אין פח זבל לאורך מאות מטרים ברחובות השכונה?
האם מתכננת העירייה פתרונות לטווח ארוך, ותטפל בבעיה פעם אחת ולתמיד?

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

תושבי חיפה רוצים ללכת ברחובות נקיים ונעימים. הם משלמים ארנונה מהגבוהות בישראל, אך את התמורה, קשה לומר כי מקבלים. קנסות על חנייה ניתנים בעיר בכמויות, מדוע אין אכיפה מספקת בעניין פינוי צואה ואשפה?

נציין כי עיריית חיפה החליטה לפרק את סיירת השיטור העירוני ולשלבה עם מחלקת הפיקוח, לטענתם, במטרה לשפר את השירות לתושב, האם אכן כך קרה?

תגובת עיריית חיפה:

אגף האכיפה העירונית של עיריית חיפה מבצע אכיפה יזומה ואקראית בנושא צואת כלבים. האכיפה מבוצעת ע"י מפקחי העירייה בכל שעות היום במסגרת פעילות אכיפה שגרתית או על פי אזורים הממופים על פי תלונות תושבים וסיורים יום יומיים.

במהלך השנתיים האחרונות נרשמו מאות דוחות בסך 730 ₪ בגין אי ניקוי צואת כלבים, בנוסף למאות כלבים אשר מובאים לכלבייה העירונית. הכלבים נתפסים בכל שכונות העיר במסגרת אכיפה שגרתית אשר תורמת להפחתת המטרד הנגרם כתוצאה מצואת הכלבים.

פעילות האכיפה העירונית הביאה לירידה משמעותית במספר התלונות המופנות לעירייה ואולם לא ניתן להציב מפקח בכל פינה בעיר ומיגור התופעה תלוי גם בשיתוף פעולה של הציבור.

9 תגובות
 1. Laslo erika אמר/ה

  חבל שפרקו את השיטור העירוני שעשה ופעל הרבה למען התושבים
  מניסיון שלי חבל מאוד כל פעם שנזקקתי לעזרה הם היו
  מאוד מצער שבחיפה כל דבר טוב נעלם😢

 2. אביבה אראל אמר/ה

  כל חיפה נראת פח אשפה אחדגדול!!! ואין למי לפנות קליש אני חושבת חיה על כוכב אחר,הכבישים נוראיים,הטינופת חוגגת המדרכות מלאות באשפה וזה לא מהחזירים על 4 זה מהחזירים על 2!!!!!

 3. בן דוד אמר/ה

  כרמל צרפתי? בואו להדר, לא ניתן ללכת שני מתר מבלי לדרוך על מוקש… והריח…

 4. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  נכון. אני ביקשתי מראש העיר ,ד"ר עינת קליש – רותם להקדיש זמן רב כדי לטפל בעניין הזה. עינת הבטיחה לי, כי אכן הנושא הזה הוא נמצא בסדר העדיפות שלה.

 5. אייל חיפה אמר/ה

  רחובות הדר הפכו לבזאר ולכלוך
  רחטב הנביאים עשו מדרכות חדשות.
  הנקיון שלהן לא קיים רואים שכבה של פיח ולכלוך.
  על זה העסקים מתייחסים לרחוב כמו בזאר ובאסטות
  מוציאים סחורה על כל המדרכה ומפריעים ללכת.
  באמת איפה הפיקוח ולמה מרשים את זה?
  על סביבת רחוב קבוץ גלויות מוטב לא לדבר, הזנחה מוחלטת. מרגיש כאילו יצאנו מחיפה למשחק בורדרלנדס

 6. ששי אמר/ה

  גם ברחוב בית אל התשבי מלוכלך עם צואת כלבים

 7. חיפאי אמר/ה

  בתקופת יהב היו מנקי רחובות כמעט בכל רחוב פעם או פעמיים בכל יום. היום כמעט ולא רואים אותם. קליש העלימה אותם – מסכנים, משכורת רעב, שומרי עיר נקיה!

 8. אייל אמר/ה

  חיפאי גם לפגעי הנוסטלגיות לאחור יש גבול… בתקופת יהב החלה הזנחה רבתי של הכל. המעט שכן עשו – עשו בצורה כושלת, ריצוף לא מתאים, מדרכות עקומות, כבישים בריבוד גרוע שאחרי שנתיים היו מלאים בורות. יפה נוף חברה גרועה עם ביצוע גרוע שלא עומדת בשום תקן של איכות וגמר ביצוע.
  עד כדי כך היה הכשלון אדיר בתקופת יהב ששלושה מבני ציבור שיפה נוף ביצעה במהלך הקדנציה הקודמת לא קיבלו טופס 4 (אישור אכלוס) מרוב מפגעים קשים בביצוע, שעלו במאות אלפי שקלים לתקן אותם אחרכך. את זה הציבור לא יודע. כולל בניין השירותים החברתיים בנוה שאנן שחודשים היה ריק בגלל שהיה מסוכן לציבור אחרי ביצוע כושל של הקבלן שיפה נוף פשוט לא פיקחה עליו.
  מוטב שלא אכנס איתך לסיפורים מלאים על רשימת המחדלים והמפגעים אצל יהב. אבל די אם אני אגיד לך שעשרות מליוני שקלים בשנה היו מתבזבזים קבוע על תיקון מחדלי הביצוע, וחוסר הפיקוח של העירייה.

 9. יעל אמר/ה

  גם את סיירת הביטחון הערייה העבירה למחלקת אכיפה.אין תמורה .ארנונה סופר יקרה .

לא ניתן להגיב